17.02.14, 10:02

Katarzyna Daniel i Patrycja Drożdż: Radio nigdy nie straci magii

Katarzyna Daniel i Patrycja Dróżdż
Fot.: Radio RDN

Rozmowa z Katarzyną Daniel i Patrycją Drożdż z Radia RDN, pomysłodawczyniami nakręcenia klipu promocyjnego stacji do piosenki „Happy” Pharrella Williamsa.

Kuba Wajdzik: Skąd pomysł nakręcenia klipu promocyjnego Radia do piosenki Williamsa? 
Katarzyna Daniel: Jak wiadomo utwór „Happy” Pharrella Williamsa na całym świecie wywołuje pospolite ruszenie. Wiele miast kręci własne teledyski do tej piosenki, angażując zarówno dzieci jak i seniorów. Aktorzy - amatorzy świetnie się bawią, a odbiorca, widząc tyle uśmiechniętych twarzy, sam ma ochotę wskoczyć w monitor i przyłączyć się do akcji. 
Patrycja Drożdż: Poza tym sama piosenka jest niesamowita. Przekazuje mnóstwo pozytywnej energii, a po kilku pierwszych dźwiękach nogi same zaczynają tańczyć. Warto spojrzeć na tekst. Przekaz jest jednoznaczny: „Nie przejmuj się niczym, po prostu bądź szczęśliwy i nie daj się zdołować światu”. „Happy” bardzo przypomina nam „Don't Worry Be Happy” Bobby’ego McFerrin’a. W skrócie - inspiracją była idea niesienia szczęścia!

KW: Jaka była myśl przewodnia nakręcenia teledysku? 
Patrycja Drożdż: Jak już wcześniej wspomniałam, najważniejsze było przelanie na odbiorcę chociaż odrobiny radości. Chciałyśmy pokazać, z jak bardzo pozytywnych osób składa się ekipa radia RDN. Na co dzień, słuchając nas czy to w samochodzie, w biurze, czy w domu można sobie nie zdawać sprawy, kto za tym wszystkim stoi. Oglądając „RDN Małopolska is also Happy” można zobaczyć postaci, które zazwyczaj tylko słyszymy. 
Katarzyna Daniel: Nasz teledysk przybrał również nieco inną formę niż klipy kręcone przez miasta. Nie jest to przypadkowa sekwencja scen. Naszym zamiarem było przygotowanie nietypowego przewodnika po siedzibie radia. Kamera stała się naszym gościem, któremu pragniemy pokazać niemal każde z pomieszczeń gdzie pracujemy. Mam nadzieję, że to się udało, a anonimowy gość, bawi się dobrze razem z nami. 

KW: Nakręcenie teledysku w radiu to nie lada wyzwanie... 
Katarzyna Daniel: Zaangażowałyśmy mnóstwo osób: reporterów, wydawców, osoby, które tworzą własne programy na antenie, realizatorów, pracowników działu reklamy oraz oczywiście dyrekcję. Wszyscy byli chętni do działania i chwalili sobie dobrą zabawę. Każdy mógł się otworzyć i bawić jak tylko miał ochotę. Do wspólnej zabawy włączyły się Siostry Nazaretanki, które często goszczą w naszym radiu oraz Panie z Koła Gospodyń w Woli Rzędzińskiej, które dbają o oprawę muzyczną  tradycyjnych uroczystości. Na klipie zobaczyć można również wolontariuszy z tarnowskich gimnazjów, w tym Mateusza Węgrzyna - „Wolontariusza Roku 2013”. 
Patrycja Drożdż: Taka różnorodność osób miała pokazać kim są nasi słuchacze i jak bardzo jesteśmy otwarci. Współpracujemy z wieloma grupami, instytucjami i stowarzyszeniami tworząc nasze programy. Wspólnie z Kasią przygotowałyśmy scenariusz teledysku. Największym wyzwaniem było płynne przechodzenie z miejsca do miejsca, bo jak tu pokazać trzy poziomy budynku w cztery minuty? Myślę jednak, że się udało. Bardzo dobrze układała nam się współpraca z Dariuszem Zaródem – kamerzystą z głową pełną pomysłów. 

KW: Patrząc na teledysk, widać, że ekipa RDN i przyjaciół dobrze się bawiła. Czy tak było w rzeczywistości? 
Patrycja Drożdż: W rzeczywistości było jeszcze lepiej! Wreszcie mogliśmy trochę nabałaganić w naszym miejscu pracy i obrzucić papierami kierownika ;) 
Katarzyna Daniel: Jesteśmy zgraną ekipą, dlatego cała akcja wyszła bardzo spontanicznie i wesoło. Chętnie bym to powtórzyła! 

KW: Teledysk ukazuje radio od kuchni. Nie boją się Panie, że troszkę radio straci na magii dla słuchaczy?
Patrycja Drożdż: Radio nigdy nie straci magii, bo jego tajemniczość kryje się w dźwiękach i wyobraźni. To, że słuchacze zobaczą dziennikarzy, tylko urozmaici odbiór audycji. Wreszcie do konkretnego głosu będzie można przyporządkować wysokiego szatyna, czy uśmiechniętą brunetkę. Słuchacze zobaczą, gdzie pracujemy i ile osób, pomieszczeń oraz sprzętu codziennie tworzy interesujące audycje i rzetelne wiadomości. 
Katarzyna Daniel: Nasza rozgłośnia jest bardzo otwarta na odbiorców. Często organizujemy dni otwarte, podczas których pokazujemy naszą pracę od kuchni. Odwiedzają nas też uczniowie oraz tarnowskie przedszkolaki. Dla nas kontakt ze słuchaczami jest bardzo ważny, to przecież dla nich działamy. A dzięki „RDN is also HAPPY” możemy pokazać się tym, którzy nie mieli jeszcze okazji nas bliżej poznać. 

KW: Dziękuję za rozmowę. 

Komentarze

Powiązane

14.12.17, 14:12
| radio » informacje | internet » informacje
Search the Radio. Innowacyjny projekt TOK FM ze wsparciem programu Digital News Initiative
"Search the Radio" to projekt cyfrowy Radia TOK FM, który wygrał dofinansowanie z funduszu Google DNI w ramach czwartej rundy programu the Digital News Initiative. Prototypowe rozwiązanie ma umożliwić digitalizację treści radiowych za pomocą samodoskonalącego się systemu transkrypcji. 
14.12.17, 13:12
| radio » informacje | prasa » informacje
IMM: RMF FM cytowane najczęściej w listopadzie 2017 r.
Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów w Polsce w listopadzie br. znajduje się RMF FM – wynika z najnowszego badania Instytutu Monitorowania Mediów. Drugie miejsce zajęło Radio ZET, trzecie należy do dziennika „Rzeczpospolita”.
13.12.17, 15:12
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska mocno w górę, słaby debiut Meloradia
Słuchalność Radia Eska wystrzeliła w górę. Nadawca zwiększył słuchalność stacji w ostatnim okresie aż o 1,3 p.p. – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 września 2017 r. do 30 listopada 2017 r. (sieci radiowe). 
13.12.17, 14:12
| radio » badania rynku
RMF FM ma już blisko 26 proc. udziału w rynku, Jedynka i Trójka mocno w dół
Radio RMF FM umocniło pozycję lidera. Stacja generuje już blisko 26 proc. udziału w rynku – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 września 2017 r. do 30 listopada 2017 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
12.12.17, 17:12
| radio » informacje | internet » informacje
Planeta.fm zmienia się w portal informacyjno-rozrywkowy
Serwis internetowy Planeta.fm należący do Grupy Eurozet zmienia się w portal informacyjno-rozrywkowy.
12.12.17, 09:12
| radio » informacje
Zaproś Mikołaja. Akcja Radia WAWA
Na antenie Radia Wawa wystartowała akcja „Zaproś Mikołaja”. Zabawa potrwa do 22 grudnia br.
11.12.17, 21:12
| radio » informacje
Édith Piaf Et Ses Amis. Premiera płyty Tom&Lucy w Radiu Koszalin
19 grudnia br. o godz. 18:00 w Studiu Nagraniowo-Koncertowym Polskiego Radia Koszalin odbędzie się premiera płyty „Édith Piaf Et Ses Amis” koszalińskiego duetu Lucy & Tom. 
11.12.17, 18:12
| radio » informacje
Aktualności Czwórki nagrodzone w konkursie EDUinspiracje – Media
Dziennikarze Czwórki z redakcji „Aktualności” odebrali główną nagrodę w konkursie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji EDUinspiracje – Media. 
11.12.17, 10:12
| radio » informacje
Dziennikarze Jedynki zaśpiewali Hej Kolęda, Kolęda!
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia spotkali się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana i zaśpiewali wspólnie „Hej Kolęda, Kolęda!”.
11.12.17, 08:12
| radio » informacje
RMF Classic tradycyjnie tylko ze świątecznymi piosenkami
W poniedziałek, 11 grudnia br. po raz szósty z rzędu w RMF Classic startuje akcja „Najpiękniejsza muzyka na Święta”.
Stacja całkowicie zmieni repertuar z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 15.01.18

Do zdobycia jedna gra planszowa. 

do 14.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Http://www.Autodoc.PL