21.09.17, 16:09

Welcome to the runway. Premiera filmu 360 Virtual Reality magazynu VIVA!

Strona z magazynu "VIVA!"
Fot.: materiały prasowe

Od 21 września br., na kanale YouTube magazynu „VIVA!” jest dostępna najnowsza koprodukcja wydawnictwa Edipresse Polska oraz agencji FreeForm - „Welcome to the runway”- film 360 Virtual Reality, który dzięki nowatorskiej technologii przenosi widzów w wirtualny świat mody Mariusza Przybylskiego.

Nad pomysłem, scenariuszem i reżyserią filmu oraz pozyskaniem partnerów wspólnie pracowali: Michał Malinowski, dyrektor ds. marketingu mobilnego Edipresse oraz Piotr Karpiński, szef agencji FreeForm.

Oficjalna premiera filmu ma miejsce na łamach dwutygodnika „VIVA!” nr 19 (na rynku od 21 września br.). Do mutacji tego wydania zostały dołączone specjalnie wyprodukowane okulary VR. Należy umieścić w nich smartfon z włączonym filmem i cieszyć się niesamowitymi przeżyciami. Okulary współpracują ze smartfonem o przekątnej ekranu od 4 do 6 cali z żyroskopem i są wielokrotnego użytku – można w nich obejrzeć także inne produkcje. Cena egzemplarza dwutygodnika VIVA! nr 19/2017 w mutacji z okularami VR wynosi 3,99 zł.

To nie pierwsza realizacja z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, którą pokazujemy naszym czytelniko. W 2015 roku, wspólnie z Tap2C oraz duetem Hector&Karger, zrealizowaliśmy w kwartalniku „VIVA! Moda” lookbook modowy 3D, który zyskał uznanie w branży, m.in. nominację do Mobile Trends Awards 2016 oraz znalazł się w ścisłym finale światowego konkursu Auggie Awards podczas Augmented World Expo 2016 w Santa Clara w Kalifornii (USA). Tym razem poszliśmy o krok dalej i zdecydowaliśmy się na film modowy w wirtualnej rzeczywistości. Polacy są już gotowi na tego typu produkcje, a nasi partnerzy technologiczni mają wiedzę i doświadczenie, żeby takie projekty realizować” – mówi Michał Malinowski.

Produkcję filmu powierzyliśmy polskiej firmie Immersion, która specjalizuje się w realizacjach Virtual Reality” – dodaje Piotr Karpiński z FreeForm. „Nad warstwą muzyczną projektu pracował Paweł Skorupka, kompozytor, autor muzyki do filmów, twórca wielu piosenek oraz kilkuset reklam (…)” – dodaje Karpiński.

Partnerami filmu, oprócz Immersion, są Lexus, Philips, Schwarzkopf Profesional i H15 Boutique Hotel & Residence.
Promocja filmu „Welcome to the runway” obejmuje magazyny Edipresse Polska („VIVA!”, „Party”, „Flesz”, „Uroda Życia”, „Be Active”, „Przyjaciółka”, „Pani Domu”, ‘Poradnik Domowy”), serwisy internetowe (m.in. polki.pl, party.pl, wizaz.pl), aplikacje mobilne (Tap2C, Kropka TV) oraz działania reklamowe w mediach społecznościowych. Za planowanie mediów i kreacje odpowiadają Edipresse Polska i FreeForm.

Komentarze

Powiązane

23.10.17, 09:10
prasa » informacje
Wyborcza.pl ma już 110 tys. płatnych subskrypcji
„Gazeta Wyborcza” osiągnęła poziom 110 tys. płatnych prenumerat cyfrowych z kwartalnym wyprzedzeniem. W ten sposób zespół „Gazety Wyborczej” po raz kolejny o wiele szybciej niż planowano zrealizował postawiony mu cel dotyczący liczby aktywnych subskrypcji w serwisie Wyborcza.pl.
22.10.17, 16:10
prasa » informacje
Agent Nieruchomości. Papierowy magazyn branżowy serwisu Otodom
Ukazał się pierwszy numer nowego magazynu dla czytelników zajmujących się pośrednictwem i sprzedażą nieruchomości. Wydawcą czasopisma jest serwis Otodom,.
21.10.17, 14:10
prasa
Seat uruchomił nowy portal prasowy
SEAT rusza z nowym portalem prasowym skierowanym do dziennikarzy.
20.10.17, 10:10
prasa » dodatki do gazet
Gazeta Wyborcza z przepisami z najnowszej książki Jamiego Olivera
We wtorek, 24 października br. razem z „Gazetą Wyborczą” ukaże się specjalny dodatek z przepisami z najnowszej książki Jamiego Olivera „5 składników. Gotuj szybko i łatwo”.
19.10.17, 20:10
prasa » informacje
Jak leczyć raka? Specjalne wydanie tygodnika Tylko Zdrowie
18 października br. ukazało się specjalne wydanie piątkowego tygodnika „Gazety Wyborczej”. To przewodnik dla tych, którzy walczą z nowotworem. Wiele cennych porad otrzymają również czytelnicy opiekujący się bliskimi zmagającymi się z chorobą.
19.10.17, 18:10
prasa » informacje
Wysokie Obcasy Extra z akcją rabatową Extra zakupy
W listopadowym numerze „Wysokich Obcasów Extra”, który ukazał się 19 października br., znalazły się kupony uprawniające do rabatów do -80 proc. w ponad 2 tys. sklepów i punktów usługowych w całej Polsce w ramach akcji rabatowej „Extra zakupy” 4-5 listopada br.
17.10.17, 12:10
prasa » informacje
KUKBUK - Gorące Talerze. Wydawnictwo KUKBUK z pierwszą grą planszową
Wydawnictwo KUKBUK wypuściło na rynek rodzinną grę planszową o tematyce kulinarno-gastronomicznej zatytułowaną „KUKBUK - Gorące Talerze”. 
17.10.17, 08:10
prasa » informacje
Opiekun. Nowe pismo Agory
17 października br. na rynku prasowym zadebiutował „Opiekun” - nowe pismo Agory skierowane do osób, które na stałe opiekują się bliskimi. W magazynie mają się znaleźć niezbędne informacje, praktyczne porady oraz pomoc i wsparcie.
15.10.17, 13:10
prasa » ludzie
Zmiany w zakresie odpowiedzialności digital COO Edipresse Polska S.A.
Od 1 października br. zwiększył się zakres odpowiedzialności Macieja Klepackiego, dyrektora operacyjnego digital (digital COO) w Edipresse Polska.
15.10.17, 12:10
prasa » ludzie
Nowi pracownicy Wydawnictwa KUKBUK
Do zespołu wydawnictwa kulturalno-kulinarnego KUKBUK dołączyło sześć nowych osób. Pracę w KUKBUK-u rozpoczęli: Agnieszka Berlińska, Monika Rosłoniec, Magdalena Olszewska, Marcin Liwarski i Zuzanna Rożek. Z wydawnictwem podjęła stałą współpracę Małgorzata Minta. 
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Konkursy
do 23.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Noc w Piemoncie”.

do 20.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Dzieci z Bullerbyn”.

do 19.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Kubuś Puchatek”.

Kalendarium
Dziś jest 24 października 2017
Polecamy
Http://www.Autodoc.PL