17.02.14, 10:02

Katarzyna Daniel i Patrycja Drożdż: Radio nigdy nie straci magii

Katarzyna Daniel i Patrycja Dróżdż
Fot.: Radio RDN

Rozmowa z Katarzyną Daniel i Patrycją Drożdż z Radia RDN, pomysłodawczyniami nakręcenia klipu promocyjnego stacji do piosenki „Happy” Pharrella Williamsa.

Kuba Wajdzik: Skąd pomysł nakręcenia klipu promocyjnego Radia do piosenki Williamsa? 
Katarzyna Daniel: Jak wiadomo utwór „Happy” Pharrella Williamsa na całym świecie wywołuje pospolite ruszenie. Wiele miast kręci własne teledyski do tej piosenki, angażując zarówno dzieci jak i seniorów. Aktorzy - amatorzy świetnie się bawią, a odbiorca, widząc tyle uśmiechniętych twarzy, sam ma ochotę wskoczyć w monitor i przyłączyć się do akcji. 
Patrycja Drożdż: Poza tym sama piosenka jest niesamowita. Przekazuje mnóstwo pozytywnej energii, a po kilku pierwszych dźwiękach nogi same zaczynają tańczyć. Warto spojrzeć na tekst. Przekaz jest jednoznaczny: „Nie przejmuj się niczym, po prostu bądź szczęśliwy i nie daj się zdołować światu”. „Happy” bardzo przypomina nam „Don't Worry Be Happy” Bobby’ego McFerrin’a. W skrócie - inspiracją była idea niesienia szczęścia!

KW: Jaka była myśl przewodnia nakręcenia teledysku? 
Patrycja Drożdż: Jak już wcześniej wspomniałam, najważniejsze było przelanie na odbiorcę chociaż odrobiny radości. Chciałyśmy pokazać, z jak bardzo pozytywnych osób składa się ekipa radia RDN. Na co dzień, słuchając nas czy to w samochodzie, w biurze, czy w domu można sobie nie zdawać sprawy, kto za tym wszystkim stoi. Oglądając „RDN Małopolska is also Happy” można zobaczyć postaci, które zazwyczaj tylko słyszymy. 
Katarzyna Daniel: Nasz teledysk przybrał również nieco inną formę niż klipy kręcone przez miasta. Nie jest to przypadkowa sekwencja scen. Naszym zamiarem było przygotowanie nietypowego przewodnika po siedzibie radia. Kamera stała się naszym gościem, któremu pragniemy pokazać niemal każde z pomieszczeń gdzie pracujemy. Mam nadzieję, że to się udało, a anonimowy gość, bawi się dobrze razem z nami. 

KW: Nakręcenie teledysku w radiu to nie lada wyzwanie... 
Katarzyna Daniel: Zaangażowałyśmy mnóstwo osób: reporterów, wydawców, osoby, które tworzą własne programy na antenie, realizatorów, pracowników działu reklamy oraz oczywiście dyrekcję. Wszyscy byli chętni do działania i chwalili sobie dobrą zabawę. Każdy mógł się otworzyć i bawić jak tylko miał ochotę. Do wspólnej zabawy włączyły się Siostry Nazaretanki, które często goszczą w naszym radiu oraz Panie z Koła Gospodyń w Woli Rzędzińskiej, które dbają o oprawę muzyczną  tradycyjnych uroczystości. Na klipie zobaczyć można również wolontariuszy z tarnowskich gimnazjów, w tym Mateusza Węgrzyna - „Wolontariusza Roku 2013”. 
Patrycja Drożdż: Taka różnorodność osób miała pokazać kim są nasi słuchacze i jak bardzo jesteśmy otwarci. Współpracujemy z wieloma grupami, instytucjami i stowarzyszeniami tworząc nasze programy. Wspólnie z Kasią przygotowałyśmy scenariusz teledysku. Największym wyzwaniem było płynne przechodzenie z miejsca do miejsca, bo jak tu pokazać trzy poziomy budynku w cztery minuty? Myślę jednak, że się udało. Bardzo dobrze układała nam się współpraca z Dariuszem Zaródem – kamerzystą z głową pełną pomysłów. 

KW: Patrząc na teledysk, widać, że ekipa RDN i przyjaciół dobrze się bawiła. Czy tak było w rzeczywistości? 
Patrycja Drożdż: W rzeczywistości było jeszcze lepiej! Wreszcie mogliśmy trochę nabałaganić w naszym miejscu pracy i obrzucić papierami kierownika ;) 
Katarzyna Daniel: Jesteśmy zgraną ekipą, dlatego cała akcja wyszła bardzo spontanicznie i wesoło. Chętnie bym to powtórzyła! 

KW: Teledysk ukazuje radio od kuchni. Nie boją się Panie, że troszkę radio straci na magii dla słuchaczy?
Patrycja Drożdż: Radio nigdy nie straci magii, bo jego tajemniczość kryje się w dźwiękach i wyobraźni. To, że słuchacze zobaczą dziennikarzy, tylko urozmaici odbiór audycji. Wreszcie do konkretnego głosu będzie można przyporządkować wysokiego szatyna, czy uśmiechniętą brunetkę. Słuchacze zobaczą, gdzie pracujemy i ile osób, pomieszczeń oraz sprzętu codziennie tworzy interesujące audycje i rzetelne wiadomości. 
Katarzyna Daniel: Nasza rozgłośnia jest bardzo otwarta na odbiorców. Często organizujemy dni otwarte, podczas których pokazujemy naszą pracę od kuchni. Odwiedzają nas też uczniowie oraz tarnowskie przedszkolaki. Dla nas kontakt ze słuchaczami jest bardzo ważny, to przecież dla nich działamy. A dzięki „RDN is also HAPPY” możemy pokazać się tym, którzy nie mieli jeszcze okazji nas bliżej poznać. 

KW: Dziękuję za rozmowę. 

Komentarze

Powiązane

15.10.17, 21:10
radio » informacje
Radio dla Ciebie będzie transmitować koncert Agnieszki Wilczyńskiej
Radio dla Ciebie zaprasza na co poniedziałkową transmisję koncertu z cyklu Gary Guthman Monday Jazz Club. Tym razem, na scenie wystąpi laureatka wielu nagród na festiwalach i konkursach jazzowych w Polsce – Agnieszka Wilczyńska. 
15.10.17, 19:10
radio » informacje
Projekt Niemen w Radiu dla Ciebie. Transmisja koncertu Janusza Radka
Radio dla Ciebie będzie transmitować koncert z cyklu „Bliżej Gwiazd” – „Projekt Niemen”. 16 października br. słuchacze stacji będą mogli usłyszeć piosenki Czesława Niemena w wykonaniu Janusza Radka.
14.10.17, 09:10
radio » informacje
Jan Maria Rokita podsumowuje tydzień w polityce na antenie Radia Kraków
„Polityczne podsumowanie tygodnia” to kolejna publicystyczna propozycja w jesiennej ramówce Radia Kraków.
13.10.17, 17:10
radio » informacje
Premiera Wesela Stanisława Wyspiańskiego w Dwójce
W sobotę, 14 października br. Program 2 Polskiego Radia zaproponuje słuchaczom premierę „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Dariusza Błaszczyka. Emisja została zaplanowana w trzech częściach: o godz. 16.00, 19.00 i 21.00.
13.10.17, 12:10
radio » ludzie
Bartosz Szwoch w zarządzie Eurozetu
Bartosz Szwoch został członkiem zarządów spółek Eurozet i Eurozet Radio wchodzących w skład Grupy Eurozet.
13.10.17, 08:10
radio » badania rynku
Sieci radiowe: Radio Plus w dół, Radio Wawa w górę
Najpopularniejszą siecią radiowa w Polsce pozostaje Eska – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lipca 2017 r. do 30 września 2017 r. (sieci radiowe).
12.10.17, 22:10
radio » informacje
Radio WNET ponownie w eterze. Teraz w Warszawie na 87,8 FM przez miesiąc
17 października br. ponownie w eterze zagoszczą „Poranki WNET”. Radio WNET będzie nadawać z Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na częstotliwości 87,8 MHz z mocą 150W ERP.
12.10.17, 13:10
radio » badania rynku
III kwartał 2017 r.: RMF FM liderem, Radio Zet w górę, Jedynka i Trójka w dół
Liderem rynku pozostaje Radio RMF FM. Największy wzrost udziałów zanotowało Radio Zet, a największy spadek Jedynka – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lipca 2017 r. do 30 września 2017 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
12.10.17, 12:10
radio » informacje
Koncesje dla Eski Kraśnik 92,8 FM oraz Radia FAMA 99,1 FM
Podczas posiedzenia 5 października br., Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesje dwóm lokalnym stacjom: Esce Kraśnik 92,8 FM oraz Radiu FAMA 99,1 FM.
12.10.17, 10:10
radio » informacje
Nowe programy jesiennej ramówce Polskiego Radia Koszalin
Żywe, pełne twardych dyskusji z udziałem gości, tematyczne „półgodzinki”, nowa oprawa publicystycznych wieczorów oraz program interwencyjny – to nowe propozycje programowe Polskiego Radia Koszalin, które goszczą w jesiennej ramówce. 
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Konkursy
do 20.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Dzieci z Bullerbyn”.

do 19.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Kubuś Puchatek”.

do 18.11.17

Do zdobycia jednen egzemplarz książki „Ucieczka znad rozlewiska”.

Kalendarium
Dziś jest 20 października 2017
Polecamy
Konferencje

18-20.10.2017 r., Warszawa.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL