23.02.10, 21:02

Grażyna Gray: Inspirujemy widzów

Rozmowa z Grażyną Gray, Dyrektorem Sprzedaży i Marketingu Travel Channel International Ltd.

Rozmowa z Grażyną Gray, Dyrektorem Sprzedaży i Marketingu Travel Channel International Ltd.

Kuba Wajdzik: Jak ocenia Pani rynek kanałów podróżniczych w Polsce i jak on wygląda na tle innych krajów Europy?
Grażyna Gary:  Zarówno w Polsce, jak i w całej Europie jest tylko jeden kanał o profilu podróżniczym, w całości poświecony tej tematyce i jest to nasz kanał Travel Channel. Kanał Podróże TV rok temu zniknął zupełnie z platform kablowych i satelitarnych, a kanał Discovery Travel & Living po odświeżeniu swej marki wiosną ubiegłego roku ukierunkował swój profil na żeńską część widowni i tematykę związaną z ich zainteresowaniami, czyli programy dotyczące szeroko pojętego stylu życia, zdrowia, rodziny, kariery, pracy, związków, przyjaźni, mody, czy sposobów spędzania wolnego czasu.
Travel Channel jako jedyny kanał poświęcony w całości tematyce podróżniczej i turystycznej znajduje się na ósmym miejscu pod względem oglądalności w całej Europie i wśród wszystkich paneuropejskich płatnych kanałów,  zaś na piątym miejscu w Europie Wschodniej i Środowej (źródło: EMS and CEMS 2009 survey).

KW: Jak na tym rynku pozycjonuje się Travel Channel?
GG: Pozostajemy wierni naszemu profilowi i jak zawsze dostarczamy rozrywki, praktycznych informacji, poszerzamy horyzonty oraz staramy się inspirować.  Travel Channel przedstawia widzom wiele sposobów podróżowania. Od programów prezentujących praktyczne informacje, przydatne podczas planowania wakacji, po wnikliwe i wciągające materiały dokumentalne. Dzięki Travel Channel widzowie mają szansę przenieść się w niemal każdy zakątek świata, poznać różnorodne kultury, kuchnię i obyczaje panujące w krajach na całym świecie, doświadczyć trudów pieszych wędrówek oraz dobrodziejstw luksusowych wypraw. Profil kanału ukierunkowany jest na tworzenie programingu w taki sposób, aby edukował, dostarczał niezbędnych informacji oraz zaspakajał i szanował gusta swoich odbiorców.

KW: Czy wraz z otwarciem granic, rozwojem tanich linii lotniczych i coraz większymi zarobkami, co przekłada się na rozwój turystyczny, Polacy chętniej z roku na rok oglądają programy o tematyce podróżniczo-turystycznej?
GG: Możemy zauważyć znaczną tendencję wzrostową, która nie tylko związana jest  z podniesieniem statusu majątkowego czy też rozwojem tanich linii lotniczych. Inspirujemy, dostarczamy cennych informacji, zachęcamy do podróżowania -  to nasze główne zadanie. Oglądając piaszczyste plaże, piękne stoki górskie czy też zielone kaniony czyż nie chcemy tam być? Wystarczy jedynie mobilizacja i chęci.
Po 10 letniej obecności na Polskim rynku możemy powiedzieć, że nasze cele się realizują i jesteśmy z tego dumni. Wygląda to podobnie w całej Europie, a fakt, że nasz kanał jest ósmy pod względem oglądalności wśród wszystkich płatnych kanałów w całej Europie jest tego najlepszym dowodem.

KW: Kanał posiada również bogatą stronę internetową. Czy w najbliższym czasie można spodziewać się jej rozwoju oraz udostępniania części kontentu w sieci?
GG: Rozwijamy się dynamicznie, a nasze plany na przyszłość zawsze będą podążać za trendami na rynku. Utrzymujemy stałą pozycję w gronie pionierów jeżeli chodzi o nowe technologie i nowe rozwiązania dotyczące dostarczania kontentu do widza. Travel Channel posiada wszelkie niezbędne prawa do udostępniania bibliotek na żądanie, jednak priorytetem jest współpraca z naszymi obecnymi partnerami na rynku i popieranie ich innowacyjnych technologii poprzez dostarczanie im kontentu dla ich platform VOD lub do serwisu Catch Up. Badania wykazały, że z miesiąca na miesiąc wzrasta liczba osób odwiedzających stronę www.travelchanneltv.pl, a liczba uczestników biorących udział w konkursach stale rośnie.

