23.08.12, 12:08

Janusz Kosiński: Musimy wyprzedzać oczekiwania Abonentów

Prezes Janusz Kosiński
fot.: INEA

Wielkopolski operator telekomunikacyjny INEA SA uruchomił pierwszą w kraju wśród operatorów kablowych usługę HotSpot. Nowa propozycja to nic innego, jak otwarty punkt dostępu, umożliwiający połączenie z Internetem. Najczęściej odbywa się za pomocą sieci bezprzewodowej opartej na standardzie WiFi. Niewykluczone, że kolejni operatorzy pójdą w ślady Inei. Na temat nowej usługi rozmawiamy z Januszem Kosińskim, Prezesem Zarządu INEA S.A.

Kuba Wajdzik: Sieci kablowe wychodzą poza normalnie przyjęte standardy. Skąd pomysł na HotSpoty? INEA jest pierwszym operatorem kablowym, który uruchomił taką usługę. Nie boją się Państwo konkurencji ze strony firm telekomunikacyjnych?
Janusz Kosiński: Rynek telekomunikacyjny jest bardzo konkurencyjny, dlatego nie tylko musimy odpowiadać na oczekiwania naszych Abonentów, ale również je wyprzedzać. Od kiedy nasi Abonenci korzystają z Internetu poza domem czy pracą, INEA stara się im wyjść naprzeciw. Z powodzeniem świadczymy usługę Internetu mobilnego, teraz wyszliśmy w przestrzeń miejską, oferując dostęp do HotSpotów. To uzupełnienie naszej oferty, dodatkowa funkcjonalność, na której skorzystają ci użytkownicy Internetu, którzy zwiążą się właśnie z nami, gdyż dla nich korzystanie z HotSpotów będzie bezpłatne. Dla nas to dodatkowa oręż w walce o Klienta.

KW: Gdzie HotSpoty INEA są umiejscowione i ile punktów liczy sieć?
JK: INEA ma już ponad 20 HotSpotów w Poznaniu w najbardziej uczęszczanych miejscach, m.in. parkach, obiektach użyteczności publicznej czy na placach. Wciąż powstają nowe punkty dostępowe  - do końca roku będzie ich około 100. Ale na tym nie poprzestajemy. Zakładamy, że od 2013 roku średnio co tydzień możemy uruchamiać nowy punkt. Sprawdzamy różne możliwe scenariusze, żeby rozwijać sieć w tych miejscach, które są najbardziej pożądane dla mieszkańców Poznania i innych miejscowości, w których będziemy udostępniać HotSpoty.

KW: Kto może korzystać z usługi?
JK: HotSpoty są uzupełnieniem naszej oferty, dlatego Abonenci INEA mogą z nich korzystać za darmo i bez ograniczeń. Dodatkowo, podczas Mistrzostw w Piłce Nożnej w Poznaniu każdy mógł skorzystać z naszych hot spotów za darmo przez pierwsze 15 minut, a w wybranych lokalizacjach dostęp do Internetu w tej sieci był za darmo przez cały czas. Osoby spoza sieci INEA mogą surfować za pobraniem opłaty, po wysłaniu wiadomości SMS na wskazany numer lub dokonując przelewu na konto. Opłaty rozpoczynają się do 1,99 zł za 15 minut. To niska opłata jeśli ponosimy ją sporadycznie, ale jesteśmy pewni, że osoby, które częściej surfują przy wykorzystaniu HotSpotów, zastanowią się nad wyborem opcji bezpłatnej.

KW: HotSpot to już kolejna usługa w INEI. To już nie tylko usługi telewizyjne, ale pełny wachlarz usług telekomunikacyjnych. Czy możemy mówić już o absolutnym zmierzchu dawnego obrazu operatorów kablowych?
JK: Obecnie już większość graczy w branży telekomunikacyjnej świadczy kompleksową ofertę usług multimedialnych. INEA chce być w Wielkopolsce operatorem pierwszego wyboru. Aby to osiągnąć i następnie utrzymać, cały czas musimy rozwijać nasze usługi i ich dostępność. Właśnie dlatego, chociaż mamy rodowód kablowy i nadal większość naszych klientów korzysta z naszych usług przy wykorzystaniu sieci kablowej, oferujemy też usługi mobilne i od dłuższego czasu intensywnie rozwijamy sieć bezprzewodową WiMAX. Wszystko wskazuje na to, że w bliskiej przyszłości będziemy mogli korzystać z zamówionych usług na każdym dostępnym nośniku, co już właściwie się dzieje – przykładem może być telewizja mobilna. To wyzwanie dla całej branży, nie tylko branży operatorów kablowych. 

KW: Dziękuję za rozmowę.

Janusz Kosiński – Prezes Zarządu INEA SA
Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej w Poznaniu. Od początku swojej kariery związany z branżą telewizji kablowej i telekomunikacją. Prezes Zarządu spółki INEA S.A., największego alternatywnego operatora telekomunikacyjnego w Wielkopolsce. Współzałożyciel m.in. Telewizji WTK. Członek Prezydium Zarządu PIKE, Członek Wielkopolskiej Rady Trzydziestu przy Marszałku Województwa Wielkopolskiego, Członek Rady Instytutu Elektrotechniki i Elektroniki Przemysłowej Przy Politechnice Poznańskiej, Członek Rady Gospodarczej przy Rektorze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Przewodniczący Rady Fundacji „Familijny Poznań”. Nagrodzony m.in. wyróżnieniem „Mocarz Kabla Polskiego” za wieloletnią działalność na rynku telekomunikacyjnym, „Platynowym Laurem Dekady” za realizację procesów konsolidacyjnych w branży telekomunikacyjnej w Wielkopolsce, „Patentem Satelitarnym” w uznaniu wybitnego wkładu w rozwój pejzażu satelitarno-kablowego i Indywidualną Wielkopolską Nagrodą Jakości.

Komentarze

Powiązane

20.11.17, 21:11
telewizja » informacje
TVP będzie świętować Światowy Dzień Telewizji
21 listopada br. telewizyjni nadawcy publiczni i prywatni świętują Światowy Dzień Telewizji, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1996 r. TVP po raz piąty, włączy się w obchody międzynarodowego święta.
19.11.17, 17:11
telewizja » informacje
Zwycięzcy 24. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP
19 listpada br., podczas gali w Katowicach został ogłoszony werdykt jury 24. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP S.A. 
19.11.17, 15:11
telewizja » badania rynku
Puchar Świata w Wiśle z dużą widownią
Niemal 4,7 mln widzów obejrzało 18 listopada br. w Jedynce drugą serię konkursu drużynowego Pucharu Świata w Wiśle.
19.11.17, 08:11
telewizja » seriale
Odlotowe wyścigi na antenie kanału Boomerang
Boomerang 20 listopada br. rozpocznie emisję nowego serialu animowanego „Odlotowe wyścigi”. Kreskówka jest remakiem kultowej animacji studia Hanna Barbera o tym samym tytule.
18.11.17, 09:11
telewizja » seriale
II sezon serialu Dobre zachowanie w TNT z polskim akcentem
20 listopada br., stacja TNT rozpocznie emisję II sezonu „Dobrego zachowania”.
17.11.17, 20:11
telewizja » seriale
Film Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny. Wszystko się może zdarzyć zakończy III sezon serialu
III sezon hitu Czwórki zakończy się emisją filmu telewizyjnego – „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny. Wszystko się może zdarzyć” – który stanowić będzie zwieńczenie dwóch najważniejszych wątków osobistych tej serii produkcji i jednocześnie niezależną całość fabularną. 
17.11.17, 16:11
telewizja » informacje
Nowy kanał Eleven Sports 4 na platformie nc+
20 listopada br. zostanie uruchomiony nowy kanał Eleven Sports 4. Przez pierwsze trzy miesiące będzie on dostępny tylko dla abonentów platformy nc+.
17.11.17, 16:11
telewizja » informacje
DISCO GARY czyli Rodzinne pary na antenie POLO TV
Na antenie telewizji POLO TV wystartuje nowy program kulinarny „DISCO GARY, czyli Rodzinne pary”. W każdym odcinku rywalizować będą dwuosobowe drużyny, składające się z członków rodzin. Ich zmagania oceniać będzie jury złożone z profesjonalnego szefa kuchni oraz gwiazd disco polo.
17.11.17, 13:11
telewizja » informacje
Startuje Eleven Sports 4. Eleven Sports zmienia nazwy i logotypy swoich stacji
20 listopada br., ELEVEN SPORTS zmieni nazwy i logotypy kanałów telewizyjnych ze swojego portfolio. Rebranding związany jest ze startem nowego kanału, który na początku będzie dostępny tylko w ofercie platformy nc+.
17.11.17, 08:11
telewizja » badania rynku
Joker z rekordową widownią
Odcinek teleturnieju „Joker”, emitowany w środę 15 listopada br. o godz. 20.00 na antenie Super Polsat, przyciągnął przed telewizory średnio 220 tys. widzów (dane: NAM). 
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Konkursy
do 22.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 24 listopada 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL