18.12.12, 08:12

Jacek Koskowski: Wzmacniamy dystrybucję naszych kanałów

Jacek Koskowski
fot.: BBC Worldwide

Rozmowa z Jackiem Koskowskim, General Manager and Vice President BBC Worldwide na region Europy Środkowej i Wschodniej.

Kuba Wajdzik: Cztery kanały z portfolio BBC Worldwide włączono do oferty Cyfrowego Polsatu. Co ten krok oznacza dla Państwa firmy? 
Jacek Koskowski: To kolejny, naturalny – i bardzo poważny! – krok na drodze do celu, którym jest osiągnięcie pełnej dystrybucji kanałów z naszego portfolio. Bardzo cieszymy się, że znalazły się one w ofercie tego operatora.

KW: Dzięki współpracy z Cyfrowym Polsatem poprawił się zasięg kanałów BBC. Jakie są dalsze plany dystrybucyjne? 
JK: Przede wszystkim musimy zidentyfikować luki w dystrybucji naszych kanałów i jak najszybciej je wypełnić. Chcemy, by wszystkie nasze brandy miały mocną pozycję na rynku. Za jeden z priorytetów uważam wzmocnienie dystrybucji BBC Lifestyle i CBeebies.

KW: Rynek kanałów tematycznych jest bardzo konkurencyjny. W jaki sposób zamierza Pan konkurować z innymi kanałami?
JK: Nasze kanały firmowane są przez BBC, a to marka, która słynie z jakości. Mają też bardzo mocną ofertę programową, a to zasadniczo odróżnia nas od konkurencji. Myślę, że w naszym przypadku jest to raczej kwestia uświadomienia polskiemu rynkowi, że te kanały są tu dostępne, przybliżenia widzom ich oferty. Oznacza to, że musimy prowadzić intensywne działania z zakresu marketingu i PR.

KW: W swoim portfolio macie cenną pozycję – kanał CBeebies. Niestety, już od dłuższego czasu ma on nienajlepsze wyniki oglądalności. W czym tkwi problem?
JK: Wiele polskich sieci ma kanały skierowane do przedszkolaków, postrzegają więc CBeebies jako zagrożenie. Przywrócenie kanału do oferty Cyfrowego Polsatu to naprawdę poważny krok naprzód, zwłaszcza, że wiemy, jak popularny był on wśród widzów tej platformy. Dzięki temu posunięciu wyraźnie wzrosła liczba gospodarstw domowych, które będą mogły się przekonać o jakości i walorach edukacyjnych CBeebies. 
Warto podkreślić, że oferta CBeebies wyraźnie różni się od oferty konkurencji. Najważniejszym punktem jest tu edukacyjny profil kanału, który uczy małych widzów w bardzo twórczy, zabawny sposób. Musimy uświadomić rodzicom i opiekunom małych dzieci korzyści, jakie niesie oglądanie programów CBeebies – konieczne będą tu intensywne działania z zakresu marketingu i PR.

KW: Od 2013 roku za sprzedaż czasu reklamowego na kanałach  BBC odpowiadać będzie polsatowskie biuro reklamy. Czy może Pan wyjaśnić, dlaczego podjęto taką decyzję?
JK: Jak w przypadku każdego komercyjnego przedsięwzięcia – szukamy okazji rozwoju i zwiększania przychodów. Jesteśmy przekonani, że współpraca z Polsat Media (firmą, która opiekuje się także wieloma kanałami FTA i ma niezwykle silną pozycję na polskim rynku) pozwoli nam na osiągnięcie długoterminowych celów. 

KW: Internet ma dla nadawców coraz większe znaczenie. Czy zamierzacie za pomocą tego medium zwiększyć dystrybucję kontentu kanałów BBC?
JK: BBC Global iPlayer jest nadal w fazie pilotażowej. Działa na razie na 16 rynkach, zaś BBC Worldwide bardzo uważnie śledzi rozwój sytuacji. Chcemy dobrze rozumieć, komu i gdzie podoba się nasza oferta, chcemy dobrze znać działanie modelu subskrypcji – i dopiero potem podejmować decyzje od których zależeć będą losy iPlayera i jego ewentualna premiera na nowych rynkach.  
Zanim to nastąpi, oferujemy operatorom usługę VOD, dzięki której widzowie mogą nadrabiać ewentualne zaległości w oglądaniu. Serwis ten wpisany jest do naszych umów na kanały liniowe. Starannie wybieramy partnerów i rozważamy różne możliwe wersje wydarzeń na przyszłość.

KW: Polski rynek telewizyjny rozwija się bardzo prężnie i dynamicznie. Jakie wydarzenia 2012 roku najbardziej zapadły Panu w pamięć? 
JK: Chyba zbliżające się połączenie Cyfry+ i platformy n. Nie doszło do niego jeszcze, ale w tym roku władze wyraziły zgodę na to posunięcie. Wydarzenie to na pewno będzie miało istotny wpływ na sytuację na rynku w przyszłym roku.
A z mojego prywatnego punktu widzenia – na pewno pojawienie się kanałów BBC w Cyfrowym Polsacie. Oznacza to, że nasze kanały są teraz dostępne w ofercie wszystkich najważniejszych  operatorów satelitarnych, kablowych i IPTV w Polsce. Ważne było też rozbudowywanie naszego polskiego biura.

KW: Dziękuję za rozmowę.

Jacek Koskowski karierę rozpoczął jako prezenter i reporter Radia Zet i NTW, potem zajmował stanowisko Kierownika Sprzedaży i Marketingu Zone Vision (obecnie Chello Central Europe), gdzie pracował z takimi brandami jak Discovery, MTV czy Eurosport. Następnie został współzałożycielem firmy Program Sp. z.o.o. Zanim objął nowe stanowisko w strukturach BBC Worldwide, Jacek Koskowski był Dyrektorem Pionu Kanałów Tematycznych Telewizji Polsat S.A. Odpowiadał za dystrybucję i marketing kanałów z portfolio Polsatu, oraz za wprowadzanie nowych kanałów tematycznych na polski rynek.

Komentarze

Powiązane

19.11.17, 08:11
telewizja » seriale
Odlotowe wyścigi na antenie kanału Boomerang
Boomerang 20 listopada br. rozpocznie emisję nowego serialu animowanego „Odlotowe wyścigi”. Kreskówka jest remakiem kultowej animacji studia Hanna Barbera o tym samym tytule.
18.11.17, 09:11
telewizja » seriale
II sezon serialu Dobre zachowanie w TNT z polskim akcentem
20 listopada br., stacja TNT rozpocznie emisję II sezonu „Dobrego zachowania”.
17.11.17, 20:11
telewizja » seriale
Film Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny. Wszystko się może zdarzyć zakończy III sezon serialu
III sezon hitu Czwórki zakończy się emisją filmu telewizyjnego – „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny. Wszystko się może zdarzyć” – który stanowić będzie zwieńczenie dwóch najważniejszych wątków osobistych tej serii produkcji i jednocześnie niezależną całość fabularną. 
17.11.17, 16:11
telewizja » informacje
Nowy kanał Eleven Sports 4 na platformie nc+
20 listopada br. zostanie uruchomiony nowy kanał Eleven Sports 4. Przez pierwsze trzy miesiące będzie on dostępny tylko dla abonentów platformy nc+.
17.11.17, 16:11
telewizja » informacje
DISCO GARY czyli Rodzinne pary na antenie POLO TV
Na antenie telewizji POLO TV wystartuje nowy program kulinarny „DISCO GARY, czyli Rodzinne pary”. W każdym odcinku rywalizować będą dwuosobowe drużyny, składające się z członków rodzin. Ich zmagania oceniać będzie jury złożone z profesjonalnego szefa kuchni oraz gwiazd disco polo.
17.11.17, 13:11
telewizja » informacje
Startuje Eleven Sports 4. Eleven Sports zmienia nazwy i logotypy swoich stacji
20 listopada br., ELEVEN SPORTS zmieni nazwy i logotypy kanałów telewizyjnych ze swojego portfolio. Rebranding związany jest ze startem nowego kanału, który na początku będzie dostępny tylko w ofercie platformy nc+.
17.11.17, 08:11
telewizja » badania rynku
Joker z rekordową widownią
Odcinek teleturnieju „Joker”, emitowany w środę 15 listopada br. o godz. 20.00 na antenie Super Polsat, przyciągnął przed telewizory średnio 220 tys. widzów (dane: NAM). 
16.11.17, 19:11
telewizja » informacje
INEA z akcją dla nowych klientów. Operator rozda konsole PlayStation 4 i Xbox One
W ramach najnowszej akcji INEA „Moc prezentów”, trwającej od 14 listopada br., osoby które kupią internet oraz telewizję od INEA, otrzymają najnowszą konsolę PlayStation 4 lub Xbox One z grą FIFA 18 za 1 zł.
16.11.17, 17:11
telewizja » informacje
Grupa Multimedia Polska ma 757,6 tys. klientów usług telekomunikacyjnych
Przychody Grupy Multimedia Polska za trzy kwartały 2017 r. wyniosły 510,2 mln zł, co oznacza nieznaczny spadek o 2,4 proc. w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego. Na koniec września br. z usług Grupy Multimedia Polska korzystało ponad 757,6 tys. klientów usług telekomunikacyjnych.
16.11.17, 14:11
telewizja » informacje
Prof. Mirosław Filiciak: To nie koniec telewizji
Nawet w dobie internetu pozostaje skutecznym medium, ale czy w przyszłości też tak będzie? Telewizja. O perspektywach jej rozwoju pisze prof. Mirosław Filiciak, kierownik School of Ideas Uniwersytetu SWPS.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Konkursy
do 22.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 23 listopada 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL