08.09.14, 01:12

Portale w nowych strojach

Karol Gajewski
Fot.: materiały prasowe

Komentarz Karola Gajewskiego, managing & advertising ace, ACEpm.

W ostatnich dniach w czołowych polskich portalachzaszły spore zmiany. Wp.pl i Interia pokazały swoje nowe loga. Wp.pl przedstawiła też zupełnie nowy layout portalu. Jak to często w takich sytuacjach bywa, tak i tym razemmożemy obserwować dwie zupełnie różne drogi – przynajmniej jeśli chodzi o logo.

WP.pl
WP odświeżyło logotyp, który teraz jest bardziej dynamiczny i wyrazisty, jednak nie zachwyca. Widać podobieństwa do kilku innych znaków, które funkcjonują bądź funkcjonowały w oparciu o to samo liternictwo, jak np. Word for Mac 2008-2011.
Nowy znak WP nie opiera się na żadnym z trendów w projektowaniu, które obserwujemy obecnie na świecie. Jest ultra prosty. To zarazem dobrze i źle. Dobrze, bo nie poddaje się modom i kreuje własną wartość, źle – bo jest raczej przeciętny. Dużo większe zmiany zaszły na stronie – która, choć nie popieram tabloidyzacji i trendu "to samo ale bardziej", ma spore szanse przynieść założony efekt. Duże zdjęcia i chwytliwe tytuły to coś, co w szybko zmieniających się realiach kanałów społecznościowych, gdzie news żyje raptem kilka minut,pozwoli przebić się świadomości czytelnika i skupić jego uwagę choć na chwilę.

Interia.pl
W przypadku logotypu Interii mamy zupełnie nową jakość. Logo zostało oparte o nowy, ciekawy font. Otwarta identyfikacja wizualna, która pozwala na wiele zastosowań, to bardzo dobre i wygodne rozwiązanie. Samo logo funkcjonuje nie tylko jako monilit, ale też w parze z patternem wewnątrz, na tle itd. Od razu widać większą odwagę klienta i znanego designera Oskara Podolskiego, niż osób odpowiedzialnych za rebranding WP. Dekonstrukcja logo, czyli na przykład możliwość stosowania go w wersji pionowej złamanej na 3 wiersze to coś, co rzadko widzimy na polskim rynku, podczas gdy na świecie (choćby w Ameryce Płd.) korzystają z takich rozwiązań nawet tak poważne marki jak banki.

Podsumowując jednym zdaniem: WP to klasyka w nowym wydaniu, zaś interia – dynamika i przyszłość.

Ciekawe, czy w pozostałych działaniach obu portali będzie widać podobne rozróżnienie.

Komentarze

Powiązane

18.01.18, 16:00
| internet » ludzie
Maciej Patla wraca do Grupy Onet - RAS Polska
Maciej Patla dołącza do Grupy Onet - RAS Polska jako Content Commerce Manager. Patla będzie odpowiedzialny m.in. za tworzenie i realizację strategii rozwoju content commerce w Grupie.
18.01.18, 15:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Ströer Digital Media wprowadza do oferty reklamy z gwarancją viewability
Ströer Digital Media wprowadza do oferty kampanie reklamowe z gwarancją viewability. To jeden z pierwszych produktów na polskim rynku, który gwarantuje klientom określony poziom widoczności reklamy. Za pomiar odpowiada firma Meetrics GmbH. 
16.01.18, 12:00
| internet » informacje | reklama & PR » artykuły
Marcin Rupiński: marki premium stawiają na Internet
Jak wynika z najnowszego raportu KPMG dotyczącego dóbr luksusowych w Polsce, rynek ten stale rośnie w siłę. Szacuje się, że w 2021 r. jego wartość może osiągnąć niemal 31 mld zł, a więc wzrośnie o prawie 50 proc. w stosunku do 2017 r. Artykuł ekspercki Marcina Rupińskiego, CEO sieci reklamowej Royal Ad.
16.01.18, 11:00
| telewizja » informacje | internet » informacje
Policja zlikwidowała piracki serwis. Straty dla nadawców wstępnie szacuje się na ok. 3,5 mln zł
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, zatrzymali trzech mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty nielegalnego rozpowszechniania sygnału płatnych telewizji cyfrowych czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu. 
15.01.18, 10:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
IAB Polska/PwC AdEx: 2,69 mld zł wydatków na reklamę online od stycznia do września 2017 r. (infografika)
Po trzech kwartałach 2017 r., wydatki na reklamę online wyniosły 2,69 mld zł, czyli o 147 mln zł więcej niż rok wcześniej w porównywalnym okresie. Przełożyło się to na dynamikę wzrostu na poziomie 6 proc. Wciąż największy wpływ na wzrost ma wideo online, social media oraz programmatic.
11.01.18, 17:00
| internet » informacje
Babyonline.pl zmienił się w mamotoja.pl
Od stycznia br. serwis babyonline.pl zmienił się w mamotoja.pl. „Mamo, To Ja” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek mediowych dla młodych rodziców.
11.01.18, 13:25
| internet » ludzie
Marcin Watemborski redaktorem prowadzącym WP Fotoblogia
Marcin Watemborski pokieruje WP Fotoblogia – największym serwisem fotograficznym w Polsce. Przez dwa lata pracował jako dziennikarz, a teraz awansował na stanowisko redaktora prowadzącego. Jest fotografem portretowym.
10.01.18, 19:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Gazeta.pl wprowadza trzy nowe formaty reklamowe
Biuro reklamy Gazeta.pl przygotowało nowe, nieinwazyjne formaty reklamowe. Nowe rozwiązania reklamowe zostały stworzone zgodnie ze standardami Coalition for Better Ads i Google.
10.01.18, 14:00
| internet » informacje
Wirtualna Polska zlikwiduje platformę Bloog.pl
Wirtualna Polska wyłączy serwis do blogowania Bloog.pl. Na przeniesienie swoich danych użytkownicy mają czas tylko do końca marca br. Decyzję podjęto z powodu spadającej popularności usługi i zmian na rynku mediów.
10.01.18, 13:00
| internet » ludzie
Agnieszka Odachowska odchodzi z Grupy Onet-RAS Polska
Agnieszka Odachowska zrezygnowała z funkcji Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej Grupy Onet-RAS Polska, a jej obowiązki przejmie tymczasowo Agnieszka Skrzypek-Makowska (obecnie Group Communication Manager).
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

SOCIAL MEDIA ACCOUNT EXECUTIVE

BEST PR | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 19.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL