18.12.12, 08:42

Jacek Koskowski: Wzmacniamy dystrybucję naszych kanałów

Jacek Koskowski
fot.: BBC Worldwide

Rozmowa z Jackiem Koskowskim, General Manager and Vice President BBC Worldwide na region Europy Środkowej i Wschodniej.

Kuba Wajdzik: Cztery kanały z portfolio BBC Worldwide włączono do oferty Cyfrowego Polsatu. Co ten krok oznacza dla Państwa firmy? 
Jacek Koskowski: To kolejny, naturalny – i bardzo poważny! – krok na drodze do celu, którym jest osiągnięcie pełnej dystrybucji kanałów z naszego portfolio. Bardzo cieszymy się, że znalazły się one w ofercie tego operatora.

KW: Dzięki współpracy z Cyfrowym Polsatem poprawił się zasięg kanałów BBC. Jakie są dalsze plany dystrybucyjne? 
JK: Przede wszystkim musimy zidentyfikować luki w dystrybucji naszych kanałów i jak najszybciej je wypełnić. Chcemy, by wszystkie nasze brandy miały mocną pozycję na rynku. Za jeden z priorytetów uważam wzmocnienie dystrybucji BBC Lifestyle i CBeebies.

KW: Rynek kanałów tematycznych jest bardzo konkurencyjny. W jaki sposób zamierza Pan konkurować z innymi kanałami?
JK: Nasze kanały firmowane są przez BBC, a to marka, która słynie z jakości. Mają też bardzo mocną ofertę programową, a to zasadniczo odróżnia nas od konkurencji. Myślę, że w naszym przypadku jest to raczej kwestia uświadomienia polskiemu rynkowi, że te kanały są tu dostępne, przybliżenia widzom ich oferty. Oznacza to, że musimy prowadzić intensywne działania z zakresu marketingu i PR.

KW: W swoim portfolio macie cenną pozycję – kanał CBeebies. Niestety, już od dłuższego czasu ma on nienajlepsze wyniki oglądalności. W czym tkwi problem?
JK: Wiele polskich sieci ma kanały skierowane do przedszkolaków, postrzegają więc CBeebies jako zagrożenie. Przywrócenie kanału do oferty Cyfrowego Polsatu to naprawdę poważny krok naprzód, zwłaszcza, że wiemy, jak popularny był on wśród widzów tej platformy. Dzięki temu posunięciu wyraźnie wzrosła liczba gospodarstw domowych, które będą mogły się przekonać o jakości i walorach edukacyjnych CBeebies. 
Warto podkreślić, że oferta CBeebies wyraźnie różni się od oferty konkurencji. Najważniejszym punktem jest tu edukacyjny profil kanału, który uczy małych widzów w bardzo twórczy, zabawny sposób. Musimy uświadomić rodzicom i opiekunom małych dzieci korzyści, jakie niesie oglądanie programów CBeebies – konieczne będą tu intensywne działania z zakresu marketingu i PR.

KW: Od 2013 roku za sprzedaż czasu reklamowego na kanałach  BBC odpowiadać będzie polsatowskie biuro reklamy. Czy może Pan wyjaśnić, dlaczego podjęto taką decyzję?
JK: Jak w przypadku każdego komercyjnego przedsięwzięcia – szukamy okazji rozwoju i zwiększania przychodów. Jesteśmy przekonani, że współpraca z Polsat Media (firmą, która opiekuje się także wieloma kanałami FTA i ma niezwykle silną pozycję na polskim rynku) pozwoli nam na osiągnięcie długoterminowych celów. 

KW: Internet ma dla nadawców coraz większe znaczenie. Czy zamierzacie za pomocą tego medium zwiększyć dystrybucję kontentu kanałów BBC?
JK: BBC Global iPlayer jest nadal w fazie pilotażowej. Działa na razie na 16 rynkach, zaś BBC Worldwide bardzo uważnie śledzi rozwój sytuacji. Chcemy dobrze rozumieć, komu i gdzie podoba się nasza oferta, chcemy dobrze znać działanie modelu subskrypcji – i dopiero potem podejmować decyzje od których zależeć będą losy iPlayera i jego ewentualna premiera na nowych rynkach.  
Zanim to nastąpi, oferujemy operatorom usługę VOD, dzięki której widzowie mogą nadrabiać ewentualne zaległości w oglądaniu. Serwis ten wpisany jest do naszych umów na kanały liniowe. Starannie wybieramy partnerów i rozważamy różne możliwe wersje wydarzeń na przyszłość.

KW: Polski rynek telewizyjny rozwija się bardzo prężnie i dynamicznie. Jakie wydarzenia 2012 roku najbardziej zapadły Panu w pamięć? 
JK: Chyba zbliżające się połączenie Cyfry+ i platformy n. Nie doszło do niego jeszcze, ale w tym roku władze wyraziły zgodę na to posunięcie. Wydarzenie to na pewno będzie miało istotny wpływ na sytuację na rynku w przyszłym roku.
A z mojego prywatnego punktu widzenia – na pewno pojawienie się kanałów BBC w Cyfrowym Polsacie. Oznacza to, że nasze kanały są teraz dostępne w ofercie wszystkich najważniejszych  operatorów satelitarnych, kablowych i IPTV w Polsce. Ważne było też rozbudowywanie naszego polskiego biura.

KW: Dziękuję za rozmowę.

Jacek Koskowski karierę rozpoczął jako prezenter i reporter Radia Zet i NTW, potem zajmował stanowisko Kierownika Sprzedaży i Marketingu Zone Vision (obecnie Chello Central Europe), gdzie pracował z takimi brandami jak Discovery, MTV czy Eurosport. Następnie został współzałożycielem firmy Program Sp. z.o.o. Zanim objął nowe stanowisko w strukturach BBC Worldwide, Jacek Koskowski był Dyrektorem Pionu Kanałów Tematycznych Telewizji Polsat S.A. Odpowiadał za dystrybucję i marketing kanałów z portfolio Polsatu, oraz za wprowadzanie nowych kanałów tematycznych na polski rynek.

Komentarze

Powiązane

16.02.18, 21:00
| telewizja » informacje | internet » informacje | biznes i technologie » informacje
Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Szykuje się rewolucja w wielkopolskich szkołach
INEA wygrała przetarg na dostarczenie, uruchomienie, wsparcie techniczne i utrzymanie regionalnej chmury edukacyjnej w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Ma on zrewolucjonizować i unowocześnić edukację w wielkopolskich szkołach. 
16.02.18, 16:00
| telewizja » informacje
Będą zestawy klocków klocki LEGO z Atomówkami
Kanał Cartoon Network zapowiedział kolejny produkt licencyjny z Atomówkami w roli głównej. Na rynku pojawią się zestawy klocków Lego.
16.02.18, 10:00
| telewizja » informacje
Czy na pewno umiesz gotować? z piątym sezonem w Kuchni+
Kuchnia+ startuje z piątym sezonem własnej produkcji „Czy na pewno umiesz gotować?” prowadzonej przez Andrzeja Polana.
16.02.18, 09:00
| telewizja » informacje
Nicktoons nadaje już w Polsce
15 lutego br. oferta programowa stacji Nickelodeon HD została poszerzona, wzmocniona i udostępniona pod nową nazwą Nicktoons. 
15.02.18, 22:00
| telewizja » badania rynku
2,1 mln widzów meczu Real Madryt - Paris Saint Germain
Prawie 2,5 mln widzów w szczytowym momencie oglądało 14 lutego br. mecz w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt a Paris Saint Germain (dane: NAM).
15.02.18, 16:00
| telewizja » badania rynku
Total video: 212 mln osób oglądąło w weekend igrzyska olimpijskie
Według pomiaru Total video, w miniony weekend igrzyska oglądało łącznie 212 milionów użytkowników w Europie na wszystkich ekranach, a relacje wideo zebrały blisko miliard odsłon.
14.02.18, 19:00
| telewizja » seriale
Nowy serial Za marzenia w TVP2 w poniedziałkowe wieczory
26 lutego br. o godz. 21.45 Dwójka rozpocznie emisje nowego serialu obyczajowo-komediowego „Za marzenia” w reż. Olgi Chajdas, Łukasza Wiśniewskiego i Aleksandry Terpińskiej. 
14.02.18, 16:00
| telewizja » informacje
Specjalna ramówka na czwarte urodziny TVP ABC
TVP ABC 15 lutego br. będzie obchodzić czwarte urodziny. Z okazji jubileuszu, kanał przygotował specjalna ramówkę oraz konkursy.
14.02.18, 11:00
| telewizja » informacje
Kamil Baleja poprowadzi teleturniej Taxi Kasa w Super Polsat
„Taxi Kasa” to nowy teleturniej, który od wiosny będzie emitowany na antenie Super Polsat. Uczestnicy programu zamawiają taksówkę i w trakcie podróży mogą wygrać gotówkę, poprawnie odpowiadając na zadawane pytania. W roli kierowcy i prowadzącego „Taxi Kasy” wystąpi Kamil Baleja. Premiera programu odbędzie się w sobotę, 10 marca br., o godzinie 19:30.
13.02.18, 21:00
| telewizja » informacje
Walentynki w 4FUN.TV. Specjalny logotyp i romantyczne klipy
Z okazji święta zakochanych, telewizja 4FUN 14 lutego br. zmieni logotyp na wszystkich swoich kanałach oraz oprawę graficzną na kanale głównym 4FUN.TV. Tego dnia nie zabraknie również piosenek o miłości, specjalnego walentynkowego konkursu oraz pranków w wykonaniu prezentera stacji Dandrisa w roli amorka.
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 19.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz audiobooka.

do 15.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL