25.11.15, 20:11

Eva Cassidy: Nightbird

Okładka płyty
Fot.: materiały prasowe

13 listopada br. na rynku pojawił się album „Nightbird” Evy Cassidy. Tym razem jest to wydawnictwo wyjątkowe, bowiem składa się z dwóch płyt CD i jednej DVD zawierającej zapis koncertu z 3 stycznia 1996 r, który odbył się w klubie jazzowym Blues Alley w Georgetown. W trakcie zarejestrowanego występu, wokalistka wraz z zespołem zaprezentowała publiczności osiem premierowych utworów, a 12 z zagranych piosenek nigdy wcześniej nie zostało opublikowanych.

Historia kariery tej artystki jest wyjątkowa. Największą popularność zdobyła niestety dopiero po śmierci. Niedoceniona odpowiednio za życia, teraz jej płyty cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem słuchaczy, również w kraju nad Wisłą. I wyjątkowo zasłużenie.

Pamiętamv doskonale, kiedy pierwszy raz usłyszałem głos wokalistki. Niezapomniane wrażenie pozostaje do dzisiejszego dnia. Kobiecy, delikatny głos, doskonale interpretujący wiele znanych utworów. Cassidy sięgnęła podczas swojej kariery nawet po utwór, który często grozi absolutną katastrofą. Nie tylko wybrnęła znakomicie, ale okazało się, że cover jeszcze bardziej skromniejszy niż pierwowzór, może tylko zyskać w takiej interpretacji. Chodzi oczywiście o „Imagine”.

W omawianym zestawie płyt, każdy utwór jest dopieszczony. Jednak na uwagę zwracają nieśmiertelne klasyki takie choćby jak "Ain't No Sunshine”, "Time After Time" czy "Fields Of Gold". Wykonawca ostatniego przeboju, Sting podobno po wysłuchaniu wersji Cassidy miał łzy w oczach.

Wszystko tu jest doskonałe, takie jak trzeba, bez niepotrzebnego górowania artysty nad tekstem i muzyką. W dość skromnej, ale pięknej muzycznej oprawie, każdy utwór jest perełką. To też tłumaczy taką popularność Cassidy i szukania wszelkich materiałów muzycznych, które pozostawiła po sobie. 

Jest jeszcze dodatek, płyta DVD. Koncert sprzed wielu lat to wisienka na torcie w tym zestawie. Nagrania zrealizowano w klubie, który żywo przypomina nam duch epoki jazzu i niezapomnianych koncertów. Koncert to dokument rejestrujący szczególną noc w karierze artystki. 3 stycznia 1996 roku Cassidy wraz z zespołem wystąpiła w klubie jazzowym Blues Alley w Georgetown. Koncert został zarejestrowany z myślą o wydaniu albumu live. Pierwotny tytuł nosił nazwę „Live At Blues Alley” i miał zawierać 12 utworów spośród 33 zagranych tego wieczora.

Zanim skończyłem przesłuchiwać cały materiał, wiedziałem, że mam do czynienia z jedną z lepszych wokalistek w historii muzyki. Wiedziałem, że może stać się gwiazdą, ale wiedziałem też, że może tego nie doczekać” – powiedział Bill Straw, dyrektor wytwórni Blix Street Records i wydawca Evy Cassidy, po przesłuchaniu oryginalnych nagrań z Live At Blues Alley pod koniec września 1996 roku.

Nowe wydanie nagrań z Blues Alley obejmuje wszystkie 33 utwory zarejestrowane w formacie audio wraz z 12 piosenkami w formacie video. Album został wydany w limitowanej edycji 2CD i DVD wraz z płytą winylową. Osiem utworów granych podczas koncertu nigdy wcześniej nie było publikowanych szerszej publiczności, m.in.: „Son Of A Preacher Man”, „Route 66”, „Late In The Evening”, „Baby I Love You” and „Caravan”. Nagrania były remixowane i remasterowane z oryginalnych taśm, a materiał filmowy przeszedł renowację.

Ta wyjątkowa kompilacja to idealny prezent nie tylko pod choinkę dla fanów jazzu i krainy delikatności, ale także świetny wybór na długie jesienno-zimowe wieczory przy lampce wina.

Komentarze

Powiązane

01.10.17, 21:10
kultura » książki
Rolnik szuka żony w formie książki
2 października br. w księgarniach i na stronie TVP pojawi się książkowe wydanie popularnego programu TVP1 „Rolnik szuka żony” autorstwa Marty Manowskiej – prowadzącej program.
01.10.17, 18:10
kultura » film
Nowe kino sieci Helios w Krośnie
29 września br. w Krośnie otwarte zostało najnowsze kino sieci Helios. Nowy obiekt mieści się w centrum handlowym VIVO! Krosno i posiada cztery nowoczesne sale z ponad 800 miejscami dla widzów.
26.09.17, 18:09
kultura » książki
Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki: Ania
27 września br. do księgarń trafi biografia Anny Przybylskiej wydana nakładem Agory.
25.09.17, 19:09
kultura » film
Spokój Kieślowskiego po cyfrowej rekonstrukcji w TVP
21 września br. w Gdyńskim Centrum Filmowym podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych odbyła się premiera zrekonstruowanego cyfrowo filmu „Spokój” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego. 
24.09.17, 16:09
kultura » książki
Mariusz Szczygieł: Kaprysik
Kobiety z tajemniczej listy znalezionej pod stolikiem w kawiarni, dentystka, która fotografuje się tylko w przebraniu, dwie przyjaciółki, które piszą do siebie przez 52 lata, ale się nie odwiedzają, aktorka z Polski nominowana do Oscara, która postanawia z Polski uciec - to tylko niektóre bohaterki „damskich historii” Mariusza Szczygła z książki „Kaprysik”.
08.09.17, 20:09
kultura » film
Kolejny rekord w sprzedaży biletów do kina w Polsce
Jak podsumowuje dom sprzedaży reklamy kinowej New Age Media, za najnowszym raportem boxoffice.pl, pierwsze półrocze 2017 r., przynosi kolejne dobre wieści dla całego biznesu kinowego w Polsce. 
03.09.17, 15:09
kultura » książki
Marcin Król: Jaka demokracja?
30 sierpnia br. nakładem Agory ukazała się książka „Jaka demokracja?” profesora Marcina Króla. To wszystko, co powinniśmy zawsze wiedzieć o demokracji, a w naszych czasach szczególnie.
02.09.17, 18:09
kultura » książki
Zdjęcia Krzysztofa Millera: Fotografie, które nie zmieniły świata
30 sierpnia br. nakładem Agory ukazał się album ze zdjęciami Krzysztofa Millera „Fotografie, które nie zmieniły świata”.
26.08.17, 16:08
kultura » książki
Królestwo Buddy. Książka reporterska powstaje dzięki internautom
„Królestwo Buddy” – to roboczy tytuł książki non-fiction, która ma się ukazać w przyszłym roku. Jej twórcą jest Tomasz Augustyniak, niezależny korespondent w Azji Południowej, autor tekstów w „Tygodniku Powszechnym”, „Wprost” i Wirtualnej Polsce. 
19.08.17, 15:08
kultura » informacje
Miasteczko animacyjne Baw się nauką z Da Vinci Learning podróżuje do 27 sierpnia
„Baw się nauką z Da Vinci Learning” zawitało już do 15-tu miejscowości nadmorskich. Lokalizacja zmieniana jest co trzy dni, aby inspirować jak największą liczbę dzieci i rodziców odwiedzających w tym roku polskie wybrzeże.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Konkursy
do 20.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Dzieci z Bullerbyn”.

do 19.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Kubuś Puchatek”.

do 18.11.17

Do zdobycia jednen egzemplarz książki „Ucieczka znad rozlewiska”.

Kalendarium
Dziś jest 21 października 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

18-20.10.2017 r., Warszawa.

Http://www.Autodoc.PL