10.11.14, 10:03

Marcin Wieczorkowski: Virgin z definicji stara się wstrząsnąć rynkami

Marcin Wieczorkowski
Fot.: materiały prasowe

Rozmowa z Marcinem Wieczorkowskim, Dyrektorem Marketingu Virgin Mobile Polska.

Kuba Wajdzik: Operator Virgin Mobile Polska obecny jest już na polskim rynku od dwóch lat. Jak z sukcesem tworzyć markę operatora mobilnego, kiedy tylu operatorów wcześniej nie poradziło sobie na tym polu? 
Marcin Wieczorkowski: Szczęśliwie nie musieliśmy tworzyć nowej marki - Virgin Mobile Polska jest częścią globalnej marki Virgin; jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Dzięki temu mamy dostęp do naprawdę ogromnej wiedzy i co najważniejsze do zrozumienia jak poszczególne marki Virgin osiągają sukces. U podstawy każdego z nich leży ta sama filozofia, czyli patrzenie na rynek oczami Klienta i zmiana nie tylko reguł gry, ale i samej gry. Oznacza to, że Virgin z definicji stara się wstrząsnąć rynkami i wprowadzać nowe, atrakcyjne i przełomowe oferty i rozwiązania. 
Polska jest bardzo konkurencyjnym rynkiem, na którym Virgin Mobile jest pierwszą marką spod znaku Virgin. Nasz przepis na osiągnięcie sukcesu jest bardzo prosty – dać Klientom to, czego chcą teraz i czego będą chcieli w przyszłości, dać im możliwość korzystania ze wszystkich sposobów komunikacji i czerpania korzyści także w codziennym życiu z bycia Klientami Virgin Mobile. Dlatego stworzyliśmy ofertę #WSZYSTKO, która już za 19 zł daje 2 GB internetu, darmowe aplikacje, nielimitowane SMSy oraz 100 minut do wszystkich. A to tylko wariant podstawowy – w najwyższej taryfie Klient otrzymuje 10 GB, darmowe aplikacje, nielimitowane SMSy i rozmowy. Wszystko to wsparte jest szeroką akcją reklamową, wykorzystującą zarówno TV, Outdoor, radio, kino jak i cały potencjał działań online oraz akcji bezpośrednich. Dodatkowo każdy Klient może zostać członkiem Virgin Klubu, w którym ma dostęp do zniżek i ofert specjalnych. Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do licealistów i studentów, a Ci poza tradycyjnymi mediami spędzają mnóstwo czasu w internecie. Świadomość w momencie wchodzenia na rynek była bardzo mała i pierwszy okres to dotarcie z nowym operatorem do jak największej liczby osób.

KW: Marka Virgin Mobile wcześniej w ogóle nie była znana w Polsce. Czy dzisiaj możemy mówić już o dobrym przyjęciu marki i jej kojarzeniu?
MW: Marka Virgin Mobile zaistniała na polskim rynku pod koniec 2012 roku. W kilka miesięcy zbudowaliśmy zainteresowanie nie tylko naszą ofertą, ale także cała ideą Virgin. Doskonałym przykładem był przyjazd Richarda Bransona, założyciela Virgin – na zorganizowane spotkanie przyszło tysiące studentów. Jeżeli mówimy o przyjęciu marki – to jest ono bardzo dobre i przeszło nasze oczekiwania. Jednak cały czas prężnie działamy. Od początku października prowadzimy szeroką kampanię reklamową, która obejmuje wszystkie kanały – TV, radio, silne działania w internecie i mediach społecznościowych. Poprzez działania reklamowe i niestandardowe akcje marketingowe, docieramy do naszej grupy docelowej.

KW: Kto jest targetem operatora?
MW: Naszą grupę docelową stanowią młodzi ludzie, w wieku 15-24 lata, osoby, które prowadzą ciekawe, aktywne życie, używają smartfonów. Przeprowadziliśmy dokładne rozpoznanie wśród naszych potencjalnych użytkowników i wiemy, na czym im zależy. Swobodny dostęp do internetu i odpowiednio wysoki pakiet danych to składniki oferty, na które zwracają uwagę młodzi ludzie. Bezpłatne minuty to element, który schodzi na dalszy plan przy wyborze operatora. W tej chwili media społecznościowe zastępują tak kiedyś popularne smsy i rozmowy. Cała komunikacja odbywa się on line. Dlatego dajemy naszym Klientom możliwość korzystania za darmo z pięciu najpopularniejszych serwisów (Facebook, Facebook Massanger, Gadu Gadu, Ask FM i Twitter). Co to oznacza? Dane nie są pobierane z wykupionego pakietu danych internetowych.

KW: Od początku października operator wprowadził istotne zmiany w ofercie #CHCĘ WSZYSTKO. Na czym one polegają?
MW: Wprowadziliśmy szereg istotnych zmian. Przede wszystkim wprowadziliśmy pakiet #PEŁENLUZ, w którym za 19 PLN użytkownicy mają 2 GB internetu, 100 minut do wszystkich sieci i nielimitowane smsy. W pozostałych pakietach zwiększyliśmy pakiety danych internetowych. W tej chwili #MIWYSTARCZA to 4 GB internetu (poprzednio 1 GB), a #DLAMNIESUPER to aż 10 GB (poprzednio 2 GB). Do darmowych aplikacji (dane internetowe nie są ściągane z wykupionego pakietu) dorzuciliśmy także Twittera. Wiemy, że oferta w takim kształcie jest konkurencyjna na rynku i atrakcyjna dla naszych Klientów.

KW: Virgin Mobile we współpracy z serwisem Dogry.pl uruchomił specjalna promocję dla użytkowników. Będąc zalogowanym graczem serwisu i kupując pakiet startowy przez stronę Virgin Mobile użytkownicy otrzymywali do końca października br. punkty do wykorzystania na dowolne gry na portalu. Skąd pomysł na taką nietypową formę promocji?
MW: Virgin Mobile to nietypowa marka i nie interesują nas standardowe działania. Chcemy zaskakiwać naszych Klientów, ale jednocześnie dostarczać im przydatne rozwiązania, które ułatwią im zabawę, spędzanie wolnego czasu. Wszystkie działania, które realizujemy i będziemy realizować w przyszłości są i będą niestandardowe. Wynika to z targetu, do którego chcemy dotrzeć. My wiemy, czego potrzebują młodzi ludzie i mówimy ich językiem. Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Dogry.pl. Wiedzieliśmy, że darmowe punkty to doskonały bonus dla użytkowników, dzięki któremu zapamiętają Vigrin Mobile.

KW: Trwa kampania reklamowa Virgin Mobile Polska pod hasłem #CHCE WSZYSTKO. Jak kampania przebiega?
MW: Realizowana kampania jest spójna z naszą strategią marketingową i celem, który chcemy osiągnąć, czyli dotrzeć do młodych ludzi. Głównie są to działania w internecie – zarówno w miarę standardowe kampanie jak i angażujące konkursy i gry, do tego pojawiamy się tam, gdzie nasi potencjalni Klienci – w szkołach, na uczelniach, w akademikach, pubach, barach. Wszystko to jest wsparte działaniami w TV, outdoorze, radiu i kinie. Wszędzie staramy się zaskoczyć i zaciekawić, robić rzeczy inaczej niż nasi drodzy konkurenci. Kampania video na przykład to nie zwykła kampania spotowa w TV – mamy ponad 10 różnych spotów, z których tylko trzy są w TV, a reszta tylko w internecie.

KW: W spotach reklamowych pojawia się m.in. Marcelina i Tomasz Adamiec. Skąd dobór właśnie takich osób?
MW: W reklamie pojawia się całe grono fantastycznych, młodych ludzi. Zaprosiliśmy ich do współpracy, ponieważ są doskonale znani w naszej grupie docelowej, ale przede wszystkim są uosobieniem wartości, jakie prezentuje marka Virgin Mobile.

KW: Jakie najbliższe plany marketingowe ma Virgin Mobile?
MW: Virgin Mobile w najbliższym czasie planuje nadal zaskakiwać zarówno ofertą jak i komunikacją. Wprowadzimy promocję, dzięki której łatwiej będzie zostać naszym Klientem i przekonać się jak fantastyczna jest nasza oferta. Będziemy również rozwijać bazę darmowych aplikacji o te, które są modne, na czasie i używane przez naszych Klientów. Duży nacisk stawiamy na Virgin Klub, który w najbliższym czasie przejdzie gruntowną zmianę i naprawdę zaskoczy tym, co zaoferuje.

KW: Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Powiązane

19.01.18, 12:00
| reklama & PR » informacje
I dzień smakuje lepiej. Herbapol promuje herbaty owocowe Herbaciany Ogród
Marka Herbapol wystartowała z kampanią wizerunkową herbatek owocowych z linii Herbaciany Ogród, podkreślającą ich mocno owocowy i przyjemnościowy charakter.
19.01.18, 11:00
| reklama & PR » informacje
TBM przedłuża współpracę z Schulz brand friendly czwarty rok razem
Firma TBM (właściciel takich marek jak: Tygryski, Non Stopy, Łapsy i Crunlighty), podjęła decyzję o przedłużeniu współpracy z Schulz brand friendly. Agencja obsługuje wymienione marki w zakresie strategiczno-kreatywnym. 
18.01.18, 20:00
| reklama & PR » informacje
Deloitte Digital realizuje projekt dla marki Lay’s
Polski oddział Deloitte Digital wygrał przetarg na obsługę projektu dla marki Lay’s. Agencja pracowała nad przygotowaniem materiałów do kampanii digital, bazujących na stworzonym wcześniej, regionalnym koncepcie kreatywnym „Which Lay’s Is Yours?”
18.01.18, 19:00
| reklama & PR » informacje
Audi klientem Isobar Poland Group
Agencja Isobar Polska wygrała przetarg na kompleksową obsługę komunikacji marki Audi.
18.01.18, 15:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Ströer Digital Media wprowadza do oferty reklamy z gwarancją viewability
Ströer Digital Media wprowadza do oferty kampanie reklamowe z gwarancją viewability. To jeden z pierwszych produktów na polskim rynku, który gwarantuje klientom określony poziom widoczności reklamy. Za pomiar odpowiada firma Meetrics GmbH. 
18.01.18, 13:00
| reklama & PR » ludzie
Michał Rozpendowski odpowiada za działania wizerunkowe firmy Corsair
Firma Corsair działająca na rynku komponentów i podzespołów PC, produkująca wysokiej jakości peryferia komputerowe, utworzyła w Polsce nowy dział public relations i marketingu, na którego czele stanął Michał Rozpendowski.
18.01.18, 09:00
| reklama & PR » artykuły
Robert Sosnowski (Biuro Podróży Reklamy): 2017 rok można z powodzeniem nazwać rokiem „fejków”
Robert Sosnowski, dyrektor zarządzający agencji Biuro Podróży Reklamy podsumowuje rok 2017 w branży i firmie.
17.01.18, 20:00
| reklama & PR » informacje
Najpozytywniejsza praca świata. Międzynarodowa kampania realizowana przez Grupę On Board Think Kong
Grupa On Board Think Kong rozpoczęła działania promocyjne globalnej kampanii „Najpozytywniejsza praca świata”, w której odpowiada za kompleksową obsługę projektu. 
17.01.18, 17:00
| telewizja » informacje | reklama & PR » informacje
Biura Reklamy TVP sprzedaje już reklamy na czas ZIO w Pjongczang
Telewizja Polska rozpoczęła sprzedaż czasu reklamowego przy Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Najdrożej zostały wycenione reklamy przy zawodach w skokach narciarskich. Wprowadzone zostały także specjalne zasady dotyczące sponsorowania oraz ogłoszona oferta reklam online.
17.01.18, 14:00
| reklama & PR » informacje
Biuro Podróży Reklamy obsłuży digital marki Rockstar
Agencja Biuro Podróży Reklamy wygrała przetarg marki Rockstar, na obsługę jej budżetu digital. Rockstar to brand napoju energetycznego z portfolio koncernu PepsiCo.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

SOCIAL MEDIA ACCOUNT EXECUTIVE

BEST PR | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 19.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL