06.11.13, 20:11

Bogusław Kisielewski: Stopklatkę TV wyróżniać będzie nowy format

Bogusław Kisielewski
Fot.: Kino Polska

Rozmowa z Bogusławem Kisielewskim, Członkiem Zarządu, Dyrektorem Generalnym Kino Polska TV S.A., Prezesem Zarządu Stopklatka S.A. 

Kuba Wajdzik: Otrzymali Państwo koncesję na nadawanie nowego kanału filmowego. Co znajdzie się w ofercie stacji?
Bogusław Kisielewski: Na antenie Stopklatki TV planujemy emisję filmów fabularnych, dokumentów oraz animacji polskich i zagranicznych twórców. Chcemy również produkować własne programy o tematyce filmowej – edukacyjne i publicystyczne, prezentując widzom m.in. aktualności ze świata filmu i wywiady z artystami. Jednak tym, co najbardziej wyróżni Stopklatkę TV na polskim rynku, będzie jej zupełnie nowy format, polegający na połączeniu biernego oglądania telewizji z interaktywnością właściwą Internetowi.  

KW: Zyskaliście bardzo duże poparcie wśród branży filmowej. Czym sobie projekt kanału zasłużył aż na taki zachwyt?
BK: Na pewno na przykładzie Telewizji Kino Polska, która w tym roku kończy 10 lat, udowodniliśmy, że potrafimy stworzyć popularny kanał filmowy, łączący ambitne założenia z profilem rozrywkowym. Nie bez znaczenia było też zapewne to, że wraz z naszym partnerem w projekcie – grupą medialną Agora S.A. – mamy uzupełniające się doświadczenie i kompetencje. Oprócz docenianej przez widzów i branżę Telewizji Kino Polska z naszej strony potencjał nowego kanału tworzy Stopklatka.pl – najstarszy polski portal filmowy, z dużą bazą aktywnych użytkowników i sporym doświadczeniem w tworzeniu interaktywnego kontentu. Po stronie Agory jest z kolei silne zaplecze promocyjno-sprzedażowe i możliwość bezpośredniego dotarcia do widza końcowego – czego nie miała Telewizja Kino Polska – poprzez prasę, Internet, reklamę zewnętrzną i kina. Mamy dostęp do potężnej biblioteki filmów, chcemy realizować własne programy o tematyce filmowej. To wszystko razem w połączeniu z budowanymi przez nas od 10 lat dobrymi relacjami biznesowymi złoży się na nowoczesny kanał filmowy z ofertą adresowaną do szerokiej grupy odbiorców.

KW: Czy znane nazwiska zasiądą w radzie programowej stacji?
BK: Jeszcze na etapie starań o koncesję powołaliśmy radę programową kanału, w której zasiądą Andrzej Wajda, Agnieszka Holland i Juliusz Machulski. Nie wykluczamy też rozszerzenia rady o kolejne osoby.

KW: Zapowiadają Państwo, że Stopklatka będzie interaktywnym kanałem filmowym. Na czym ma polegać ta jego interaktywność?
BK: Nowy kanał ma wykorzystywać rozwiązania telewizji hybrydowej. O  modelu HbbTV nie bez powodu mówi się, że jest to technologia przyszłości – połączenie klasycznej telewizji z treściami internetowymi zarówno dla nadawcy, jak i dla widza, stwarza praktycznie nieograniczone możliwości. Chcemy zbudować interaktywną platformę, która będzie dostosowana do zachowań współczesnego odbiorcy, często w trakcie oglądania telewizji korzystającego np. z tabletu czy laptopa. Nasi widzowie bez wychodzenia z domu będą mogli wypożyczyć film, zobaczyć jego zwiastun, zapoznać się z obsadą, w trakcie seansu sięgnąć po informacje przypisane do poszczególnych scen, skomentować to na telewizyjnym czacie, wziąć udział w konkursie i wreszcie na koniec podzielić się swoimi wrażeniami na portalach społecznościowych. To wszystko oczywiście na jednym telewizyjnym ekranie. 

KW: Czy Stopklatka.pl będzie inwestować w polską produkcję?
BK: Nie wykluczamy takiej możliwości. Oczywiście każdy projekt będzie poddawany osobnej analizie. Na początku jednak priorytetem jest dla nas produkcja własnych programów publicystycznych i edukacyjnych, przeznaczonych na antenę nowego kanału.

KW: Prowadzą Państwo już z sukcesem kanał Kino Polska, który zyskał ogromną widownię oraz uznanie branży. Jak dotychczasowe doświadczenie zamierzają Państwo wykorzystać w budowaniu nowej stacji?
BK: Telewizja Kino Polska odniosła sukces, łącząc promowanie ambitnego polskiego kina z dobrej jakości rozrywką. Zgodnie z wymogami koncesji oferta Stopklatki TV będzie się opierała nie tylko na produkcjach polskich, ale też na kinie europejskim i światowym. Na antenie chcemy znaleźć równowagę pomiędzy wysokim poziomem treści a ich atrakcyjnością przekładaną na oglądalność. Nowy kanał będzie darmowy i ogólnodostępny; dystrybutorzy nie będą za niego płacić, dlatego też musi się utrzymywać przede wszystkim z reklam. Jednym z głównych kryteriów, choć oczywiście nie jedynym, będzie więc dla nas aprobata widzów, czyli oglądalność.

KW: Partnerem w spółce będzie Agora. Na co liczycie ze strony współinwestora? 
BK: Stopklatka TV to nasze wspólne przedsięwzięcie biznesowe i działalność operacyjną będziemy finansować po połowie. Ze strony Agory liczymy przede wszystkim na rozległe możliwości dotarcia z informacją do widza: promowanie naszych propozycji programowych, nagłaśnianie premier, komunikowanie wydarzeń dziejących się na antenie i poza nią.

KW: Jaką widownię kanał powinien osiągnąć po pierwszym roku działalności?
BK: W początkowej fazie rozwoju projektu powinniśmy osiągnąć oglądalność na poziomie 1-2 proc. Na kolejnych etapach chcemy dojść do 3-4 proc. oglądalności. Jeśli chodzi o profil widza, Stopklatka TV będzie jedynym bezpłatnym i ogólnodostępnym kanałem filmowym w Polsce, dlatego będziemy się starali, aby jej oferta była uniwersalna i dostosowana do możliwie najszerszej grupy odbiorców – od miłośników kina autorskiego przez widzów najmłodszych aż po osoby, które w telewizji takiej jak nasza szukają po prostu dobrej filmowej rozrywki. 

KW: Analitycy mediów wskazują, że NTC może nie utrzymać tylu bezpłatnych kanałów. Jak zapatruje się Pan na te opinie?
BK: Uważam, że problem dotyczy głównie dużych stacji, które tracą widza na rzecz mniejszych kanałów tematycznych. Po utworzeniu NTC ten proces wyraźnie przyśpieszył. Myślę, że Naziemna Telewizja Cyfrowa w przyszłości będzie miała około 30-40% udziału w rynku, natomiast struktura w tym udziale na pewno się zmieni. O ile więc mogę się zgodzić, że dużym stacjom na NTC będzie się trudniej utrzymać i na pewno nie mogą one liczyć na tak duże przychody jak dotychczas, mniejsze kanały z pewnością znajdą tu swoje miejsce. Tym bardziej, że na multipleksie jest tylko jeden kanał tematyczny z danego profilu – tak jak ma to miejsce w przypadku tworzonej przez nas Stopklatki TV. 

KW: Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Powiązane

14.12.17, 18:12
| telewizja » seriale
The Good Doctor w TVP2
„The Good Doctor” – premiera nowego medycznego serialu producentów kultowego „Doktor House” odbędzie się w TVP2 14 grudnia o godz. 21.05.
14.12.17, 12:12
| telewizja » informacje
Zoom TV ma zostać międzynarodową marką o charakterze uniwersalnym
Kino Polska TV SA  kupi od Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej 236 udziałów spółki Cable Television Networks & Partners sp. z o.o stanowiących 30 proc. w kapitale zakładowym. Dzięki temu Kino Polska TV SA będzie posiadać 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym CTN&P i stanie się jedynym właścicielem Zoom TV.
14.12.17, 09:12
| telewizja » informacje
Zoom TV od stycznia 2018 r. będzie należeć tylko do Kino Polska TV
Kino Polska TV zwiększy do 100 proc. udziały w kapitale zakładowym w spółce Cable Television Networks & Partners, nadawcy Zoom TV. 
14.12.17, 08:12
| telewizja » informacje
Nielsen Audience Measurement rozbuduje panel i wprowadzi Streaming meter
Nielsen Audience Measurement chce rozbudować panel telewizyjny i wprowadzić nowe narzędzie do pomiaru wideo online.
13.12.17, 19:12
| telewizja » informacje
Zoom TV dłużej w oknie otwartym w UPC Polska
Kanał Zoom TV będzie dostępny w oknie otwartym w pakiecie Select UPC Polska do 11 lutego 2018 r. Operator przedłużył okres odkodowania kanału i zduplikował jego sygnał.
13.12.17, 15:12
| telewizja » informacje
Uzasadnienie KRRiT dot. decyzji nałożenia kary pieniężnej dla kanału TVN24
KRRiT opublikowała uzasadnienie dot. decyzji o nałożeniu prawie 1,5 mln zł kary pieniężnej na Spółkę TVN SA, nadawcy TVN24. PRZEDSTAWIAMY SKRÓT OBSZERNEGO UZASADNIENIA. 
13.12.17, 11:12
| telewizja » wywiady | internet » wywiady
Teresa Wierzbowska: Internauci wciąż nie potrafią odróżnić źródeł legalnych od nielegalnych
O piractwie, edukacji w zakresie rozpoznawalności legalności źródeł, kradzieżach sygnału TV i planach Stowarzyszenia Sygnał. Rozmowa z Teresą Wierzbowską, Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Sygnał.
13.12.17, 09:12
| telewizja » seriale
Korona królów zadebiutuje w TVP1 1 stycznia 2018 r.
„Korona Królów” w reżyserii Wojciecha Pacyny, pod opieką literacką Ilony Łepkowskiej, będzie emitowana w TVP1 od 1 stycznia 2018 r. od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30.
12.12.17, 20:12
| telewizja » informacje | kultura » film
Komunia nagrodzona. Koprodukcja dokumentalna HBO Europe zdobyła Europejską Nagrodą Filmową
Historia 14-letniej Oli, która bierze na swoje barki obowiązki związane z opieką nad ojcem i bratem wykraczające daleko poza jej wiek, zdobyła Europejską Nagrodę Filmową podczas gali w Berlinie 9 grudnia br. 
12.12.17, 15:12
| telewizja » badania rynku
Gala z okazji 25- lecia Telewizji Polsat: 2,5 mln widzów
Jubileuszowa gala z okazji 25-lecia Telewizji Polsat przyciągnęła przed telewizory średnio ponad 2,5 miliona widzów. 
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 15.01.18

Do zdobycia jedna gra planszowa. 

do 14.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Http://www.Autodoc.PL