14.07.07, 15:56

O. Rydzyk: to jest prowokacja i manipulacja

Dyrektor radia Maryja wkrótce po pojawieniu się w mediach informacji o szokujących wypowiedziach w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej skomentował doniesienia tygodnika Wprost

Tuż przed godziną 18.00 tygodnik Wprost zamieścił na swoich stronach internetowych informację o szokujących wypowiedziach o. Tadeusza Rydzyka w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Informacja przedstawiona przez Wprost bardzo szybko zaczęła być cytowana przez inne media, tym bardziej, że niedziela była dniem XV Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Szybko zareagował też o. Rydzyk. Przed godz. 22.00 na antenie Radia Maryja pojawił się jego pierwszy telefoniczny komentarz, w którym określił całą sprawę jako prowokację i dzieło szatana. Zapewnił, że jego intencją nie było obrażanie pary prezydenckiej, a swoje ostre wypowiedzi określił jako "oparte na retoryce". Ojciec dyrektor wracał w tym czasie z Częstochowy i z wypowiedzi wynikało, że nie zna dokładnie publikacji Wprost:

Około północy na antenie Radia Maryja pojawił się jeszcze jeden, szerszy już komentarz ojca dyrektora, dotyczący sprawy nagrań. Tym razem "prowokacja" została zamieniona na "manipulację". Zaprezentowane przez Wprost wypowiedzi określił jako wyrwane z kontekstu i pozbawione sensu, zaś działania dziennikarzy atakujących Radio Maryja porównał do praktyk Lenina i Goebbelsa. Ojciec Rydzyk wspomniał, że dwa tygodnie temu na antenie radia zaprosił premiera Kaczyńskiego na wczorajszą pielgrzymkę. Premier wyraził chęć uczestnictwa, co zdaniem ojca dyrektora było zachętą do zmanipulowania nagrania. W swoim wystąpieniu Rydzyk wytłumaczył, dlaczego nie pozwolił na uczestnictwo w pielgrzymce dziennikarzy spoza swoich redakcji:

Ojciec Tadeusz Rydzyk (część 1)

Ojciec Tadeusz Rydzyk (część 1)

Komentarze

Powiązane

13.02.18, 13:00
| radio » informacje
Finał Festiwalu Opera Rara na antenie Dwójki
We wtorek, 13 lutego br., Program 2 Polskiego Radia będzie transmitować koncert zamknięcia Festiwalu Opera Rara w Krakowie. 
12.02.18, 21:00
| radio » informacje
Światowy Dzień Radia w Polskim Radiu
13 lutego br., w siódmy Światowy Dzień Radia, publiczny nadawca przygotował specjalne audycje i programy podkreślające szczególną rolę radia jako środka komunikacji na całym świecie.
12.02.18, 11:00
| radio » informacje | internet » informacje
Weszło FM z audycją z wulgaryzmami. Krzysztof Stanowski nie przebiera w słowach na Twitterze
9 lutego br. w Internecie zadebiutowało nowe radio sportowe Weszło FM, którego założycielem jest Krzysztof Stanowski. Już z soboty na niedzielę słuchacze mogli wysłuchać kontrowersyjnej audycji z wulgaryzmami.
12.02.18, 10:00
| radio » informacje
Trzy Po Trzy w Trójce. Nowy satyryczny cykl Mariusza Cieślika z udziałem satyryków i standuperów
Trójka rozpoczyna emisję nowego cyklu satyrycznego „Trzy Po trzy”. Jego autorem i gospodarzem będzie Mariusz Cieślik –wicedyrektor Programu 3 Polskiego Radia. Audycja „Trzy po trzy” na antenie codziennie o godz. 18.10. 
12.02.18, 08:00
| radio » informacje
Melosłownik Bryndala. Rafał Bryndal w ekipie Meloradia
Rafał Bryndal dołączył do zespołu Meloradia. W swoim nowym programie będzie opowiadał o dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości oraz języku, który za tą zmianą próbuje nadążyć. 
11.02.18, 12:00
| radio » informacje
Anita Lipnicka zagra w Radiu Koszalin
12 lutego br., o godzinie 18.00 w Studiu Nagraniowo - Koncertowym im. Czesława Niemena Polskiego Radia Koszalin wystąpi Anita Lipnicka & The Hats.
10.02.18, 18:00
| radio » informacje | kultura » muzyka
Nic dwa razy się nie zdarza. Utwory Łucji Prus w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia organizuje kolejny koncert. W niedzielę, 11 lutego br. w Studiu im. Władysława Szpilmana młode wokalistki i śpiewające aktorki wykonają najbardziej znane utwory z repertuaru Łucji Prus. 
09.02.18, 20:00
| radio » informacje
45-lecie audycji Sygnały Dnia. Jubileuszowy konkurs dla słuchaczy
Od poniedziałku, 12 lutego do soboty 17 lutego br., Jedynka organizuje konkurs związany z obchodami 45-lecia audycji „Sygnały Dnia”. 
09.02.18, 18:00
| radio » informacje
Święta bez Granic 2017. Ponad 1,2 mln zł dla dzieci z Syrii
Coroczna charytatywna akcja „Święta bez granic” Programu 3 Polskiego Radia dobiegła końca. W tym roku udało się zebrać rekordową sumę – dokładnie 1 mln 229 tys. 188 zł i 20 gr. Kwotę tę otrzymają dzieci z Syrii. 
09.02.18, 10:00
| radio » informacje
Zagadkowa Osiecka. Nowy cykl Katarzyny Stoparczyk w Trójce
W niedzielę, 11 lutego br. w Trójce zadebiutuje „Zagadkowa Osiecka” czyli nowy autorski projekt Katarzyny Stoparczyk. 
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 16.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz audiobooka.

do 15.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL