26.09.17, 20:09

Gazeta.pl Junior. Nowy serwis parentingowy Gazeta.pl

Nowy serwis Gazeta.pl
Fot.: materiały prasowe

Swoją działalność rozpoczął najnowszy serwis grupy Gazeta.pl - Gazeta.pl Junior. To strona przeznaczona dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, prezentująca m.in. informacje z zakresu psychologii, medycyny, odżywiania czy prawidłowego rozwoju dzieci. W serwisie rodzice znajdą też produkcje wideo - swoją premierę ma nowy format wideo „Tato, powiedz”, czyli komediowy miniserial internetowy.

"Z badań fokusowych przeprowadzonych wśród rodziców i użytkowników serwisów parentingowych dowiedzieliśmy się, że większość rodziców starszych dzieci czuje się zagubiona. O ile łatwiej znaleźć im informacje na temat ciąży i pierwszych lat życia dziecka w różnych źródłach internetowych, o tyle nie ma jeszcze w Polsce merytorycznego, godnego zaufania serwisu, który zajmowałoby się kolejnymi latami i problemami wychowawczymi. Tę lukę na rynku chcieliśmy zapełnić, korzystając równocześnie z doświadczeń, jakie zdobyliśmy przy budowaniu marki eDziecko" - mówi Marzena Szkolak, Lifestyle Content Director w Gazeta.pl.

Serwis Gazeta.pl Junior ma wspierać rodziców informacjami z zakresu psychologii, edukacji przedszkolnej i szkolnej oraz stymulowania rozwoju dziecka. Redakcja serwisu i lekarze różnych specjalizacji dzielą się z czytelnikami również wiedzą medyczną i poradami dotyczącymi zdrowia dzieci, a także prawidłowego odżywiania. Dodatkowo rodzice znajdą w serwisie inspiracje związanych z grami i zabawami dla dzieci oraz kreatywnym spędzaniem wolnego czasu.

Ważną częścią nowego serwisu mają być tworzone z myślą o rodzicach materiały wideo. Wśród innych produkcji wideo skierowanych do rodziców i dzieci 3+ na Gazeta.pl Junior zadebiutował nowy format wideo - komediowy miniserial internetowy „Tato, powiedz”. Jego bohaterami są wygadany siedmiolatek Eryk oraz jego nietypowy tata, którzy w każdym odcinku w zabawny sposób porozmawiają na ważne życiowe tematy. To jedna z niewielu propozycji na rynku mediów parentingowych skierowana do ojców.

Ponadto w serwisie Gazeta.pl Junior będzie można znaleźć cykle wideo: Haps Kids, czyli wersję formatu kulinarnego Haps stworzoną specjalnie z myślą o rodzicach i ich pociechach, „Dzieci vs lata 80" - program, w którym dzieciaki mierzą się z reliktami przeszłości i próbują odgadnąć, do czego mogły służyć grzałka do wody czy walkman, oraz „Smyki" - cykl, w którym przedszkolaki po swojemu wyjaśniają pojęcia, którymi posługują się dorośli.

Treści prezentowane na Gazeta.pl Junior są kontynuacją artykułów, które można znaleźć na portalu eDziecko.pl koncentrującym się na informacjach dla kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci. To najbardziej mobilny serwis dla rodziców w polskim internecie, oferujący także największe forum parentingowe, profile na Facebooku oraz aplikacje dla rodziców „Moja Ciąża” i „Moje Dziecko”.

W sierpniu br. z eDziecko.pl i jego aplikacji korzystało ponad 1,7 mln użytkowników (RU), którzy wykonali w nich prawie 16 mln odsłon (badanie Gemius/PBI).

Komentarze

Powiązane

18.10.17, 12:10
internet » informacje
Zapytaj.onet.pl w nowej mobilnej odsłonie i z nowym logotypem oraz layoutem
Ruszyła nowa odsłona społecznościowego serwisu wymiany wiedzy Zapytaj.onet.pl. Na wersji mobilnej wprowadzono innowacyjną technologię PWA oraz możliwość korzystania z niej offline. Dodatkowo zmienił się logotyp i layout serwisu.
17.10.17, 09:10
internet » informacje
Wystartował NewsMavens.com. Europa w oczach kobiet
15 dziennikarek z 12 mediów i przegląd najistotniejszych z perspektywy kobiet artykułów z opiniotwórczych europejskich tytułów – tak prezentuje się NewsMavens.com, nowy anglojęzyczny serwis Agory. 
16.10.17, 13:10
internet » informacje
Business Insider Polska głównym dostawcą treści dla Onetu
Business Insider Polska staje się głównym dostawcą treści dla Onetu. W serwisie dostępne są już poszerzone informacje i nowe kategorie tematyczne. 
16.10.17, 06:10
internet » informacje
Serwisy sportowe Wirtualnej Polski nadal najpopularniejsze
Według badań Gemius/ PBI za wrzesień 2017 r., Serwisy sportowe należące do Wirtualnej Polski ponownie odnotowały znakomite wyniki i po raz kolejny były najchętniej wybieranymi witrynami w kategorii Sport.
15.10.17, 08:10
internet » informacje
IMAGINE wspiera debiut EnveloBanku w obszarze digital
IMAGINE wspiera digitalowo debiut EnveloBanku - cyfrowej marki Banku Pocztowego. Agencja przygotowała dla marki koncepcję i design serwisu informacyjnego, a także wsparcie digital.
14.10.17, 19:10
internet » informacje
Grupa Onet-RAS Polska współpracuje z Uniwersytetem SWPS w ramach programu Digital Media Campus
Program szkoleniowy Digital Media Campus Grupy Onet-RAS Polska w zakresie dziennikarstwa internetowego, będzie realizowany w nowym roku akademickim na Uniwersytecie SWPS na kierunku Digital Media na poziomie studiów podyplomowych. 
14.10.17, 10:10
internet » informacje
Wyborcza.pl bezpłatnie dla klientów sieci T-Mobile przez 90 dni
„Gazeta Wyborcza” rozpoczęła współpracę z siecią T-Mobile. Klienci tego operatora przez 90 dni mają bezpłatny dostęp do serwisów Wyborcza.pl. 
13.10.17, 20:10
internet » badania rynku
Smaker umacnia się na pozycji lidera
Należący do Interii Smaker jest nie tylko najpopularniejszym, ale i najszybciej rozwijającym się serwisem kulinarnym w polskim internecie – wynika z badań Gemius/PBI. We wrześniu br. skorzystało z niego ponad 3,6 mln użytkowników. 
11.10.17, 20:10
internet » informacje
Grupa Pracuj udostępniła nową wersje aplikacji Kalkulator Wynagrodzeń
Z początkiem października br. w sklepach mobilnych pojawiła się nowa wersja aplikacji Kalkulator Wynagrodzeń od Grupy Pracuj.
11.10.17, 08:10
internet » badania rynku
Analiza Gemius: jesienne ramówki w reklamie wideo online
Dzienna liczba emisji reklam wideo online premierowego serialu Polsatu we wrześniu br. nawet sześciokrotnie przebija sumę emisji wszystkich spotów tej stacji emitowanych w sierpniu. Reklamy hitów Wp.tv pojawiają się w sieci falami. Natomiast serwisy VoD – Netflix i Showmax – utrzymują stały poziom aktywności reklamowej niezależnie od działań tradycyjnych stacji.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Konkursy
do 20.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Dzieci z Bullerbyn”.

do 19.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Kubuś Puchatek”.

do 18.11.17

Do zdobycia jednen egzemplarz książki „Ucieczka znad rozlewiska”.

Kalendarium
Dziś jest 23 października 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL