11.04.16, 12:04

Alicja Adamiec-Ślipy: Nowe opakowania mają za zadanie odzwierciedlać wizję firmy w naszych produktach

Alicja Adamiec-Ślipy
Fot.: archiwum rozmówcy

Firma OCTIM zakończyła proces rebrandingu swoich dwóch kluczowych grup produktów – octów i musztard. To pierwszy etap zmian związanych z wprowadzeniem całościowego nowego wizerunku firmy. Z Alicją Adamiec-Ślipy, Dyrektorem Handlowym w firmie OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy, rozmawiał Kuba Wajdzik.

Kuba Wajdzik: Skąd wzięła się decyzja o rebrandingu kluczowych produktów firmy OCTIM?
Alicja Adamiec-Ślipy: Konieczność zmian wizerunku firmy była podyktowana małą rozpoznawalnością marki OCTIM wśród konsumentów. Dokładnie wiedzieliśmy, jakie są nasze atuty, jednak dotychczas nie były one wystarczająco eksponowane. Poprzednie opakowania produktów OCTIM od lat nie były zmieniane i nie trafiały już w gust i upodobania współczesnego klienta. W podjęciu decyzji o całościowym rebrandingu firmy pomógł nam też udział w projekcie Szybkowar Dizajnu, który miał za zadanie wesprzeć firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw Warmii i Mazur we wdrażaniu nowoczesnego wzornictwa. Dzięki zaangażowaniu w ten program uświadomiliśmy sobie, jak ważny jest wizerunek firmy dla prawidłowego jej funkcjonowania. Był to także początek naszej współpracy z Brandy Design.

KW: Wiele firm eksponuje wartość dodaną, tzn. oryginalne receptury, pochodzenie, smak itp. Jak to jest w Państwa przypadku?
AAŚ:W naszej komunikacji wyróżniamy trzy obszary, które będziemy szczególnie eksponować w komunikacji zewnętrznej:
• regionalny charakter naszych produktów z Warmii i Mazur,
• tradycyjne receptury, ponieważ firma istnieje od 1965 r.,
• najwyższej jakości składniki.
Postanowiliśmy również zwiększać świadomość odbiorców na temat właściwości octu jabłkowego, który jest naszym flagowym produktem. Nasz ocet jabłkowy góruje nad produktami konkurencji dzięki tradycyjnej produkcji, tylko z polskich jabłek, bez dodatku konserwantów.

KW: Co brano pod uwagę przy wprowadzanych zmianach?
AAŚ: Przede wszystkim właśnie te trzy wymienione wcześniej atuty firmy OCTIM – regionalne pochodzenie, wieloletnią tradycję oraz najwyższą jakość składników. Zależało nam na podkreśleniu wyjątkowości produktów OCTIM. Jestem przekonana, że nowe opakowania, które są nowoczesne, gustowne i zarazem minimalistyczne, spodobają się klientom w całej Polsce.

KW: Jaki wpływ nowe opakowania mają na decyzje kupna?
AAŚ: Nowe opakowania mają za zadanie odzwierciedlać wizję firmy w naszych produktach oraz, rzecz jasna, wzbudzić zainteresowanie odbiorcy. Dzięki nim produkty OCTIM stały się spójne wizerunkowo. Klienci zauważyli tę zmianę, o czym wiemy zarówno od sprzedawców, jak i bezpośrednich sygnałów, jakie płyną do nas z naszego profilu na Facebook.com. Dostajemy wiele miłych komentarzy na temat nowych opakowań, które podobają się odbiorcom. Na razie jest za wcześnie, by nowy wizerunek mógł wpłynąć na sprzedaż. Proces rebrandingu jest w toku, a w części punktów sprzedaży wciąż funkcjonują produkty w starych opakowaniach. Jesteśmy na etapie ich wymiany, przy okazji uzupełniania magazynów.

KW: Jak wygląda proces wprowadzenia zmian nowego wizerunku?
AAŚ: Na początku konieczny był audyt i określenie koniecznych zmian w wizerunku OCTIM. Zostało odświeżone logo, etykiety najważniejszych produktów, a nawet elewacja budynku firmy. Następnie podczas współpracy z agencją rebrandingową Brandy Design powstały nowe opakowania wybranych produktów. Sukcesywnie przygotowujemy kolejne projekty, aby ostatecznie wszystkie produkty OCTIM miały spójny, nowoczesny wygląd.

KW: Czy proces rebrandingu będzie wzmocniony innymi kanałami?
AAŚ: Zdecydowanie tak. Wraz z decyzją o rebrandingu wiązało się postanowienie nawiązania współpracy z agencją, która zadba o profesjonalną komunikację z mediami i obecność w mediach społecznościowych. Rozpoczęliśmy także współpracę z wybranymi liderami opinii. Jesteśmy w trakcie tworzenia nowej strony internetowej, która będzie o wiele przyjaźniejsza użytkownikom.

KW: Dziękuję za rozmowę.

Alicja Adamiec-Ślipy
Dyrektor Handlowy w firmie OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy. Z firmą związana od ośmiu lat. Wcześniej kompetencje handlowe zdobywała w międzynarodowej firmie kosmetycznej, gdzie pracowała także przez osiem lat. 

Komentarze

Powiązane

19.10.17, 17:10
reklama & PR » informacje
Płać Bezpiecznie. Kampania firmy Przelewy24
Przelewy24 rozpoczął kampanię pod hasłem Płać Bezpiecznie (placbezpiecznie.pl).
19.10.17, 15:10
reklama & PR » informacje
Cotchi Warsaw klientem Good One PR
Grono klientów agencji Good One PR powiększyło się o markę Cotchi Warsaw – polskiego producenta ekskluzywnych toreb.
19.10.17, 14:10
reklama & PR » informacje
Polska gościnność motywem przewodnim najnowszej kampanii wizerunkowej MPM
Polska gościnność jest motywem przewodnim najnowszej kampanii wizerunkowej MPM, polskiego producenta urządzeń AGD. 
19.10.17, 11:10
reklama & PR » informacje
Capgemini zmienia wizerunek
Capgemini firma działająca w obszarze doradztwa, technologii i outsourcingu, obchodzi w tym roku 50. rocznicę powstania. Firma zaprezentowała nowe logo, które ma odzwierciedlać zmiany, jakim spółka uległa na przestrzeni lat oraz podkreślić wartości firmy. 
19.10.17, 11:10
reklama & PR » ludzie
Michał Trela w zespole Cube Group
Michał Trela objął stanowisko Senior Affiliate Managera w dziale Publishing & Innovations w agencji Cube Group. 
19.10.17, 10:10
reklama & PR » informacje
BBDO Warszawa po zwycięskim przetargu pracuje dla CEDC
Agencja BBDO Warszawa rozpoczęła współpracę z największym w Polsce producentem wódki i napojów alkoholowych, firmą CEDC.
19.10.17, 09:10
reklama & PR » informacje
Linie Emirates promują port w Dubaju i zachęcającą do podróży
Linie Emirates rozpoczęły wartą 15 mln dolarów kampanię, która ma zachęcić do podróży liniami i promować rozbudowaną ofertę kierunków przewoźnika, w tym jego port macierzysty w Dubaju.
18.10.17, 20:10
reklama & PR » informacje
YieldRiser obsłuży OLX
Firma YieldRiser nawiązała współpracę z portalem z ogłoszeniami OLX.
18.10.17, 19:10
reklama & PR » informacje
Marka Atlantic w portfolio agencji Performante
Performante obsługuje kampanię 777 marki Atlantic. Kampania potrwa do końca br. i dotyczy dziesięciolecia współpracy Atlantic z ambasadorem Krzysztofem Hołowczycem.
18.10.17, 18:10
reklama & PR » informacje
Coldrex wraca po 10 latach na telewizyjne ekrany
Pod hasłem „Silniejszy od przeziębienia i grypy” wystartowała kampania reklamowa marki Coldrex. To pierwsza po dziesięcioletniej przerwie kampania telewizyjna marki.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Konkursy
do 19.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Kubuś Puchatek”.

do 18.11.17

Do zdobycia jednen egzemplarz książki „Ucieczka znad rozlewiska”.

do 17.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Szczęście na widelcu. Powieść w pięciu daniach”.

Kalendarium
Dziś jest 20 października 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

18-20.10.2017 r., Warszawa.

Http://www.Autodoc.PL