25.06.14, 10:03

Zaczytane wakacje. Druga odsłona kampanii promującej czytelnictwo na antenie TVN24

Filip Lobodzinski i Agata Passent
Fot.: materiały prasowe TVN

Ruszają „Zaczytane wakacje”, czyli kampania telewizyjna promująca czytelnictwo podczas urlopów. Znane i lubiane osobowości ze świata filmu, muzyki i sportu oraz pisarze będą namawiać Polaków do spędzenia wolnego czasu z książką. W sobotę 28 czerwca br., o godzinie 12:10 telewizja TVN24 pokaże na żywo z Gdyni pierwszą odsłonę magazynu, który poprowadzą Agata Passent i Filip Łobodziński.

Akcje edukacyjną wspiera seria pięciu spotów promocyjnych, które będą emitowane na antenie TVN24 w dniach 23 czerwca – 2 sierpnia. W kampanię zaangażowały się m.in. aktorki Anna Mucha i Anna Dereszowska. Celem akcji jest zachęcenie Polaków do czytania książek podczas wypoczynku czy na urlopie i do postrzegania lektury w kategoriach atrakcyjnej formy spędzania czasu wśród typowych letnich rozrywek.

Ludzie czytający są lepsi, zdrowsi, zaradniejsi i bardziej sexy. O tym mówi nasza kampania i o tym mówi też poglądowo program. To jest prawda ciągle i coraz częściej zapominana. Naszą kampanią zwracamy się do młodych ludzi, którym nawyki czytelnicze są szczególnie potrzebne, a starsi zapominają, by im je wpajać. Świat dziś często bazuje na naśladownictwie – dlatego chcemy pokazać jak najwięcej pozytywnych wzorców na przykładzie idoli młodych ludzi. To idole właśnie w spotach pokazali się z książką w różnych, nie tylko wakacyjnych sytuacjach. Spoty emitowane będą w ciągu tygodnia, a w sobotę tę całotygodniową kampanię wieńczy rozmowa z idolem. I tak co tydzień” – mówi Filip Łobodziński, współprowadzący tegoroczne „Zaczytane wakacje”.

W ramach kampanii, przez pięć kolejnych sobót, stacja TVN24 pokaże cotygodniowy program „Zaczytane wakacje”, który będzie nadawany za każdym razem z innego miejsca w Polsce. W 45-minutowym magazynie, gospodarze jedynego w Polsce cyklicznego programu dotyczącego literatury „Xięgarnia” wraz z zaproszonymi do specjalnego studia gośćmi będą rozmawiać o książkach, polecać najciekawsze tytuły i namawiać do czytania. Zaproszone do udziału osoby wystąpią również w programie, gdzie wraz z prowadzącymi i innymi gośćmi dyskutować będą o literaturze.

Każdy odcinek „Zaczytanych wakacji” będzie poświęcony innemu gatunkowi literackiemu: prozie, non-fiction, literaturze dla dzieci, poezji czy kryminałowi. Gośćmi programu będą wybitni pisarze tych gatunków oraz laureaci nagród literackich. Do programu, poza gwiazdą znaną ze spotów promujących akcję, zostaną zaproszone również osoby związane z miejscowością, z której transmitowany jest program. Każda z nich jest blisko związana z okolicą poprzez temat literacki, miejsce zamieszkania czy urodzenia. Wszyscy spotkają się w plenerze, by porozmawiać o literaturze, a rozmowa będzie krążyła wokół tematów wakacyjnej lektury, ostatnio przeczytanej książki oraz historii i tradycji miejsca. W tych dniach plenerowe studio „Zaczytanych wakacji” stanie się rodzajem turystycznej atrakcji, kulturalnego wydarzenia w kurorcie, a spotkania z gwiazdami będą nietypowym spotkaniem autorskim. Ponadto w programie pojawią się krótkie recenzje filmowe książek dla dzieci w wykonaniu Aleksego Krzysztofiaka. Jeden z najmłodszych recenzentów, opowie w ciekawej formie o ostatnio przeczytanych książkach dla dzieci do 12 roku życia.

Kampania dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa”.

„Zaczytane wakacje” będą emitowane na antenie TVN24 w sobotę o godzinie 12:10 przez pięć kolejnych sobót. Program odwiedzi m.in. Gdynię (28 czerwca), Arłamów w Bieszczadach (5 lipca), Kraków (12 lipca) i Ruciane Nida (19 lipca).

Komentarze

Powiązane

18.01.18, 18:00
| telewizja » informacje
FOX Networks Group Poland wspiera po raz kolejny polskie rysie nizinne
Wystartowała II edycja akcji #PiątkaDlaRysia realizowanej przez FOX Networks Group Poland, nadawcy kanału Nat Geo Wild. Aktywacja, której beneficjentem jest WWF Polska, towarzyszy kampanii mediowej promującej „Miesiąc z wielkimi kotami” – coroczne wydarzenie stacji. 
18.01.18, 10:00
| telewizja » informacje
Kanały Eleven Sports w kolejnych sieciach
Od stycznia br., kanały Eleven Sports są dostępne dla abonentów kolejnych jedenastu operatorów telewizji kablowej.
17.01.18, 19:00
| telewizja » seriale
Drogi wolności, Telewizja Polska przygotowuje nowy serial
TVP rozpoczyna realizację wyjątkowej produkcji. Burzliwe losy krakowskiej rodziny Biernackich zostaną ukazane na tle wielkich wydarzeń historycznych. „Drogi wolności” mają zadebiutować jesienią br. 
17.01.18, 17:32
| telewizja » informacje
TVP: Klaudiusz Pobudzin rezygnuje. Jarosława Olechowski p.o. dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej
Nieoczekiwanie, 17 stycznia br. pełniącym obowiązki dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej został szef zespołu "Wiadomości" Jarosław Olechowski.
17.01.18, 17:00
| telewizja » informacje | reklama & PR » informacje
Biura Reklamy TVP sprzedaje już reklamy na czas ZIO w Pjongczang
Telewizja Polska rozpoczęła sprzedaż czasu reklamowego przy Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Najdrożej zostały wycenione reklamy przy zawodach w skokach narciarskich. Wprowadzone zostały także specjalne zasady dotyczące sponsorowania oraz ogłoszona oferta reklam online.
17.01.18, 15:16
| telewizja » informacje
Więcej sportu w TVP. Publiczny nadawca zakupił licencje od PZLA
Telewizja Polska zakupiła od Polskiego Związku Lekkiej Atletyki prawa do pokazywania mistrzostw Polski i mityngów lekkoatletycznych rozgrywanych w naszym kraju. Umowa będzie obowiązywać do końca 2020 r.
17.01.18, 10:00
| telewizja » seriale
Świat według Kiepskich wróci na antenę Polsatu jesienią 2018 r.
Serial „Świat według Kiepskich” jest produkowany już od 19 lat. Do tej pory zrealizowano ponad 500 odcinków, dzięki czemu serial jest najdłużej emitowanym sitcomem na świecie. 
16.01.18, 20:00
| telewizja » informacje
Ramówka Eurosport 1 podczas igrzysk całkowicie dostosowana do polskiego rynku
Zespół Eurosportu na czas igrzysk olimpijskich wzmocnią m.in. sportowiec Tomasz Sikora, żona i menedżerka dwukrotnego mistrza olimpijskiego Ewa Bilan-Stoch, skoczek narciarski Jakub Kot oraz youtuber Krzysztof Gonciarz. W roli ekspertów i reporterów będą przybliżać kibicom wydarzenia zbliżających się XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang 2018.
16.01.18, 15:00
| telewizja » informacje
INEA z kolejną odsłoną kampanii Dobrzy ludzi od internetu
INEA wprowadziła elastyczną ofertę, umożliwiającą klientom wybór usług dopasowanych do ich potrzeb. Ofercie towarzyszy także kolejna odsłona kampanii „Dobrzy ludzie od internetu”, w której ponownie występują pracownicy INEA.
16.01.18, 14:00
| telewizja » informacje
Kanał Da Vinci dostępny w wersji HD
Od 15 stycznia br., Da Vinci Media GMBH udostępnia wszystkim nadawcom telewizji kablowej w Polsce możliwość retransmisji kanału Da Vinci w wersji HD.
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Oferty pracy

SOCIAL MEDIA ACCOUNT EXECUTIVE

BEST PR | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 19.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL