23.02.10, 21:41

Grażyna Gray: Inspirujemy widzów

Rozmowa z Grażyną Gray, Dyrektorem Sprzedaży i Marketingu Travel Channel International Ltd.

Rozmowa z Grażyną Gray, Dyrektorem Sprzedaży i Marketingu Travel Channel International Ltd.

Kuba Wajdzik: Jak ocenia Pani rynek kanałów podróżniczych w Polsce i jak on wygląda na tle innych krajów Europy?
Grażyna Gary:  Zarówno w Polsce, jak i w całej Europie jest tylko jeden kanał o profilu podróżniczym, w całości poświecony tej tematyce i jest to nasz kanał Travel Channel. Kanał Podróże TV rok temu zniknął zupełnie z platform kablowych i satelitarnych, a kanał Discovery Travel & Living po odświeżeniu swej marki wiosną ubiegłego roku ukierunkował swój profil na żeńską część widowni i tematykę związaną z ich zainteresowaniami, czyli programy dotyczące szeroko pojętego stylu życia, zdrowia, rodziny, kariery, pracy, związków, przyjaźni, mody, czy sposobów spędzania wolnego czasu.
Travel Channel jako jedyny kanał poświęcony w całości tematyce podróżniczej i turystycznej znajduje się na ósmym miejscu pod względem oglądalności w całej Europie i wśród wszystkich paneuropejskich płatnych kanałów,  zaś na piątym miejscu w Europie Wschodniej i Środowej (źródło: EMS and CEMS 2009 survey).

KW: Jak na tym rynku pozycjonuje się Travel Channel?
GG: Pozostajemy wierni naszemu profilowi i jak zawsze dostarczamy rozrywki, praktycznych informacji, poszerzamy horyzonty oraz staramy się inspirować.  Travel Channel przedstawia widzom wiele sposobów podróżowania. Od programów prezentujących praktyczne informacje, przydatne podczas planowania wakacji, po wnikliwe i wciągające materiały dokumentalne. Dzięki Travel Channel widzowie mają szansę przenieść się w niemal każdy zakątek świata, poznać różnorodne kultury, kuchnię i obyczaje panujące w krajach na całym świecie, doświadczyć trudów pieszych wędrówek oraz dobrodziejstw luksusowych wypraw. Profil kanału ukierunkowany jest na tworzenie programingu w taki sposób, aby edukował, dostarczał niezbędnych informacji oraz zaspakajał i szanował gusta swoich odbiorców.

KW: Czy wraz z otwarciem granic, rozwojem tanich linii lotniczych i coraz większymi zarobkami, co przekłada się na rozwój turystyczny, Polacy chętniej z roku na rok oglądają programy o tematyce podróżniczo-turystycznej?
GG: Możemy zauważyć znaczną tendencję wzrostową, która nie tylko związana jest  z podniesieniem statusu majątkowego czy też rozwojem tanich linii lotniczych. Inspirujemy, dostarczamy cennych informacji, zachęcamy do podróżowania -  to nasze główne zadanie. Oglądając piaszczyste plaże, piękne stoki górskie czy też zielone kaniony czyż nie chcemy tam być? Wystarczy jedynie mobilizacja i chęci.
Po 10 letniej obecności na Polskim rynku możemy powiedzieć, że nasze cele się realizują i jesteśmy z tego dumni. Wygląda to podobnie w całej Europie, a fakt, że nasz kanał jest ósmy pod względem oglądalności wśród wszystkich płatnych kanałów w całej Europie jest tego najlepszym dowodem.

KW: Kanał posiada również bogatą stronę internetową. Czy w najbliższym czasie można spodziewać się jej rozwoju oraz udostępniania części kontentu w sieci?
GG: Rozwijamy się dynamicznie, a nasze plany na przyszłość zawsze będą podążać za trendami na rynku. Utrzymujemy stałą pozycję w gronie pionierów jeżeli chodzi o nowe technologie i nowe rozwiązania dotyczące dostarczania kontentu do widza. Travel Channel posiada wszelkie niezbędne prawa do udostępniania bibliotek na żądanie, jednak priorytetem jest współpraca z naszymi obecnymi partnerami na rynku i popieranie ich innowacyjnych technologii poprzez dostarczanie im kontentu dla ich platform VOD lub do serwisu Catch Up. Badania wykazały, że z miesiąca na miesiąc wzrasta liczba osób odwiedzających stronę www.travelchanneltv.pl, a liczba uczestników biorących udział w konkursach stale rośnie.

KW: Travel Channel inwestuje również w polski kontent. Jakie ciekawe produkcje pojawią się na antenie w 2010 r.?
GG: W 2010 roku wraz z naszym producentem Michałem Borejko chcemy skupić się na miejscach związanych z Chopinem (2010 jest Rokiem Chopinowskim – przyp. red.), pokazać uroki Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego - czyli najlepszego produktu turystycznego 2009 roku, Biebrzańskiego Parku Narodowego, turystycznego Szlaku Chasydzkiego, czy też samego Krakowa. Tematy, które także pokażemy naszym widzom w 2010 roku, związane będą z zapomnianymi,  a jakże pięknymi zabytkami przemysłowymi znajdującymi się na Śląsku.

KW: Do ilu obecnie gospodarstw domowych dociera w Polsce kanał?
GG: Obecnie kanał dociera do 5,4 mln gospodarstw domowych. Włączenie nas w lipcu 2009 roku przez Cyfrę + pozwoliło nam na poszerzenie zasięgu technicznego o blisko 1,2 mln abonentów.

KW: Niedawno kanał dołączył do oferty Cyfry+. Czy należy spodziewać się, że pojawi się również w ofercie platformy n?
GG: Mamy nadzieję, że 2010 rok przyniesie kolejne sukcesy i jednym z nich będzie poszerzenie dystrybucji o platformę n.

KW: Jak oceniają Państwo swoją pozycję pod względem sprzedaży reklam?
GG: Analizując dane z ostatnich czterech lat zauważyliśmy tendencję wzrostową, której stabilny wzrost wiąże się zapewne ze wzrostem popularności i technicznego zasięgu kanału.  Skonsolidowane działa AT Media i Travel Channel w Polsce przyniosły zakładane efekty.

KW: Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Powiązane

19.02.18, 20:00
| telewizja » informacje
Prace serwisowe przy stacji czołowej MUX3. Będą chwilowe utrudnienia przy odbiorze kanałów TVP
Telewizja Polska poinformowała o pracach serwisowych, które mogą wpłynąć na odbiór usług i kanałów TVP. 
19.02.18, 18:00
| telewizja » informacje
Dokument Ludzie duchy nagrodzony podczas London International Film Festival
Film dokumentalny „Ludzie duchy” został nagrodzony na prestiżowym festiwalu London International Filmmaker Festival of World Cinema - IFF 2018. Martyna Wojciechowska i Marek Kłosowicz otrzymali nagrodę w kategorii Reżyseria Dokumentu Krótkometrażowego. 
18.02.18, 22:07
| telewizja » badania rynku
Ponad 6 mln widzów oglądało zwycięstwo Kamila Stocha
17 lutego br. , pierwszy złoty medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w PjongCzang zdobył w konkursie indywidualnym na dużej skoczni Kamil Stoch. Jego sukces oglądało ponad 6 mln widzów, a udziały Jedynki wyniosły 48 proc.
18.02.18, 17:00
| telewizja » informacje
Atomówki inspiracją nowej kolekcji Katy Eary i Cartoon Network
Cartoon Network i Katy Eary zaprezentowali nową kolekcję ubrań inspirowaną „Atomówkami”.
17.02.18, 11:00
| telewizja » seriale
III sezon serialu Magicy w marcu na SCI FI
W niedzielę, 18 marca br. o 21:00 na kanale SCI FI zadebiutuje III sezon serialu „Magicy”. 
16.02.18, 21:00
| telewizja » informacje | internet » informacje | biznes i technologie » informacje
Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Szykuje się rewolucja w wielkopolskich szkołach
INEA wygrała przetarg na dostarczenie, uruchomienie, wsparcie techniczne i utrzymanie regionalnej chmury edukacyjnej w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Ma on zrewolucjonizować i unowocześnić edukację w wielkopolskich szkołach. 
16.02.18, 16:00
| telewizja » informacje
Będą zestawy klocków klocki LEGO z Atomówkami
Kanał Cartoon Network zapowiedział kolejny produkt licencyjny z Atomówkami w roli głównej. Na rynku pojawią się zestawy klocków Lego.
16.02.18, 10:00
| telewizja » informacje
Czy na pewno umiesz gotować? z piątym sezonem w Kuchni+
Kuchnia+ startuje z piątym sezonem własnej produkcji „Czy na pewno umiesz gotować?” prowadzonej przez Andrzeja Polana.
16.02.18, 09:00
| telewizja » informacje
Nicktoons nadaje już w Polsce
15 lutego br. oferta programowa stacji Nickelodeon HD została poszerzona, wzmocniona i udostępniona pod nową nazwą Nicktoons. 
15.02.18, 22:00
| telewizja » badania rynku
2,1 mln widzów meczu Real Madryt - Paris Saint Germain
Prawie 2,5 mln widzów w szczytowym momencie oglądało 14 lutego br. mecz w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt a Paris Saint Germain (dane: NAM).
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

do 20.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL