02.10.17, 17:10

Grupa Uzdrowiska Polskie z odświeżoną szatą graficzną

Logo Uzdrowiska Polskie
Fot.: materiały prasowe

Grupa Uzdrowiska Polskie zakończyła prace nad odświeżeniem wizualnym identyfikacji Uzdrowiska Konstancin-Zdrój, Uzdrowiska Nałęczów, Uzdrowiska Kamień Pomorski oraz Uzdrowiska Iwonicz-Zdrój.

Nowy, spójny system wizualny ma być ważnym elementem komunikacji, zarówno z klientami, jak i z mediami. Jego podstawę stanowi specjalnie zaprojektowane logo. 

„Przy opracowywaniu znaków firmowych zależało nam przede wszystkim na ujednoliceniu wizerunku Grupy, dlatego też wprowadziliśmy element łączący wszystkie znaki, którym jest zielona mapa Polski. Ma się on kojarzyć z tradycją - a co za tym idzie - ma w pełni wykorzystać potencjał faktu, że Uzdrowiska cechuje wiele lat doświadczeń w lecznictwie i bliskości z naturą. Wkomponowanie w znak konturu Polski, wpisuje się w promocję poczucia tożsamości narodowej” – mówi Maciej Markowski, wiceprezes Zarządu Uzdrowiska Konstancin-Zdrój.

Znaki wszystkich Uzdrowisk zostały zaprojektowane w tym samym stylu, a elementem rozróżniającym poszczególne z nich (poza nazwą lokalizacji) ma być symbol nawiązujący do danego miejsca. W celu łatwiejszego rozróżnienia, do każdego Uzdrowiska został przypisany odmienny kolor przewodni.

W wyniku prac nad SIW w Uzdrowiskach powstała „Księga Znaku”, która w sposób kompleksowy opisuje elementy systemu identyfikacji wizualnej oraz sposoby i zasady ich wykorzystania. Księga obejmuje wszelkie elementy wizualnej identyfikacji Uzdrowisk.

„Spójna identyfikacja wizualna Grupy Uzdrowiska Polskie niesie ze sobą wiele korzyści. Mamy nadzieję, że nowe logo będzie zapadało w pamięć, co z kolei pozwoli także wizualnie wyróżnić nas spośród konkurencyjnych uzdrowisk a także wzmocni siłę komunikacji i efekt synergii 4 Uzdrowisk” – podkreśla Maciej Markowski.

Komentarze

Powiązane

16.12.17, 19:12
| reklama & PR » informacje
POiNTB zajmie się Media Relactions dla ifm electronic
Z końcem br., agencja PR POiNTB, rozpocznie współpracę w zakresie Media Relations z ifm electronic, firmą specjalizującą się w projektowaniu rozwiązań systemowych.
16.12.17, 17:12
| reklama & PR » informacje
Communication Unlimited dla marki Veroval
Niemiecki producent działający w branży opatrunkowych wyrobów medycznych, wprowadza na rynek detaliczny nową markę diagnostyki domowej - Veroval.
16.12.17, 15:12
| reklama & PR » informacje
Transporeon klientem Multi Communications
Platforma w chmurze, Transporeon została klientem agencji Multi Communications.
16.12.17, 13:12
| reklama & PR » informacje
Codecool klientem On Board PR
Polski oddział węgierskiej szkoły programowania Coodecool został klientem agencji On Board PR – ECCO Network.
16.12.17, 09:12
| reklama & PR » informacje
Tu się gotuje! Telewizyjny projekt Winiary na antenie TVN
2 grudnia br., na antenie TVN rozpoczęła się emisja fabularnego miniserialu kulinarnego z Davidem Gaboriaud, którego głównym sponsorem i partnerem jest marka WINIARY.
15.12.17, 19:12
| reklama & PR » informacje
Kostrzewa PR dla Eichholtz by Clue
Z początkiem grudnia br. Kostrzewa PR rozpoczęła działania public relations dla Eichholtz by Clue, flagowego salonu w Polsce ekskluzywnej marki Eichholtz.
15.12.17, 14:12
| reklama & PR » informacje
Postaw talerz na Święta. Akcja marki Ambition
Agencja K2 Media, w ramach nowo rozpoczętej współpracy z marką Ambition, producentem rozwiązań AGD do kuchni i jadalni, realizuje akcję „Postaw talerz na Święta”, w której całkowity dochód ze sprzedaży specjalnie wyprodukowanych, świątecznych talerzy zostanie przekazany bankom żywności.
15.12.17, 13:12
| reklama & PR » informacje
Ambasadorki Streetcom testują nową linię produktów marki Winiary
2000 Ambasadorek Streetcom będzie testować nową linię produktów WINIARY POMYSŁ NA… Pieczone w sosie. To kolejna współpraca agencji z marką.
15.12.17, 11:12
| reklama & PR » informacje
Cut The Mustard obsłuży markę Dawtona w 2018 roku
W ramach wygranego przetargu, agencja Cut The Mustard wprowadzi nową platformę komunikacji dla marki Dawtona w mediach społecznościowych oraz będzie odpowiedzialna za stałe tworzenie contentu.
15.12.17, 10:12
| reklama & PR » informacje
Trwa kampania multirozrywkowych laptopów IdeaPad marki Lenovo
Wystartowała kampania telewizyjna i internetowa dla nowej serii laptpów IdeaPad marki Lenovo. Przygotowaniem jej zajęły się Agencja kreatywna Change Serviceplan i dom mediowy Value Media, które działają w ramach Group One.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 15.01.18

Do zdobycia jedna gra planszowa. 

do 14.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Http://www.Autodoc.PL