26.11.12, 23:59

Piotr Sikora: Rynek brazylijski nie jest dla naszej branży egzotyczny

Piotr Sikora
fot.: archiwum rozmówcy

Rozmowa z Piotrem Sikorą, wiceprezesem zarządu Platige Image.

Kuba Wajdzik: Skąd się wziął pomysł na strategiczne porozumienie z AD Studio?
Piotr Sikora: Na pomysł nawiązania współpracy wpadliśmy trochę przez przypadek poznając Jarbasa  Agnielli , wieloletniego dyrektora kreatywnego, a teraz  jednego z najbardziej nagradzanych reżyserów reklamowych na  świecie. Jarbas od lat ma własne studio – AD STUDIO-  bardzo  dobrze działające na rynku brazylijskim, więc chęć połączenia sił przyszła naturalnie idealnie wpisując  się w naszą strategię ekspansji na rynki zagraniczne.

KW: Co oznacza dla Państwa firmy podpisanie porozumienia z AD Studio?
PS: W ciągu trzech lat planujemy uzyskać 50 proc. przychodów ze sprzedaży naszych usług zagranicą. Nawiązanie współpracy z AD dodatkowo wzmacnia nasz potencjał kreatywny zarówno w Polsce, jak i na świecie. Połączenie talentu i doświadczenia polskich i brazylijskich kreatywnych , reżyserów i grafików wprowadzi nową jakość - niezależnie od kraju w którym będziemy sprzedawać nasze usługi.
 
KW: Nowy rynek to nowe wyzwania dla Platige Image. Jak chcą Państwo odnaleźć się na rynku brazylijskim - dość egzotycznym dla polskich firm?
PS: Wbrew pozorom rynek brazylijski nie jest dla naszej branży egzotyczny. Jest wręcz przeciwnie, pod wieloma względami oba rynki są do siebie bardzo podobne. Jedną ze wspólnych cech jest wysoka liczba projektów animowanych, a także podobna wrażliwość kreatywnych…

KW: Jak obecnie ocenia Pan pozycję Platige Image na polskim rynku?
PS: Zajmujemy pozycję lidera pod względem liczby i jakości realizowanych projektów 3D. Podobnie jest zresztą w przypadku produkcji zaawansowanych i wymagających ogromnego zaangażowania studia do których należy np. intro do „Wiedźmina 2” czy kampania MOVE YOUR IMAGINATION, wyprodukowany dla Polskiej Agencji Turystycznej,  Animowana Historia Polski czy wiele projektów dla różnych muzeów. W tym segmencie jest niewiele firm w Europie, które mogą z nami konkurować. Inaczej wygląda sytuacja na bardzo konkurencyjnym i czułym pod względem cenowym rynku mniejszych projektów, gdzie przestaje tak bardzo liczyć się jakość,  a pierwsze skrzypce gra atrakcyjna cena. Jednak i tu nie oddajemy pola -  w zeszłym roku utworzyliśmy Platige Post – komórkę zajmującą się realizacją projektów łatwiejszych i mniej czasochłonnych.  Dzięki naszemu zapleczu sprzętowemu ale przede wszystkim ludzkiemu jesteśmy w stanie utrzymać wysoką jakość produkcji w średni segmencie prac reklamowych. Po roku widać, że to był strzał w dziesiątkę, Platige Post stał się bowiem dużą konkurencją dla innych mniejszych studiów na rynku.
 
KW: Jaki ostatni realizowany projekt był szczególnie dla Państwa ważny?
PS: Ostatnim takim projektem była realizacja trailera do gry „Wiedźmin 2: Zabójcy Królów”. Jesteśmy z tego projektu bardzo dumni, tym bardziej, że zapewnił nam spory rozgłos na świecie. Ostatnio dał nam złotą statuetkę w kategorii produkcja i postprodukcja filmowa na prestiżowym festiwalu designu London International Awards. To już kolejna po GoldenTrailerAwards, tak cenna nagroda dla tej produkcji.

KW: Jak w najbliższych latach będzie rozwijał się rynek postprodukcji?
PS: Przewiduję dynamiczny rozwój rynku chociażby z tego względu na fakt, że nawet w kryzysie wykonanie projektu animowanego jest tańsze niż realizacja projektu reklamowego. Jednak na pewno nie unikniemy rozdrobnienia - szczególnie w segmencie tańszych i mniejszych projektów. Z pewnością spowoduje to znaczy spadek cen usług. Nie obawiam się jednak o pozycję Platige Image. Dzięki naszemu zapleczu artystyczno-kreatywnemu utrzymamy silną pozycję na rynku. Co więcej –naszym celem jest ją nieustannie wzmacniać. Czy będą większe budżety? Trudno powiedzieć. Nie przewiduję bizantyjskich projektów, te czasy chyba już dawno odeszły w niepamięć.

KW: Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Powiązane

21.01.18, 13:00
| reklama & PR » informacje
Planeta Warka powraca na ekrany TV
15 stycznia br. ruszyła emisja nowego spotu telewizyjnego piwa Warka Strong. W utrzymanym w klimacie Planety Warka filmie marka przypomina unikalną recepturę, której zawdzięcza swoją wyjątkowość.
21.01.18, 09:00
| reklama & PR » informacje
19 Południk odpowiada za launch nowego produktu marki Classen
Firma Classen, producent podłóg i stolarki drzwiowej wprowadza na rynek innowacyjny system listw wykończeniowych. Za nazwę, identyfikację i strategię marki odpowiada agencja 19 POŁUDNIK. 
20.01.18, 20:00
| reklama & PR » informacje
H2O Creative wprowadza na rynek markę BJÖRN
Agencja strategiczno-kreatywna H2O Creative odpowiada za wprowadzenie nowej wódki BJÖRN, która należy do firmy BZK Alco. 
20.01.18, 15:00
| reklama & PR » informacje
Powiedz to na słodko! Kampania Opus B dla marki Delecta
Agencja Opus B przygotowała kampanię „Powiedz to na słodko!” dla marki Delecta. Serię filmów, w których dzieci mówią o emocjach, rozpoczyna spot z okazji Dnia Babci i Dziadka.
20.01.18, 12:00
| reklama & PR » informacje
E.Leclerc wprowadza nową identyfikację graficzną do gazetek
Z początkiem br., grupa sklepów E.Leclerc wprowadza nową identyfikację graficzną do swoich katalogów oraz do innych kanałów komunikacji wizualnej. Oprócz zmiany formy gazetek na bardziej nowoczesną, pojawią się w nich dodatkowe treści poradnikowe. 
19.01.18, 23:00
| reklama & PR » informacje
Mateusz Jasiński ambasadorem Respro
Mateusz Jasiński, trener biegania i jeden z najpopularniejszych w Polsce blogerów influencerów piszących o aktywnym trybie życia, został ambasadorem Respro, producenta brytyjskich masek antysmogowych.
19.01.18, 20:00
| reklama & PR » ludzie
Tomasz Dębowski dyrektorem marketingu McDonald’s Polska
Do zespołu McDonald’s Polska dołączył Tomasz Dębowski, obejmując stanowisko Dyrektora Marketingu. 
19.01.18, 16:00
| reklama & PR » informacje
Funduszu Alfabeat klientem agencji Profeina
Profeina od stycznia br. opowiada za obsługę komunikacyjną i relacje z mediami funduszu Alfabeat. 
19.01.18, 12:00
| reklama & PR » informacje
I dzień smakuje lepiej. Herbapol promuje herbaty owocowe Herbaciany Ogród
Marka Herbapol wystartowała z kampanią wizerunkową herbatek owocowych z linii Herbaciany Ogród, podkreślającą ich mocno owocowy i przyjemnościowy charakter.
19.01.18, 11:00
| reklama & PR » informacje
TBM przedłuża współpracę z Schulz brand friendly czwarty rok razem
Firma TBM (właściciel takich marek jak: Tygryski, Non Stopy, Łapsy i Crunlighty), podjęła decyzję o przedłużeniu współpracy z Schulz brand friendly. Agencja obsługuje wymienione marki w zakresie strategiczno-kreatywnym. 
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

SOCIAL MEDIA ACCOUNT EXECUTIVE

BEST PR | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 22.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL