11.08.05, 21:58

Agnieszka Szydłowska dla mediaFM.net

Niezwykła jest „magiczna moc” radia - mówi Agnieszka Szydłowska (Trójka) dla mediaFM.net.

Niezwykła jest „magiczna moc” radia mówi Agnieszka Szydłowska (Trójka) dla mediaFM.net

Kuba Wajdzik: Prawie każdy kto trafia do radia, mówi, że jak już był małą dziewczynką, to chciał pracować w radiu. Pani też od zawsze wiedziała, że radio to jest to?
Agnieszka Szydłowska: Kiedy jako mała dziewczynka bawiłam się w nagrywanie „audycji” nie wybiegałam myślą tak daleko... Jednak potwierdzam całkowicie ten stereotyp radiowca - wywiady nagrywane z rodzina, kasety z przedziwnymi układami piosenek i słów. No i jeszcze w moim przypadku doszedł teatr - fascynacja teatrem ma wiele wspólnego z fascynacją radiem. Niezwykła jest „magiczna moc” radia.

KW: Pracowała Pani w Rozgłośni Harcerskiej, Radiostacji, a teraz w Trójce. Gdzie Pani miała większą swobodę w prezentowaniu muzyki?
AS: Największą swobodę prezentowania własnej muzyki mam bez wątpienia w Trójce. W Radiostacji od samego początku byłam osobą prowadzącą programy z czymś na kształt playlisty - początkowo tworzonej doraźnie a potem już z wykorzystaniem selectora. Prowadziłam popołudniowy blok, coś na kształt „Zapraszamy do Trójki”, lekcje języka angielskiego z Johnym Porterem, oraz Radiotelefon - audycję z udziałem słuchaczy, do której sama nagrywałam sondy i rozmaite prowokacje. Autorskie audycje muzyczne w RDST prowadziła grupa znakomitych osób, które specjalizowały się w poszczególnych gatunkach. Oczywiście zdarzało mi się grać wiele utworów z własnych płyt, ale to były jakieś szczególne okazje. W Trójkowym „Chillout Cafe”, a ostatnio „Programie Alternatywnym” skupiam się przede wszystkim na muzyce, zależy ona wyłącznie ode mnie.

KW: Na antenie prowadzi Pani różne programy i pasma. Gdzie się Pani najbardziej spełnia?
AS: Lubię każdą z tych audycji. „Radiowy Dom Kultury” - zaczynając od nazwy, a kończąc na koncepcji zawartości programu jest jak moje dziecko :), pracuje się przy nim znakomicie, także z powodu tworzących go osób. Udało nam się stworzyć grupę, która dobrze się razem dogaduje (z Michałem Nogasiem, Michałem Margańskim i Rico Jaźwińskim). "Chillout Cafe" ( teraz „Moje miasto noca”) jest jak oddech - sama przyjemność grania dobrej muzyki. Podobnie z "Programem Alternatywnym". "Mp Trójka" zaś to szybka i sprawna audycja, cały czas trzeba w niej pilnować wielu elementów, zachowywać czujność. Odzew na konkursy przerósł nasze oczekiwania!

KW: Na czas wakacji znika Chillout Cafe. Nie będzie Pani tęsknić za takimi klimatami?
AS: Nie ma wprawdzie audycji pod tą nazwą, ale zarówno ja jak i Marek gramy w „Moim Mieście Nocą” dokładnie tak jak graliśmy wcześniej w Chillout Cafe.

KW: Od 1 lipca rozpoczęła Pani prowadzenie nowego magazynu alternatywnego. Czy będzie miał jakieś cechy wspólne ze swym poprzednikiem „Expressem Trójki”? Czy jest to całkiem nowy rozdział w programie Trójki?
AS: To bardzo świeża sprawa, więc trudno o analizę. Po pierwsze Trójkowy Ekspres to audycja, która miała swoją wieloletnią tradycję i markę. Po drugie, decyzja Pawła o przejściu do Jedynki była dla mnie zaskoczeniem, nie snułam wcześniej planów dotyczących takiej sytuacji. Tak więc ten program w pewnym sensie rodzi się „tu i teraz”, a jego celem jest zachowanie alternatywnego charakteru prezentowanej w nim muzyki. Tyle i aż tyle. Chętnie porozmawiam o tym za jakiś czas.

KW: Teraz jest Trójka. A co dalej? Jakie są dalsze plany zawodowe?
AS: Trójka. Przez ostatnie 3 lata pracowałam równolegle w 2 miejscach (radio i wydawnictwo prasowe), przez ostatnie pół roku w 3 - prowadzę w TVP 1 program kulturalny „Po godzinach”. Od sierpnia moim głównym miejscem pracy będzie Trójka. I jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa.

KW: Ma już Pani jakiś własny typ na hit lata?
AS: Słowo „hit” napawa mnie lękiem i kojarzy mi się z czymś nienajwyższych lotów. Moje ulubione ostatnio płyty to „The Understanding” Royksopp, „Arular” M.I.A oraz płyta, która w Polsce będzie miała premierę w sierpniu - „The back room” zespołu Editors.

Komentarze

Powiązane

20.02.18, 11:00
| radio » informacje
Witold Lazar ponownie odszedł z ekipy Radia Zet
Witold Lazar, prezenter Radia Zet, definitywnie rozstał się z Radiem Zet. 
15.02.18, 20:00
| radio » informacje
Słuchowisko Tangibile. RadiOpera w Dwójce
W sobotę, 17 lutego br., Program 2 Polskiego Radia wyemituje premierowo słuchowisko Lidii Amejko „Tangibile. RadiOpera” w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz. Początek o godz. 19.00.
15.02.18, 14:00
| radio » informacje
Nowe programy Michała Margańskiego i Michała Migały w Trójce
W ramówce Trojki pojawią się dwie nowe autorskie audycje - „Annały Migały” i „AnagrammarganA”.
14.02.18, 14:00
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska i RMF MAXXX z największym wzrostem
Radio Eska pozostaje liderem wśród sieci radiowych – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 listopada 2017 r. do 31 stycznia 2018 r. (sieci radiowe).
14.02.18, 12:00
| radio » informacje
Festiwal Trójka Górom 2018 ponownie w Szklarskiej Porębie
Koncerty, spotkania i rozmowy z gwiazdami sportu, literatury i ekranu, filmy, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz dyskoteki i kabarety, a wreszcie audycje na żywo – tak zapowiada się kolejna edycja Festiwalu Trójka Górom w Szklarskiej Porębie. 
13.02.18, 14:00
| radio » badania rynku
RMF FM absolutnym liderem. Duży spadek Trójki i Jedynki
Radio RMF FM umacnia się na pozycji lidera. Trójka notuje największy spadek – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 listopada 2017 r. do 31 stycznia 2018 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
13.02.18, 13:00
| radio » informacje
Finał Festiwalu Opera Rara na antenie Dwójki
We wtorek, 13 lutego br., Program 2 Polskiego Radia będzie transmitować koncert zamknięcia Festiwalu Opera Rara w Krakowie. 
12.02.18, 21:00
| radio » informacje
Światowy Dzień Radia w Polskim Radiu
13 lutego br., w siódmy Światowy Dzień Radia, publiczny nadawca przygotował specjalne audycje i programy podkreślające szczególną rolę radia jako środka komunikacji na całym świecie.
12.02.18, 11:00
| radio » informacje | internet » informacje
Weszło FM z audycją z wulgaryzmami. Krzysztof Stanowski nie przebiera w słowach na Twitterze
9 lutego br. w Internecie zadebiutowało nowe radio sportowe Weszło FM, którego założycielem jest Krzysztof Stanowski. Już z soboty na niedzielę słuchacze mogli wysłuchać kontrowersyjnej audycji z wulgaryzmami.
12.02.18, 10:00
| radio » informacje
Trzy Po Trzy w Trójce. Nowy satyryczny cykl Mariusza Cieślika z udziałem satyryków i standuperów
Trójka rozpoczyna emisję nowego cyklu satyrycznego „Trzy Po trzy”. Jego autorem i gospodarzem będzie Mariusz Cieślik –wicedyrektor Programu 3 Polskiego Radia. Audycja „Trzy po trzy” na antenie codziennie o godz. 18.10. 
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

do 20.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL