14.07.07, 15:56

Spowiedź Rydzyka: Wprost ujawnił nagrania z wykładu dyrektora Radia Maryja

Posłuchaj fragmentów wykładu ojca dyrektora

Zanim polską sceną polityczną wstrząsnęła dymisja Andrzeja Leppera, kraj żył informacjami tygodnika Wprost na temat zagadnień poruszanych przez o. Tadeusza Rydzyka na wykładach ze studentami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Wczesnym popołudniem w poniedziałek nagrania pojawiły się na stronie tygodnika. Politycy byli szszokowani nagraniami, jednak nie chcieli uwierzyć w ich autentyczność, zaś Episkopat jeszcze nie skomentował całej sprawy. Przełożony warszawskiej prowincji redemptorystów powołał zespół do przeanalizowania sytuacji związanej z "ewentualną wypowiedzią o. Tadeusza Rydzyka". Sprawą zainteresowała się również toruńska prokuratura, która po przeanalizowaniu materiałów zadecyduje, czy wszcząć postępowanie w sprawie znieważenia głowy państwa. Nagraniami może zainteresować się także nuncjatura apostolska, tym bardziej, że redaktor naczelny Wprost Stanisław Janecki zapowiedział, że zamierza jak najszybciej przekazać nuncjaturzeszokujące nagrania. Dodał, że na życzenie kancelarii prezydenta lub premiera, także im udostępni taśmy. Pomimo zamieszania wokół obecnej sytuacji politycznej, może to nie być koniec sprawy - autor artykułu "Spowiedź Rydzyka" Marcin Dzierżanowski informuje, że to jeszcze nie wszystki nagrania, jakimi dysponuje Wprost. Nieujawnione dotąd nagrania mają dotyczyć m.in. szerokiego opis wydarzeń związanych ze sprawą abp. Stanisława Wielgusa.

Zapraszamy do zapoznanaia się z fragmentami nagrań wykładów o. Rydzyka, jakie w poniedziałek zostały opublikowane na stronie internetowej tygodnika Wprost:

Spowiedź Rydzyka - Spotkanie z prezydentem

Spowiedź Rydzyka - Czy przeprosić

Spowiedź Rydzyka - Etyka

Spowiedź Rydzyka - Talmudyczna mentalność

Spowiedź Rydzyka - Spotkanie z Kobylańskim

Komentarze

Powiązane

20.02.18, 11:00
| radio » informacje
Witold Lazar ponownie odszedł z ekipy Radia Zet
Witold Lazar, prezenter Radia Zet, definitywnie rozstał się z Radiem Zet. 
15.02.18, 20:00
| radio » informacje
Słuchowisko Tangibile. RadiOpera w Dwójce
W sobotę, 17 lutego br., Program 2 Polskiego Radia wyemituje premierowo słuchowisko Lidii Amejko „Tangibile. RadiOpera” w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz. Początek o godz. 19.00.
15.02.18, 14:00
| radio » informacje
Nowe programy Michała Margańskiego i Michała Migały w Trójce
W ramówce Trojki pojawią się dwie nowe autorskie audycje - „Annały Migały” i „AnagrammarganA”.
14.02.18, 14:00
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska i RMF MAXXX z największym wzrostem
Radio Eska pozostaje liderem wśród sieci radiowych – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 listopada 2017 r. do 31 stycznia 2018 r. (sieci radiowe).
14.02.18, 12:00
| radio » informacje
Festiwal Trójka Górom 2018 ponownie w Szklarskiej Porębie
Koncerty, spotkania i rozmowy z gwiazdami sportu, literatury i ekranu, filmy, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz dyskoteki i kabarety, a wreszcie audycje na żywo – tak zapowiada się kolejna edycja Festiwalu Trójka Górom w Szklarskiej Porębie. 
13.02.18, 14:00
| radio » badania rynku
RMF FM absolutnym liderem. Duży spadek Trójki i Jedynki
Radio RMF FM umacnia się na pozycji lidera. Trójka notuje największy spadek – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 listopada 2017 r. do 31 stycznia 2018 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
13.02.18, 13:00
| radio » informacje
Finał Festiwalu Opera Rara na antenie Dwójki
We wtorek, 13 lutego br., Program 2 Polskiego Radia będzie transmitować koncert zamknięcia Festiwalu Opera Rara w Krakowie. 
12.02.18, 21:00
| radio » informacje
Światowy Dzień Radia w Polskim Radiu
13 lutego br., w siódmy Światowy Dzień Radia, publiczny nadawca przygotował specjalne audycje i programy podkreślające szczególną rolę radia jako środka komunikacji na całym świecie.
12.02.18, 11:00
| radio » informacje | internet » informacje
Weszło FM z audycją z wulgaryzmami. Krzysztof Stanowski nie przebiera w słowach na Twitterze
9 lutego br. w Internecie zadebiutowało nowe radio sportowe Weszło FM, którego założycielem jest Krzysztof Stanowski. Już z soboty na niedzielę słuchacze mogli wysłuchać kontrowersyjnej audycji z wulgaryzmami.
12.02.18, 10:00
| radio » informacje
Trzy Po Trzy w Trójce. Nowy satyryczny cykl Mariusza Cieślika z udziałem satyryków i standuperów
Trójka rozpoczyna emisję nowego cyklu satyrycznego „Trzy Po trzy”. Jego autorem i gospodarzem będzie Mariusz Cieślik –wicedyrektor Programu 3 Polskiego Radia. Audycja „Trzy po trzy” na antenie codziennie o godz. 18.10. 
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

do 20.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL