28.09.17, 18:09

Sześć premierowych słuchowisk w ramach finiszu jubileuszu 90-lecia Radia Kraków

Logo Radio Kraków
Fot.: materiały prasowe

Koniec roku w Radiu Kraków to aż sześć premierowych słuchowisk na antenie. Radio Kraków teatralnie zamyka jubileusz 90-lecia rozgłośni, który przypada w roku 2017.

"Jubileusz 90-lecia to najlepsza okazja, aby pokazać słuchaczom to, co w radiu najlepsze i najbardziej wartościowe" - mówi Przemysław Bolechowski, Prezes i Redaktor Naczelny Radia Kraków. "Dlatego ten wyjątkowy rok chcemy zakończyć bardzo mocnym radiowym akcentem. Dla naszych słuchaczy przygotowujemy aż sześć premierowych słuchowisk. Będą to projekty zarówno antenowe, jak też spektakle radiowe realizowane z udziałem publiczności w Studiu im. Romany Bobrowskiej. Warto, podkreślić, że tymi projektami Radio Kraków po raz pierwszy na taką skalę otwiera się na współpracę z krakowskimi instytucjami kultury, współtworząc ważne wydarzenia  teatralne  i artystyczne" - dodaje Bolechowski.

Pierwsza premiera już 30 września br. o godz. 21.05. Na antenie zaprezentowana zostanie pierwsza odsłona cyklu słuchowisk poetyckich „Do ucha” – wspólnego projektu Radia Kraków i Fundacji Miasto Literatury. W ramach cyklu w 2017 r. powstaną cztery oryginalne, autorskie słuchowiska poświęcone twórczości jednych z najważniejszych postaci polskiej poezji: Aldony Kopkiewicz spotkanie z wierszami Wisławy Szymborskiej, Andrzeja Franaszka poświęcone Zbigniewowi Herbertowi, Marty Eloy Cichockiej, w którym zabrzmi poezja Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego i wreszcie poetycki głos Krzysztofa Siwczyka, który ukaże piękno wierszy Czesława Miłosza.

Premiera pierwszego słuchowiska cyklu - „Kobiety, którymi nie byłam” Aldony Kopkiewicz, poświęconego twórczości Wisławy Szymborskiej już 30 września br. o godz. 21.05. Wystąpią Anna Radwan w roli Poetki oraz Małgorzata Gałkowska, Aldona Grochal, Paulina Puślednik, Dorota Segda i Anna Tomaszewska. Wielobarwnym portretom kobiet w wierszach Noblistki towarzyszyć będzie muzyka Marcina Olesia. Kolejne słuchowisko cyklu poświęcone Zbigniewowi Herbertowi (premiera na antenie 28 października br.) wyreżyseruje Ewa Ziembla, wszystkie pozostałe Tomasz Cyz (premiery w Radiu Kraków 25 listopada br. i 26 grudnia br.). Słuchowiska umuzycznią m. in. Marcin Oleś i Janusz Stokłosa. 
W kolejnych słuchowiskach usłyszeć będzie można m. in. Dominikę Bednarczyk Ewę Kaim, Radosława Krzyżowskiego, Grzegorza Mielczarka, Jana Peszka i Juliusza Chrząstowskiego.

Kolejnym projektem, który zaprezentowany zostanie z okazji wspólnego jubileuszu 90-lecia Radia Kraków i 40-lecia Teatru KTO jest spektakl „Stroiciel grzebieni” oraz  słuchowisko, które powstaje na jego podstawie. Spektakl „Stroiciel grzebieni” w reżyserii Krzysztofa Niedźwiedzkiego aktorzy Teatru KTO zagrają dla słuchaczy Radia Kraków 6 października br. o godzinie 19.00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej - spektakl z udziałem publiczności transmitowany będzie na antenie Radia Kraków. Radiowa wersja „Stroiciela grzebieni” – słuchowisko w reżyserii Wojciecha Markiewicza na antenie premierowo wyemitowane zostanie 8 października br. o godz. 16.05. W słuchowisku wystąpią: Elżbieta Wójcik, Maciej Słota, Paweł Rybak, Tadeusz Łomnicki i Jacek Joniec.

Ostatnią tegoroczną premierą w Studiu im. Romany Bobrowskiej i wydarzeniem wieńczącym równocześnie rok jubileuszu 90-lecia Radia Kraków i obchody Roku Conrada w Krakowie, będzie premiera słuchowiska „Jądro ciemności”. Oryginalną interpretacją najsłynniejszej powieści Josepha Conrada Radio Kraków, Festiwal Conrada oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe uświetnią 160. rocznicę urodzin pisarza. W roli głównej w słuchowisku wystąpi Jerzy Trela - tegoroczny laureat Radiowej Nagrody im. Romany Bobrowskiej. Reżyserii słuchowiska podjęła się jedna z najzdolniejszych reżyserek młodego pokolenia Małgorzata Warsicka, oryginalną muzykę do słuchowiska komponuje na zamówienie Radia Kraków Karol Nepelski, zaliczany do najważniejszych kompozytorów teatralnych wśród młodych. Premiera słuchowiska z udziałem publiczności odbędzie się w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków 1 grudnia br., w przeddzień 160. rocznicy urodzin Josepha Conrada.

Komentarze

Powiązane

13.12.17, 14:12
| radio » badania rynku
RMF FM ma już blisko 26 proc. udziału w rynku, Jedynka i Trójka mocno w dół
Radio RMF FM umocniło pozycję lidera. Stacja generuje już blisko 26 proc. udziału w rynku – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 września 2017 r. do 30 listopada 2017 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
12.12.17, 17:12
| radio » informacje | internet » informacje
Planeta.fm zmienia się w portal informacyjno-rozrywkowy
Serwis internetowy Planeta.fm należący do Grupy Eurozet zmienia się w portal informacyjno-rozrywkowy.
12.12.17, 09:12
| radio » informacje
Zaproś Mikołaja. Akcja Radia WAWA
Na antenie Radia Wawa wystartowała akcja „Zaproś Mikołaja”. Zabawa potrwa do 22 grudnia br.
11.12.17, 21:12
| radio » informacje
Édith Piaf Et Ses Amis. Premiera płyty Tom&Lucy w Radiu Koszalin
19 grudnia br. o godz. 18:00 w Studiu Nagraniowo-Koncertowym Polskiego Radia Koszalin odbędzie się premiera płyty „Édith Piaf Et Ses Amis” koszalińskiego duetu Lucy & Tom. 
11.12.17, 18:12
| radio » informacje
Aktualności Czwórki nagrodzone w konkursie EDUinspiracje – Media
Dziennikarze Czwórki z redakcji „Aktualności” odebrali główną nagrodę w konkursie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji EDUinspiracje – Media. 
11.12.17, 10:12
| radio » informacje
Dziennikarze Jedynki zaśpiewali Hej Kolęda, Kolęda!
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia spotkali się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana i zaśpiewali wspólnie „Hej Kolęda, Kolęda!”.
11.12.17, 08:12
| radio » informacje
RMF Classic tradycyjnie tylko ze świątecznymi piosenkami
W poniedziałek, 11 grudnia br. po raz szósty z rzędu w RMF Classic startuje akcja „Najpiękniejsza muzyka na Święta”.
Stacja całkowicie zmieni repertuar z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
09.12.17, 21:12
| radio » informacje
Czwórka prezentuje. Nowy konkurs radiowej Czwórki
Czwórka (Polskie Radio) organizuje konkurs polegający na odgadnięciu hasła, dzięki podpowiedziom podawanym na antenie. Akcja „Czwórka prezentuje” potrwa od 6 do 31 grudnia br. Do zdobycia będą cenne nagrody.
09.12.17, 15:12
| radio » informacje
Zagra Joanna Goranko. Salon Muzyczny Radia Koszalin
Polskie Radio Koszalin zaprasza na koncert muzyki klasycznej, który odbędzie się 13 grudnia br. o godz. 19:00 w Studiu Nagraniowym im. Cz. Niemena. Tym razem w Salonie Muzycznym zagra Joanna Goranko.
08.12.17, 20:12
| radio » informacje
Legendarna grupa Variete wystąpi w radiowej Trójce
W niedzielę, 10 grudnia br. w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpi zespół Variété. 
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 14.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 13.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL