14.07.07, 15:07

Spowiedź Rydzyka: Wprost ujawnił nagrania z wykładu dyrektora Radia Maryja

Posłuchaj fragmentów wykładu ojca dyrektora

Zanim polską sceną polityczną wstrząsnęła dymisja Andrzeja Leppera, kraj żył informacjami tygodnika Wprost na temat zagadnień poruszanych przez o. Tadeusza Rydzyka na wykładach ze studentami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Wczesnym popołudniem w poniedziałek nagrania pojawiły się na stronie tygodnika. Politycy byli szszokowani nagraniami, jednak nie chcieli uwierzyć w ich autentyczność, zaś Episkopat jeszcze nie skomentował całej sprawy. Przełożony warszawskiej prowincji redemptorystów powołał zespół do przeanalizowania sytuacji związanej z "ewentualną wypowiedzią o. Tadeusza Rydzyka". Sprawą zainteresowała się również toruńska prokuratura, która po przeanalizowaniu materiałów zadecyduje, czy wszcząć postępowanie w sprawie znieważenia głowy państwa. Nagraniami może zainteresować się także nuncjatura apostolska, tym bardziej, że redaktor naczelny Wprost Stanisław Janecki zapowiedział, że zamierza jak najszybciej przekazać nuncjaturzeszokujące nagrania. Dodał, że na życzenie kancelarii prezydenta lub premiera, także im udostępni taśmy. Pomimo zamieszania wokół obecnej sytuacji politycznej, może to nie być koniec sprawy - autor artykułu "Spowiedź Rydzyka" Marcin Dzierżanowski informuje, że to jeszcze nie wszystki nagrania, jakimi dysponuje Wprost. Nieujawnione dotąd nagrania mają dotyczyć m.in. szerokiego opis wydarzeń związanych ze sprawą abp. Stanisława Wielgusa.

Zapraszamy do zapoznanaia się z fragmentami nagrań wykładów o. Rydzyka, jakie w poniedziałek zostały opublikowane na stronie internetowej tygodnika Wprost:

Spowiedź Rydzyka - Spotkanie z prezydentem

Spowiedź Rydzyka - Czy przeprosić

Spowiedź Rydzyka - Etyka

Spowiedź Rydzyka - Talmudyczna mentalność

Spowiedź Rydzyka - Spotkanie z Kobylańskim

Komentarze

Powiązane

16.11.17, 10:11
radio » badania rynku
Kraków: RMF FM w górę, Trójka z największym spadkiem
W Krakowie Radio RMF FM umocniło się na pozycji lidera - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 maja 2017 r. do 31 października 2017 r. (miasto Kraków). 
16.11.17, 09:11
radio » informacje
Nagrody w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego wręczone
15 listopada br. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursów w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego – o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. 
15.11.17, 20:11
radio » informacje
Kapituły Nagrody Radia ZET: dziennikarz ujawniając informacje poufne nie powinien być z tego tytułu ścigany karnie
Kapituła Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego w specjalnym stanowisku przypomniała, że dziennikarz ujawniając informacje poufne, często niewygodne dla decydentów, działa w interesie publicznym i nie powinien być z tego tytułu ścigany karnie. 
15.11.17, 18:11
radio » informacje
Wojciech Bojanowski laureatem Nagrody Radia ZET im. A. Woyciechowskiego 2017
Wojciech Bojanowski został tegorocznym laureatem prestiżowej dziennikarskiej Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Wyróżnienia honorowe przyznano Michałowi Kołodziejczykowi (WP SportoweFakty) oraz Adamowi Wajrakowi („Gazeta Wyborcza”).
15.11.17, 12:11
radio » informacje
Mirosław Korkosz nie żyje
Zmarł Mirosław Korkosz, założyciel prywatnego łódzkiego Radia Classic.
14.11.17, 15:11
radio » informacje
Zaraz nie wracam. Artur Orzech odchodzi z Trójki
Lista dziennikarzy, którzy odchodzą z Trójki, rośnie w lawinowym tempie. Tym razem ze słuchaczami Trójki żegna się Artur Orzech.
14.11.17, 11:11
radio » informacje
Marcin Pośpiech nowym prowadzącym Zapraszamy do Trójki
13 listopada br. w roli prowadzącego popołudniowe wydanie „Zapraszamy do Trójki” zadebiutował Marcin Pośpiech. Zastąpił w tej roli Roberta Kanteraita, który odszedł ze stacji.
12.11.17, 20:11
radio » informacje
Mateusz Ziółko na Scenie Debiutów Polskiego Radia Koszalin
Polskie Radio Koszalin ponownie uruchamia Scenę Debiutów. Na pierwszym po wakacjach koncercie z tego cyklu wystąpi Mateusz Ziółko-piosenkarz, pianista, autor muzyki i tekstów piosenek.
11.11.17, 12:11
radio » informacje
MIędzy nami. Utwory Jacka Kaczmarskiego w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia organizuje kolejny koncert. W sobotę 11 listopada br., czyli w dniu Święta Niepodległości, w Studiu im. Władysława Szpilmana wystąpią młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy, którzy zaprezentują najważniejsze kompozycje z repertuaru Jacka Kaczmarskiego. 
10.11.17, 15:11
radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska z dużym wzrostem, RMF MAXXX w górę
Eska znacząco powiększyła swój udział w rynku i tym samym umocniła pozycję lidera wśród sieci radiowych – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 sierpnia 2017 r. do 31 października 2017 r. (sieci radiowe).
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Konkursy
do 21.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 17.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz gry.

Kalendarium
Dziś jest 22 listopada 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL