02.10.17, 08:10

Radio eM Kielce przeniosło się do nowej siedziby

Radio eM Kielce nadaje swój program z nowej siedziby przy ulicy Sienkiewicza 2 w Kielcach. 

Tym samym Diecezjalne Radio eM opuściło dotychczasową siedzibę przy ul. Jana Pawła II 4, w której program tworzony był bez przerwy od 25 lat. „Mamy ogromny sentyment do starej już siedziby. Tam wszystko się zaczęło, chciałoby się powiedzieć. Teraz chcemy, aby adres Sienkiewicza 2 na stałe zapisał się w przestrzeni Kielc jako ważne miejsce budowania społeczności lokalnej, wartościowych spotkań, dyskusji, kultury i wsparcia dla potrzebujących pomocy” – powiedział dyrektor programowy radia Piotr Michalec.

Na pierwszym piętrze budynku przy Sienkiewicza 2 znajduje się m.in. studio emisyjne, z którego nadawany jest program na żywo wraz z przeszklonym VIP-roomem. To właśnie stąd nadawane są pasma programowe, rozmowy z gośćmi oraz serwisy informacyjne. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym program powstaje w technologii cyfrowej w najwyższej jakości dźwięku. Centralne miejsce w studiu zajmuje zintegrowany stół emisyjny AXIA wraz z mikrofonami pozwalający na udział w audycji pięciu osób.

W nowej siedzibie znajduje się także nowoczesne studio produkcyjne, w którym nagrywane są audycje, słuchowiska, reklamy oraz debaty. „Dla mnie jest to duże przeżycie, bo po 25 latach przeprowadzamy się. Doskonale pamiętam, jak jeszcze w starej siedzibie zaczynaliśmy budowę studia i wyposażanie. W tej chwili jest zupełnie inny świat, wszystko się zmieniło, weszły technologie cyfrowe. Mam nadzieję, że to nowe miejsce nie tylko wpłynie na samą jakość dźwięku, ale i na jakość programu. Nowa siedziba daje nam szansę na zaistnienie w przestrzeni miejskiej. Odtąd jesteśmy w ścisłym centrum Kielc, przy słynnym kieleckim deptaku i chcemy to dobrze wykorzystać” – powiedział dyrektor naczelny Radia eM Kielce ks. Leszek Skorupa.

Przy Sienkiewicza 2 znajduje się także przestronny newsroom, w którym powstają materiały na antenę oraz na stronę internetową em.kielce.pl.

Radio eM Kielce, to diecezjalna rozgłośnia radiowa nadająca program o charakterze społeczno - religijnym od 1992 roku. Nadawanie rozpoczynała pod nazwą Radia „Jedność”. W latach 1999-2014 należała do sieci Plus. Od trzech lat działa pod nazwą Radia eM Kielce. Na antenie można usłyszeć ogólnopolskie i lokalne serwisy informacyjne, pasma publicystyczne oraz muzykę głównie w formacie oldies. Hasło programowe radia to „Twoje ulubione przeboje”.

Komentarze

Powiązane

13.10.17, 12:10
radio » ludzie
Bartosz Szwoch w zarządzie Eurozetu
Bartosz Szwoch został członkiem zarządów spółek Eurozet i Eurozet Radio wchodzących w skład Grupy Eurozet.
13.10.17, 08:10
radio » badania rynku
Sieci radiowe: Radio Plus w dół, Radio Wawa w górę
Najpopularniejszą siecią radiowa w Polsce pozostaje Eska – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lipca 2017 r. do 30 września 2017 r. (sieci radiowe).
12.10.17, 22:10
radio » informacje
Radio WNET ponownie w eterze. Teraz w Warszawie na 87,8 FM przez miesiąc
17 października br. ponownie w eterze zagoszczą „Poranki WNET”. Radio WNET będzie nadawać z Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na częstotliwości 87,8 MHz z mocą 150W ERP.
12.10.17, 13:10
radio » badania rynku
III kwartał 2017 r.: RMF FM liderem, Radio Zet w górę, Jedynka i Trójka w dół
Liderem rynku pozostaje Radio RMF FM. Największy wzrost udziałów zanotowało Radio Zet, a największy spadek Jedynka – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lipca 2017 r. do 30 września 2017 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
12.10.17, 12:10
radio » informacje
Koncesje dla Eski Kraśnik 92,8 FM oraz Radia FAMA 99,1 FM
Podczas posiedzenia 5 października br., Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesje dwóm lokalnym stacjom: Esce Kraśnik 92,8 FM oraz Radiu FAMA 99,1 FM.
12.10.17, 10:10
radio » informacje
Nowe programy jesiennej ramówce Polskiego Radia Koszalin
Żywe, pełne twardych dyskusji z udziałem gości, tematyczne „półgodzinki”, nowa oprawa publicystycznych wieczorów oraz program interwencyjny – to nowe propozycje programowe Polskiego Radia Koszalin, które goszczą w jesiennej ramówce. 
12.10.17, 08:10
radio » informacje
25. urodziny Informatora ekonomicznego w Trójce
12 października 1992 r. w Trójce wyemitowany został po raz pierwszy „Informator ekonomiczny” – audycja, której pomysłodawcą jest Wiktor Legowicz. 12 października br. stacja nada specjalne wydanie programu.
11.10.17, 06:10
radio » informacje
Konopielka w interpretacji Jacka Braciaka w Dwójce
Od środy, 11 października br., Dwójka w cyklu „Książka do słuchania” zaprasza na premierę powieści Edwarda Redlińskiego „Konopielka” w interpretacji Jacka Braciaka.
09.10.17, 20:10
radio » informacje
Józef Skrzek na Rockowej Scenie Radia Koszalin
12 października br., o godz. 19:00 na Rockowej Scenie Polskiego Radia Koszalin wystąpi Józef Skrzek. Koncert odbędzie się w Studio Nagraniowo – Koncertowym im. Cz. Niemena Polskiego Radia Koszalin.
09.10.17, 18:10
radio » informacje
Anna Rawska oraz Grażyna Preder nagrodzone podczas Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów
Sukces reportażystek Polskiego Radia Koszalin podczas Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów. Nagrody otrzymały Anna Rawska oraz Grażyna Preder.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Konkursy
do 17.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Szczęście na widelcu. Powieść w pięciu daniach”.

do 16.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Czynnik miłości”.

do 13.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Wystarczy, że jesteś”.

Kalendarium
Dziś jest 17 października 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

18-20.10.2017 r., Warszawa.

Http://www.Autodoc.PL