KW: Travel Channel inwestuje również w polski kontent. Jakie ciekawe produkcje pojawią się na antenie w 2010 r.?
GG: W 2010 roku wraz z naszym producentem Michałem Borejko chcemy skupić się na miejscach związanych z Chopinem (2010 jest Rokiem Chopinowskim – przyp. red.), pokazać uroki Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego - czyli najlepszego produktu turystycznego 2009 roku, Biebrzańskiego Parku Narodowego, turystycznego Szlaku Chasydzkiego, czy też samego Krakowa. Tematy, które także pokażemy naszym widzom w 2010 roku, związane będą z zapomnianymi,  a jakże pięknymi zabytkami przemysłowymi znajdującymi się na Śląsku.

KW: Do ilu obecnie gospodarstw domowych dociera w Polsce kanał?
GG: Obecnie kanał dociera do 5,4 mln gospodarstw domowych. Włączenie nas w lipcu 2009 roku przez Cyfrę + pozwoliło nam na poszerzenie zasięgu technicznego o blisko 1,2 mln abonentów.

KW: Niedawno kanał dołączył do oferty Cyfry+. Czy należy spodziewać się, że pojawi się również w ofercie platformy n?
GG: Mamy nadzieję, że 2010 rok przyniesie kolejne sukcesy i jednym z nich będzie poszerzenie dystrybucji o platformę n.

KW: Jak oceniają Państwo swoją pozycję pod względem sprzedaży reklam?
GG: Analizując dane z ostatnich czterech lat zauważyliśmy tendencję wzrostową, której stabilny wzrost wiąże się zapewne ze wzrostem popularności i technicznego zasięgu kanału.  Skonsolidowane działa AT Media i Travel Channel w Polsce przyniosły zakładane efekty.

KW: Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Powiązane

20.11.17, 21:11
telewizja » informacje
TVP będzie świętować Światowy Dzień Telewizji
21 listopada br. telewizyjni nadawcy publiczni i prywatni świętują Światowy Dzień Telewizji, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1996 r. TVP po raz piąty, włączy się w obchody międzynarodowego święta.
19.11.17, 17:11
telewizja » informacje
Zwycięzcy 24. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP
19 listpada br., podczas gali w Katowicach został ogłoszony werdykt jury 24. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP S.A. 
19.11.17, 15:11
telewizja » badania rynku
Puchar Świata w Wiśle z dużą widownią
Niemal 4,7 mln widzów obejrzało 18 listopada br. w Jedynce drugą serię konkursu drużynowego Pucharu Świata w Wiśle.
19.11.17, 08:11
telewizja » seriale
Odlotowe wyścigi na antenie kanału Boomerang
Boomerang 20 listopada br. rozpocznie emisję nowego serialu animowanego „Odlotowe wyścigi”. Kreskówka jest remakiem kultowej animacji studia Hanna Barbera o tym samym tytule.
18.11.17, 09:11
telewizja » seriale
II sezon serialu Dobre zachowanie w TNT z polskim akcentem
20 listopada br., stacja TNT rozpocznie emisję II sezonu „Dobrego zachowania”.
17.11.17, 20:11
telewizja » seriale
Film Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny. Wszystko się może zdarzyć zakończy III sezon serialu
III sezon hitu Czwórki zakończy się emisją filmu telewizyjnego – „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny. Wszystko się może zdarzyć” – który stanowić będzie zwieńczenie dwóch najważniejszych wątków osobistych tej serii produkcji i jednocześnie niezależną całość fabularną. 
17.11.17, 16:11
telewizja » informacje
Nowy kanał Eleven Sports 4 na platformie nc+
20 listopada br. zostanie uruchomiony nowy kanał Eleven Sports 4. Przez pierwsze trzy miesiące będzie on dostępny tylko dla abonentów platformy nc+.
17.11.17, 16:11
telewizja » informacje
DISCO GARY czyli Rodzinne pary na antenie POLO TV
Na antenie telewizji POLO TV wystartuje nowy program kulinarny „DISCO GARY, czyli Rodzinne pary”. W każdym odcinku rywalizować będą dwuosobowe drużyny, składające się z członków rodzin. Ich zmagania oceniać będzie jury złożone z profesjonalnego szefa kuchni oraz gwiazd disco polo.
17.11.17, 13:11
telewizja » informacje
Startuje Eleven Sports 4. Eleven Sports zmienia nazwy i logotypy swoich stacji
20 listopada br., ELEVEN SPORTS zmieni nazwy i logotypy kanałów telewizyjnych ze swojego portfolio. Rebranding związany jest ze startem nowego kanału, który na początku będzie dostępny tylko w ofercie platformy nc+.
17.11.17, 08:11
telewizja » badania rynku
Joker z rekordową widownią
Odcinek teleturnieju „Joker”, emitowany w środę 15 listopada br. o godz. 20.00 na antenie Super Polsat, przyciągnął przed telewizory średnio 220 tys. widzów (dane: NAM). 
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Konkursy
do 22.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 24 listopada 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL