04.06.08, 21:06

Polska – Niemcy: porozumienie przez media

Od 18 do 20 czerwca br. w Poczdamie trwać będą I Polsko – Niemiecki Dni Mediów. Hasło inauguracyjnego spotkania brzmi: „Polityczno – medialna machina: Polska i Niemcy w europejskich doniesieniach medialnych.”

Od 18 do 20 czerwca br. w Poczdamie trwać będą I Polsko – Niemiecki Dni Mediów. Hasło inauguracyjnego spotkania brzmi: „Polityczno – medialna machina: Polska i Niemcy w europejskich doniesieniach medialnych.”

Wydarzenie ma służyć  tworzeniu obiektywnego obrazu i poznaniu odmiennych punktów widzenia u sąsiadów z obu brzegów Odry. Dni mają być również początkiem systematycznej wymiany poglądów i doświadczeń, budowaniu profesjonalnych i koleżeńskich kontaktów między dziennikarzami dwóch krajów.
W trakcie Dni Mediów przyznana zostanie Polsko – Niemiecka Nagroda Dziennikarska za prace, które otwarcie i rzetelnie informują o kraju sąsiada.  Będzie to już jedenasta edycja konkursu. Dotychczas fundatorami nagród były trzy kraje związkowe Niemiec: Brandenburgia, Meklemburgia – Pomorze Przednie i Wolne Państwo Saksonia oraz trzy polskie województwa: Zachodniopomorskie, Lubuskie i Dolnośląskie. W tym roku do powyższego grona dołączyły: Fundacja Roberta Boscha i Fundacja Współpracy Polsko – Niemieckiej. Obie fundacje, wspólnie z krajem Brandenburgia, są też organizatorami Dni Mediów.

Program PNDM obejmuje m.in. wykłady i dyskusje panelowe na temat współczesnego dziennikarstwa, a także zwiedzanie studia filmowo – medialnego Babelsberg GmbH, nowego studia Niemieckiej Orkiestry Filmowej w Babelsbergu i wizytę w Medienboard Brandenburg GmbH.

W gronie prelegentów Polskę reprezentować będą: dr Andrzej Grajewski - współprzewodniczący Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Adam Krzemiński - publicysta „Polityki”, Krystyna Mokrosińska - prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, dr Marek Prawda - ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Niemczech,  Ewa Wanat, redaktor naczelna Radia Tok FM, Tomasz Wróblewski - wiceprezes Polskapresse, Bronisław Wildstein - publicysta „Rzeczpospolitej", ks. Kazimierz Sowa - Grupa ITI, dyrektor telewizji Religia.tv, Adam Michnik - redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”, Wojciech Hernes - korespondent Radia Zet w Berlinie, Marek Magierowski -zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”, Edwin Bendyk - publicysta i redaktor „Polityki”, dr hab. Zbigniew Ćwiąkalski - minister Sprawiedliwości RP, Andrzej Talaga -zastępca redaktora naczelnego i szef Działu Zagranicznego „Dziennika” oraz  Władysław Bartoszewski - pełnomocnik Premiera RP ds. Dialogu Międzynarodowego.

Więcej informacji o I Polsko – Niemieckich Dniach Mediów na stronie internetowej: www.dnimediow.org.

Komentarze

Powiązane

15.11.17, 21:11
prasa » dodatki do gazet
Wysokie Obcasy Extra z maseczkami Celia Hialuron
16 listopada br. na rynku ukaże się nowe wydanie miesięcznika „Wysokie Obcasy Extra” (Agora). Do części nakładu zostanie dodana maseczka Celia Hialuron.
15.11.17, 14:11
prasa » informacje
Na narty. Specjalne wydanie Tylko Zdrowia
Na rynku prasowym pojawił się magazyn „Na narty" - specjalne wydanie „Tylko Zdrowia” ukazującego się w piątki z „Gazetą Wyborczą”. 
14.11.17, 13:11
prasa » informacje
Zima w Polsce. Nowe wydanie specjalne Werandy
Na rynku prasowym pojawił się magazyn tematyczny Wydawnictwa Te-Jot „Zima w Polsce”, wydawcy „Werandy” i „Werandy Country”. 
13.11.17, 16:11
prasa » dodatki do gazet
Numizmat z Gazetą Wyborczą
We wtorek, 14 listopada br. razem z „Gazetą Wyborczą” będzie można kupić numizmat wydany z okazji 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego i setnej rocznicy niepodległości Polski, która przypada w przyszłym roku.
13.11.17, 09:11
prasa » informacje
Ewa Ewart AuTORytetem w Plebiscycie MediaTory
AuTORytetem studentów dziennikarstwa w 11. edycji Plebiscytu MediaTory - Studenckich Nagród Dziennikarskich została Ewa Ewart. 
10.11.17, 20:11
prasa » informacje
Kuchnia na cały rok. Specjalne wydanie magazynu Kuchnia
Ukazało się specjalne wydanie miesięcznika „Kuchnia”. To zbiór zeszytów z przepisami, które ukazują się co miesiąc w magazynie.
10.11.17, 08:11
prasa » informacje
Agora wprowadza nową strategię wydawniczą
Koncentracja na najsilniejszych markach prasowych i uporządkowanie portfolio wydawniczego, zbudowanie spójnej oferty działań okołowydawniczych, rozwój działań z zakresu custom publishing, a także poszukiwanie nowych możliwości na rynku prasy tradycyjnej - to najważniejsze cele nowej strategii wydawniczej pionu Czasopisma Agory.
09.11.17, 20:11
prasa » informacje
Specjalne wydanie Tylko Zdrowia o cukrzycy
Na rynku ukazało sie specjalne wydanie magazynu "Tylko Zdrowie" pod nazwą Jak dobrze żyć z cukrzycą”, które powstało we współpracy z lekarzami i dietetykami.
09.11.17, 09:11
prasa » informacje
Ks. Adam Boniecki upomniany przez przełożonego prowincji za wypowiedzi w mediach
Prowincja Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów wydała komunikat odnośnie ostatnich wypowiedzi ks. Adama Bonieckiego.
08.11.17, 14:11
prasa » informacje
Durszlak. Bauer testuje nowy magazyn kulinarny
22 listopada br. nakładame Wydawnictwa Bauer ukaże się testowe wydanie magazynu „Durszlak”.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Konkursy
do 22.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 23 listopada 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL