26.02.17, 15:00

Hawe Telekom inwestuje w infrastrukturę światłowodową

Logo firmy
Fot.: materiały prasowe

Telekomunikacyjna spółka Hawe Telekom, która jest w trakcie postępowania sanacyjnego, inwestuje w infrastrukturę światłowodową 2,4 mln dolarów.

W Hawe Telekom postępowanie sanacyjne trwa od marca 2016 r. Jest to możliwe w wyniku wprowadzenia 1 stycznia 2016 r. nowego prawa restrukturyzacyjnego, które daje pierwszeństwo działaniom naprawczym przed likwidacją firmy. Spółka światłowodowa była jedną z pierwszych firm, które skorzystały z nowych przepisów. Zarządcą została kancelaria PMR Restrukturyzacje SA, która wraz z zarządem przygotowała plan restrukturyzacyjny spółki, zakładający zwiększenie przychodów i sfinalizowanie rozpoczętych inwestycji. W toku prowadzonego postępowania sanacyjnego Rada Wierzycieli Hawe Telekom sp. z o.o. w restrukturyzacji pozytywnie zaopiniowała plan restrukturyzacyjny spółki, dzięki czemu udało się ustabilizować sytuację finansową spółki. 

Kilka dni temu zarząd Hawe Telekom poinformował, że w ramach realizowanego planu restrukturyzacyjnego spółka zawarła umowę na uruchomienie nowego systemu transmisyjnego DWDM koncernu Huawei. Nowy system obejmie całą Polskę, a w urządzenia transmisyjne zostanie wyposażonych 66 punktów dostępowych na 4 tys. km sieci. To zwiększy jej przepustowość i pozwoli rozszerzyć ofertę dla obecnych klientów, a także pozyskiwać nowych.

Pod koniec stycznia 2017 r. zarząd spółki złożył w sądzie nowe propozycje układowe, które przewidują spłacenie 100 proc. wierzytelności z kwoty głównej, a wierzycielom do kwoty 10 tys. zł zapewniają spłatę wierzytelności w całości w formie pieniężnej. Czy nowa propozycja układowa zostanie przyjęta? Wszystko zależy od głównego wierzyciela, Agencji Rozwoju Przemysłu, która należy do skarbu państwa. Z komunikatu przesłanego przez ARP mediom wynika, że agencja dąży do sprzedaży spółki. Zdaniem agencji tylko sprzedaż przedsiębiorstwa zapewni wierzycielom odzyskanie pieniędzy.

Komentarze

Powiązane

14.01.18, 16:00
| biznes i technologie » sprzęt
HUAWEI i Baidu będą współpracować na rzecz rozwoju nowej ery sztucznej inteligencji
HUAWEI i Baidu ogłosiły porozumienie o zawarciu strategicznej współpracy obejmujące swoim zasięgiem badania i rozwój nad sztuczną inteligencję, platformą i technologiami oraz usługami internetowymi. 
14.01.18, 14:00
| biznes i technologie » informacje
Smartfon niezbędny w nowej, łódzkiej siedzibie mBanku
mBank oficjalnie otworzył naszpikowaną technologią siedzibę w Nowym Centrum Łodzi. Smartfon jest w niej nieodzowny – służy jako klucz wejściowy, pomaga zarezerwować salę czy odnaleźć miejsce spotkania. 
14.01.18, 13:00
| biznes i technologie » informacje
Lego ma już 85 lat
W 2017 r. Grupa LEGO celebrowała swoje 85. urodziny. Firma przeszła długą drogę, od małego warsztatu stolarskiego do nowoczesnego, globalnego przedsiębiorstwa wyznaczającego trendy w przemyśle zabawkarskim.
14.01.18, 12:00
| biznes i technologie » informacje
Colian Holding kupił irlandzkiego producenta wyrobów czekoladowych premium Lily O’Brien’s Holding Limited
Strategiczna transakcja na rynku wyrobów czekoladowych. Polska firma Colian przejmuje kontrolę nad marką premium wyrobów czekoladowych Lily’s O’Brien’s. Tym samym Colian Holding zyskuje nowe kanały dystrybucji i zwiększa zasięg na rynkach Irlandii, Wielkiej Brytanii, USA i Australii.
14.01.18, 11:00
| biznes i technologie » sprzęt
G2 Esports będzie współpracować z AOC
Firma AOC, producent monitorów gamingowych AGON, nawiązała partnerstwo z organizacją G2 Esports.
14.01.18, 10:00
| biznes i technologie » informacje
H&M nowym najemcą w Pasażach Tesco
W ostatnim kwartale 2017 r., do najemców Pasaży Tesco dołączyła jedna z największych firm odzieżowych na świecie – H&M.
13.01.18, 20:00
| biznes i technologie » informacje
Pilsweizer wprowadza piwo Legnickie
Browar Pilsweizer, we współpracy ze spólka Piwa Tradycyjne, wprowadza na rynek nową markę piwa – Legnickie. W planach obie strony mają poszerzenie palety piw Legnickich o dodatkowe smaki, oraz uruchomienie w Legnicy patronackiej hurtowni piw.
13.01.18, 19:00
| biznes i technologie » sprzęt
Samsun Notebook 7 Spin już w tym kwartale w USA
Firma Samsung Electronics wprowadzi do sprzedaży notebook Samsung Notebook 7 Spin (2018), który ma zapewnić użytkownikom wysoką wydajność.
13.01.18, 18:00
| biznes i technologie » informacje
70 tys. m. kw. Smyk z nowym centrum logistycznym w Łodzi
Panattoni Europe wybuduje centrum dystrybucji i obsługi sklepu internetowego dla firmy SMYK. Obiekt o docelowej powierzchni 70 tys. m kw. powstanie na terenie Panattoni Central European Logistics Hub w Łodzi. 
13.01.18, 17:00
| biznes i technologie » informacje
Prawie 700 tys. pasażerów. Rośnie liczba osbługiwanych osób przez port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
Blisko 700 tys. pasażerów skorzystało w 2017 r. z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. To najlepszy wynik w historii lotniska, uzyskany głównie dzięki wzrostowi ruchu na trasach krajowych i zwiększeniu liczby wakacyjnych lotów czarterowych.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

SOCIAL MEDIA ACCOUNT EXECUTIVE

BEST PR | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 19.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL