01.01.09, 21:01

Ks. Robert Pietrzyk o VOX FM: Jesteśmy alternatywą na rynku radiowym

Rozmowa z ks. Robertem Pietrzykiem, Wiceprezesem sieci VOX FM oraz Dyrektorem Radia VOX FM Kraków.

Kuba Wajdzik: Zacznijmy od Krakowa. Od września 2008 VOX FM w tym regionie nadaje dodatkowe dwie godziny programu lokalnego. Skąd taki pomysł?
Ks. Robert Pietrzyk, wiceprezes sieci radiowej VOX FM i Dyrektor Radia VOX FM Kraków: Od dawna szukaliśmy odpowiedniej formuły i osoby do prowadzenia tegoż programu. Udało nam się znaleźć zarówno osobę, jak i wymyślić ciekawą formułę, która jak “słychać” podoba się naszym słuchaczom.

KW: Czy podobnych ruchów można się spodziewać w pozostałych oddziałach VOXA?
RP: Wszystkie stacje sieci VOX FM realizują tyle programu lokalnego, ile jest zapisane w koncesjach. Dlatego nie jest to żadne novum, że lokalne stacje mają swój lokalny program.

KW: VOX FM Kraków z okazji Mikołajek nadawało swój program spoza Krakowa. W jakie inne ciekawe akcje angażuje się stacja?
RP: Byliśmy z mikołajową wizytą w Rabce – mieście św. Mikołaja oraz w Niepołomicach, gdzie wręczano “Ordery św. Mikołaja”. Radio VOX FM z racji swojej misji chętnie angażuje się w akcje charytatywne, czego przykładem może być współpraca z Caritas Polska, a spotkania z “żywym” słuchaczem są dla nas bezcennym źródłem inspiracji i informacji o nim. Ostatnio w świątecznym wydaniu Gazety Krakowskiej ukazała się płyta z kolędami Oli Maurer pod patronatem medialnym Radia VOX FM Kraków.
Myślę, że niebawem coraz częściej będziemy widywać w Krakowie i poza nim logo Radia Vox Fm. 

KW: Przejdźmy do całej sieci VOX FM. Czy jest ksiądz zadowolony z obecnych wyników stacji?
RP: Stacje wchodzące w skład sieci mają stabilną sytuację na swoich rynkach, jest nieźle (tym bardziej, że VOX FM ma za sobą dopiero trzy lata swojej działalności na rynku), ale oczywiście zawsze może być lepiej i robimy wszystko, żeby właśnie tak było.

KW: Słuchając Radia VOX FM można czasem odnieść wrażenie, że na playliście nie zmienia się nic od wielu miesięcy.
RP: Nie zgadzam się z twierdzeniem, że nic się nie zmienia. Co więcej, zapewniam, że jest akurat odwrotnie. Playlista VOX FM jest układana w oparciu o gust naszych słuchaczy, a skoro radio jest dla nich, nie będziemy się sprzeciwiać ich świadomym wyborom. Sam osobiście codziennie odbieram emaile, w których słuchacze piszą wiele ciepłych słów o naszym (Ich) radiu, za co jestem Im wielce zobowiązany.

KW: W jakim kierunku VOX będzie się rozwijał? Czy będziecie próbować przyłączyć do sieci kolejne stacje diecezjalne?
RP: Myślę, że VOX FM permanentnie się rozwija i to we właściwym kierunku. Patrzymy z nadzieją w kierunku optymistycznej przyszłości.

KW: Czy zdaniem księdza, taka katolicka sieć jak VOX czy PLUS mają szanse wygrać walkę o słuchaczy z komercyjną konkurencją czy nawet z katolickim Radiem Maryja?
RP: Z pewnością VOX FM nie podejmuje z nikim “walki”. Jesteśmy alternatywą na rynku radiowym. Mamy swój własny cel, wyznaczoną misję do spełnienia, swoich słuchaczy i na tym chcemy się koncentrować.
Nie mogę wypowiadać się w imieniu innych rozgłośni, wiem jedno, w każdym z naszych ośrodków Radio VOX FM ma wyższą słuchalność niż Radio Maryja i śmiało konkuruje ze stacjami komercyjnymi.

Komentarze

Powiązane

16.11.17, 10:11
radio » badania rynku
Kraków: RMF FM w górę, Trójka z największym spadkiem
W Krakowie Radio RMF FM umocniło się na pozycji lidera - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 maja 2017 r. do 31 października 2017 r. (miasto Kraków). 
16.11.17, 09:11
radio » informacje
Nagrody w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego wręczone
15 listopada br. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursów w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego – o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. 
15.11.17, 20:11
radio » informacje
Kapituły Nagrody Radia ZET: dziennikarz ujawniając informacje poufne nie powinien być z tego tytułu ścigany karnie
Kapituła Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego w specjalnym stanowisku przypomniała, że dziennikarz ujawniając informacje poufne, często niewygodne dla decydentów, działa w interesie publicznym i nie powinien być z tego tytułu ścigany karnie. 
15.11.17, 18:11
radio » informacje
Wojciech Bojanowski laureatem Nagrody Radia ZET im. A. Woyciechowskiego 2017
Wojciech Bojanowski został tegorocznym laureatem prestiżowej dziennikarskiej Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Wyróżnienia honorowe przyznano Michałowi Kołodziejczykowi (WP SportoweFakty) oraz Adamowi Wajrakowi („Gazeta Wyborcza”).
15.11.17, 12:11
radio » informacje
Mirosław Korkosz nie żyje
Zmarł Mirosław Korkosz, założyciel prywatnego łódzkiego Radia Classic.
14.11.17, 15:11
radio » informacje
Zaraz nie wracam. Artur Orzech odchodzi z Trójki
Lista dziennikarzy, którzy odchodzą z Trójki, rośnie w lawinowym tempie. Tym razem ze słuchaczami Trójki żegna się Artur Orzech.
14.11.17, 11:11
radio » informacje
Marcin Pośpiech nowym prowadzącym Zapraszamy do Trójki
13 listopada br. w roli prowadzącego popołudniowe wydanie „Zapraszamy do Trójki” zadebiutował Marcin Pośpiech. Zastąpił w tej roli Roberta Kanteraita, który odszedł ze stacji.
12.11.17, 20:11
radio » informacje
Mateusz Ziółko na Scenie Debiutów Polskiego Radia Koszalin
Polskie Radio Koszalin ponownie uruchamia Scenę Debiutów. Na pierwszym po wakacjach koncercie z tego cyklu wystąpi Mateusz Ziółko-piosenkarz, pianista, autor muzyki i tekstów piosenek.
11.11.17, 12:11
radio » informacje
MIędzy nami. Utwory Jacka Kaczmarskiego w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia organizuje kolejny koncert. W sobotę 11 listopada br., czyli w dniu Święta Niepodległości, w Studiu im. Władysława Szpilmana wystąpią młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy, którzy zaprezentują najważniejsze kompozycje z repertuaru Jacka Kaczmarskiego. 
10.11.17, 15:11
radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska z dużym wzrostem, RMF MAXXX w górę
Eska znacząco powiększyła swój udział w rynku i tym samym umocniła pozycję lidera wśród sieci radiowych – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 sierpnia 2017 r. do 31 października 2017 r. (sieci radiowe).
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Konkursy
do 21.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 17.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz gry.

Kalendarium
Dziś jest 22 listopada 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL