25.11.15, 20:11

Eva Cassidy: Nightbird

Okładka płyty
Fot.: materiały prasowe

13 listopada br. na rynku pojawił się album „Nightbird” Evy Cassidy. Tym razem jest to wydawnictwo wyjątkowe, bowiem składa się z dwóch płyt CD i jednej DVD zawierającej zapis koncertu z 3 stycznia 1996 r, który odbył się w klubie jazzowym Blues Alley w Georgetown. W trakcie zarejestrowanego występu, wokalistka wraz z zespołem zaprezentowała publiczności osiem premierowych utworów, a 12 z zagranych piosenek nigdy wcześniej nie zostało opublikowanych.

Historia kariery tej artystki jest wyjątkowa. Największą popularność zdobyła niestety dopiero po śmierci. Niedoceniona odpowiednio za życia, teraz jej płyty cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem słuchaczy, również w kraju nad Wisłą. I wyjątkowo zasłużenie.

Pamiętamv doskonale, kiedy pierwszy raz usłyszałem głos wokalistki. Niezapomniane wrażenie pozostaje do dzisiejszego dnia. Kobiecy, delikatny głos, doskonale interpretujący wiele znanych utworów. Cassidy sięgnęła podczas swojej kariery nawet po utwór, który często grozi absolutną katastrofą. Nie tylko wybrnęła znakomicie, ale okazało się, że cover jeszcze bardziej skromniejszy niż pierwowzór, może tylko zyskać w takiej interpretacji. Chodzi oczywiście o „Imagine”.

W omawianym zestawie płyt, każdy utwór jest dopieszczony. Jednak na uwagę zwracają nieśmiertelne klasyki takie choćby jak "Ain't No Sunshine”, "Time After Time" czy "Fields Of Gold". Wykonawca ostatniego przeboju, Sting podobno po wysłuchaniu wersji Cassidy miał łzy w oczach.

Wszystko tu jest doskonałe, takie jak trzeba, bez niepotrzebnego górowania artysty nad tekstem i muzyką. W dość skromnej, ale pięknej muzycznej oprawie, każdy utwór jest perełką. To też tłumaczy taką popularność Cassidy i szukania wszelkich materiałów muzycznych, które pozostawiła po sobie. 

Jest jeszcze dodatek, płyta DVD. Koncert sprzed wielu lat to wisienka na torcie w tym zestawie. Nagrania zrealizowano w klubie, który żywo przypomina nam duch epoki jazzu i niezapomnianych koncertów. Koncert to dokument rejestrujący szczególną noc w karierze artystki. 3 stycznia 1996 roku Cassidy wraz z zespołem wystąpiła w klubie jazzowym Blues Alley w Georgetown. Koncert został zarejestrowany z myślą o wydaniu albumu live. Pierwotny tytuł nosił nazwę „Live At Blues Alley” i miał zawierać 12 utworów spośród 33 zagranych tego wieczora.

Zanim skończyłem przesłuchiwać cały materiał, wiedziałem, że mam do czynienia z jedną z lepszych wokalistek w historii muzyki. Wiedziałem, że może stać się gwiazdą, ale wiedziałem też, że może tego nie doczekać” – powiedział Bill Straw, dyrektor wytwórni Blix Street Records i wydawca Evy Cassidy, po przesłuchaniu oryginalnych nagrań z Live At Blues Alley pod koniec września 1996 roku.

Nowe wydanie nagrań z Blues Alley obejmuje wszystkie 33 utwory zarejestrowane w formacie audio wraz z 12 piosenkami w formacie video. Album został wydany w limitowanej edycji 2CD i DVD wraz z płytą winylową. Osiem utworów granych podczas koncertu nigdy wcześniej nie było publikowanych szerszej publiczności, m.in.: „Son Of A Preacher Man”, „Route 66”, „Late In The Evening”, „Baby I Love You” and „Caravan”. Nagrania były remixowane i remasterowane z oryginalnych taśm, a materiał filmowy przeszedł renowację.

Ta wyjątkowa kompilacja to idealny prezent nie tylko pod choinkę dla fanów jazzu i krainy delikatności, ale także świetny wybór na długie jesienno-zimowe wieczory przy lampce wina.

Komentarze

Powiązane

05.12.17, 19:12
| kultura » film
Bilety kina po 12 zł. Święto Kina 9 i 10 grudnia
9-10 grudnia br. odbędzie się ogólnopolskie „Święto Kina”. Celem akcji jest popularyzowanie kinematografii, kultury chodzenia do kina i oglądanie filmów na dużym ekranie. W te dni ceny biletów we wszystkich kinach biorących udział w akcji zostaną obniżone do 12 zł. 
02.12.17, 15:12
| kultura » książki
Gotuj z Rodzinką.pl. Tydzień w boskiej kuchni. Książka z przepisami kulinarnymi
29 listopada br. odbyła się premiera książki „Gotuj z Rodzinką.pl. Tydzień w boskiej kuchni” z przepisami bohaterów serialu.
30.11.17, 14:11
| kultura » film
PMPG Polskie Media, Water Color Studio i Matthew Tyrmand zekranizują Złego
PMPG Polskie Media, Water Color Studio i Matthew Tyrmand podpisali list intencyjny o współpracy przy ekranizacji powieści Leopolda Tyrmanda „Zły”. Zdjęcia do filmu mają ruszyć w 2018 r., premiera planowana jest na przełom roku 2019 i 2020, w przededniu 65. rocznicy wydania kultowej powieści.
29.11.17, 21:11
| kultura » książki
Pegaz zdębiał. Nowe wydanie dzieła Stanisława Barańczaka
„Pegaz zdębiał” to zbiór purnonsensowych, pomysłowych i nieodparcie śmiesznych tekstów Stanisława Barańczaka, głównie napisanych w wymyślonych przez autora gatunkach. Nowe, poszerzone wydanie ukazało się 29 listopada br. 
28.11.17, 18:11
| kultura » film
Ruszyła akcja zorganizowana przez Kobiety Filmu pod hasłem #KochamPolskieKino
W sieci ruszyła akcja zainicjowana przez grupę Kobiety Filmu pod hasłem #KochamPolskieKino.
28.11.17, 12:11
| kultura » film
Film Listy do M. 3 obejrzało już ponad 2,1 mln widzów
Wyprodukowana przez TVN komedia romantyczna „Listy do M. 3” pobiła kolejny rekord. Trzecią część filmu obejrzało już ponad 2,1 mln widzów.
16.11.17, 13:11
| kultura » muzyka
Depeche Mode trzecim headlinerem Open’era w 2018 r.
Kultowa grupa Depeche Mode będzie jedną z gwiazd Open’era w 2018 r.
13.11.17, 20:11
| kultura » film
Prawie 800 tys. widzów filmu Listy do M. 3 w weekend otwarcia
Wyprodukowana przez TVN S.A. seria komedii romantyczno-świątecznych „Listy do M.” bije kolejne rekordy oglądalności. Trzecią i zarazem najnowszą odsłonę tego filmu zobaczyło po pierwszym weekendzie, łącznie z pokazami przedpremierowymi, aż 775 817 widzów. 
13.11.17, 11:11
| kultura » książki
Sukces jest Kobietą po raz czwarty
Już po raz czwarty na rynku ukaże się publikacja pod tytułem "Sukces jest Kobietą". I tym razem czytelnicy będą mieli okazję poznać historię sukcesu kilkudziesięciu Polek.
11.11.17, 16:11
| kultura » książki
Marek Wałkuski: To jest napad. Czyli kaWałek nieznanej historii Ameryki
Na rynku księgarskim nakładem wydawnictwa Helion ukazała się kolejna już książka amerykańskiego korespondenta Polskiego Radia. Tym razem Ameryka została ukazana przez pryzmat historii napadów na bank.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 14.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 13.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Http://www.Autodoc.PL