01.01.09, 21:44

Ks. Robert Pietrzyk o VOX FM: Jesteśmy alternatywą na rynku radiowym

Rozmowa z ks. Robertem Pietrzykiem, Wiceprezesem sieci VOX FM oraz Dyrektorem Radia VOX FM Kraków.

Kuba Wajdzik: Zacznijmy od Krakowa. Od września 2008 VOX FM w tym regionie nadaje dodatkowe dwie godziny programu lokalnego. Skąd taki pomysł?
Ks. Robert Pietrzyk, wiceprezes sieci radiowej VOX FM i Dyrektor Radia VOX FM Kraków: Od dawna szukaliśmy odpowiedniej formuły i osoby do prowadzenia tegoż programu. Udało nam się znaleźć zarówno osobę, jak i wymyślić ciekawą formułę, która jak “słychać” podoba się naszym słuchaczom.

KW: Czy podobnych ruchów można się spodziewać w pozostałych oddziałach VOXA?
RP: Wszystkie stacje sieci VOX FM realizują tyle programu lokalnego, ile jest zapisane w koncesjach. Dlatego nie jest to żadne novum, że lokalne stacje mają swój lokalny program.

KW: VOX FM Kraków z okazji Mikołajek nadawało swój program spoza Krakowa. W jakie inne ciekawe akcje angażuje się stacja?
RP: Byliśmy z mikołajową wizytą w Rabce – mieście św. Mikołaja oraz w Niepołomicach, gdzie wręczano “Ordery św. Mikołaja”. Radio VOX FM z racji swojej misji chętnie angażuje się w akcje charytatywne, czego przykładem może być współpraca z Caritas Polska, a spotkania z “żywym” słuchaczem są dla nas bezcennym źródłem inspiracji i informacji o nim. Ostatnio w świątecznym wydaniu Gazety Krakowskiej ukazała się płyta z kolędami Oli Maurer pod patronatem medialnym Radia VOX FM Kraków.
Myślę, że niebawem coraz częściej będziemy widywać w Krakowie i poza nim logo Radia Vox Fm. 

KW: Przejdźmy do całej sieci VOX FM. Czy jest ksiądz zadowolony z obecnych wyników stacji?
RP: Stacje wchodzące w skład sieci mają stabilną sytuację na swoich rynkach, jest nieźle (tym bardziej, że VOX FM ma za sobą dopiero trzy lata swojej działalności na rynku), ale oczywiście zawsze może być lepiej i robimy wszystko, żeby właśnie tak było.

KW: Słuchając Radia VOX FM można czasem odnieść wrażenie, że na playliście nie zmienia się nic od wielu miesięcy.
RP: Nie zgadzam się z twierdzeniem, że nic się nie zmienia. Co więcej, zapewniam, że jest akurat odwrotnie. Playlista VOX FM jest układana w oparciu o gust naszych słuchaczy, a skoro radio jest dla nich, nie będziemy się sprzeciwiać ich świadomym wyborom. Sam osobiście codziennie odbieram emaile, w których słuchacze piszą wiele ciepłych słów o naszym (Ich) radiu, za co jestem Im wielce zobowiązany.

KW: W jakim kierunku VOX będzie się rozwijał? Czy będziecie próbować przyłączyć do sieci kolejne stacje diecezjalne?
RP: Myślę, że VOX FM permanentnie się rozwija i to we właściwym kierunku. Patrzymy z nadzieją w kierunku optymistycznej przyszłości.

KW: Czy zdaniem księdza, taka katolicka sieć jak VOX czy PLUS mają szanse wygrać walkę o słuchaczy z komercyjną konkurencją czy nawet z katolickim Radiem Maryja?
RP: Z pewnością VOX FM nie podejmuje z nikim “walki”. Jesteśmy alternatywą na rynku radiowym. Mamy swój własny cel, wyznaczoną misję do spełnienia, swoich słuchaczy i na tym chcemy się koncentrować.
Nie mogę wypowiadać się w imieniu innych rozgłośni, wiem jedno, w każdym z naszych ośrodków Radio VOX FM ma wyższą słuchalność niż Radio Maryja i śmiało konkuruje ze stacjami komercyjnymi.

Komentarze

Powiązane

20.02.18, 11:00
| radio » informacje
Witold Lazar ponownie odszedł z ekipy Radia Zet
Witold Lazar, prezenter Radia Zet, definitywnie rozstał się z Radiem Zet. 
15.02.18, 20:00
| radio » informacje
Słuchowisko Tangibile. RadiOpera w Dwójce
W sobotę, 17 lutego br., Program 2 Polskiego Radia wyemituje premierowo słuchowisko Lidii Amejko „Tangibile. RadiOpera” w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz. Początek o godz. 19.00.
15.02.18, 14:00
| radio » informacje
Nowe programy Michała Margańskiego i Michała Migały w Trójce
W ramówce Trojki pojawią się dwie nowe autorskie audycje - „Annały Migały” i „AnagrammarganA”.
14.02.18, 14:00
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska i RMF MAXXX z największym wzrostem
Radio Eska pozostaje liderem wśród sieci radiowych – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 listopada 2017 r. do 31 stycznia 2018 r. (sieci radiowe).
14.02.18, 12:00
| radio » informacje
Festiwal Trójka Górom 2018 ponownie w Szklarskiej Porębie
Koncerty, spotkania i rozmowy z gwiazdami sportu, literatury i ekranu, filmy, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz dyskoteki i kabarety, a wreszcie audycje na żywo – tak zapowiada się kolejna edycja Festiwalu Trójka Górom w Szklarskiej Porębie. 
13.02.18, 14:00
| radio » badania rynku
RMF FM absolutnym liderem. Duży spadek Trójki i Jedynki
Radio RMF FM umacnia się na pozycji lidera. Trójka notuje największy spadek – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 listopada 2017 r. do 31 stycznia 2018 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
13.02.18, 13:00
| radio » informacje
Finał Festiwalu Opera Rara na antenie Dwójki
We wtorek, 13 lutego br., Program 2 Polskiego Radia będzie transmitować koncert zamknięcia Festiwalu Opera Rara w Krakowie. 
12.02.18, 21:00
| radio » informacje
Światowy Dzień Radia w Polskim Radiu
13 lutego br., w siódmy Światowy Dzień Radia, publiczny nadawca przygotował specjalne audycje i programy podkreślające szczególną rolę radia jako środka komunikacji na całym świecie.
12.02.18, 11:00
| radio » informacje | internet » informacje
Weszło FM z audycją z wulgaryzmami. Krzysztof Stanowski nie przebiera w słowach na Twitterze
9 lutego br. w Internecie zadebiutowało nowe radio sportowe Weszło FM, którego założycielem jest Krzysztof Stanowski. Już z soboty na niedzielę słuchacze mogli wysłuchać kontrowersyjnej audycji z wulgaryzmami.
12.02.18, 10:00
| radio » informacje
Trzy Po Trzy w Trójce. Nowy satyryczny cykl Mariusza Cieślika z udziałem satyryków i standuperów
Trójka rozpoczyna emisję nowego cyklu satyrycznego „Trzy Po trzy”. Jego autorem i gospodarzem będzie Mariusz Cieślik –wicedyrektor Programu 3 Polskiego Radia. Audycja „Trzy po trzy” na antenie codziennie o godz. 18.10. 
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

do 20.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL