08.12.11, 19:12

Daniel Reszka: Chcemy być liderem wśród kanałów dla kobiet

Rozmowa z Danielem Reszką - Director, Programming, Acquisitions & Development Viacom International Media Networks w Polsce.

Rozmowa z Danielem Reszką - Director, Programming, Acquisitions & Development Viacom International Media Networks w Polsce.

Kuba Wajdzik: Czy są Państwo zadowoleni ze startu kanału Viacom Blink!?
Daniel Reszka: Owszem, jesteśmy zadowoleni. Mimo iż nie posiadamy na tym etapie danych ratingowych, to kanał od momentu startu w w lipcu br. ma bardzo przyzwoitą dystrybucję, która pozwala nam myśleć o dalszym rozwoju stacji. W tej chwili jesteśmy dostępni w Cyfrze+, w sieci Multimedia Polska i na platformie n.

VIACOM BLINK!

Daniel Reszka

KW: A kiedy pojawi się kanał w ofercie Cyfrowego Polsatu?
DR: Zobaczymy. Prowadzimy rozmowy ze wszystkimi operatorami na naszym rynku. Cały czas pracujemy nad tym i będziemy rozwijać dystrubucję kanału.

KW: Jaki jest target kanału? Rozumiem, że są to przede wszystkim kobiety.
DR: W głównym założeniu, odbiorcami kanału mają być rzeczywiście kobiety. Core taget to kobiety w wieku 25 – 45 lat. Oczywiście nie chcemy, żeby mężczyźni, którzy ze swoimi partnerkami oglądają telewizję od tego kanału uciekali. Viacom Blink! został stworzony w ten sposób, aby również i męźczyżni podczas oglądania z partnerkami nie nudzili się.

VIACOM BLINK!

Rozpalić Cleveland

KW: Jaką pozycję kanał chce uzyskać w pierwsza rocznicę istnienia?
DR: Naszym celem długofalowym jest osiągnięcie pozycji numer 1 wśród wszystkich kanałów dla kobiet.

KW: Jak w Pana ocenie wygląda konkurencja w tym segmencie kanałów dla kobiet? Mamy bardzo silne TVN Style, TLC i Polsat Cafe. A potem długo nic.
DR:  Konkurencja jest dosyć spora na naszym rynku. Kiedy planowaliśmy wprowadzenie tego kanału na nasz rynek, przyglądaliśmy się ofercie konkurencji i zastanawialiśmy się, w jaki sposób skutecznie zachęcić naszą grupę docelową do ogladania. Z dzisiejszej perspektyywy uważam, że udało nam się stworzyć kanał, który jest zupełnie unikalny, który różni się tym od pozostałych stacji tym, że prezentujemy na nim dużo szerszy wachlarz programowy. My nie skupiamy się na jednym gatunku programów,  jak robią to inne stacje. My pokazujemy pełne spectrum gatunków. To co nas też wyróżnia, to fakt, że nie idziemy w ogóle w kierunku programów poradnikowych, czyli nie pokazujemy, jak zjeść przysłowiową bezę. My bardziej chcemy inspirować – zależy nam, aby emitowane przez nas programy spowodowały, że nasi widzowie zmienią coś w swoim życiu, zainteresują się danym tematem i będą go drążyć dalej.

KW: Co można znaleźć w ofercie kanału?
DR: Przy produkcji i tworzeniu tego kanału, istotnym aspektem była i jest nasza współpraca z naszym partnerem – firmą Endemol. Większość naszej oferty pochodzi z bardzo szerokiej biblioteki Endemola, który jest największym niezależnym producentem telewizyjnym na świecie. Firma podąża w stronę jakości, co nam również dobrze wróży na przyszłość.

W naszej ofercie mamy zatem szeroki wachlarz propozycji. 40% naszej oferty to tzw. scripted programming (programy, które mają scenariusze) np. serial „Rozpalić Cleveland”, który opowiada o losach czterech kobiet, którym życie napisało nieoczekiwany scenariusz. To świeża produkcja, która zdobyła właśnie nagrodę Emmy i święci tryumfy w USA. Mamy programy modowe (np. „Wyścig do wybiegu”),  czy programy kulinarne, oparte na elemencie rywalizacji (np. „Moja kuchnia górą”). Mamy propozycje, w których jest więcej adrenaliny (np. „Ekipa ratunkowa”, czyli serial pokazujący zmagania przy różnego rodzaju wydarzeniach), a który mimo wszystko lubią  kobiety. Mamy także bardzo mocne pasmo filmów dokumentalnych, które pokazuje z jednej strony różnego rodzaju najciekawsze przypadki medyczne, z drugiej zaś traktuje o problemach społecznych czy rodzinnych.

KW: Bez polskiego kontentu raczej trudno będzie osiągnąć pozycję lidera. Czy polski kontent zatem pojawi się w ofercie Viacom Blink!?
DR: Drugorzędną informacją jest dla nas to, czy jest to produkcja polska czy zagraniczna. Istotniejsza sprawą jest dla nas jakość, tematyka i dopasowanie oferty do modelu stacji i widza. W tej chwili polski rynek wygląda tak, że już nie wystarczy cokolwiek wyprodukować, tylko to rzeczywiście musi być naprawdę świetny pomysł, w dodatku dobry jakościowo. Dlatego na pierwszym etapie działalności nie mamy w ofercie kanału lokalnego kontentu. Docelowo na pewno o tym myślimy i lokalna produkcja na pewno się u nas pojawi.

VIACOM BLINK!

Moja kuchia górą

KW: W jakim kierunku ten lokalny kontent może zmierzać? Rozumiem, że Jolanta Kwaśniewska ze swoją lekcją stylu nie ma szans znaleźć się w ofercie stacji?
DR: Pani Jolanta Kwaśniewska z tym konkretnym programem raczej nie pojawi się u nas na antenie... (śmiech). Ale jeśli pojawiłby się pomysł z Jej udziałem, który pasuje do naszej oferty i do charakteru stacji, to czemu nie? Natomiast w naszej lokalnej ramówce nie planujemy propozycji z gatunku programów poradnikowych.

KW: Internet to poważne zagrożenie dla tradycyjnych stacji telewizyjnych. Boją się Państwo konkurencji w tym wyścigu ze strony sieci?
DR: To pytanie w zasadzie dotyczy całej telewizji. W przypadku Blinka idziemy bardzo mocno w internet. Stawiamy na poszerzenie oferty naszej strony internetowej poświęconej kanałowi – www.blinktv.pl. W serwisie nie tylko znajdują się opisy, galerie zdjęć czy nowości ze świata show biznesu, ale też bardzo dużo materiałów wideo, bo wiemy, że to one przede wszystkim przyciągają użytkowników na strony internetowe. Zachęcamy naszych widzów, którzy dopiero po kilku odcinkach rozpoczynają oglądanie danego programu, by w sieci sięgnęli po poprzednie i nadrobili zaległości. My  internet traktujemy jako uzupełnienie naszej telewizyjnej działaności. Natomiast internet rzeczywiście może być postrzegany jako konkurencja dla telewizji. W tym przypadku akurat uważamy, że nasza strona internetowa może być dobrym uzupełnieniem oferty telewizyjnej kanału.

KW: Viacom Blink! to zupełnie nowe dziecko w portfolio Viacom International Media Networks w Polsce. Czy można spodziewać się ekspancji kanału na zagraniczne rynki?
DR: Polska jest pierwszym rynkiem, na którym kanał zadebiutował. Viacom widzi w Polsce oddział, który jest w stanie unieść ciężar takiego wyzwania – udowodniliśmy to chociażby w 2008, tworząc międzynarodowy kanał MTV Live HD. Polski zespół musiał stworzyć Viacom Blink! od podstaw, łącznie z koncepcją i nazwą, gdyż w międzynarodowym portfolio nie mieliśmy stacji, skierowanej do kobiet. Docelowo oczywiście ma się on pojawić również na innych rynkach. Wyniki kanału w Polsce na pewno będą miały wpływ na to, kiedy i gdzie stacja się pojawi w dalszej kolejności.

KW: Jest pan szefem kobiecego kanału. Jak się czuje pan w tej roli?
DR: Czuje się znakomicie. Wspiera mnie mój team, który składa się przede wszystkim z kobiet i bardzo mocno „czuje” ten kanał. Ja ich słucham i staram sie wdrażać pomysły, które mój zespół rekomenduje. Mam naprawdę duże wsparcie kobiet w tym zakresie.

KW: Dziękuje za rozmowę.

Komentarze

Powiązane

18.11.17, 09:11
telewizja » seriale
II sezon serialu Dobre zachowanie w TNT z polskim akcentem
20 listopada br., stacja TNT rozpocznie emisję II sezonu „Dobrego zachowania”.
17.11.17, 20:11
telewizja » seriale
Film Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny. Wszystko się może zdarzyć zakończy III sezon serialu
III sezon hitu Czwórki zakończy się emisją filmu telewizyjnego – „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny. Wszystko się może zdarzyć” – który stanowić będzie zwieńczenie dwóch najważniejszych wątków osobistych tej serii produkcji i jednocześnie niezależną całość fabularną. 
17.11.17, 16:11
telewizja » informacje
Nowy kanał Eleven Sports 4 na platformie nc+
20 listopada br. zostanie uruchomiony nowy kanał Eleven Sports 4. Przez pierwsze trzy miesiące będzie on dostępny tylko dla abonentów platformy nc+.
17.11.17, 16:11
telewizja » informacje
DISCO GARY czyli Rodzinne pary na antenie POLO TV
Na antenie telewizji POLO TV wystartuje nowy program kulinarny „DISCO GARY, czyli Rodzinne pary”. W każdym odcinku rywalizować będą dwuosobowe drużyny, składające się z członków rodzin. Ich zmagania oceniać będzie jury złożone z profesjonalnego szefa kuchni oraz gwiazd disco polo.
17.11.17, 13:11
telewizja » informacje
Startuje Eleven Sports 4. Eleven Sports zmienia nazwy i logotypy swoich stacji
20 listopada br., ELEVEN SPORTS zmieni nazwy i logotypy kanałów telewizyjnych ze swojego portfolio. Rebranding związany jest ze startem nowego kanału, który na początku będzie dostępny tylko w ofercie platformy nc+.
17.11.17, 08:11
telewizja » badania rynku
Joker z rekordową widownią
Odcinek teleturnieju „Joker”, emitowany w środę 15 listopada br. o godz. 20.00 na antenie Super Polsat, przyciągnął przed telewizory średnio 220 tys. widzów (dane: NAM). 
16.11.17, 19:11
telewizja » informacje
INEA z akcją dla nowych klientów. Operator rozda konsole PlayStation 4 i Xbox One
W ramach najnowszej akcji INEA „Moc prezentów”, trwającej od 14 listopada br., osoby które kupią internet oraz telewizję od INEA, otrzymają najnowszą konsolę PlayStation 4 lub Xbox One z grą FIFA 18 za 1 zł.
16.11.17, 17:11
telewizja » informacje
Grupa Multimedia Polska ma 757,6 tys. klientów usług telekomunikacyjnych
Przychody Grupy Multimedia Polska za trzy kwartały 2017 r. wyniosły 510,2 mln zł, co oznacza nieznaczny spadek o 2,4 proc. w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego. Na koniec września br. z usług Grupy Multimedia Polska korzystało ponad 757,6 tys. klientów usług telekomunikacyjnych.
16.11.17, 14:11
telewizja » informacje
Prof. Mirosław Filiciak: To nie koniec telewizji
Nawet w dobie internetu pozostaje skutecznym medium, ale czy w przyszłości też tak będzie? Telewizja. O perspektywach jej rozwoju pisze prof. Mirosław Filiciak, kierownik School of Ideas Uniwersytetu SWPS.
16.11.17, 13:11
telewizja » informacje
BBC promuje premierę Błękitnej Planety II
BBC Worldwide wykorzystało druk 3D w ramach kampanii reklamowej „Błękitnej Planety II”, która w Polsce będzie miała swoją premierę na kanale BBC Earth 16 listopada br. o godz. 19:55.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Konkursy
do 17.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz gry.

do 16.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 21 listopada 2017
Polecamy
Http://www.Autodoc.PL