16.04.16, 19:04

Ogłoszono datę Bytom Film Festiwalu

Plakat II edycji Bytom Film Festiwalu
Fot.: materiały prasowe

Druga edycja Bytom Film Festiwalu, którego patronem medialnym jest portalmedialny.pl, odbędzie się w dniach 7-11 września br.

Pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 2014 r. w Bytomskim Centrum Kultury. Inicjatywa została wsparta przez miasto Bytom oraz Towarzystwo Miłośników Bytomia. Nagrodę, Złotego Lwa, otrzymał Martin Rath za film "Arena", który  został nagrodzony także za zdjęcia. Film z łódzkiej Filmówki świetnie radził sobie na innych festiwalach krajowych i zagranicznych.

W 2016 r. festiwal powraca pod nazwą Bytom Film Festiwal - Festiwal Popularyzatorów Filmowych. Potrwa od 7 do 11 września br. Przez pięć dni w programie będzie można zobaczyć kilkanaście filmów, w tym bezpośrednio nawiązujące do regionu Śląska, które pomogą zrozumieć kontekst kulturowy miejsca i odkryć falę filmowych talentów, filmy ze Studia Munka, klasyki odrestaurowane przez Repozytorium Cyfrowe i nadesłane przez uczestników konkursu krótkie metraże. Poza tym warsztaty, panele dyskusyjne i spotkania, o których wkrótce pojawią się dodatkowe informacje.

Festiwal współpracuje z bytomskimi instytucjami kultury, angażuje lokalnych przedsiębiorców i mieszkańców. Zarówno filmy, jak i wydarzenia towarzyszące będą odbywać się także poza murami Beceku, a cały festiwal - poza miastem. Jak? Poprzez Wirtualny Festiwal - filmy nadsyłać można przez platformę FilmFreeway, będą one dostępne dla widzów z całej Polski. Również prace z pozostałych kategorii takie jak recenzje, blogi, plakaty będą umieszczone na stronie Festiwalu. Śledzenie na bieżąco wszystkich wydarzeń ułatwią media społecznościowe i streamingi z wydarzeń.

Komentarze

Powiązane

01.10.17, 21:10
kultura » książki
Rolnik szuka żony w formie książki
2 października br. w księgarniach i na stronie TVP pojawi się książkowe wydanie popularnego programu TVP1 „Rolnik szuka żony” autorstwa Marty Manowskiej – prowadzącej program.
01.10.17, 18:10
kultura » film
Nowe kino sieci Helios w Krośnie
29 września br. w Krośnie otwarte zostało najnowsze kino sieci Helios. Nowy obiekt mieści się w centrum handlowym VIVO! Krosno i posiada cztery nowoczesne sale z ponad 800 miejscami dla widzów.
26.09.17, 18:09
kultura » książki
Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki: Ania
27 września br. do księgarń trafi biografia Anny Przybylskiej wydana nakładem Agory.
25.09.17, 19:09
kultura » film
Spokój Kieślowskiego po cyfrowej rekonstrukcji w TVP
21 września br. w Gdyńskim Centrum Filmowym podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych odbyła się premiera zrekonstruowanego cyfrowo filmu „Spokój” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego. 
24.09.17, 16:09
kultura » książki
Mariusz Szczygieł: Kaprysik
Kobiety z tajemniczej listy znalezionej pod stolikiem w kawiarni, dentystka, która fotografuje się tylko w przebraniu, dwie przyjaciółki, które piszą do siebie przez 52 lata, ale się nie odwiedzają, aktorka z Polski nominowana do Oscara, która postanawia z Polski uciec - to tylko niektóre bohaterki „damskich historii” Mariusza Szczygła z książki „Kaprysik”.
08.09.17, 20:09
kultura » film
Kolejny rekord w sprzedaży biletów do kina w Polsce
Jak podsumowuje dom sprzedaży reklamy kinowej New Age Media, za najnowszym raportem boxoffice.pl, pierwsze półrocze 2017 r., przynosi kolejne dobre wieści dla całego biznesu kinowego w Polsce. 
03.09.17, 15:09
kultura » książki
Marcin Król: Jaka demokracja?
30 sierpnia br. nakładem Agory ukazała się książka „Jaka demokracja?” profesora Marcina Króla. To wszystko, co powinniśmy zawsze wiedzieć o demokracji, a w naszych czasach szczególnie.
02.09.17, 18:09
kultura » książki
Zdjęcia Krzysztofa Millera: Fotografie, które nie zmieniły świata
30 sierpnia br. nakładem Agory ukazał się album ze zdjęciami Krzysztofa Millera „Fotografie, które nie zmieniły świata”.
26.08.17, 16:08
kultura » książki
Królestwo Buddy. Książka reporterska powstaje dzięki internautom
„Królestwo Buddy” – to roboczy tytuł książki non-fiction, która ma się ukazać w przyszłym roku. Jej twórcą jest Tomasz Augustyniak, niezależny korespondent w Azji Południowej, autor tekstów w „Tygodniku Powszechnym”, „Wprost” i Wirtualnej Polsce. 
19.08.17, 15:08
kultura » informacje
Miasteczko animacyjne Baw się nauką z Da Vinci Learning podróżuje do 27 sierpnia
„Baw się nauką z Da Vinci Learning” zawitało już do 15-tu miejscowości nadmorskich. Lokalizacja zmieniana jest co trzy dni, aby inspirować jak największą liczbę dzieci i rodziców odwiedzających w tym roku polskie wybrzeże.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Konkursy
do 20.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Dzieci z Bullerbyn”.

do 19.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Kubuś Puchatek”.

do 18.11.17

Do zdobycia jednen egzemplarz książki „Ucieczka znad rozlewiska”.

Kalendarium
Dziś jest 20 października 2017
Polecamy
Konferencje

18-20.10.2017 r., Warszawa.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL