28.09.17, 19:09

Cartoon Network przedstawia najnowsze portfolio licencyjne

Cartoon Network postanowił wyróżnić najlepszych partnerów licencyjnych
Fot.: materiały prasowe

21 września br. podczas konferencji Licensing Day Cartoon Network zaprezentował swoje aktualne realizacje licencyjne oraz przedstawił plany przyszłych działań w tym obszarze. W trakcie spotkania przyznano także nagrody dla najlepszych partnerów.

Zorganizowana w warszawskiej Hali Koszyki konferencja zgromadziła licencjobiorców, kupców, producentów i dystrybutorów, a także przedstawicieli agencji eventowych i reklamowych. Podczas spotkania Johanne Broadfield, Vice President of Cartoon Network Enterprises EMEA zaprezentowała największe na świecie projekty licencyjne Cartoon Network, m.in.: strefę Cartoon Network w największym krytym parku rozrywki w Dubaju, szereg atrakcji przygotowanych dla fanów stacji w Legoland Discovery Center w Berlinie i Manchesterze (studio animacji, warsztaty LEGO z bohaterami „Pory na przygodę”, kreatywna strefa dla dzieci). Johanne Broadfield opowiedziała również o najnowszych światowych trendach w obszarze licencji.

Dorota Pawłowska, Senior Licensing Manager, CEE w pierwszej części swojego wystąpienia przedstawiła plany dotyczące flagowych marek stacji na rynku polskim – „Ben 10” „Atomówek”, „Pory na przygodę”, „Niesamowitego świata Gumballa”. Zaprezentowała również szczegółową koncepcję wprowadzenia jeszcze w tym roku całej kolekcji zabawek Ben 10, których dystrybutorem jest firma Epee. W ofercie pojawią m.in.: figurki Ben 10 oraz kosmitów wyposażone w światło i dźwięk, Omnitrix, zestawy tematyczne, w skład których wchodzą maska i rękawica oraz zestaw deluxe ze znanym z serialu kamperem – Gruchotem. Ostatnia część wystąpienia dotyczyła działań licencyjnych skupionych wokół „Atomówek”, m.in. kolekcje: BIZUUxPowerPuffGirls, Fash, LPP, SMYK oraz eventy w galeriach handlowych organizowane przez Event World. Dorota Pawłowska przedstawiła też projekty planowane na najbliższe miesiące, w których pojawią się Atomówki, będą to jajka Kinder Niespodzianka, zestawy Happy Meal w McDonald's oraz zestawy klocków LEGO. Uczestnicy konferencji zapoznali się także z najnowszą ofertą licencyjną kreskówki „Rick and Morty” skierowaną do młodzieży i dorosłych. Natomiast dla najmłodszych widzów w wieku 4-7 lat zaplanowano projekty licencyjne skupione wokół rodziny Hapciów z serialu „The Happos Family”.

W konferencji udział wzięła także Małgorzata Chapman Vice President Brand & Content Engagement, CEE, która podsumowała najważniejsze tegoroczne kampanie marketingowe i projekty PR zrealizowane przez Cartoon Network.

W tym roku po raz pierwszy Cartoon Network postanowił wyróżnić najlepszych partnerów licencyjnych, przyznając im statuetki w pięciu kategoriach: tytuł „Rookie of the year” otrzymała firma Event World za przygotowanie serii kreatywnych eventów dla dzieci z Atomówkami i Ben 10 w galeriach handlowych; tytuł „Best Halo Project” trafił do duetu Bizuu za najlepszą realizację licencyjną w kategorii premium; tytuł „Best Partner Direct to Retail for Kids” otrzymała firma SMYK za fantastyczne kolekcje dla dzieci na licencji „Pory na przygodę” i „Atomówek”; tytułem „Best Partner Direct to Retail for Adults” uhonorowano firmę LPP, doceniając kolekcje z bohaterami Cartoon Network przeznaczone dla młodzieży, które pojawiły się w sklepach House, Sinsay i Cropp; tytuł „Licensee of the Year” trafił do wydawnictwa Media Service Zawada za konsekwencję w budowaniu silnej marki magazynów Cartoon Network oraz Ben 10.

Dla gości konferencji przygotowano szereg atrakcji, m.in. Fabryka Koszulek, w której dzięki aplikacji Powerpuff Yourself można było stworzyć koszulkę ze swoim awaterem atomówkowym. Z kolei na stoisku z aplikacją Ben 10 Hero Experience, wszyscy chętni mogli przekonać się, jak działa rozszerzona rzeczywistość i korzystając z Omnitrixa, mogli przemienić się w jednego z kosmitów znanych z kreskówki „Ben 10”.

Komentarze

Powiązane

14.12.17, 12:12
| telewizja » informacje
Zoom TV ma zostać międzynarodową marką o charakterze uniwersalnym
Kino Polska TV SA  kupi od Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej 236 udziałów spółki Cable Television Networks & Partners sp. z o.o stanowiących 30 proc. w kapitale zakładowym. Dzięki temu Kino Polska TV SA będzie posiadać 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym CTN&P i stanie się jedynym właścicielem Zoom TV.
14.12.17, 09:12
| telewizja » informacje
Zoom TV od stycznia 2018 r. będzie należeć tylko do Kino Polska TV
Kino Polska TV zwiększy do 100 proc. udziały w kapitale zakładowym w spółce Cable Television Networks & Partners, nadawcy Zoom TV. 
14.12.17, 08:12
| telewizja » informacje
Nielsen Audience Measurement rozbuduje panel i wprowadzi Streaming meter
Nielsen Audience Measurement chce rozbudować panel telewizyjny i wprowadzić nowe narzędzie do pomiaru wideo online.
13.12.17, 19:12
| telewizja » informacje
Zoom TV dłużej w oknie otwartym w UPC Polska
Kanał Zoom TV będzie dostępny w oknie otwartym w pakiecie Select UPC Polska do 11 lutego 2018 r. Operator przedłużył okres odkodowania kanału i zduplikował jego sygnał.
13.12.17, 15:12
| telewizja » informacje
Uzasadnienie KRRiT dot. decyzji nałożenia kary pieniężnej dla kanału TVN24
KRRiT opublikowała uzasadnienie dot. decyzji o nałożeniu prawie 1,5 mln zł kary pieniężnej na Spółkę TVN SA, nadawcy TVN24. PRZEDSTAWIAMY SKRÓT OBSZERNEGO UZASADNIENIA. 
13.12.17, 11:12
| telewizja » wywiady | internet » wywiady
Teresa Wierzbowska: Internauci wciąż nie potrafią odróżnić źródeł legalnych od nielegalnych
O piractwie, edukacji w zakresie rozpoznawalności legalności źródeł, kradzieżach sygnału TV i planach Stowarzyszenia Sygnał. Rozmowa z Teresą Wierzbowską, Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Sygnał.
13.12.17, 09:12
| telewizja » seriale
Korona królów zadebiutuje w TVP1 1 stycznia 2018 r.
„Korona Królów” w reżyserii Wojciecha Pacyny, pod opieką literacką Ilony Łepkowskiej, będzie emitowana w TVP1 od 1 stycznia 2018 r. od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30.
12.12.17, 20:12
| telewizja » informacje | kultura » film
Komunia nagrodzona. Koprodukcja dokumentalna HBO Europe zdobyła Europejską Nagrodą Filmową
Historia 14-letniej Oli, która bierze na swoje barki obowiązki związane z opieką nad ojcem i bratem wykraczające daleko poza jej wiek, zdobyła Europejską Nagrodę Filmową podczas gali w Berlinie 9 grudnia br. 
12.12.17, 15:12
| telewizja » badania rynku
Gala z okazji 25- lecia Telewizji Polsat: 2,5 mln widzów
Jubileuszowa gala z okazji 25-lecia Telewizji Polsat przyciągnęła przed telewizory średnio ponad 2,5 miliona widzów. 
11.12.17, 20:12
| telewizja » informacje
TVN24 odrzuca oskarżenia KRRiT
TVN24 w komunikacie prasowym odrzuca oskarżenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przeciwko TVN24 i zapowiada złożenie apelacji od decyzji nakładającej na spółkę karę za obsługę wydarzeń w Sejmie i pod Sejmem RP w grudniu 2016 r. 
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 15.01.18

Do zdobycia jedna gra planszowa. 

do 14.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Http://www.Autodoc.PL