19.12.13, 09:46

Milagros Aleman: Telewizja musi być zabawna i zaskakująca

Milagros Aleman
Fot.: materiały prasowe

Rozmowa z Milagros Aleman, General Managerem i Senior Vice President w Nickelodeon North. W jaki sposób Nickelodeon dobiera elementy ramówki? W czasach kryzysu na wielu rynkach kanały ograniczają swoje inwestycje w produkcję. Jak to wygląda w przypadku Nickelodeon?Jaka jest recepta na stworzenie dobrego i odnoszącego sukcesy kanału dla dzieci? 

Kuba Wajdzik: Siła Nickelodeon tkwi w unikatowych serialach telewizyjnych. W jaki sposób dobieracie elementy ramówki? 
Milagros Aleman: Najważniejsze dla nas jest to, by nowa ramówka zawsze pasowała do bieżącego programowania stacji, tak byśmy mogli tworzyć spójny przekaz. Ponadto, ramówka musi być bardzo zabawna i nieco zaskakująca, odpowiednia dla dzieci i z ich punktu widzenia atrakcyjna – w końcu tworzymy telewizję dla dzieci i musimy być w tym konsekwentni. Nie ważne skąd pochodzą nasze programy - dopóki są zabawne. Kupujemy je z całego świata i chcielibyśmy promować więcej polskich produkcji. Dla Nick JR. – naszego bloku i kanału przedszkolnego - szukamy także elementów edukacyjnych. Staramy się, by wszystkie nasze produkcje dla Nick Jr. uczyły najmłodszą widownię czegoś wartościowego i ważnego podczas oglądania. Może to być „Dora”, która przybliża przedszkolakom angielskie słówka, „Louie” opowiadający o umiejętności kolorowania, czy uczący matematyki „Team Umizoomi”.

KW: Z miesiąca na miesiąc polski Nickelodeon osiąga coraz lepsze wyniki oglądalności. Jak to wygląda w innych krajach europejskich oraz na świecie? 
MA: Obserwujemy dobry i stabilny wzrost oraz rozwój kanału Nickelodeon w Polsce od momentu wystartowania z jego polską wersją w październiku 2012 roku i wierzymy, że wciąż ma w sobie wielki potencjał. Tak samo dzieje się w Norwegii. Od kiedy wiosną tego roku wprowadziliśmy lokalną, norweską mutację kanału, notujemy stały wzrost z miesiąca na miesiąc. 
W naszej północnoeuropejskiej grupie Polska jest najmłodszym członkiem. Są kraje, gdzie Nickelodeon ma w tej chwili mocną pozycje, np. w Holandii, gdzie od lat jesteśmy liderem na rynku, czy w Niemczech, gdzie 2013 jest naszym najbardziej udanym rokiem od momentu uruchomienia kanału. 

KW: Konsumpcja telewizji zmienia się, jednak dzieci ciągle oglądają ją w tradycyjny sposób. Sądzisz, że w przyszłości się to zmieni? Czy tradycyjna telewizja powinna czuć zagrożenie wzrostem popularności Internetu? Jak Nickelodeon będzie z tym walczył?
MA: Nie dostrzegam, by nasze platformy konkurowały, czy walczyły ze sobą. Nickelodeon kontynuuje nadrzędną strategię w telewizji oraz na naszych platformach interaktywnych. Widzimy, że oba rodzaje przekazu uzupełniają się i przynoszą wzajemne korzyści – w lipcu osiągnęliśmy imponujący wynik 254 tys. unikatowych użytkowników, by już w sierpniu poprawić go liczbą 383 tys. unikatowych użytkowników na stronie nickelodeon.com.pl, a nasza letnia kampania „Twoje lato z Nickelodeon” miała bardzo mocną ramówkę telewizyjną i internetową.
Dodatkowo, mamy dużą ofertę aplikacji dla fanów i widzów Nickelodeona, nie tylko dla podstawowej grupy docelowej - dzieci w wieku 4-12 lat, ale także dla przedszkolaków. Niektóre z nich są przetłumaczone na język polski, np. „Gry z Dorą”, które są również dostępne na iPad’y i iPhone’y. Ta przedszkolna aplikacja ma wiele elementów edukacyjnych, łączy naukę z zabawą z ulubionymi postaciami z naszych produkcji. Oprócz międzynarodowych aplikacji, np. „Teenage Mutant Ninja Turtles, Rooftop Run”, czy “SpongeBob Moves In”, wciąż dodajemy coraz więcej aplikacji dla północnoeuropejskiego rynku. W Niemczech uruchomiliśmy aplikację Nicka JR. „Patrz i ucz się”, która już osiągnęła sukces w rankingach aplikacji edukacyjnych i mamy nadzieję, że już wkrótce wprowadzimy ją także na polski rynek. 

KW: “Pingwiny z Madagaskaru” to największy hit wśród kreskówek w Polsce. Co, Twoim zdaniem, stoi za sukcesem tej serii? Czy macie już kandydata na kolejny tak wielki hit?
MA: "Pingwiny z Madagaskaru" rzeczywiście są wielkim hitem naszej stacji, a dobór odpowiednich głosów w polskiej wersji dubbingowej tego zabawnego serialu to kawał dobrej roboty. Właśnie rozpoczynamy emisję nowej produkcji, jaką jest "Potwory kontra Obcy". To kolejna produkcja Dreamworks znana z kinowej wersji. Jesteśmy pewni, że serial będzie równie wielkim hitem, ponieważ jest tak samo zabawny, jak "Pingwiny z Madagaskaru”. Cieszymy się na współpracę z Anną Muchą, która udostępniła głos jednej z postaci. Jesteśmy bardzo dumni, że jako pierwsi w Polsce pokażemy ten serial. Oprócz nowej produkcji Dreamworks, we wrześniu rozpoczęliśmy emisję show "Sanjay & Craig", który według mnie, jest jedną z naszych najzabawniejszych animacji do tej pory.

KW: W czasach kryzysu na wielu rynkach kanały ograniczają swoje inwestycje w produkcję. Jak to wygląda w przypadku Nickelodeon?
MA: Jako część międzynarodowej sieci Nickelodeon posiadamy wysokiej jakości treści, a przy tym bardzo zabawnych programów. Mamy zatem dobrą podstawę do rozwoju. To, na co naprawdę liczymy w przyszłym roku, to zwiększenie produkcji polskiego Nickelodeon. Ten proces rozpoczęliśmy już w tym roku emitując “Cheeese" - program typu ”ukryta kamera” z Maciejem Musiałem w roli gospodarza. Również w tym roku Wojtek Łozowski był pierwszym polskim gospodarzem na rozdaniu nagród Nickelodeon Kids 'Choice. Wierzymy, że poprzez lokalne twarze i treści możemy jeszcze bardziej zaangażować naszych widzów, zarówno w telewizji jak i w internecie.
Na początku 2014 r. rozpoczniemy w Polsce emisję naszej północnoeuropejskiej produkcji - "Hotel 13", codzienny serial, który spotkał się z naprawdę dobrym przyjęciem na innych rynkach. Nie możemy się doczekać, aby przedstawić "Hotel 13" polskim dzieciom i mamy nadzieję, że im też przypadnie do gustu.

KW: Rynek kanałów telewizyjnych dedykowanych dzieciom jest bardzo konkurencyjny. Jak Nicolodeon odnajduje się w takiej sytuacji? 
MA: W Polsce jesienią tego roku odbyło się bardzo wiele działań, które wzmacnia pozycję rynkową marki Nickelodeon i pomogą nam rosnąć w najbliższych miesiącach. Mamy mocną ofertę programową, z nowymi tytułami i premierowymi odcinkami. Następnie odświeżyliśmy szatę graficzną stacji i portali internetowych, czemu towarzyszyła kampania promującą markę Nickelodeon. Ponadto rozbudowujemy nasze platformy internetowe o nowe funkcje, tak by nasza publiczność mogła korzystać z ich zawartości na każdym urządzeniu mobilnym. Wszystkie te działania mają wzmacniać  dobre relacje z widzami. 
W komunikacji skupiamy się na międzynarodowych przebojach i dodajemy lokalne oferty dla naszych widzów i klientów. Na przykład, w czerwcu br. Polska po raz pierwszy uczestniczyła w corocznym Dniu Zabawy Nickelodeon (Nicolodeon Day of Play). Tego dnia na jedno popołudnie wyłączyliśmy program, zachęcając tym samym dzieci do wyjścia z domu i zabawy na zewnątrz. W czasie, gdy ekran telewizorów był czarny, zorganizowaliśmy ciekawą ofertę atrakcji, np. w warszawskim zoo.
Przez lata edukowaliśmy dzieci także w zakresie bezpieczeństwa i komfortu na drogach publicznych. Wraz z SpongeBobem i polskimi policjantami odwiedzaliśmy szkoły i poprzez zabawę tłumaczyliśmy, jak bezpiecznie zachowywać się na ulicy lub podczas jazdy na rowerze. Inicjatywę wsparliśmy również uruchamiając aplikacje mobilne z SpongeBobem, który został nauczycielem zasad bezpieczeństwa.
Jesteśmy przekonani, że z naszą wyjątkową ofertą treści i komunikacji Nickelodeon, prędzej czy później, zostanie numerem jeden kanałów dziecięcych w Polsce.

KW: Jaka jest recepta na stworzenie dobrego i odnoszącego sukcesy kanału dla dzieci? 
MA: Naszym zdaniem najważniejsze, to być zabawnym i umieć rozśmieszać dzieci. Poza tym, Nickelodeon oferuje swojej publiczności najlepsze z naszych międzynarodowych przebojów dodając trochę lokalnego charakteru. Tej jesieni mieliśmy mocną ofertę programową, która przyniosła około 230 nowych odcinków, 6 nowych seriali oraz 9 filmowych premier. Większość nowych treści jest częścią wspomnianej już wcześniej strategii skupiającej się na sednie marki Nickelodeon - "zabawie", która podnosi oglądalność naszego kanału.

KW: Kreskówki i rozrywka dla dzieci są Twoją codzienną pracą, chciałbym więc zapytać, co oglądasz dla relaksu? 
MA: Z pewnością lubię komedie. Dobrze bawię się oglądając seriale takie jak “Jak poznałem waszą matkę”, kultowych „Przyjaciół” oraz mądre i zabawne bohaterki serialu „Seks w wielkim mieście”. Wszystkie te produkcję są, mam nadzieję, dostępne w Polsce na kanałach Comedy Central i Comedy Central Family. Lubię także bardziej dramatyczne seriale jak „Dobra żona” i „Newsroom”. 

KW: Dziękuję za rozmowę. 

Milagros Aleman 
General Manager dla regionu North i Senior Vice President dla całej grupy Nickelodeon
Aleman dołączyła do Nickelodeon w lipcu 2012 r. jako VP Commerce. Wcześniej przez ponad 12 lat związana była z firmą Mattel w Ameryce Łacińskiej, Stanach Zjednoczonych i w Europie w obszarach marketingu i produktów licencjonowanych dla Barbie. Właśnie w ten sposób rozpoczęła swoją współpracę z Nickelodeon m.in. wprowadzając  lalki Dora na rynkach krajów Beneluksu. Przed Mattel pracowała jako Account Executive w J. Walter Thompson. Milagros Aleman jest absolwentką MBA International Business z Suffolk University w USA oraz komunikacji masowej Uniwersytetu w Caracas.

Komentarze

Powiązane

22.01.18, 18:30
| telewizja » badania rynku
Tydzień w TV: TVP1 liderem, bardzo dobry wynik TVP ABC
W ubiegłym tygodniu najpopularniejszą stacją w targecie 4+ była Jedynka, a w grupie komercyjnej Polsat - wynika z danych przygotowanych przez Nielsen Audience Measurement dla portalmedialny.pl za okres od 15 do 21 stycznia 2018 r.
22.01.18, 15:00
| telewizja » informacje
Eurosport uruchania trzy nowe kanały na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich PyeongChang 2018
Eurosport na czas igrzysk uruchomi trzy dodatkowe kanały. Wszystkie będą emitowaly program przez 24 godziny na dobę, w jakości HD oraz bez reklam. Pakiet będzie dostępny w ofercie wybranych operatorów.
22.01.18, 12:00
| telewizja » informacje
Comedy Central Family z nowym pasmem Comedy Central Extra
22 stycznia br. oferta kanału Comedy Central Family zostanie wzmocniona o nowe pasmo programowe – Comedy Central Extra. 
22.01.18, 11:00
| telewizja » informacje
Polsat będzie transmitować rocznie 40 gal UFC
UFC i Polsat zawarły umowę na transmisję gal UFC w Polsce. Grupa Polsat wyemituje wszystkie gale UFC przez najbliższe trzy lata.
20.01.18, 10:00
| telewizja » informacje | internet » informacje
TVP VOD z nowymi aplikacjami
Telewizja Polska udostępniła bezpłatne aplikacje TVP VOD na tablety, smartfony i smart TV. Dzięki nim można zyskać wygodny, łatwy dostęp do seriali, filmów, programów telewizji publicznej.
19.01.18, 22:00
| telewizja » informacje | biznes i technologie » sprzęt
Plus i Cyfrowy Polsat oferują nowy Zestaw Internetu Domowego 300
Wkrótce do oferty sieci Plus i Cyfrowego Polsatu trafi Zestaw Internetu Domowego 300. Jest to najnowsza generacja i kolejny etap rozwoju unikalnego na polskim rynku rozwiązania, które jest oferowane przez Grupę Cyfrowy Polsat od 2014 r.
19.01.18, 19:00
| telewizja » informacje | internet » informacje
Filmy za darmo. Przegląd filmów francuskich w TVP VOD
Patforma TVP VOD zaprasza do oglądania filmów francuskich w ramach VIII edycji MyFrenchFilmFestival. Pozycje festiwalowe dostępne będą przez miesiąc za darmo w serwisie internetowym i w aplikacjach TVP VOD.
19.01.18, 15:00
| telewizja » informacje
Kossakowski. Wtajemniczenie wiosną w TTV
Przemysław Kossakowski pojawi się wiosną na antenie TTV z nowym programem. W serii „Kossakowski. Wtajemniczenie” ma fascynować się tym, co nieznane i skryte na pierwszy rzut oka. 
19.01.18, 13:00
| telewizja » informacje
Beata Tyszkiewicz odchodzi z jury programu Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami
Beata Tyszkiewicz nie pojawi w składzie jury w ósmej edycji show „Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami” w Telewizji Polsat. 
18.01.18, 18:00
| telewizja » informacje
FOX Networks Group Poland wspiera po raz kolejny polskie rysie nizinne
Wystartowała II edycja akcji #PiątkaDlaRysia realizowanej przez FOX Networks Group Poland, nadawcy kanału Nat Geo Wild. Aktywacja, której beneficjentem jest WWF Polska, towarzyszy kampanii mediowej promującej „Miesiąc z wielkimi kotami” – coroczne wydarzenie stacji. 
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 22.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Http://www.Autodoc.PL