02.04.13, 09:04

Marta Lasocka: Za zmianami nie stoi tylko nowe logo Polsat Biznes

Logo Polsatu Biznes
fot.: Polsat Biznes

Rozmowa z Martą Lasocką, p.o. red. nacz. Polsat Biznes.

Kuba Wajdzik: Polsat Biznes zastąpił TV Biznes. Skąd taka decyzja? Czy poprzednia formuła kanału się wyczerpała?
Marta Lasocka: Za zmianami nie stoi tylko nowe logo Polsat Biznes. To nowe studio, do którego przenieśliśmy się w czerwcu 2012 r., nowe programy przygotowywane przez redakcję Polsat Biznes oraz weekendowa oferta lifestylowa. Zmiana nazwy z TV Biznes na Polsat Biznes to naturalny proces, na który czekali nasi Widzowie. Zmiana nazwy kanału na Polsat Biznes i ramówki nie jest podyktowana wyczerpaniem się formuły, wręcz przeciwnie - jej rozwinięciem, wzbogaceniem. W nowej ramówce nasi Widzowie znajdą codzienne programy, które już znają, np. główne wydanie „Biznes Informacji” czy „TOP10” – ranking 10. najważniejszych wydarzeń dnia oraz nowe formaty – „Ekonomiści kontra Politycy” czy „Zoom na giełdę”.  Takiej telewizji biznesowej jaką my proponujemy, na polskim rynku brakuje i tę lukę chcemy wypełnić.

KW: Na naszym rynku działają dwa biznesowe kanały. W styczniu br. to TV Biznes wyprzedzała TVN CNBC. Czy w Polsce mamy miejsce na dwa kanały biznesowe?
ML: Jak najbardziej. Potwierdzają to właśnie wyniki oglądalności. W dobie coraz większej oferty programowej kanałów tematycznych, cieszy obecność dwóch różniących się od siebie stacji biznesowych. Nie chcemy być podobni, chcemy się różnić i konkurować sposobem przekazu. 

KW: Co będzie siłą Polsatu Biznes? 
ML: Siłą kanału Polsat Biznes są ludzie, którzy tą stację tworzą. Z pasją i zaangażowaniem. To zgrany zespół doświadczonych dziennikarzy, który gwarantuje bezstronność, obiektywizm i najwyższą jakość przekazywanych informacji. To nowe podejście do tematyki biznesowej. To kanał biznes&life. Od poniedziałku do piątku śledzimy co dzieje się w biznesie w Polsce i na świecie. Tłumaczymy jak decyzje polityczne i gospodarcze wpływają życie Polaków. Interweniujemy wtedy, gdy Widzowie nas o to proszą. Po ciężkim tygodniu konieczna jest chwila oddechu. Dlatego weekendowa oferta programowa bogata jest w dokumenty, reality show i magazyny lifestylowe. Oferta programowa Polsat Biznes jest skierowana zarówno do top mamagementu, przedsiębiorców, inwestorów jak też wszystkich, którzy chcą zaistnieć w biznesie. 

KW: Czy kanał będzie udostępniany za darmo sieciom i kablówkom? 
ML: Kanał Polsat Biznes jest bezpłatny. Zasięg stacji jest na poziomie ponad 50 %. Kanał jest w ofercie platformy wielu sieci kablowych, m.in.: Cyfrowego Polsatu, Cyfry +, UPC, Vectra.

KW: Czy telewizja biznesowa musi być nudna? 
ML: Ekonomia to nie tylko suche cyfry – a tak najczęściej jest postrzegana. Nadal wielu Polaków nie wie, co to jest np. inflacja czy stopy procentowe i czemu wciąż o tym mówimy.  Ekonomia nudzi, bo wielu kojarzy się z trudnymi, niezrozumiałymi pojęciami. Tymczasem każdego dnia Polacy zaglądając do portfela robią bilans zysków i strat. Zmiany w podatkach, prawie przyprawiają o zawrót głowy. Wielu myśli – nie ma sensu ich analizować, bo i tak to nic nie zmieni. To błąd. Konieczna jest wiedza, która uchroni nas przed kosztownymi decyzjami. My tłumaczymy naszym Widzom dlaczego tak ważne jest zrozumienie tych zależności. Ta wiedza pozwoli  właściwie ulokować pieniądze, z sukcesem prowadzić firmę czy z zyskiem inwestować na giełdzie. Polsat Biznes po prostu opłaca się oglądać. 

KW: Programy o tematyce ekonomicznej rzadko goszczą w mediach. Wyjątki można policzyć na palcach, np. „Informator Ekonomiczny” w Trójce, „Radio Biznes” w Jedynce. Jednym z  prekursorów telewizyjnych tego gatunku był Polsat emitujący „Biznes Informacje”. Dlaczego taka tematyka tak rzadko gości w mediach? Czy to aż tak niepopularny temat, skoro przecież ekonomia dotyka każdego z nas?
ML: Wyniki oglądalności, słuchalności czy poczytalności  weryfikują ofertę programową mediów. Często polityczna awantura przesłania najważniejsze wydarzenia gospodarcze. Dlaczego? Dobre pytanie. Często zadaję je sobie i innym. Wielu Polaków męczy  „politycznym show” z którego nic nie wynika. Widzą za to wymierne korzyści z oglądania programów biznesowych – takich jak „Biznes Informacje”, z których wynoszą wymierne korzyści. Wierzę, że programów gospodarczych będzie coraz więcej, bo rośnie na nie zapotrzebowanie.   

KW: Czy dostrzega Pani zagrożenie ze strony Internetu? Jest wiele profesjonalnych serwisów, które dostarczają informację ekonomiczne non-stop. 
ML: Internet i telewizja wzajemnie się uzupełniają. I mają swoich wiernych odbiorców. Nie muszą się zwalczać. Wierzę w synergię obu tych mediów na polskim rynku. 

KW: Zapewne śledzi Pani inne światowe telewizje biznesowe. Które dla Pani stanowią wzór i są inspiracją? 
ML: W pracy śledzę wszystkie najważniejsze międzynarodowe stacje biznesowe i informacyjne: CNN, CNBC, Bloomberg. Cenię je za szybkość i rzetelność. Po pracy wracam do mojego syna i jemu poświęcam cały wolny czas. Telewizor ma wolne. 

KW: Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Powiązane

20.11.17, 21:11
telewizja » informacje
TVP będzie świętować Światowy Dzień Telewizji
21 listopada br. telewizyjni nadawcy publiczni i prywatni świętują Światowy Dzień Telewizji, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1996 r. TVP po raz piąty, włączy się w obchody międzynarodowego święta.
19.11.17, 17:11
telewizja » informacje
Zwycięzcy 24. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP
19 listpada br., podczas gali w Katowicach został ogłoszony werdykt jury 24. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP S.A. 
19.11.17, 15:11
telewizja » badania rynku
Puchar Świata w Wiśle z dużą widownią
Niemal 4,7 mln widzów obejrzało 18 listopada br. w Jedynce drugą serię konkursu drużynowego Pucharu Świata w Wiśle.
19.11.17, 08:11
telewizja » seriale
Odlotowe wyścigi na antenie kanału Boomerang
Boomerang 20 listopada br. rozpocznie emisję nowego serialu animowanego „Odlotowe wyścigi”. Kreskówka jest remakiem kultowej animacji studia Hanna Barbera o tym samym tytule.
18.11.17, 09:11
telewizja » seriale
II sezon serialu Dobre zachowanie w TNT z polskim akcentem
20 listopada br., stacja TNT rozpocznie emisję II sezonu „Dobrego zachowania”.
17.11.17, 20:11
telewizja » seriale
Film Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny. Wszystko się może zdarzyć zakończy III sezon serialu
III sezon hitu Czwórki zakończy się emisją filmu telewizyjnego – „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny. Wszystko się może zdarzyć” – który stanowić będzie zwieńczenie dwóch najważniejszych wątków osobistych tej serii produkcji i jednocześnie niezależną całość fabularną. 
17.11.17, 16:11
telewizja » informacje
Nowy kanał Eleven Sports 4 na platformie nc+
20 listopada br. zostanie uruchomiony nowy kanał Eleven Sports 4. Przez pierwsze trzy miesiące będzie on dostępny tylko dla abonentów platformy nc+.
17.11.17, 16:11
telewizja » informacje
DISCO GARY czyli Rodzinne pary na antenie POLO TV
Na antenie telewizji POLO TV wystartuje nowy program kulinarny „DISCO GARY, czyli Rodzinne pary”. W każdym odcinku rywalizować będą dwuosobowe drużyny, składające się z członków rodzin. Ich zmagania oceniać będzie jury złożone z profesjonalnego szefa kuchni oraz gwiazd disco polo.
17.11.17, 13:11
telewizja » informacje
Startuje Eleven Sports 4. Eleven Sports zmienia nazwy i logotypy swoich stacji
20 listopada br., ELEVEN SPORTS zmieni nazwy i logotypy kanałów telewizyjnych ze swojego portfolio. Rebranding związany jest ze startem nowego kanału, który na początku będzie dostępny tylko w ofercie platformy nc+.
17.11.17, 08:11
telewizja » badania rynku
Joker z rekordową widownią
Odcinek teleturnieju „Joker”, emitowany w środę 15 listopada br. o godz. 20.00 na antenie Super Polsat, przyciągnął przed telewizory średnio 220 tys. widzów (dane: NAM). 
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Konkursy
do 22.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 24 listopada 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL