30.05.12, 19:05

Joanna Zakrzewska: Nowoczesna firma musi wykorzystywać różne narzędzia komunikacji

Logo firmy
fot.: PGNiG

Romowa z Joanną Zakrzewską, rzecznikiem prasowym spółki akcyjnej Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo na temat filmu korporacyjnego.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo i dom produkcyjny PrimeMovers otrzymały nagrodę na niedawnywm World Media Festival w Hamburgu za film "PGNiG - Energia dzięki wiedzy". Zobacz więcej informacji na ten temat. 

Kuba Wajdzik: Skąd pomysł właśnie na film korporacyjny?
Joanna Zakrzewska: Nowoczesna firma w dzisiejszych czasach musi wykorzystywać różne narzędzia komunikacji, w tym również filmy promocyjne. Prezentacja firmy poprzez obraz filmowy pozwala przekazać niezbędnych informacji, a także budować wizerunek firmy przez wywoływanie emocji i skojarzeń.

KW: Kiedy i przy jakich okazjach wykorzystują Państwo film?
JZ: Film jest pokazywany na krajowych i międzynarodowych targach, wystawach i konferencjach oraz spotkaniach biznesowych. Jest także uzupełnieniem folderów informacyjnych.

KW: Skąd u Państwa taka odwaga na nietypowy film korporacyjny? Raczej Państwa firma - proszę wybaczyć - ale raczej nie kojarzy się z nowoczesnością.
JZ: W filmie chcieliśmy opowiedzieć o wielu aspektach naszej działalności i poruszyć wiele wątków. To trudne zadanie. W kilku minutach filmu musieliśmy zawrzeć to, co zwykle jest prezentowane na wielu stronach raportów i broszur. Dlatego uznaliśmy, że użycie nietypowych środków filmowych, takich jak m.in. technika poklatkowa, pozwalających na przykucie uwagi widza, jest konieczne.

KW: Czy film to jeden z elementów strategii nowego wizerunku firmy?
JZ: Film jest częścią strategii komunikacji marketingowej „Energia dzięki wiedzy", w której mówimy o pozyskaniu, przetwarzaniu i dystrybucji surowców energetycznych i energii. Robimy to pewnie, bezpiecznie, z korzyścią dla nas wszystkich, bo mamy do tego potrzebną wiedzę. Mamy nadzieję, że przestajemy być dla naszych odbiorców monopolistą, a stajemy się ekspertem.

KW: Co oznacza dla Państwa fakt nagrody dla filmu?
JZ: Jest to ogromne wyróżnienie dla nas, które pozwala wierzyć w to, że nasz przekaz będzie dobrze zrozumiany przez szerokie grono interesariuszy.

KW: Jakie inne elementy w strategii promocyjnej PGNiG SA są zaplanowane?
JZ: Chcemy ukazać potencjał naszej firmy i ułatwić korzystanie z niego wszystkim klientom. W tym roku planujemy działania promujące eko-fakturę oraz nowoczesne kanały sprzedaży – e-BOK i contact center. Ponadto oddajemy do dyspozycji klientów platformę internetową e-pasaż (e-pasaz.pgnig.pl), która ułatwi dobranie odpowiednich urządzeń gazowych, wyszukanie wykonawców instalacji i firm świadczących usługi okołogazownicze, znalezienie sposobu finansowania inwestycji oraz zawiera bazę wiedzy z zakresu instalacji gazowych.

KW: Jak dzisiaj Państwo pozycjonują wizerunek firmy?
JZ: PGNiG to wiodący podmiot na rynku energetycznym w Polsce. Mając doświadczenie oparte na ponad 150-letniej tradycji gazownictwa w Polsce, dysponując zaawansowanym zapleczem technicznym, doskonale wykwalifikowaną kadrą specjalistów, chcemy budować naszą przyszłość na uwolnionym rynku energetycznym w Polsce i stać się jednym z głównych graczy na rynku europejskim.

KW: Dziękuję za rozmowę.

Obejrzyj film korporacyjny PGNiG:

Komentarze

Powiązane

15.12.17, 10:12
| reklama & PR » informacje
Trwa kampania multirozrywkowych laptopów IdeaPad marki Lenovo
Wystartowała kampania telewizyjna i internetowa dla nowej serii laptpów IdeaPad marki Lenovo. Przygotowaniem jej zajęły się Agencja kreatywna Change Serviceplan i dom mediowy Value Media, które działają w ramach Group One.
15.12.17, 09:12
| reklama & PR » informacje
Raiffeisen Polbank klientem Opus B
Agencja Opus B zwyciężyła w przetargu Raiffeisen Polbank. Współpraca Opus B z klientem obejmuje obszary ATL i BTL. 
14.12.17, 19:12
| reklama & PR » informacje
SMOG [ERROR]. Antysmogowa kampania społeczna w Krakowie
Kraków od lat boryka się ze smogiem. Miasto królów dusi się w kłębach szarego dymu. Nowa kampania społeczna SMOG [ERROR] przygotowana przez agencję Dziadek do orzechów ma zwrócić uwagę mieszkańców na problem, z którym od lat boryka się miasto.
14.12.17, 18:12
| reklama & PR » informacje
Badanie ScreenLovers i IAA: rosną rola i przychody audytorów mediowych
Rynek audytu mediowego wzrósł o 10 proc. w stosunku do ub.r. Instytut Audytu Mediowego pozostaje największy, a Stars rośnie najszybciej. Agencje mediowe najlepiej postrzegają Accenture i Media Strategy – wynika z badania ScreenLovers zrealizowane przy wsparciu IAA – Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy. 
14.12.17, 15:12
| reklama & PR » informacje
Napojowskazy dla marki Coca-Cola w czterech lokalizacjach
Agencja 4Frame zrealizowała dla koncernu Coca-Cola cztery „Napojowskazy” - interaktywne rozwiązania, których celem jest zwiększenie doznań i wrażeń podczas zakupów. Innowacyjna nawigacja po kategorii napojów dostępna jest w sklepach Carrefour w Warszawie i Poznaniu.
14.12.17, 09:12
| reklama & PR » ludzie
Katarzyna Wójtowicz-Pietroń w Grayling Poland
Do zespołu agencji Grayling Poland dołączyła Katarzyna Wójtowicz-Pietroń, która objęła stanowisko Account Managera. Do jej obowiązków będzie należało tworzenie i realizacja projektów z obszaru komunikacji korporacyjnej i kryzysowej. 
13.12.17, 20:12
| reklama & PR » informacje
Nowy system wizualny dla opakowań produktów marki Indykpol
Agencja SaltPepper Brand Design była odpowiedzialna za stworzenie jednolitego i nowoczesnego systemu wizualnego dla opakowań produktów marki Indykpol – zgodnie z jej nową strategią pozycjonowania. 
13.12.17, 18:12
| reklama & PR » informacje
PKN Orlen odświeża logo VERVA
​PKN ORLEN odświeżył logo VERVA, które dzięki zmianom w warstwie graficznej, ma być prostsze, bardziej czytelne i nowoczesne. Jednocześnie pozostawiony został charakter logotypu mający podkreślać najwyższą jakość paliw oraz główne atrybuty marki – moc i dynamikę.
13.12.17, 17:12
| reklama & PR » informacje
Leo Burnett Warsaw dla sieci Kaufland
Leo Burnett wygrał przetarg na całościową strategiczno-kreatywną obsługę sieci sklepów Kaufland. Współpraca rozpoczęła się w listopadzie br.
13.12.17, 16:12
| reklama & PR » informacje
Agencja AKON Marketing Partners przygotowała opakowania świątecznych zestawów Schwarzkopf&Henkel
Agencja AKON Marketing Partners wygrała kolejny przetarg na działania dla koncernu Schwarzkopf&Henkel. Po przetargu dla marki Color Expert OMEGAPLEX tym razem są to opakowania do zestawów świątecznych marek Ultime, Syoss, Gliss Kur, Schauma, Taft, got2b, FA, Hattric, Barnangen. 
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 15.01.18

Do zdobycia jedna gra planszowa. 

do 14.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Http://www.Autodoc.PL