08.09.14, 01:09

Portale w nowych strojach

Karol Gajewski
Fot.: materiały prasowe

Komentarz Karola Gajewskiego, managing & advertising ace, ACEpm.

W ostatnich dniach w czołowych polskich portalachzaszły spore zmiany. Wp.pl i Interia pokazały swoje nowe loga. Wp.pl przedstawiła też zupełnie nowy layout portalu. Jak to często w takich sytuacjach bywa, tak i tym razemmożemy obserwować dwie zupełnie różne drogi – przynajmniej jeśli chodzi o logo.

WP.pl
WP odświeżyło logotyp, który teraz jest bardziej dynamiczny i wyrazisty, jednak nie zachwyca. Widać podobieństwa do kilku innych znaków, które funkcjonują bądź funkcjonowały w oparciu o to samo liternictwo, jak np. Word for Mac 2008-2011.
Nowy znak WP nie opiera się na żadnym z trendów w projektowaniu, które obserwujemy obecnie na świecie. Jest ultra prosty. To zarazem dobrze i źle. Dobrze, bo nie poddaje się modom i kreuje własną wartość, źle – bo jest raczej przeciętny. Dużo większe zmiany zaszły na stronie – która, choć nie popieram tabloidyzacji i trendu "to samo ale bardziej", ma spore szanse przynieść założony efekt. Duże zdjęcia i chwytliwe tytuły to coś, co w szybko zmieniających się realiach kanałów społecznościowych, gdzie news żyje raptem kilka minut,pozwoli przebić się świadomości czytelnika i skupić jego uwagę choć na chwilę.

Interia.pl
W przypadku logotypu Interii mamy zupełnie nową jakość. Logo zostało oparte o nowy, ciekawy font. Otwarta identyfikacja wizualna, która pozwala na wiele zastosowań, to bardzo dobre i wygodne rozwiązanie. Samo logo funkcjonuje nie tylko jako monilit, ale też w parze z patternem wewnątrz, na tle itd. Od razu widać większą odwagę klienta i znanego designera Oskara Podolskiego, niż osób odpowiedzialnych za rebranding WP. Dekonstrukcja logo, czyli na przykład możliwość stosowania go w wersji pionowej złamanej na 3 wiersze to coś, co rzadko widzimy na polskim rynku, podczas gdy na świecie (choćby w Ameryce Płd.) korzystają z takich rozwiązań nawet tak poważne marki jak banki.

Podsumowując jednym zdaniem: WP to klasyka w nowym wydaniu, zaś interia – dynamika i przyszłość.

Ciekawe, czy w pozostałych działaniach obu portali będzie widać podobne rozróżnienie.

Komentarze

Powiązane

18.10.17, 12:10
internet » informacje
Zapytaj.onet.pl w nowej mobilnej odsłonie i z nowym logotypem oraz layoutem
Ruszyła nowa odsłona społecznościowego serwisu wymiany wiedzy Zapytaj.onet.pl. Na wersji mobilnej wprowadzono innowacyjną technologię PWA oraz możliwość korzystania z niej offline. Dodatkowo zmienił się logotyp i layout serwisu.
17.10.17, 09:10
internet » informacje
Wystartował NewsMavens.com. Europa w oczach kobiet
15 dziennikarek z 12 mediów i przegląd najistotniejszych z perspektywy kobiet artykułów z opiniotwórczych europejskich tytułów – tak prezentuje się NewsMavens.com, nowy anglojęzyczny serwis Agory. 
16.10.17, 13:10
internet » informacje
Business Insider Polska głównym dostawcą treści dla Onetu
Business Insider Polska staje się głównym dostawcą treści dla Onetu. W serwisie dostępne są już poszerzone informacje i nowe kategorie tematyczne. 
16.10.17, 06:10
internet » informacje
Serwisy sportowe Wirtualnej Polski nadal najpopularniejsze
Według badań Gemius/ PBI za wrzesień 2017 r., Serwisy sportowe należące do Wirtualnej Polski ponownie odnotowały znakomite wyniki i po raz kolejny były najchętniej wybieranymi witrynami w kategorii Sport.
15.10.17, 08:10
internet » informacje
IMAGINE wspiera debiut EnveloBanku w obszarze digital
IMAGINE wspiera digitalowo debiut EnveloBanku - cyfrowej marki Banku Pocztowego. Agencja przygotowała dla marki koncepcję i design serwisu informacyjnego, a także wsparcie digital.
14.10.17, 19:10
internet » informacje
Grupa Onet-RAS Polska współpracuje z Uniwersytetem SWPS w ramach programu Digital Media Campus
Program szkoleniowy Digital Media Campus Grupy Onet-RAS Polska w zakresie dziennikarstwa internetowego, będzie realizowany w nowym roku akademickim na Uniwersytecie SWPS na kierunku Digital Media na poziomie studiów podyplomowych. 
14.10.17, 10:10
internet » informacje
Wyborcza.pl bezpłatnie dla klientów sieci T-Mobile przez 90 dni
„Gazeta Wyborcza” rozpoczęła współpracę z siecią T-Mobile. Klienci tego operatora przez 90 dni mają bezpłatny dostęp do serwisów Wyborcza.pl. 
13.10.17, 20:10
internet » badania rynku
Smaker umacnia się na pozycji lidera
Należący do Interii Smaker jest nie tylko najpopularniejszym, ale i najszybciej rozwijającym się serwisem kulinarnym w polskim internecie – wynika z badań Gemius/PBI. We wrześniu br. skorzystało z niego ponad 3,6 mln użytkowników. 
11.10.17, 20:10
internet » informacje
Grupa Pracuj udostępniła nową wersje aplikacji Kalkulator Wynagrodzeń
Z początkiem października br. w sklepach mobilnych pojawiła się nowa wersja aplikacji Kalkulator Wynagrodzeń od Grupy Pracuj.
11.10.17, 08:10
internet » badania rynku
Analiza Gemius: jesienne ramówki w reklamie wideo online
Dzienna liczba emisji reklam wideo online premierowego serialu Polsatu we wrześniu br. nawet sześciokrotnie przebija sumę emisji wszystkich spotów tej stacji emitowanych w sierpniu. Reklamy hitów Wp.tv pojawiają się w sieci falami. Natomiast serwisy VoD – Netflix i Showmax – utrzymują stały poziom aktywności reklamowej niezależnie od działań tradycyjnych stacji.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Konkursy
do 20.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Dzieci z Bullerbyn”.

do 19.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Kubuś Puchatek”.

do 18.11.17

Do zdobycia jednen egzemplarz książki „Ucieczka znad rozlewiska”.

Kalendarium
Dziś jest 23 października 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

9 listopada br. w Technoparku Gliwice odbędzie się IV edycja eventu pn. "Start IT Up" skierowanego do pasjonatów, start up'ów i osób posiadających pomysł na własną działalność.

Http://www.Autodoc.PL