26.09.17, 20:00

Gazeta.pl Junior. Nowy serwis parentingowy Gazeta.pl

Nowy serwis Gazeta.pl
Fot.: materiały prasowe

Swoją działalność rozpoczął najnowszy serwis grupy Gazeta.pl - Gazeta.pl Junior. To strona przeznaczona dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, prezentująca m.in. informacje z zakresu psychologii, medycyny, odżywiania czy prawidłowego rozwoju dzieci. W serwisie rodzice znajdą też produkcje wideo - swoją premierę ma nowy format wideo „Tato, powiedz”, czyli komediowy miniserial internetowy.

"Z badań fokusowych przeprowadzonych wśród rodziców i użytkowników serwisów parentingowych dowiedzieliśmy się, że większość rodziców starszych dzieci czuje się zagubiona. O ile łatwiej znaleźć im informacje na temat ciąży i pierwszych lat życia dziecka w różnych źródłach internetowych, o tyle nie ma jeszcze w Polsce merytorycznego, godnego zaufania serwisu, który zajmowałoby się kolejnymi latami i problemami wychowawczymi. Tę lukę na rynku chcieliśmy zapełnić, korzystając równocześnie z doświadczeń, jakie zdobyliśmy przy budowaniu marki eDziecko" - mówi Marzena Szkolak, Lifestyle Content Director w Gazeta.pl.

Serwis Gazeta.pl Junior ma wspierać rodziców informacjami z zakresu psychologii, edukacji przedszkolnej i szkolnej oraz stymulowania rozwoju dziecka. Redakcja serwisu i lekarze różnych specjalizacji dzielą się z czytelnikami również wiedzą medyczną i poradami dotyczącymi zdrowia dzieci, a także prawidłowego odżywiania. Dodatkowo rodzice znajdą w serwisie inspiracje związanych z grami i zabawami dla dzieci oraz kreatywnym spędzaniem wolnego czasu.

Ważną częścią nowego serwisu mają być tworzone z myślą o rodzicach materiały wideo. Wśród innych produkcji wideo skierowanych do rodziców i dzieci 3+ na Gazeta.pl Junior zadebiutował nowy format wideo - komediowy miniserial internetowy „Tato, powiedz”. Jego bohaterami są wygadany siedmiolatek Eryk oraz jego nietypowy tata, którzy w każdym odcinku w zabawny sposób porozmawiają na ważne życiowe tematy. To jedna z niewielu propozycji na rynku mediów parentingowych skierowana do ojców.

Ponadto w serwisie Gazeta.pl Junior będzie można znaleźć cykle wideo: Haps Kids, czyli wersję formatu kulinarnego Haps stworzoną specjalnie z myślą o rodzicach i ich pociechach, „Dzieci vs lata 80" - program, w którym dzieciaki mierzą się z reliktami przeszłości i próbują odgadnąć, do czego mogły służyć grzałka do wody czy walkman, oraz „Smyki" - cykl, w którym przedszkolaki po swojemu wyjaśniają pojęcia, którymi posługują się dorośli.

Treści prezentowane na Gazeta.pl Junior są kontynuacją artykułów, które można znaleźć na portalu eDziecko.pl koncentrującym się na informacjach dla kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci. To najbardziej mobilny serwis dla rodziców w polskim internecie, oferujący także największe forum parentingowe, profile na Facebooku oraz aplikacje dla rodziców „Moja Ciąża” i „Moje Dziecko”.

W sierpniu br. z eDziecko.pl i jego aplikacji korzystało ponad 1,7 mln użytkowników (RU), którzy wykonali w nich prawie 16 mln odsłon (badanie Gemius/PBI).

Komentarze

Powiązane

18.01.18, 16:00
| internet » ludzie
Maciej Patla wraca do Grupy Onet - RAS Polska
Maciej Patla dołącza do Grupy Onet - RAS Polska jako Content Commerce Manager. Patla będzie odpowiedzialny m.in. za tworzenie i realizację strategii rozwoju content commerce w Grupie.
18.01.18, 15:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Ströer Digital Media wprowadza do oferty reklamy z gwarancją viewability
Ströer Digital Media wprowadza do oferty kampanie reklamowe z gwarancją viewability. To jeden z pierwszych produktów na polskim rynku, który gwarantuje klientom określony poziom widoczności reklamy. Za pomiar odpowiada firma Meetrics GmbH. 
16.01.18, 12:00
| internet » informacje | reklama & PR » artykuły
Marcin Rupiński: marki premium stawiają na Internet
Jak wynika z najnowszego raportu KPMG dotyczącego dóbr luksusowych w Polsce, rynek ten stale rośnie w siłę. Szacuje się, że w 2021 r. jego wartość może osiągnąć niemal 31 mld zł, a więc wzrośnie o prawie 50 proc. w stosunku do 2017 r. Artykuł ekspercki Marcina Rupińskiego, CEO sieci reklamowej Royal Ad.
16.01.18, 11:00
| telewizja » informacje | internet » informacje
Policja zlikwidowała piracki serwis. Straty dla nadawców wstępnie szacuje się na ok. 3,5 mln zł
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, zatrzymali trzech mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty nielegalnego rozpowszechniania sygnału płatnych telewizji cyfrowych czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu. 
15.01.18, 10:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
IAB Polska/PwC AdEx: 2,69 mld zł wydatków na reklamę online od stycznia do września 2017 r. (infografika)
Po trzech kwartałach 2017 r., wydatki na reklamę online wyniosły 2,69 mld zł, czyli o 147 mln zł więcej niż rok wcześniej w porównywalnym okresie. Przełożyło się to na dynamikę wzrostu na poziomie 6 proc. Wciąż największy wpływ na wzrost ma wideo online, social media oraz programmatic.
11.01.18, 17:00
| internet » informacje
Babyonline.pl zmienił się w mamotoja.pl
Od stycznia br. serwis babyonline.pl zmienił się w mamotoja.pl. „Mamo, To Ja” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek mediowych dla młodych rodziców.
11.01.18, 13:25
| internet » ludzie
Marcin Watemborski redaktorem prowadzącym WP Fotoblogia
Marcin Watemborski pokieruje WP Fotoblogia – największym serwisem fotograficznym w Polsce. Przez dwa lata pracował jako dziennikarz, a teraz awansował na stanowisko redaktora prowadzącego. Jest fotografem portretowym.
10.01.18, 19:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Gazeta.pl wprowadza trzy nowe formaty reklamowe
Biuro reklamy Gazeta.pl przygotowało nowe, nieinwazyjne formaty reklamowe. Nowe rozwiązania reklamowe zostały stworzone zgodnie ze standardami Coalition for Better Ads i Google.
10.01.18, 14:00
| internet » informacje
Wirtualna Polska zlikwiduje platformę Bloog.pl
Wirtualna Polska wyłączy serwis do blogowania Bloog.pl. Na przeniesienie swoich danych użytkownicy mają czas tylko do końca marca br. Decyzję podjęto z powodu spadającej popularności usługi i zmian na rynku mediów.
10.01.18, 13:00
| internet » ludzie
Agnieszka Odachowska odchodzi z Grupy Onet-RAS Polska
Agnieszka Odachowska zrezygnowała z funkcji Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej Grupy Onet-RAS Polska, a jej obowiązki przejmie tymczasowo Agnieszka Skrzypek-Makowska (obecnie Group Communication Manager).
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

SOCIAL MEDIA ACCOUNT EXECUTIVE

BEST PR | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 19.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL