23.03.10, 21:03

Agnieszka Kubiak: Stawiamy na kolejne nowości

Rozmowa z Agnieszką Kubiak, Senior Manager Music Channels, MTV Networks Polska.

Rozmowa z Agnieszką Kubiak, Senior Manager Music Channels, MTV Networks Polska

Marcin Krzos: Zacznijmy od kwestii informacyjnej. MTV Polska to stacja rozrywkowa czy muzyczna?
Agnieszka Kubiak: Jak z pewnością zdążył Pan zauważyć, od kilku lat MTV na świecie – w tym również MTV Polska – dołącza do ramówki nie tylko programy muzyczne, ale też rozrywkowe. Część z nich to nadal propozycje stricte muzyczne, np. cykl koncertowy World Stage, pasmo muzyczne „MAXXX Hits”, nagrody muzyczne MTV (Video Music Awards, MTV Europe Music Awards) czy koncerty akustyczne MTV Unplugged. Natomiast obok propozycji muzycznych, dużo miejsca w ramówce poświęcamy również programom rozrywkowym, które lubi i docenia nasza widownia. Wśród najpopularniejszych programów, wymienić należy „MTV Cribs”, „Króliczki Playboya”, „52”, „South Park”, „Włatcy Móch”, „Co na to tato” i wiele innych.

MK: Pytam, ponieważ chciałbym wiedzieć, czym się Państwo kierujecie w kreowaniu wizerunku stacji?
AK: Przede wszystkim staramy się, aby oferta naszej stacji była jak najbardziej dostosowana do potrzeb naszych widzów, czyli młodych ludzi. Zależy nam, aby potrafili się utożsamiać z MTV dzisiaj w takim samym stopniu, jak robiło to „pokolenie MTV” w początkach istnienia stacji (MTV powstało w USA w sierpniu 1981 roku, a więc już 28 lat temu). Co ważne, musimy pamiętać, że zainteresowania i potrzeby młodzieży różnią się dzisiaj diametralnie od tego, jak kształtowały się one kilka, czy kilkanaście lat temu. Jest to odzwierciedlone w ramówce naszej stacji, która jest obecnie bardzo różnorodna.

MK: Ostatnio stacja odnotowała mniejszą oglądalność. Wie Pani czym może być to spowodowane?
AK: Proszę pamiętać, że na rynku przybywa kanałów muzycznych i rozrywkowych, przez co konkurencja jest dziś znacznie większa, niż jeszcze kilka lat temu. Coraz bardziej zatłoczony rynek telewizyjny mobilizuje nadawców, w tym również MTV Networks Polska, do walki o widza. Dlatego też, przygotowując ofertę programową na 2010 rok, stawiamy na kolejne nowości – zarówno zagraniczne hity programowe, jak i polskie produkcje. Widzowie MTV Polska na pewno nie będą zawiedzeni.

MK: Program MTV Polska jest złożony głównie z programów rozrywkowych, muzyki w niej coraz mniej. Nie boi się Pani, że stacja może stracić wizerunek stacji muzycznej wyznaczające nowe trendy w branży muzycznej?
AK: Muzyka w dalszym ciągu stanowi ważną część naszej oferty. Tylko w zeszłym roku, MTV symultanicznie na całym świecie emitowało premierowe koncerty najpopularniejszych wykonawców (cykl MTV World Stage), wspierało młodych artystów o dużym muzycznym potencjale w cyklu „MTV Push” (wśród artystów byli m.in. La Roux, Pixie Lott, Veronicas), organizowało festiwale muzyczne (Isle of MTV, Festiwal MTV Gdańsk Dźwiga Muzę), prezentowało ekskluzywne premiery teledysków takich artystów, jak Green Day czy Shakira, a także zaprezentowało kolejne koncerty z cyklu MTV Unplugged (Katy Perry globalnie, Wilki w Polsce). Dodatkowo, staramy się, aby muzyki nie zabrakło również na naszych stronach i portalach internetowych, gdzie widz ma do niej dostęp 24 godziny na dobę i może wybierać spośród bardzo bogatej oferty teledysków (s2o.tv, sekcja Teledyski na www.mtv.pl) .

MK: Czym chcecie przyciągnąć widzów przed ekrany?
AK: Wśród naszych propozycji na najbliższe miesiące nie zabraknie zarówno nowych produkcji lokalnych, które pojawią się na antenie już w kwietniu (szczegóły ogłosimy w ciągu najbliższych tygodni), jak i najpopularniejszych zagranicznych produkcji (jeszcze w marcu, w ramówce stacji zadebiutuje m.in. kolejna seria „Teen Cribs”, w którym najbogatsze nastolatki oprowadzają ekipę MTV po swoich pokojach/domach, „Teen Moms” – kontynuacja hitu MTV „Licealne ciąże”, w którym MTV śledzi dalsze losy i zmagania młodych matek czy „Peak Season” o przygodach ośmiorga przyjaciół, których łączy miłość do snowboardu). W planach na ten rok mamy również muzyczne wydarzenie – kolejny koncert z serii „MTV Unplugged”.

MK: Nawiązaliście współpracę z o2.pl, na czym ta współpraca ma polegać?
AK: Rzeczywiście, nawiązaliśmy współpracę z Grupą O2 w zakresie obsługi reklamowej serwisów internetowych, należących do portfolio MTV Networks Polska. 

MK: A może macie w planach podbicie Internetu?
AK: Staramy się oferować naszym widzom jak najszerszy dostęp do rozrywki, również poprzez strony internetowe i obecność w Internecie, na portalach społecznościowych, itd. Dobrym przykładem jest portal s2o.tv, gdzie użytkownicy mają do wyboru kilka tysięcy teledysków oraz najciekawsze produkcje, znane z anteny naszych stacji (m.in. MTV Polska, Viva Polska). Nasze strony internetowe (www.mtv.pl, www.viva-tv.pl, www.vh1.pl) oferują najnowsze wiadomości ze świata show biznesu, informacje o naszych programach, konkursy i wiele innych ciekawych możliwości. MTV Polska i Viva Polska są również dostępne na portalach społecznościowych (np. na Facebooku), dzięki czemu dodatkowo zbliżamy się do naszych widzów.

MK: Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Powiązane

18.11.17, 09:11
telewizja » seriale
II sezon serialu Dobre zachowanie w TNT z polskim akcentem
20 listopada br., stacja TNT rozpocznie emisję II sezonu „Dobrego zachowania”.
17.11.17, 20:11
telewizja » seriale
Film Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny. Wszystko się może zdarzyć zakończy III sezon serialu
III sezon hitu Czwórki zakończy się emisją filmu telewizyjnego – „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny. Wszystko się może zdarzyć” – który stanowić będzie zwieńczenie dwóch najważniejszych wątków osobistych tej serii produkcji i jednocześnie niezależną całość fabularną. 
17.11.17, 16:11
telewizja » informacje
Nowy kanał Eleven Sports 4 na platformie nc+
20 listopada br. zostanie uruchomiony nowy kanał Eleven Sports 4. Przez pierwsze trzy miesiące będzie on dostępny tylko dla abonentów platformy nc+.
17.11.17, 16:11
telewizja » informacje
DISCO GARY czyli Rodzinne pary na antenie POLO TV
Na antenie telewizji POLO TV wystartuje nowy program kulinarny „DISCO GARY, czyli Rodzinne pary”. W każdym odcinku rywalizować będą dwuosobowe drużyny, składające się z członków rodzin. Ich zmagania oceniać będzie jury złożone z profesjonalnego szefa kuchni oraz gwiazd disco polo.
17.11.17, 13:11
telewizja » informacje
Startuje Eleven Sports 4. Eleven Sports zmienia nazwy i logotypy swoich stacji
20 listopada br., ELEVEN SPORTS zmieni nazwy i logotypy kanałów telewizyjnych ze swojego portfolio. Rebranding związany jest ze startem nowego kanału, który na początku będzie dostępny tylko w ofercie platformy nc+.
17.11.17, 08:11
telewizja » badania rynku
Joker z rekordową widownią
Odcinek teleturnieju „Joker”, emitowany w środę 15 listopada br. o godz. 20.00 na antenie Super Polsat, przyciągnął przed telewizory średnio 220 tys. widzów (dane: NAM). 
16.11.17, 19:11
telewizja » informacje
INEA z akcją dla nowych klientów. Operator rozda konsole PlayStation 4 i Xbox One
W ramach najnowszej akcji INEA „Moc prezentów”, trwającej od 14 listopada br., osoby które kupią internet oraz telewizję od INEA, otrzymają najnowszą konsolę PlayStation 4 lub Xbox One z grą FIFA 18 za 1 zł.
16.11.17, 17:11
telewizja » informacje
Grupa Multimedia Polska ma 757,6 tys. klientów usług telekomunikacyjnych
Przychody Grupy Multimedia Polska za trzy kwartały 2017 r. wyniosły 510,2 mln zł, co oznacza nieznaczny spadek o 2,4 proc. w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego. Na koniec września br. z usług Grupy Multimedia Polska korzystało ponad 757,6 tys. klientów usług telekomunikacyjnych.
16.11.17, 14:11
telewizja » informacje
Prof. Mirosław Filiciak: To nie koniec telewizji
Nawet w dobie internetu pozostaje skutecznym medium, ale czy w przyszłości też tak będzie? Telewizja. O perspektywach jej rozwoju pisze prof. Mirosław Filiciak, kierownik School of Ideas Uniwersytetu SWPS.
16.11.17, 13:11
telewizja » informacje
BBC promuje premierę Błękitnej Planety II
BBC Worldwide wykorzystało druk 3D w ramach kampanii reklamowej „Błękitnej Planety II”, która w Polsce będzie miała swoją premierę na kanale BBC Earth 16 listopada br. o godz. 19:55.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Konkursy
do 17.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz gry.

do 16.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 21 listopada 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL