11.08.05, 21:08

Agnieszka Szydłowska dla mediaFM.net

Niezwykła jest „magiczna moc” radia - mówi Agnieszka Szydłowska (Trójka) dla mediaFM.net.

Niezwykła jest „magiczna moc” radia mówi Agnieszka Szydłowska (Trójka) dla mediaFM.net

Kuba Wajdzik: Prawie każdy kto trafia do radia, mówi, że jak już był małą dziewczynką, to chciał pracować w radiu. Pani też od zawsze wiedziała, że radio to jest to?
Agnieszka Szydłowska: Kiedy jako mała dziewczynka bawiłam się w nagrywanie „audycji” nie wybiegałam myślą tak daleko... Jednak potwierdzam całkowicie ten stereotyp radiowca - wywiady nagrywane z rodzina, kasety z przedziwnymi układami piosenek i słów. No i jeszcze w moim przypadku doszedł teatr - fascynacja teatrem ma wiele wspólnego z fascynacją radiem. Niezwykła jest „magiczna moc” radia.

KW: Pracowała Pani w Rozgłośni Harcerskiej, Radiostacji, a teraz w Trójce. Gdzie Pani miała większą swobodę w prezentowaniu muzyki?
AS: Największą swobodę prezentowania własnej muzyki mam bez wątpienia w Trójce. W Radiostacji od samego początku byłam osobą prowadzącą programy z czymś na kształt playlisty - początkowo tworzonej doraźnie a potem już z wykorzystaniem selectora. Prowadziłam popołudniowy blok, coś na kształt „Zapraszamy do Trójki”, lekcje języka angielskiego z Johnym Porterem, oraz Radiotelefon - audycję z udziałem słuchaczy, do której sama nagrywałam sondy i rozmaite prowokacje. Autorskie audycje muzyczne w RDST prowadziła grupa znakomitych osób, które specjalizowały się w poszczególnych gatunkach. Oczywiście zdarzało mi się grać wiele utworów z własnych płyt, ale to były jakieś szczególne okazje. W Trójkowym „Chillout Cafe”, a ostatnio „Programie Alternatywnym” skupiam się przede wszystkim na muzyce, zależy ona wyłącznie ode mnie.

KW: Na antenie prowadzi Pani różne programy i pasma. Gdzie się Pani najbardziej spełnia?
AS: Lubię każdą z tych audycji. „Radiowy Dom Kultury” - zaczynając od nazwy, a kończąc na koncepcji zawartości programu jest jak moje dziecko :), pracuje się przy nim znakomicie, także z powodu tworzących go osób. Udało nam się stworzyć grupę, która dobrze się razem dogaduje (z Michałem Nogasiem, Michałem Margańskim i Rico Jaźwińskim). "Chillout Cafe" ( teraz „Moje miasto noca”) jest jak oddech - sama przyjemność grania dobrej muzyki. Podobnie z "Programem Alternatywnym". "Mp Trójka" zaś to szybka i sprawna audycja, cały czas trzeba w niej pilnować wielu elementów, zachowywać czujność. Odzew na konkursy przerósł nasze oczekiwania!

KW: Na czas wakacji znika Chillout Cafe. Nie będzie Pani tęsknić za takimi klimatami?
AS: Nie ma wprawdzie audycji pod tą nazwą, ale zarówno ja jak i Marek gramy w „Moim Mieście Nocą” dokładnie tak jak graliśmy wcześniej w Chillout Cafe.

KW: Od 1 lipca rozpoczęła Pani prowadzenie nowego magazynu alternatywnego. Czy będzie miał jakieś cechy wspólne ze swym poprzednikiem „Expressem Trójki”? Czy jest to całkiem nowy rozdział w programie Trójki?
AS: To bardzo świeża sprawa, więc trudno o analizę. Po pierwsze Trójkowy Ekspres to audycja, która miała swoją wieloletnią tradycję i markę. Po drugie, decyzja Pawła o przejściu do Jedynki była dla mnie zaskoczeniem, nie snułam wcześniej planów dotyczących takiej sytuacji. Tak więc ten program w pewnym sensie rodzi się „tu i teraz”, a jego celem jest zachowanie alternatywnego charakteru prezentowanej w nim muzyki. Tyle i aż tyle. Chętnie porozmawiam o tym za jakiś czas.

KW: Teraz jest Trójka. A co dalej? Jakie są dalsze plany zawodowe?
AS: Trójka. Przez ostatnie 3 lata pracowałam równolegle w 2 miejscach (radio i wydawnictwo prasowe), przez ostatnie pół roku w 3 - prowadzę w TVP 1 program kulturalny „Po godzinach”. Od sierpnia moim głównym miejscem pracy będzie Trójka. I jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa.

KW: Ma już Pani jakiś własny typ na hit lata?
AS: Słowo „hit” napawa mnie lękiem i kojarzy mi się z czymś nienajwyższych lotów. Moje ulubione ostatnio płyty to „The Understanding” Royksopp, „Arular” M.I.A oraz płyta, która w Polsce będzie miała premierę w sierpniu - „The back room” zespołu Editors.

Komentarze

Powiązane

16.11.17, 09:11
radio » informacje
Nagrody w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego wręczone
15 listopada br. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursów w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego – o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. 
15.11.17, 20:11
radio » informacje
Kapituły Nagrody Radia ZET: dziennikarz ujawniając informacje poufne nie powinien być z tego tytułu ścigany karnie
Kapituła Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego w specjalnym stanowisku przypomniała, że dziennikarz ujawniając informacje poufne, często niewygodne dla decydentów, działa w interesie publicznym i nie powinien być z tego tytułu ścigany karnie. 
15.11.17, 18:11
radio » informacje
Wojciech Bojanowski laureatem Nagrody Radia ZET im. A. Woyciechowskiego 2017
Wojciech Bojanowski został tegorocznym laureatem prestiżowej dziennikarskiej Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Wyróżnienia honorowe przyznano Michałowi Kołodziejczykowi (WP SportoweFakty) oraz Adamowi Wajrakowi („Gazeta Wyborcza”).
15.11.17, 12:11
radio » informacje
Mirosław Korkosz nie żyje
Zmarł Mirosław Korkosz, założyciel prywatnego łódzkiego Radia Classic.
14.11.17, 15:11
radio » informacje
Zaraz nie wracam. Artur Orzech odchodzi z Trójki
Lista dziennikarzy, którzy odchodzą z Trójki, rośnie w lawinowym tempie. Tym razem ze słuchaczami Trójki żegna się Artur Orzech.
14.11.17, 11:11
radio » informacje
Marcin Pośpiech nowym prowadzącym Zapraszamy do Trójki
13 listopada br. w roli prowadzącego popołudniowe wydanie „Zapraszamy do Trójki” zadebiutował Marcin Pośpiech. Zastąpił w tej roli Roberta Kanteraita, który odszedł ze stacji.
12.11.17, 20:11
radio » informacje
Mateusz Ziółko na Scenie Debiutów Polskiego Radia Koszalin
Polskie Radio Koszalin ponownie uruchamia Scenę Debiutów. Na pierwszym po wakacjach koncercie z tego cyklu wystąpi Mateusz Ziółko-piosenkarz, pianista, autor muzyki i tekstów piosenek.
11.11.17, 12:11
radio » informacje
MIędzy nami. Utwory Jacka Kaczmarskiego w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia organizuje kolejny koncert. W sobotę 11 listopada br., czyli w dniu Święta Niepodległości, w Studiu im. Władysława Szpilmana wystąpią młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy, którzy zaprezentują najważniejsze kompozycje z repertuaru Jacka Kaczmarskiego. 
10.11.17, 15:11
radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska z dużym wzrostem, RMF MAXXX w górę
Eska znacząco powiększyła swój udział w rynku i tym samym umocniła pozycję lidera wśród sieci radiowych – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 sierpnia 2017 r. do 31 października 2017 r. (sieci radiowe).
10.11.17, 14:11
radio » badania rynku
RMF FM w górę, Jedynka i Trójka w dół
Radio RMF FM umocniło pozycję lidera – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 sierpnia 2017 r. do 31 października 2017 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Konkursy
do 17.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz gry.

do 16.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 21 listopada 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL