23.03.10, 21:56

Agnieszka Kubiak: Stawiamy na kolejne nowości

Rozmowa z Agnieszką Kubiak, Senior Manager Music Channels, MTV Networks Polska.

Rozmowa z Agnieszką Kubiak, Senior Manager Music Channels, MTV Networks Polska

Marcin Krzos: Zacznijmy od kwestii informacyjnej. MTV Polska to stacja rozrywkowa czy muzyczna?
Agnieszka Kubiak: Jak z pewnością zdążył Pan zauważyć, od kilku lat MTV na świecie – w tym również MTV Polska – dołącza do ramówki nie tylko programy muzyczne, ale też rozrywkowe. Część z nich to nadal propozycje stricte muzyczne, np. cykl koncertowy World Stage, pasmo muzyczne „MAXXX Hits”, nagrody muzyczne MTV (Video Music Awards, MTV Europe Music Awards) czy koncerty akustyczne MTV Unplugged. Natomiast obok propozycji muzycznych, dużo miejsca w ramówce poświęcamy również programom rozrywkowym, które lubi i docenia nasza widownia. Wśród najpopularniejszych programów, wymienić należy „MTV Cribs”, „Króliczki Playboya”, „52”, „South Park”, „Włatcy Móch”, „Co na to tato” i wiele innych.

MK: Pytam, ponieważ chciałbym wiedzieć, czym się Państwo kierujecie w kreowaniu wizerunku stacji?
AK: Przede wszystkim staramy się, aby oferta naszej stacji była jak najbardziej dostosowana do potrzeb naszych widzów, czyli młodych ludzi. Zależy nam, aby potrafili się utożsamiać z MTV dzisiaj w takim samym stopniu, jak robiło to „pokolenie MTV” w początkach istnienia stacji (MTV powstało w USA w sierpniu 1981 roku, a więc już 28 lat temu). Co ważne, musimy pamiętać, że zainteresowania i potrzeby młodzieży różnią się dzisiaj diametralnie od tego, jak kształtowały się one kilka, czy kilkanaście lat temu. Jest to odzwierciedlone w ramówce naszej stacji, która jest obecnie bardzo różnorodna.

MK: Ostatnio stacja odnotowała mniejszą oglądalność. Wie Pani czym może być to spowodowane?
AK: Proszę pamiętać, że na rynku przybywa kanałów muzycznych i rozrywkowych, przez co konkurencja jest dziś znacznie większa, niż jeszcze kilka lat temu. Coraz bardziej zatłoczony rynek telewizyjny mobilizuje nadawców, w tym również MTV Networks Polska, do walki o widza. Dlatego też, przygotowując ofertę programową na 2010 rok, stawiamy na kolejne nowości – zarówno zagraniczne hity programowe, jak i polskie produkcje. Widzowie MTV Polska na pewno nie będą zawiedzeni.

MK: Program MTV Polska jest złożony głównie z programów rozrywkowych, muzyki w niej coraz mniej. Nie boi się Pani, że stacja może stracić wizerunek stacji muzycznej wyznaczające nowe trendy w branży muzycznej?
AK: Muzyka w dalszym ciągu stanowi ważną część naszej oferty. Tylko w zeszłym roku, MTV symultanicznie na całym świecie emitowało premierowe koncerty najpopularniejszych wykonawców (cykl MTV World Stage), wspierało młodych artystów o dużym muzycznym potencjale w cyklu „MTV Push” (wśród artystów byli m.in. La Roux, Pixie Lott, Veronicas), organizowało festiwale muzyczne (Isle of MTV, Festiwal MTV Gdańsk Dźwiga Muzę), prezentowało ekskluzywne premiery teledysków takich artystów, jak Green Day czy Shakira, a także zaprezentowało kolejne koncerty z cyklu MTV Unplugged (Katy Perry globalnie, Wilki w Polsce). Dodatkowo, staramy się, aby muzyki nie zabrakło również na naszych stronach i portalach internetowych, gdzie widz ma do niej dostęp 24 godziny na dobę i może wybierać spośród bardzo bogatej oferty teledysków (s2o.tv, sekcja Teledyski na www.mtv.pl) .

MK: Czym chcecie przyciągnąć widzów przed ekrany?
AK: Wśród naszych propozycji na najbliższe miesiące nie zabraknie zarówno nowych produkcji lokalnych, które pojawią się na antenie już w kwietniu (szczegóły ogłosimy w ciągu najbliższych tygodni), jak i najpopularniejszych zagranicznych produkcji (jeszcze w marcu, w ramówce stacji zadebiutuje m.in. kolejna seria „Teen Cribs”, w którym najbogatsze nastolatki oprowadzają ekipę MTV po swoich pokojach/domach, „Teen Moms” – kontynuacja hitu MTV „Licealne ciąże”, w którym MTV śledzi dalsze losy i zmagania młodych matek czy „Peak Season” o przygodach ośmiorga przyjaciół, których łączy miłość do snowboardu). W planach na ten rok mamy również muzyczne wydarzenie – kolejny koncert z serii „MTV Unplugged”.

MK: Nawiązaliście współpracę z o2.pl, na czym ta współpraca ma polegać?
AK: Rzeczywiście, nawiązaliśmy współpracę z Grupą O2 w zakresie obsługi reklamowej serwisów internetowych, należących do portfolio MTV Networks Polska. 

MK: A może macie w planach podbicie Internetu?
AK: Staramy się oferować naszym widzom jak najszerszy dostęp do rozrywki, również poprzez strony internetowe i obecność w Internecie, na portalach społecznościowych, itd. Dobrym przykładem jest portal s2o.tv, gdzie użytkownicy mają do wyboru kilka tysięcy teledysków oraz najciekawsze produkcje, znane z anteny naszych stacji (m.in. MTV Polska, Viva Polska). Nasze strony internetowe (www.mtv.pl, www.viva-tv.pl, www.vh1.pl) oferują najnowsze wiadomości ze świata show biznesu, informacje o naszych programach, konkursy i wiele innych ciekawych możliwości. MTV Polska i Viva Polska są również dostępne na portalach społecznościowych (np. na Facebooku), dzięki czemu dodatkowo zbliżamy się do naszych widzów.

MK: Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Powiązane

20.02.18, 09:00
| telewizja » seriale
Pensjonat nad rozlewiskiem w nowy dzień tygodnia
Serial „Pensjonat nad rozlewiskiem” powracają na antenę Jedynki 27 lutego br. Premierowe odcinki nowej serii emitowane będą o nowej porze – we wtorki o godz. 21.35.
19.02.18, 20:00
| telewizja » informacje
Prace serwisowe przy stacji czołowej MUX3. Będą chwilowe utrudnienia przy odbiorze kanałów TVP
Telewizja Polska poinformowała o pracach serwisowych, które mogą wpłynąć na odbiór usług i kanałów TVP. 
19.02.18, 18:00
| telewizja » informacje
Dokument Ludzie duchy nagrodzony podczas London International Film Festival
Film dokumentalny „Ludzie duchy” został nagrodzony na prestiżowym festiwalu London International Filmmaker Festival of World Cinema - IFF 2018. Martyna Wojciechowska i Marek Kłosowicz otrzymali nagrodę w kategorii Reżyseria Dokumentu Krótkometrażowego. 
18.02.18, 22:07
| telewizja » badania rynku
Ponad 6 mln widzów oglądało zwycięstwo Kamila Stocha
17 lutego br. , pierwszy złoty medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w PjongCzang zdobył w konkursie indywidualnym na dużej skoczni Kamil Stoch. Jego sukces oglądało ponad 6 mln widzów, a udziały Jedynki wyniosły 48 proc.
18.02.18, 17:00
| telewizja » informacje
Atomówki inspiracją nowej kolekcji Katy Eary i Cartoon Network
Cartoon Network i Katy Eary zaprezentowali nową kolekcję ubrań inspirowaną „Atomówkami”.
17.02.18, 11:00
| telewizja » seriale
III sezon serialu Magicy w marcu na SCI FI
W niedzielę, 18 marca br. o 21:00 na kanale SCI FI zadebiutuje III sezon serialu „Magicy”. 
16.02.18, 21:00
| telewizja » informacje | internet » informacje | biznes i technologie » informacje
Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Szykuje się rewolucja w wielkopolskich szkołach
INEA wygrała przetarg na dostarczenie, uruchomienie, wsparcie techniczne i utrzymanie regionalnej chmury edukacyjnej w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Ma on zrewolucjonizować i unowocześnić edukację w wielkopolskich szkołach. 
16.02.18, 16:00
| telewizja » informacje
Będą zestawy klocków klocki LEGO z Atomówkami
Kanał Cartoon Network zapowiedział kolejny produkt licencyjny z Atomówkami w roli głównej. Na rynku pojawią się zestawy klocków Lego.
16.02.18, 10:00
| telewizja » informacje
Czy na pewno umiesz gotować? z piątym sezonem w Kuchni+
Kuchnia+ startuje z piątym sezonem własnej produkcji „Czy na pewno umiesz gotować?” prowadzonej przez Andrzeja Polana.
16.02.18, 09:00
| telewizja » informacje
Nicktoons nadaje już w Polsce
15 lutego br. oferta programowa stacji Nickelodeon HD została poszerzona, wzmocniona i udostępniona pod nową nazwą Nicktoons. 
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

do 20.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL