11.04.16, 12:04

Alicja Adamiec-Ślipy: Nowe opakowania mają za zadanie odzwierciedlać wizję firmy w naszych produktach

Alicja Adamiec-Ślipy
Fot.: archiwum rozmówcy

Firma OCTIM zakończyła proces rebrandingu swoich dwóch kluczowych grup produktów – octów i musztard. To pierwszy etap zmian związanych z wprowadzeniem całościowego nowego wizerunku firmy. Z Alicją Adamiec-Ślipy, Dyrektorem Handlowym w firmie OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy, rozmawiał Kuba Wajdzik.

Kuba Wajdzik: Skąd wzięła się decyzja o rebrandingu kluczowych produktów firmy OCTIM?
Alicja Adamiec-Ślipy: Konieczność zmian wizerunku firmy była podyktowana małą rozpoznawalnością marki OCTIM wśród konsumentów. Dokładnie wiedzieliśmy, jakie są nasze atuty, jednak dotychczas nie były one wystarczająco eksponowane. Poprzednie opakowania produktów OCTIM od lat nie były zmieniane i nie trafiały już w gust i upodobania współczesnego klienta. W podjęciu decyzji o całościowym rebrandingu firmy pomógł nam też udział w projekcie Szybkowar Dizajnu, który miał za zadanie wesprzeć firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw Warmii i Mazur we wdrażaniu nowoczesnego wzornictwa. Dzięki zaangażowaniu w ten program uświadomiliśmy sobie, jak ważny jest wizerunek firmy dla prawidłowego jej funkcjonowania. Był to także początek naszej współpracy z Brandy Design.

KW: Wiele firm eksponuje wartość dodaną, tzn. oryginalne receptury, pochodzenie, smak itp. Jak to jest w Państwa przypadku?
AAŚ:W naszej komunikacji wyróżniamy trzy obszary, które będziemy szczególnie eksponować w komunikacji zewnętrznej:
• regionalny charakter naszych produktów z Warmii i Mazur,
• tradycyjne receptury, ponieważ firma istnieje od 1965 r.,
• najwyższej jakości składniki.
Postanowiliśmy również zwiększać świadomość odbiorców na temat właściwości octu jabłkowego, który jest naszym flagowym produktem. Nasz ocet jabłkowy góruje nad produktami konkurencji dzięki tradycyjnej produkcji, tylko z polskich jabłek, bez dodatku konserwantów.

KW: Co brano pod uwagę przy wprowadzanych zmianach?
AAŚ: Przede wszystkim właśnie te trzy wymienione wcześniej atuty firmy OCTIM – regionalne pochodzenie, wieloletnią tradycję oraz najwyższą jakość składników. Zależało nam na podkreśleniu wyjątkowości produktów OCTIM. Jestem przekonana, że nowe opakowania, które są nowoczesne, gustowne i zarazem minimalistyczne, spodobają się klientom w całej Polsce.

KW: Jaki wpływ nowe opakowania mają na decyzje kupna?
AAŚ: Nowe opakowania mają za zadanie odzwierciedlać wizję firmy w naszych produktach oraz, rzecz jasna, wzbudzić zainteresowanie odbiorcy. Dzięki nim produkty OCTIM stały się spójne wizerunkowo. Klienci zauważyli tę zmianę, o czym wiemy zarówno od sprzedawców, jak i bezpośrednich sygnałów, jakie płyną do nas z naszego profilu na Facebook.com. Dostajemy wiele miłych komentarzy na temat nowych opakowań, które podobają się odbiorcom. Na razie jest za wcześnie, by nowy wizerunek mógł wpłynąć na sprzedaż. Proces rebrandingu jest w toku, a w części punktów sprzedaży wciąż funkcjonują produkty w starych opakowaniach. Jesteśmy na etapie ich wymiany, przy okazji uzupełniania magazynów.

KW: Jak wygląda proces wprowadzenia zmian nowego wizerunku?
AAŚ: Na początku konieczny był audyt i określenie koniecznych zmian w wizerunku OCTIM. Zostało odświeżone logo, etykiety najważniejszych produktów, a nawet elewacja budynku firmy. Następnie podczas współpracy z agencją rebrandingową Brandy Design powstały nowe opakowania wybranych produktów. Sukcesywnie przygotowujemy kolejne projekty, aby ostatecznie wszystkie produkty OCTIM miały spójny, nowoczesny wygląd.

KW: Czy proces rebrandingu będzie wzmocniony innymi kanałami?
AAŚ: Zdecydowanie tak. Wraz z decyzją o rebrandingu wiązało się postanowienie nawiązania współpracy z agencją, która zadba o profesjonalną komunikację z mediami i obecność w mediach społecznościowych. Rozpoczęliśmy także współpracę z wybranymi liderami opinii. Jesteśmy w trakcie tworzenia nowej strony internetowej, która będzie o wiele przyjaźniejsza użytkownikom.

KW: Dziękuję za rozmowę.

Alicja Adamiec-Ślipy
Dyrektor Handlowy w firmie OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy. Z firmą związana od ośmiu lat. Wcześniej kompetencje handlowe zdobywała w międzynarodowej firmie kosmetycznej, gdzie pracowała także przez osiem lat. 

Komentarze

Powiązane

16.12.17, 19:12
| reklama & PR » informacje
POiNTB zajmie się Media Relactions dla ifm electronic
Z końcem br., agencja PR POiNTB, rozpocznie współpracę w zakresie Media Relations z ifm electronic, firmą specjalizującą się w projektowaniu rozwiązań systemowych.
16.12.17, 17:12
| reklama & PR » informacje
Communication Unlimited dla marki Veroval
Niemiecki producent działający w branży opatrunkowych wyrobów medycznych, wprowadza na rynek detaliczny nową markę diagnostyki domowej - Veroval.
16.12.17, 15:12
| reklama & PR » informacje
Transporeon klientem Multi Communications
Platforma w chmurze, Transporeon została klientem agencji Multi Communications.
16.12.17, 13:12
| reklama & PR » informacje
Codecool klientem On Board PR
Polski oddział węgierskiej szkoły programowania Coodecool został klientem agencji On Board PR – ECCO Network.
16.12.17, 09:12
| reklama & PR » informacje
Tu się gotuje! Telewizyjny projekt Winiary na antenie TVN
2 grudnia br., na antenie TVN rozpoczęła się emisja fabularnego miniserialu kulinarnego z Davidem Gaboriaud, którego głównym sponsorem i partnerem jest marka WINIARY.
15.12.17, 19:12
| reklama & PR » informacje
Kostrzewa PR dla Eichholtz by Clue
Z początkiem grudnia br. Kostrzewa PR rozpoczęła działania public relations dla Eichholtz by Clue, flagowego salonu w Polsce ekskluzywnej marki Eichholtz.
15.12.17, 14:12
| reklama & PR » informacje
Postaw talerz na Święta. Akcja marki Ambition
Agencja K2 Media, w ramach nowo rozpoczętej współpracy z marką Ambition, producentem rozwiązań AGD do kuchni i jadalni, realizuje akcję „Postaw talerz na Święta”, w której całkowity dochód ze sprzedaży specjalnie wyprodukowanych, świątecznych talerzy zostanie przekazany bankom żywności.
15.12.17, 13:12
| reklama & PR » informacje
Ambasadorki Streetcom testują nową linię produktów marki Winiary
2000 Ambasadorek Streetcom będzie testować nową linię produktów WINIARY POMYSŁ NA… Pieczone w sosie. To kolejna współpraca agencji z marką.
15.12.17, 11:12
| reklama & PR » informacje
Cut The Mustard obsłuży markę Dawtona w 2018 roku
W ramach wygranego przetargu, agencja Cut The Mustard wprowadzi nową platformę komunikacji dla marki Dawtona w mediach społecznościowych oraz będzie odpowiedzialna za stałe tworzenie contentu.
15.12.17, 10:12
| reklama & PR » informacje
Trwa kampania multirozrywkowych laptopów IdeaPad marki Lenovo
Wystartowała kampania telewizyjna i internetowa dla nowej serii laptpów IdeaPad marki Lenovo. Przygotowaniem jej zajęły się Agencja kreatywna Change Serviceplan i dom mediowy Value Media, które działają w ramach Group One.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 15.01.18

Do zdobycia jedna gra planszowa. 

do 14.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL