08.05.15, 12:05

Co i jak sprzedawać z zyskiem w sklepie online?

Fot.: Fotolia

Rynek e-commerce rozwija się dynamicznie. Na krajowym rynku funkcjonuje około 12 tys. sklepów internetówych i ciągle ich przybywa. Według raportu „Wpływ internetu na gospodarkę w Polsce” (IAB Polska i PwC) w roku 2013 dokonano zakupów w internecie na łączną kwotę 42 mld zł. Stanowi to blisko 4% wszystkich zakupów. Obserwując trendy zakupowe należy się domyślać, że jest to tendencja wzrostowa.

Co cieszy się największym powodzeniem?

80% internautów deklaruje zakup odzieży, obuwia i akcesoriów (badanie Gemius, e-Commerce Polska, 2014). 77% konsumentów online przyznaje się do kupowania książek, płyt oraz filmów. Na trzecim miejscu znajdują się urządzenia RTV i AGD. Na kolejnym telefony, smartfony i tablety. 58% osób kupuje bilety do kina i teatru, a 57% obuwie oraz sprzęt komputerowy. się urządzeneni elektroniczne. Najrzadziej kupuje się alkohole, artykuły spożywcze oraz środki czystości.

Na co wydajemy najwięcej?

Struktura zakupów pod względem kwot wydawanych w Internecie wygląda inaczej. Najwięcej pieniędzy wydajemy online na urządzenia RTV i AGD, na drugim miejscu są meble i artykuły wnętrzarskie. Średnio 133 zł wydajemy na obuwie, a 90 zł na obuwie i akcesoria. Najmniej internetowi konsumenci wydają na artykuły farmaceutyczne i kosmetyki (badanie Gemius, e-Commerce Polska, 2014).

Dobre wiadomości dla sklepów online

Rynek e-commerce posiada dobre perspektywy rozwoju. Internet staje się ważnym źródłem opinii o produktach dla konsumentów. Przedsiębiorcy deklarują także, że znaczenie handlu elektronicznego jest co raz większe w kanałach sprzedażowych. 46% prowadzących sprzedaż stacjonarną oraz online twierdzi, że kanał internetowy będzie zwiększał swój udział w sprzedaży (badanie IAB Polska i PwC).

Jak odnieść sukces?

Czynników, które przełożą się na zysk finansowy, jest sporo. Trochę łatwiej jest tym przedsiębiorcom, którzy prowadzą sprzedaż stacjonarną i postanawiają rozszerzyć sprzedaż o kanał internetowy. Jeśli natomiast stawiamy pierwsze kroki w handlu, warto zapoznać się z systemami, które ograniczają ryzyko porażki. Jednym z nich jest drop-shipping, czyli współpraca między sklepem internetowym oraz dostawcą towaru: hurtownią, producentem czy importerem. Polega ona na tym, że za realizację i wysyłkę zamówienia opowiada dostawca. Oznacza to, że właściciel sklepu nie ponosi kosztów związanych z zatowarowaniem oraz kosztów magazynowania. Oszczędza również czas, który w innym wypadku przeznaczyłby na realizację całego zamówienia. Jest to więc rozwiązanie bardzo ekonomiczne i bezpieczne.

Szczegółowe warunki współpracy zależą od umowy między partnerami. Warto poszukać takiej hurtowni, która realizuje wysyłkę nie pod własną marką, ale pod marką sklepu (np. bagexpress.pl). Niektóre oferują zniżki już na start dla sklepów, które wejdą we współpracę na zasadzie dropshippingu, np. http://bagexpress.pl/p/4/modele-sprzedazy/drop-shipping oferuje do 37% rabatu na produkty po podpisaniu umowy. Model ten zdominował rynek handlu elektronicznego w Stanach Zjednoczonych.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość.
Tytuł projektu: Stworzenie i wdrożenie systemu B2B usprawniającego współpracę Nidea sp. z o.o. z partnerami w zakresie zamówień, obsługi należności i wymiany dokumentów.

Komentarze

Powiązane

14.10.17, 10:10
internet » informacje
Wyborcza.pl bezpłatnie dla klientów sieci T-Mobile przez 90 dni
„Gazeta Wyborcza” rozpoczęła współpracę z siecią T-Mobile. Klienci tego operatora przez 90 dni mają bezpłatny dostęp do serwisów Wyborcza.pl. 
13.10.17, 20:10
internet » badania rynku
Smaker umacnia się na pozycji lidera
Należący do Interii Smaker jest nie tylko najpopularniejszym, ale i najszybciej rozwijającym się serwisem kulinarnym w polskim internecie – wynika z badań Gemius/PBI. We wrześniu br. skorzystało z niego ponad 3,6 mln użytkowników. 
11.10.17, 20:10
internet » informacje
Grupa Pracuj udostępniła nową wersje aplikacji Kalkulator Wynagrodzeń
Z początkiem października br. w sklepach mobilnych pojawiła się nowa wersja aplikacji Kalkulator Wynagrodzeń od Grupy Pracuj.
11.10.17, 08:10
internet » badania rynku
Analiza Gemius: jesienne ramówki w reklamie wideo online
Dzienna liczba emisji reklam wideo online premierowego serialu Polsatu we wrześniu br. nawet sześciokrotnie przebija sumę emisji wszystkich spotów tej stacji emitowanych w sierpniu. Reklamy hitów Wp.tv pojawiają się w sieci falami. Natomiast serwisy VoD – Netflix i Showmax – utrzymują stały poziom aktywności reklamowej niezależnie od działań tradycyjnych stacji.
10.10.17, 16:10
internet » ludzie
Justyna Bajer objęła stanowisko Head of Noizz
Justyna Bajer będzie tworzyła i wdrażała strategię wydawniczą dla marki NOIZZ (Grupa Onet-RAS Polska) w Polsce, będzie również odpowiedzialna za wyniki finansowe, strategię biznesową i rozwój marki NOIZZ na polskim rynku.
09.10.17, 14:10
internet » informacje
Szczepan Twardoch felietonistą Onetu
Szczepan Twardoch dołączył do zespołu autorów Onetu. W każdy czwartek w Onet Kultura w Magazynie O!Kultura będą publikowane premierowe felietony z cyklu "Bezpański pisarz". 
08.10.17, 18:10
internet » informacje
Biuro Podróży Reklamy zmodernizuje portal Sprawniwpracy.pl dla Fundacji Integracja
Agencja Biuro Podróży Reklamy została wybrana przez Fundację Integracja do wykonania prac polegających na unowocześnieniu i usprawnieniu serwisu rekrutacyjnego Sprawniwpracy.pl.
05.10.17, 17:10
internet » informacje
Mecze NHL w STS TV
STS będzie w sieci transmitować niemal wszystkie mecze rozgrywane w ramach bieżącego sezonu NHL. Użytkownicy STS.pl będą mogli oglądać od 12 do 13 spotkań z każdej kolejki oraz wszystkie play-offy. 
05.10.17, 09:10
internet » informacje
Ruszył Sonar projekt Gazety Wyborczej i Wyborcza.pl
4 października br. ruszył Sonar – nowoczesny serwis, który ma pokazywać świat i działania polityków w newsach, liczbach i na wykresach. Sonar to także zobiektywizowane narzędzie dla internautów pozwalające rozwijać ich zainteresowanie konkretnymi tematami lub osobami.
03.10.17, 21:10
internet » informacje
Gazeta.pl zmieni logo. Serwis po raz kolejny włącza się w akcję Adoptuj pszczołę
„Adoptuj pszczołę" to jedna z największych akcji crowdfundingowych w Polsce, dzięki której już po raz piąty tysiące osób będą mogły zaangażować się w pomaganie pszczołom miodnym i dziko żyjącym. Do wirtualnej adopcji pszczół wraz z Greenpeace po raz kolejny zaprosi portal Gazeta.pl - partner akcji.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Konkursy
do 17.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Szczęście na widelcu. Powieść w pięciu daniach”.

do 16.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Czynnik miłości”.

do 13.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Wystarczy, że jesteś”.

Kalendarium
Dziś jest 17 października 2017
Polecamy
Konferencje

18-20.10.2017 r., Warszawa.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL