03.03.10, 19:03

Mój kolega ze szkoły będzie prezydentem

"Prowokator" - felieton Jurka Wasiukiewicza, współwłaściciela Agencji Rysunkowej Jurek.pl, rysownika "Super Expressu" i "Najwyższego Czasu".

Nigdy bym się nie spodziewał, że doczekam takich czasów, że mój kumpel ze szkoły ma szansę zostać prezydentem. Co prawda razem do klasy nie chodziliśmy, w zasadzie to nawet w szkole się nie widywaliśmy, bo jakoś tak się zdarzyło, że mój szkolny kolega kończył tę szkołę tak mniej więcej w tym czasie, kiedy ja na świat przyszedłem. Ale zawsze to jednak kolega z tej samej szkoły, skoro obaj jesteśmy absolwentami tego samego XXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Warszawie.

Prowokator

No i niech tam się schowają teraz te wszystkie inne warszawskie renomowane licea, jakieś Reje i inne Batory, które dla takich głąbów jak ja były nieosiągalne. Stawiało się wysoko poprzeczki, to się nie będzie miało prezydenta! A moje kochane liceum - ciche, spokojne, z boku, przy lasku na Kole w którym chłopaki z mojej klasy napadali na pociągi w trudnych czasach Jaruzelskiego, nagle rośnie w oczach dzięki Bronkowi Komorowskiemu - mojemu kumplowi szkolnemu.

Prowokator

Wiedziałem dobrze jaką szkołę wybrać! No i tylko w Warszawie Lelewel i liceum im. Lotnictwa Polskiego mogą jeszcze nam podskoczyć, bo do obu szkół uczęszczał obecny prezydent, który jeszcze  może się pocieszyć urzędem, ale przecież z naszym Bronkiem to jest bez szans. Bo my się nie damy w naszym równym marszu do prezydentury.  Bo „Kto tam znowu rusza prawą?! Lewa! lewa! lewa!” jak pisał poeta Włodzimierz Majakowski, którego nazwę nosi ulica przy której mieści się, moje i mojego kolegi Bronka, liceum.

Jurek Wasiukiewicz

Jerzy Wasiukiewicz na stałe współpracuje z takimi tytułami jak Super Express, do którego codziennie tworzy satyryczny komentarz wydarzeń, oraz z tygodnikiem Najwyższy Czas. Jego rysunkowe komentarze często cytowane są w telewizyjnych programach informacyjnych (m.in. w TVN24) przy okazji tzw. przeglądu prasy. W latach 90. ubiegłego wieku w Pulsie Biznesu ukazywał się pasek komiksowy jego autorstwa "Spółka ZOO", który redakcja tego dziennika okrzyknęła komiksem wręcz kultowym. Był twórcą pisma satyrycznego Gilotyna, które ukazywalo się jako dodatek w Super Expressie w roku 1996 i 2005, a w latach 1998-2003 było samodzielnym miesięcznikiem.

Komentarze

Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS: rss
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 14.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 13.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL