02.04.13, 09:38

Marta Lasocka: Za zmianami nie stoi tylko nowe logo Polsat Biznes

Logo Polsatu Biznes
fot.: Polsat Biznes

Rozmowa z Martą Lasocką, p.o. red. nacz. Polsat Biznes.

Kuba Wajdzik: Polsat Biznes zastąpił TV Biznes. Skąd taka decyzja? Czy poprzednia formuła kanału się wyczerpała?
Marta Lasocka: Za zmianami nie stoi tylko nowe logo Polsat Biznes. To nowe studio, do którego przenieśliśmy się w czerwcu 2012 r., nowe programy przygotowywane przez redakcję Polsat Biznes oraz weekendowa oferta lifestylowa. Zmiana nazwy z TV Biznes na Polsat Biznes to naturalny proces, na który czekali nasi Widzowie. Zmiana nazwy kanału na Polsat Biznes i ramówki nie jest podyktowana wyczerpaniem się formuły, wręcz przeciwnie - jej rozwinięciem, wzbogaceniem. W nowej ramówce nasi Widzowie znajdą codzienne programy, które już znają, np. główne wydanie „Biznes Informacji” czy „TOP10” – ranking 10. najważniejszych wydarzeń dnia oraz nowe formaty – „Ekonomiści kontra Politycy” czy „Zoom na giełdę”.  Takiej telewizji biznesowej jaką my proponujemy, na polskim rynku brakuje i tę lukę chcemy wypełnić.

KW: Na naszym rynku działają dwa biznesowe kanały. W styczniu br. to TV Biznes wyprzedzała TVN CNBC. Czy w Polsce mamy miejsce na dwa kanały biznesowe?
ML: Jak najbardziej. Potwierdzają to właśnie wyniki oglądalności. W dobie coraz większej oferty programowej kanałów tematycznych, cieszy obecność dwóch różniących się od siebie stacji biznesowych. Nie chcemy być podobni, chcemy się różnić i konkurować sposobem przekazu. 

KW: Co będzie siłą Polsatu Biznes? 
ML: Siłą kanału Polsat Biznes są ludzie, którzy tą stację tworzą. Z pasją i zaangażowaniem. To zgrany zespół doświadczonych dziennikarzy, który gwarantuje bezstronność, obiektywizm i najwyższą jakość przekazywanych informacji. To nowe podejście do tematyki biznesowej. To kanał biznes&life. Od poniedziałku do piątku śledzimy co dzieje się w biznesie w Polsce i na świecie. Tłumaczymy jak decyzje polityczne i gospodarcze wpływają życie Polaków. Interweniujemy wtedy, gdy Widzowie nas o to proszą. Po ciężkim tygodniu konieczna jest chwila oddechu. Dlatego weekendowa oferta programowa bogata jest w dokumenty, reality show i magazyny lifestylowe. Oferta programowa Polsat Biznes jest skierowana zarówno do top mamagementu, przedsiębiorców, inwestorów jak też wszystkich, którzy chcą zaistnieć w biznesie. 

KW: Czy kanał będzie udostępniany za darmo sieciom i kablówkom? 
ML: Kanał Polsat Biznes jest bezpłatny. Zasięg stacji jest na poziomie ponad 50 %. Kanał jest w ofercie platformy wielu sieci kablowych, m.in.: Cyfrowego Polsatu, Cyfry +, UPC, Vectra.

KW: Czy telewizja biznesowa musi być nudna? 
ML: Ekonomia to nie tylko suche cyfry – a tak najczęściej jest postrzegana. Nadal wielu Polaków nie wie, co to jest np. inflacja czy stopy procentowe i czemu wciąż o tym mówimy.  Ekonomia nudzi, bo wielu kojarzy się z trudnymi, niezrozumiałymi pojęciami. Tymczasem każdego dnia Polacy zaglądając do portfela robią bilans zysków i strat. Zmiany w podatkach, prawie przyprawiają o zawrót głowy. Wielu myśli – nie ma sensu ich analizować, bo i tak to nic nie zmieni. To błąd. Konieczna jest wiedza, która uchroni nas przed kosztownymi decyzjami. My tłumaczymy naszym Widzom dlaczego tak ważne jest zrozumienie tych zależności. Ta wiedza pozwoli  właściwie ulokować pieniądze, z sukcesem prowadzić firmę czy z zyskiem inwestować na giełdzie. Polsat Biznes po prostu opłaca się oglądać. 

KW: Programy o tematyce ekonomicznej rzadko goszczą w mediach. Wyjątki można policzyć na palcach, np. „Informator Ekonomiczny” w Trójce, „Radio Biznes” w Jedynce. Jednym z  prekursorów telewizyjnych tego gatunku był Polsat emitujący „Biznes Informacje”. Dlaczego taka tematyka tak rzadko gości w mediach? Czy to aż tak niepopularny temat, skoro przecież ekonomia dotyka każdego z nas?
ML: Wyniki oglądalności, słuchalności czy poczytalności  weryfikują ofertę programową mediów. Często polityczna awantura przesłania najważniejsze wydarzenia gospodarcze. Dlaczego? Dobre pytanie. Często zadaję je sobie i innym. Wielu Polaków męczy  „politycznym show” z którego nic nie wynika. Widzą za to wymierne korzyści z oglądania programów biznesowych – takich jak „Biznes Informacje”, z których wynoszą wymierne korzyści. Wierzę, że programów gospodarczych będzie coraz więcej, bo rośnie na nie zapotrzebowanie.   

KW: Czy dostrzega Pani zagrożenie ze strony Internetu? Jest wiele profesjonalnych serwisów, które dostarczają informację ekonomiczne non-stop. 
ML: Internet i telewizja wzajemnie się uzupełniają. I mają swoich wiernych odbiorców. Nie muszą się zwalczać. Wierzę w synergię obu tych mediów na polskim rynku. 

KW: Zapewne śledzi Pani inne światowe telewizje biznesowe. Które dla Pani stanowią wzór i są inspiracją? 
ML: W pracy śledzę wszystkie najważniejsze międzynarodowe stacje biznesowe i informacyjne: CNN, CNBC, Bloomberg. Cenię je za szybkość i rzetelność. Po pracy wracam do mojego syna i jemu poświęcam cały wolny czas. Telewizor ma wolne. 

KW: Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Powiązane

18.02.18, 22:07
| telewizja » badania rynku
Ponad 6 mln widzów oglądało zwycięstwo Kamila Stocha
17 lutego br. , pierwszy złoty medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w PjongCzang zdobył w konkursie indywidualnym na dużej skoczni Kamil Stoch. Jego sukces oglądało ponad 6 mln widzów, a udziały Jedynki wyniosły 48 proc.
18.02.18, 17:00
| telewizja » informacje
Atomówki inspiracją nowej kolekcji Katy Eary i Cartoon Network
Cartoon Network i Katy Eary zaprezentowali nową kolekcję ubrań inspirowaną „Atomówkami”.
17.02.18, 11:00
| telewizja » seriale
III sezon serialu Magicy w marcu na SCI FI
W niedzielę, 18 marca br. o 21:00 na kanale SCI FI zadebiutuje III sezon serialu „Magicy”. 
16.02.18, 21:00
| telewizja » informacje | internet » informacje | biznes i technologie » informacje
Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Szykuje się rewolucja w wielkopolskich szkołach
INEA wygrała przetarg na dostarczenie, uruchomienie, wsparcie techniczne i utrzymanie regionalnej chmury edukacyjnej w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Ma on zrewolucjonizować i unowocześnić edukację w wielkopolskich szkołach. 
16.02.18, 16:00
| telewizja » informacje
Będą zestawy klocków klocki LEGO z Atomówkami
Kanał Cartoon Network zapowiedział kolejny produkt licencyjny z Atomówkami w roli głównej. Na rynku pojawią się zestawy klocków Lego.
16.02.18, 10:00
| telewizja » informacje
Czy na pewno umiesz gotować? z piątym sezonem w Kuchni+
Kuchnia+ startuje z piątym sezonem własnej produkcji „Czy na pewno umiesz gotować?” prowadzonej przez Andrzeja Polana.
16.02.18, 09:00
| telewizja » informacje
Nicktoons nadaje już w Polsce
15 lutego br. oferta programowa stacji Nickelodeon HD została poszerzona, wzmocniona i udostępniona pod nową nazwą Nicktoons. 
15.02.18, 22:00
| telewizja » badania rynku
2,1 mln widzów meczu Real Madryt - Paris Saint Germain
Prawie 2,5 mln widzów w szczytowym momencie oglądało 14 lutego br. mecz w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt a Paris Saint Germain (dane: NAM).
15.02.18, 16:00
| telewizja » badania rynku
Total video: 212 mln osób oglądąło w weekend igrzyska olimpijskie
Według pomiaru Total video, w miniony weekend igrzyska oglądało łącznie 212 milionów użytkowników w Europie na wszystkich ekranach, a relacje wideo zebrały blisko miliard odsłon.
14.02.18, 19:00
| telewizja » seriale
Nowy serial Za marzenia w TVP2 w poniedziałkowe wieczory
26 lutego br. o godz. 21.45 Dwójka rozpocznie emisje nowego serialu obyczajowo-komediowego „Za marzenia” w reż. Olgi Chajdas, Łukasza Wiśniewskiego i Aleksandry Terpińskiej. 
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 20.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz audiobooka.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL