29.09.05, 23:09

Daniel Dyk dla mediaFM.net

Czy mówienie tego, o czym się myśli lub pisanie zabawnych historyjek można uznać za pracę? - pyta się nas przekornie Daniel Dyk w specjalnym wywiadzie dla mediaFM.net.

Kuba Wajdzik: Skąd pomysł na to, by wystartować w castingu RMF FM?
Daniel Dyk: Wysłalem demo w doliczonym czasie gry... Do dziś nie wiem co mnie do tego skłoniło... zakladałem, że RMF FM to poziom, do którego dopiero muszę dojrzeć... Zwyciężyła ciekawość... Chyba chciałem po prostu dowiedzieć sie, czy ktoś to zauważy...

KW: Czy jest Pan zadowolony ze swoich pierwszych dyżurów?
DD: Ja rzadko jestem zadowolony z ostatecznego ksztaltu swojej pracy, po chwili to co pierwotnie uznałem za finisz wydaje mi się niedoskonale... i tak w kółko!
A jeśli słuchał pan pierwszych audycji to wie Pan, że nie mam podstaw by być usatysfakcjonowanym... Ale mam wrażenie, że były momenty, kiedy zapominałem, że to Pierwsza Stacja w Polsce - wtedy nerwy nie paraliżowały.

KW: Na co zwracano Panu szczególną uwagę przy szkoleniu w RMF-ie?
DD: Na naturalność... Na to, bym pozostał sobą (ale technicznie lepszym).

KW: Kto jest dla Pana wzorem prawdziwego radiowca?
DD: Nie wzoruje się na nikim konkretnym - ani w radio, ani w życiu. Zapewne jednak - jak każdy - podpatruję postawy, które mi się podobaja i mniej lub bardziej świadomie je powielam.

KW: Jak Pan wspomina pracę w Radiu MAKS i RPM-ie?
DD: To było raczej jak hobby, jak pasja... spełnianie własnych ambicji... W radiu prowadziłem pasmo poranne - starałem się nie udawać, że jestem wyspany tylko być jak każdy... Czasem senny, czasem w gorszym humorze. Potem kawa w RPM, telefony, maile... Nawet nie wiem, kiedy rodziły się scenariusze reklam radiowych. Czy mówienie tego, o czym się myśli lub pisanie zabawnych historyjek można uznać za pracę?

KW: I końcowe już pytanie: Pana największy atut?
DD: Szczęście! Mam m.in. szczęście spotykać ludzi, którzy dają mi szanse na robienie tego co lubię robić.

Komentarze

Powiązane

16.11.17, 09:11
radio » informacje
Nagrody w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego wręczone
15 listopada br. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursów w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego – o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. 
15.11.17, 20:11
radio » informacje
Kapituły Nagrody Radia ZET: dziennikarz ujawniając informacje poufne nie powinien być z tego tytułu ścigany karnie
Kapituła Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego w specjalnym stanowisku przypomniała, że dziennikarz ujawniając informacje poufne, często niewygodne dla decydentów, działa w interesie publicznym i nie powinien być z tego tytułu ścigany karnie. 
15.11.17, 18:11
radio » informacje
Wojciech Bojanowski laureatem Nagrody Radia ZET im. A. Woyciechowskiego 2017
Wojciech Bojanowski został tegorocznym laureatem prestiżowej dziennikarskiej Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Wyróżnienia honorowe przyznano Michałowi Kołodziejczykowi (WP SportoweFakty) oraz Adamowi Wajrakowi („Gazeta Wyborcza”).
15.11.17, 12:11
radio » informacje
Mirosław Korkosz nie żyje
Zmarł Mirosław Korkosz, założyciel prywatnego łódzkiego Radia Classic.
14.11.17, 15:11
radio » informacje
Zaraz nie wracam. Artur Orzech odchodzi z Trójki
Lista dziennikarzy, którzy odchodzą z Trójki, rośnie w lawinowym tempie. Tym razem ze słuchaczami Trójki żegna się Artur Orzech.
14.11.17, 11:11
radio » informacje
Marcin Pośpiech nowym prowadzącym Zapraszamy do Trójki
13 listopada br. w roli prowadzącego popołudniowe wydanie „Zapraszamy do Trójki” zadebiutował Marcin Pośpiech. Zastąpił w tej roli Roberta Kanteraita, który odszedł ze stacji.
12.11.17, 20:11
radio » informacje
Mateusz Ziółko na Scenie Debiutów Polskiego Radia Koszalin
Polskie Radio Koszalin ponownie uruchamia Scenę Debiutów. Na pierwszym po wakacjach koncercie z tego cyklu wystąpi Mateusz Ziółko-piosenkarz, pianista, autor muzyki i tekstów piosenek.
11.11.17, 12:11
radio » informacje
MIędzy nami. Utwory Jacka Kaczmarskiego w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia organizuje kolejny koncert. W sobotę 11 listopada br., czyli w dniu Święta Niepodległości, w Studiu im. Władysława Szpilmana wystąpią młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy, którzy zaprezentują najważniejsze kompozycje z repertuaru Jacka Kaczmarskiego. 
10.11.17, 15:11
radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska z dużym wzrostem, RMF MAXXX w górę
Eska znacząco powiększyła swój udział w rynku i tym samym umocniła pozycję lidera wśród sieci radiowych – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 sierpnia 2017 r. do 31 października 2017 r. (sieci radiowe).
10.11.17, 14:11
radio » badania rynku
RMF FM w górę, Jedynka i Trójka w dół
Radio RMF FM umocniło pozycję lidera – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 sierpnia 2017 r. do 31 października 2017 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Konkursy
do 17.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz gry.

do 16.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 21 listopada 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL