23.08.12, 12:32

Janusz Kosiński: Musimy wyprzedzać oczekiwania Abonentów

Prezes Janusz Kosiński
fot.: INEA

Wielkopolski operator telekomunikacyjny INEA SA uruchomił pierwszą w kraju wśród operatorów kablowych usługę HotSpot. Nowa propozycja to nic innego, jak otwarty punkt dostępu, umożliwiający połączenie z Internetem. Najczęściej odbywa się za pomocą sieci bezprzewodowej opartej na standardzie WiFi. Niewykluczone, że kolejni operatorzy pójdą w ślady Inei. Na temat nowej usługi rozmawiamy z Januszem Kosińskim, Prezesem Zarządu INEA S.A.

Kuba Wajdzik: Sieci kablowe wychodzą poza normalnie przyjęte standardy. Skąd pomysł na HotSpoty? INEA jest pierwszym operatorem kablowym, który uruchomił taką usługę. Nie boją się Państwo konkurencji ze strony firm telekomunikacyjnych?
Janusz Kosiński: Rynek telekomunikacyjny jest bardzo konkurencyjny, dlatego nie tylko musimy odpowiadać na oczekiwania naszych Abonentów, ale również je wyprzedzać. Od kiedy nasi Abonenci korzystają z Internetu poza domem czy pracą, INEA stara się im wyjść naprzeciw. Z powodzeniem świadczymy usługę Internetu mobilnego, teraz wyszliśmy w przestrzeń miejską, oferując dostęp do HotSpotów. To uzupełnienie naszej oferty, dodatkowa funkcjonalność, na której skorzystają ci użytkownicy Internetu, którzy zwiążą się właśnie z nami, gdyż dla nich korzystanie z HotSpotów będzie bezpłatne. Dla nas to dodatkowa oręż w walce o Klienta.

KW: Gdzie HotSpoty INEA są umiejscowione i ile punktów liczy sieć?
JK: INEA ma już ponad 20 HotSpotów w Poznaniu w najbardziej uczęszczanych miejscach, m.in. parkach, obiektach użyteczności publicznej czy na placach. Wciąż powstają nowe punkty dostępowe  - do końca roku będzie ich około 100. Ale na tym nie poprzestajemy. Zakładamy, że od 2013 roku średnio co tydzień możemy uruchamiać nowy punkt. Sprawdzamy różne możliwe scenariusze, żeby rozwijać sieć w tych miejscach, które są najbardziej pożądane dla mieszkańców Poznania i innych miejscowości, w których będziemy udostępniać HotSpoty.

KW: Kto może korzystać z usługi?
JK: HotSpoty są uzupełnieniem naszej oferty, dlatego Abonenci INEA mogą z nich korzystać za darmo i bez ograniczeń. Dodatkowo, podczas Mistrzostw w Piłce Nożnej w Poznaniu każdy mógł skorzystać z naszych hot spotów za darmo przez pierwsze 15 minut, a w wybranych lokalizacjach dostęp do Internetu w tej sieci był za darmo przez cały czas. Osoby spoza sieci INEA mogą surfować za pobraniem opłaty, po wysłaniu wiadomości SMS na wskazany numer lub dokonując przelewu na konto. Opłaty rozpoczynają się do 1,99 zł za 15 minut. To niska opłata jeśli ponosimy ją sporadycznie, ale jesteśmy pewni, że osoby, które częściej surfują przy wykorzystaniu HotSpotów, zastanowią się nad wyborem opcji bezpłatnej.

KW: HotSpot to już kolejna usługa w INEI. To już nie tylko usługi telewizyjne, ale pełny wachlarz usług telekomunikacyjnych. Czy możemy mówić już o absolutnym zmierzchu dawnego obrazu operatorów kablowych?
JK: Obecnie już większość graczy w branży telekomunikacyjnej świadczy kompleksową ofertę usług multimedialnych. INEA chce być w Wielkopolsce operatorem pierwszego wyboru. Aby to osiągnąć i następnie utrzymać, cały czas musimy rozwijać nasze usługi i ich dostępność. Właśnie dlatego, chociaż mamy rodowód kablowy i nadal większość naszych klientów korzysta z naszych usług przy wykorzystaniu sieci kablowej, oferujemy też usługi mobilne i od dłuższego czasu intensywnie rozwijamy sieć bezprzewodową WiMAX. Wszystko wskazuje na to, że w bliskiej przyszłości będziemy mogli korzystać z zamówionych usług na każdym dostępnym nośniku, co już właściwie się dzieje – przykładem może być telewizja mobilna. To wyzwanie dla całej branży, nie tylko branży operatorów kablowych. 

KW: Dziękuję za rozmowę.

Janusz Kosiński – Prezes Zarządu INEA SA
Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej w Poznaniu. Od początku swojej kariery związany z branżą telewizji kablowej i telekomunikacją. Prezes Zarządu spółki INEA S.A., największego alternatywnego operatora telekomunikacyjnego w Wielkopolsce. Współzałożyciel m.in. Telewizji WTK. Członek Prezydium Zarządu PIKE, Członek Wielkopolskiej Rady Trzydziestu przy Marszałku Województwa Wielkopolskiego, Członek Rady Instytutu Elektrotechniki i Elektroniki Przemysłowej Przy Politechnice Poznańskiej, Członek Rady Gospodarczej przy Rektorze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Przewodniczący Rady Fundacji „Familijny Poznań”. Nagrodzony m.in. wyróżnieniem „Mocarz Kabla Polskiego” za wieloletnią działalność na rynku telekomunikacyjnym, „Platynowym Laurem Dekady” za realizację procesów konsolidacyjnych w branży telekomunikacyjnej w Wielkopolsce, „Patentem Satelitarnym” w uznaniu wybitnego wkładu w rozwój pejzażu satelitarno-kablowego i Indywidualną Wielkopolską Nagrodą Jakości.

Komentarze

Powiązane

23.02.18, 08:00
| telewizja » informacje
Sporo nowości w wiosennej ofercie TVP1 i TVP2
Wiosenne ramówki dwóch najważniejszych anten TVP wypełnione sporą ilością nowości. Nie zabraknie jednak kontynuacji popularnych formatów. 
22.02.18, 13:00
| telewizja » informacje
Wspólna akcja BBC Brit i BlaBlaCar z okazji premiery 25. Sezonu Top Gear
Z okazji premiery nowego sezonu „Top Gear”, BBC Brit wspólnie z BlaBlaCar przygotowują dla polskich widzów sześć samochodowych przejazdów z siedmioma osobami.
21.02.18, 15:00
| telewizja » informacje | internet » informacje
IPLA w nowej szacie graficznej i z kanałami HBO
Wystartowała nowa odsłona IPLI. Nowy, przyjazny wygląd, prostota, intuicyjność i łatwość wyszukiwania treści to mają być główne atuty serwisu po metamorfozie. Zmiany zaszły także w samej ofercie. 
21.02.18, 08:00
| telewizja » badania rynku
Tydzień w TV: TVP1 wciąż pierwsza, Wiadomości poza TOP 20
Transmisje z igrzysk olimpijskich, polskie seriale i programy informacyjne – to Polacy w zeszłym tygodniu oglądali najczęściej – wynika z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych dla portalmedialny.pl (dane za okres od 12 do 18 lutego 2019 r.).
20.02.18, 19:00
| telewizja » seriale
Wolf Creek. Ogólnopolska premiera w Stopklatce TV
Stopklatka TV jako pierwsza telewizja w Polsce zaprezentuje serial „Wolf Creek".
20.02.18, 15:06
| telewizja » badania rynku
Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018: drużynowe skoki narciarskie z dużą widownią
Skoki narciarskie wciąż są chętnie oglądane przez telewidzów. Zdobycie brązowego medalu przez polskich skoczków na igrzyskach oglądało w Jedynce 4,21 mln widzów, a w Europsorcie 1 – prawie 1,1 mln widzów – wynika z raportu Nielsen Audience Measurement.
20.02.18, 09:00
| telewizja » seriale
Pensjonat nad rozlewiskiem w nowy dzień tygodnia
Serial „Pensjonat nad rozlewiskiem” powracają na antenę Jedynki 27 lutego br. Premierowe odcinki nowej serii emitowane będą o nowej porze – we wtorki o godz. 21.35.
19.02.18, 20:00
| telewizja » informacje
Prace serwisowe przy stacji czołowej MUX3. Będą chwilowe utrudnienia przy odbiorze kanałów TVP
Telewizja Polska poinformowała o pracach serwisowych, które mogą wpłynąć na odbiór usług i kanałów TVP. 
19.02.18, 18:00
| telewizja » informacje
Dokument Ludzie duchy nagrodzony podczas London International Film Festival
Film dokumentalny „Ludzie duchy” został nagrodzony na prestiżowym festiwalu London International Filmmaker Festival of World Cinema - IFF 2018. Martyna Wojciechowska i Marek Kłosowicz otrzymali nagrodę w kategorii Reżyseria Dokumentu Krótkometrażowego. 
18.02.18, 22:07
| telewizja » badania rynku
Ponad 6 mln widzów oglądało zwycięstwo Kamila Stocha
17 lutego br. , pierwszy złoty medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w PjongCzang zdobył w konkursie indywidualnym na dużej skoczni Kamil Stoch. Jego sukces oglądało ponad 6 mln widzów, a udziały Jedynki wyniosły 48 proc.
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 23.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL