26.11.12, 23:11

Piotr Sikora: Rynek brazylijski nie jest dla naszej branży egzotyczny

Piotr Sikora
fot.: archiwum rozmówcy

Rozmowa z Piotrem Sikorą, wiceprezesem zarządu Platige Image.

Kuba Wajdzik: Skąd się wziął pomysł na strategiczne porozumienie z AD Studio?
Piotr Sikora: Na pomysł nawiązania współpracy wpadliśmy trochę przez przypadek poznając Jarbasa  Agnielli , wieloletniego dyrektora kreatywnego, a teraz  jednego z najbardziej nagradzanych reżyserów reklamowych na  świecie. Jarbas od lat ma własne studio – AD STUDIO-  bardzo  dobrze działające na rynku brazylijskim, więc chęć połączenia sił przyszła naturalnie idealnie wpisując  się w naszą strategię ekspansji na rynki zagraniczne.

KW: Co oznacza dla Państwa firmy podpisanie porozumienia z AD Studio?
PS: W ciągu trzech lat planujemy uzyskać 50 proc. przychodów ze sprzedaży naszych usług zagranicą. Nawiązanie współpracy z AD dodatkowo wzmacnia nasz potencjał kreatywny zarówno w Polsce, jak i na świecie. Połączenie talentu i doświadczenia polskich i brazylijskich kreatywnych , reżyserów i grafików wprowadzi nową jakość - niezależnie od kraju w którym będziemy sprzedawać nasze usługi.
 
KW: Nowy rynek to nowe wyzwania dla Platige Image. Jak chcą Państwo odnaleźć się na rynku brazylijskim - dość egzotycznym dla polskich firm?
PS: Wbrew pozorom rynek brazylijski nie jest dla naszej branży egzotyczny. Jest wręcz przeciwnie, pod wieloma względami oba rynki są do siebie bardzo podobne. Jedną ze wspólnych cech jest wysoka liczba projektów animowanych, a także podobna wrażliwość kreatywnych…

KW: Jak obecnie ocenia Pan pozycję Platige Image na polskim rynku?
PS: Zajmujemy pozycję lidera pod względem liczby i jakości realizowanych projektów 3D. Podobnie jest zresztą w przypadku produkcji zaawansowanych i wymagających ogromnego zaangażowania studia do których należy np. intro do „Wiedźmina 2” czy kampania MOVE YOUR IMAGINATION, wyprodukowany dla Polskiej Agencji Turystycznej,  Animowana Historia Polski czy wiele projektów dla różnych muzeów. W tym segmencie jest niewiele firm w Europie, które mogą z nami konkurować. Inaczej wygląda sytuacja na bardzo konkurencyjnym i czułym pod względem cenowym rynku mniejszych projektów, gdzie przestaje tak bardzo liczyć się jakość,  a pierwsze skrzypce gra atrakcyjna cena. Jednak i tu nie oddajemy pola -  w zeszłym roku utworzyliśmy Platige Post – komórkę zajmującą się realizacją projektów łatwiejszych i mniej czasochłonnych.  Dzięki naszemu zapleczu sprzętowemu ale przede wszystkim ludzkiemu jesteśmy w stanie utrzymać wysoką jakość produkcji w średni segmencie prac reklamowych. Po roku widać, że to był strzał w dziesiątkę, Platige Post stał się bowiem dużą konkurencją dla innych mniejszych studiów na rynku.
 
KW: Jaki ostatni realizowany projekt był szczególnie dla Państwa ważny?
PS: Ostatnim takim projektem była realizacja trailera do gry „Wiedźmin 2: Zabójcy Królów”. Jesteśmy z tego projektu bardzo dumni, tym bardziej, że zapewnił nam spory rozgłos na świecie. Ostatnio dał nam złotą statuetkę w kategorii produkcja i postprodukcja filmowa na prestiżowym festiwalu designu London International Awards. To już kolejna po GoldenTrailerAwards, tak cenna nagroda dla tej produkcji.

KW: Jak w najbliższych latach będzie rozwijał się rynek postprodukcji?
PS: Przewiduję dynamiczny rozwój rynku chociażby z tego względu na fakt, że nawet w kryzysie wykonanie projektu animowanego jest tańsze niż realizacja projektu reklamowego. Jednak na pewno nie unikniemy rozdrobnienia - szczególnie w segmencie tańszych i mniejszych projektów. Z pewnością spowoduje to znaczy spadek cen usług. Nie obawiam się jednak o pozycję Platige Image. Dzięki naszemu zapleczu artystyczno-kreatywnemu utrzymamy silną pozycję na rynku. Co więcej –naszym celem jest ją nieustannie wzmacniać. Czy będą większe budżety? Trudno powiedzieć. Nie przewiduję bizantyjskich projektów, te czasy chyba już dawno odeszły w niepamięć.

KW: Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Powiązane

23.10.17, 13:10
reklama & PR » ludzie
Joanna Bogusławska w OKK!
16 października br. do zespołu OKK! dołączyła Joanna Bogusławska.
23.10.17, 12:10
reklama & PR » ludzie
Adam Gaskiewicz w WebTalk
Z początkiem września br. do agencji digitalowej WebTalk dołączył Adam Gaskiewicz. Rozpoczął pracę na stanowisku Senior Account Executive.
23.10.17, 10:10
reklama & PR » ludzie
Jarosław Chludziński w zespole Havas Warsaw
Jarosław Chludziński objął funkcję Executive Strategy Director w Havas Warsaw. W przeszłości był związany zawodowo m.in. z PZL, &Sons i Brain.
22.10.17, 20:10
reklama & PR » informacje
GutPR dla Mąki Dolnośląskiej
Właściciel marki „Dolnośląska” – firma WOSEBA - powierzyła agencji GutPR działania PR produktowego dla sztandarowego produktu Młyna Jaczkowice - Dolnośląskiej Mąki Tortowej.
22.10.17, 12:10
reklama & PR » informacje
Sposoby na depresję. Naucz się pomagać. Fabryka Komunikacji Społecznej dla Ministerstwa Zdrowia
Trwa kampania „Sposoby na depresję. Naucz się pomagać”, adresowana do najbliższego otoczenia osób chorych oraz wybranych grup zawodowych, które szczególnie często spotykają się z tym tematem w swojej pracy. 
21.10.17, 08:10
reklama & PR » informacje
Kampania #BePresent ze srebrną statuetką Euro Effie Awards 2017
Kampania #BePresent dla Huawei została nagrodzona srebrną statuetką w prestiżowym konkursie Euro Effie Awards 2017. Kampania miała na celu zachęcenie użytkowników smartfonów do odłożenia urządzeń w okresie świątecznym i poświęcenia uwagi swoim najbliższym.
20.10.17, 17:10
reklama & PR » informacje
Badura prezentuje kolekcję jesień-zima 17/18 w kampanii TV
Trwa nowa kampania polskiej marki Badura. Działania opierają się na sponsoringu wybranych programów telewizyjnych. Za planowanie i zakup mediów odpowiada dom mediowy Codemedia.
20.10.17, 16:10
reklama & PR » informacje
Multi Communications dla PAYBACK
Multi Communications rozpoczęło współpracę z PAYBACK Polska. Agencja odpowiada za kontakty z mediami oraz zarządzanie profilem programu na portalu społecznościowym LinkedIn. 
20.10.17, 14:10
reklama & PR » informacje
WebTalk obsłuży InPost
InPost wybrał Agencję WebTalk do kompleksowej obsługi kanałów social media należących do InPost. Agencja została wybrana w ramach przetargu i rozpoczęła realizację działań w kwietniu br.
20.10.17, 13:10
reklama & PR » ludzie
Marcin Dobrzyński w Synergic
2 października br. zespół SYNERGIC powiększył się o Marcina Dobrzyńskiego, który objął stanowisko Account Managera w nowo utworzonym dziale digital.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Konkursy
do 23.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Noc w Piemoncie”.

do 20.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Dzieci z Bullerbyn”.

do 19.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Kubuś Puchatek”.

Kalendarium
Dziś jest 24 października 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL