04.12.16, 11:00

X Forum Promocji Województwa Łódzkiego (relacja)

Zdjęcie z wydarzenia
Fot.: materiały prasowe

W ramach jubileuszowego, X Forum Promocji, władze samorządowe województwa łódzkiego kolejny raz zaprosiły osoby spragnione wiedzy marketingowej, tym razem do Bełchatowa. Pracownicy samorządów lokalnych z województwa mieli dowiedzieć się co zrobić, żeby ich gmina, powiat, miasto stały się rozpoznawalną marką miejsca, bazującą na konkurencyjności i tego o czym wszędzie się mówi, na innowacyjności. Tak też się stało.

Każdy z uczestników, podczas wykładów, warsztatów, spotkań tematycznych, mógł wysłuchać, co mają do powiedzenia o trendach w marketingu miejsca, doświadczeni prelegenci, jak choćby Jacek Kotarbiński, czy też dowiedzieć się od Rafała Wanke, jak skutecznie zaplanować innowacyjną kampanię promocyjną projektu unijnego. Te i wiele innych spotkań miały na celu wymianę pomysłów, doświadczeń w zakresie budowania marek oraz tworzenia sieci połączeń i generowania nowych idei, inicjatyw, programów i działań. Tematyka wydarzenia dotyczyła takich obszarów jak: projektowanie przestrzeni publicznej, crowdsourcing, placemaking i inne działania angażujące społeczności lokalne w proces rozwoju marek regionalnych, nowoczesny marketing miast i regionów, innowacyjne formy promocji funduszy europejskich, skuteczne planowanie kampanii promocyjnej projektu unijnego.

Nie należy zapominać o głównej idei, o którą władze województwa oparły kreowanie swojej marki czyli tzw. myślenie projektowe. To właśnie zjawisko design thinking było mocno akcentowane na tegorocznym forum, celem uświadomienia uczestnikom, że stosowanie tego narzędzia w marketingu terytorialnym wpływa na jakość życia czy nawet pojedynczy sukces mieszkańca danej gminy czy powiatu.

Skoro mowa o kreatywności, to organizatorzy – Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego - zdecydował się w tym roku wprowadzić nowy element do planu prezentacji – sesję plakatową. Do przedstawienia swoich projektów promocyjnych zostali zaproszeni przedstawiciele samorządów, instytucji nauki i kultury, organizacji współpracujących z samorządami. Sesja plakatowa dała możliwość bezpośredniego kontaktu z prezentującym. Uczestnicy z zainteresowaniem dyskutowali przy plakatach na tematy związane z promocją marek lokalnych i regionalnych.

Co zostanie po Forum Promocji? Na pewno cenne doświadczenia związane z udziałem, kontaktami, dyskusjami, wymianą opinii. Być może w głowach uczestników zrodziły się nowe pomysły na skuteczną promocję marki miejsca. Liczymy na to. Jedno jest pewne, że takie spotkania służą samorządom w budowaniu wzajemnych relacji czy też wykorzystaniu potencjału własnego w promocji.

Patronami medialnymi X Forum Promocji byli: Marketer+, Marketing przy kawie, Portalmedialny.pl, TVP3 Łódź, TV Toya, Radio Łódź, Gazeta Wyborcza, Marketingmiejsca.com.pl, Pismo „Wspólnota”.

Więcej na stronie: www.promocja.lodzkie.pl.

Komentarze

Powiązane

23.01.18, 07:00
| reklama & PR » informacje
Marka Halls teraz także w postaci gum do żucia
Mondelez Polska kontynuuje dywersyfikację swojego portfolio wprowadzając na rynek gumy pod znaną konsumentom marką Halls.
22.01.18, 20:00
| reklama & PR » informacje
SBE: wybór obszarów tematycznych dla członków zarządu
Podczas pierwszego spotkania roboczego nowych władz (IV kadencji) Stowarzyszenia Branży Eventowej, Zarząd SBE zdecydował jednogłośnie za jakie obszary tematyczne będą odpowiadać członkowie zarządu. 
22.01.18, 18:00
| reklama & PR » informacje
K2 Media będzie pracować dla marki Smecta Go
IPSEN Poland rozstrzygnął przetarg na przeprowadzenie polskiego launchu Smecty Go - nowego wyrobu medycznego o działaniu przeciwbiegunkowym i łagodzącym ból brzucha. Wygrała go agencja K2 Media.
22.01.18, 17:00
| reklama & PR » informacje
Hard Rock Cafe w nietypowy sposób szukało pracowników
Spoty reklamowe, sesja fotograficzna, dedykowana strona internetowa i quiz osobowości, który zgromadził ponad 400 kontaktów od kandydatów z Wrocławia rekrutowanych do nowo powstałego lokalu gastronomicznego. To wynik kampanii prowadzonej w mediach społecznościowych dla Hard Rock Cafe. 
22.01.18, 10:00
| reklama & PR » informacje
Olimpijczyk Filip Wypych twarzą kampanii reklamowej NeoMag Skurcz
Filip Wypych (polski olimpijczyk i brązowy medalista Mistrzostw Europy w pływaniu stylem dowolnym) został twarzą kampanii reklamowej suplementu diety Neomag Skurcz. 
22.01.18, 09:00
| reklama & PR » ludzie
Trzy nowe osoby w Leo Burnett
Trzy nowe osoby dołączyły do zespołu Leo Burnett. Małgorzata Bęczkowska, Katarzyna Barczuk oraz Luiza Szymańczak rozpoczęły pracę w dziale Client Service teamu Orange – nowego klienta agencji.
22.01.18, 08:00
| reklama & PR » informacje
Paweł Dalecki (VERSEO): największym rozczarowaniem 2017 roku był format Bumper Ads
Rok 2017 w firmie i na rynku podsumowuje dla portalmedialny.pl Paweł Dalecki, Certyfikowany Specjalista Google AdWords, VERSEO.
21.01.18, 13:00
| reklama & PR » informacje
Planeta Warka powraca na ekrany TV
15 stycznia br. ruszyła emisja nowego spotu telewizyjnego piwa Warka Strong. W utrzymanym w klimacie Planety Warka filmie marka przypomina unikalną recepturę, której zawdzięcza swoją wyjątkowość.
21.01.18, 09:00
| reklama & PR » informacje
19 Południk odpowiada za launch nowego produktu marki Classen
Firma Classen, producent podłóg i stolarki drzwiowej wprowadza na rynek innowacyjny system listw wykończeniowych. Za nazwę, identyfikację i strategię marki odpowiada agencja 19 POŁUDNIK. 
20.01.18, 20:00
| reklama & PR » informacje
H2O Creative wprowadza na rynek markę BJÖRN
Agencja strategiczno-kreatywna H2O Creative odpowiada za wprowadzenie nowej wódki BJÖRN, która należy do firmy BZK Alco. 
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 23.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 22.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Http://www.Autodoc.PL