03.10.17, 18:10

Templariusze (Knightfall) w HBO i HBO GO w grudniu

Kadr z filmu
Fot.: materiały prasowe

Polska premiera nowego serialu History odbędzie się w HBO GO 7 grudnia br., a 8 grudnia w HBO. Dziesięcioodcinkowy sezon, który został wyprodukowany przez A+E Studios we współpracy z prowadzoną przez Jeremy’ego Rennera spółką The Combine, Island Pictures i studiem produkcyjnym Midnight Radio, ma przedstawiać widzom kulisy średniowiecznej polityki oraz wojen toczonych przez templariuszy - najpotężniejszy, najbogatszy i najbardziej tajemniczy zakon rycerski wieków średnich, którego członkowie mieli strzec najświętszych relikwii chrześcijaństwa.

Akcja serialu rozpoczyna się tuż po upadku Akki, ostatniego bastionu templariuszy w Ziemi Świętej, gdzie Święty Graal ginie w zagadkowych okolicznościach. Wiele lat później pojawiają się wskazówki, które sugerują, gdzie może znajdować się Graal. Szlachetnie urodzony, odważny i uparty członek zakonu templariuszy rycerz Landry (Tom Cullen) wysyła grupę braci na śmiertelnie niebezpieczną misję, której celem jest odzyskanie zaginionego kielicha.

Głównymi motywami serialu są wiara, poświęcenie i ofiara, polityka, miłość, władza i zemsta. Obok Cullena w serialu widzowie będą mogli oglądać także Pádraica Delaneya, który wcieli się w rolę Gawaina, niegdyś najsłynniejszego szermierza zakonu templariuszy, który został okaleczony podczas bitwy o Akkę, oraz Simona Merrellsa jako Tancreda, lojalnego, odważnego i gotowego na wszystko rycerza, który jest wierny złożonemu zakonowi templariuszy ślubowaniu. Bohaterami serialu są najpotężniejsi ludzie średniowiecznej Europy. Jima Cartera („Downton Abbey”) widzowie będą mogli zobaczyć w roli papieża Bonifacego VIII, zwierzchnika zakonu templariuszy, który jest ostoją spokoju i stabilizacji w ogarniętym przez chaos średniowiecznym świecie. W rolę Joanny z Nawarry, hiszpańskiej księżniczki, żony Filipa IV Pięknego, wcieli się Olivia Ross („Wojna i pokój”). Ed Stoppard (serial „The Crown”) wcieli się w rolę Filipa IV Pięknego, najpotężniejszego europejskiego monarchy. Król Francji chce wzmocnić swoją władzę z pomocą makiawelicznego doradcy, pragmatycznego prawnika Williama De Nogaret, w którego rolę wcieli się Julian Ovenden („Downton Abbey”). Sabrinę Bartlett („Demony DaVinci”) będzie można zobaczyć w roli księżniczki Izabeli, córki Joanny z Nawarry i Filipa Pięknego, która wiele lat później będzie znana w Anglii jako „wilczyca z Francji”.

„Templariusze” to kolejny serial fabularny własnej produkcji kanału HISTORY, który ma w swojej ramówce tak głośne tytuły jak „Wikingowie” (już niedługo odbędzie się premiera VI, liczącego 20 odcinków sezonu), dramat wojenny „SIX” (trwa produkcja II sezonu) oraz premierowe seriale „Blue Book”, którego producentem wykonawczym jest laureat Oscara i Złotego Globu Robert Zemeckis i „The Breach Inside The Impeachment of Bill Clinton” firmowany przez zdobywcę nagrody Emmy, producenta R.J. Cutlera.

Serial „Templariusze” został wyprodukowany przez wytwórnię A+E Studios we współpracy ze spółkami The Combine, Island Pictures i Midnight Radio. Jego pomysłodawcami i producentami wykonawczymi ze strony spółki The Combine są Don Handfield („Gra życia”, „McImperium”) i Richard Rayner („Los Angeles bez mapy”) oraz nominowany do Nagrody Akademii Filmowej i Złotego Globu Jeremy Renner („American Hustle”, „The Hurt Locker”). Dominic Minghella („Doktor Martin”, „Robin Hood”) jest producentem wykonawczym i showrunnerem serialu ze strony Island Pictures. Producentami wykonawczymi ze strony Midnight Radio są Jeff Pinker (seriale „Lost”, „Fringe: Na granicy światów”), Andre Nemec („Alias”, „Mission Impossible: Ghost Protocol”), Josh Applebaum („Mission Impossible: Ghost Protocol”) i Scott Rosenberg („Jumanji: Przygoda w dżungli”). Obowiązki producentów wykonawczych pełnią Barry Jossen i Douglas Mackinnon. Arturo Interian jest producentem wykonawczym ze strony kanału HISTORY. Międzynarodową sprzedażą praw do serialu „Knighfall” zajmuje się spółka A+E Networks.

Komentarze

Powiązane

19.10.17, 08:10
telewizja » seriale
Amerykański producent przygotuje pilota adaptacji polskiego serialu Artyści
Telewizja Polska podpisała przedwstępną umowę z Intrigue Enrtertaiment na sprzedaż praw do adaptacji serialu „Artyści” na rynek amerykański. W Cannes od 16 do 19 października br. trwają największe światowe targi telewizyjne MIPCOM 2017. 
17.10.17, 15:10
telewizja » informacje
MTV Music już nadaje
VIVA Polska zmieniła się w MTV Music. Tym samym Viacom International Media Networks chce koncentrować się na rozwoju lokalnych wersji swoich flagowych globalnych marek i wzmocnić swoją pozycję w segmencie muzycznym. 
17.10.17, 14:10
telewizja » informacje
Poważne zmiany w Nowa TV. Znika Moda na sukces, mniej publicystyki
Od listopada br. na antenie Nowa TV dominować mają filmy i seriale dokumentalne. Zmienia się także strategia stacji w zakresie dystrybucji oferty newsowo-publicystycznej - część programów pozostaje na antenie, a część jest przenoszona do Internetu.
16.10.17, 20:10
telewizja » informacje
Magazyn 997 nie znalazł się w listopadowym cenniku Biura Reklamy TVP
Biuro Reklamy Telewizji Polskiej nie umieściło magazynu „997” Michała Fajbusiewicza w listopadowym cenniku i ramówce. 
16.10.17, 12:10
telewizja » ludzie
Monika Mazur poprowadzi Lajk! w TVP2
Monika Mazur, aktorka znana m.in. z roli w serialu „Na sygnale, została nową prowadzącą lifestylowy magazyn „Lajk!” emitowany w TVP2. 
16.10.17, 11:10
telewizja » informacje
Ziemowit Piast Kossakowski po tekście o rezydentach i kawiorze zawieszony
Zarząd Telewizji Polskiej zdecydował, że Ziemowit Piast Kossakowski został zawieszony w wykonywaniu obowiązków na czas nieokreślony.
16.10.17, 08:10
telewizja » informacje
Platforma nc+ nabyła prawa do ligi NBA na kolejny sezon
Platforma nc+ przedłużyła prawa telewizyjne do rozgrywek zawodowej amerykańskiej ligi koszykówki NBA na sezon 2017/2018. 
15.10.17, 20:10
telewizja » seriale
Królestwo zwierząt w TNT
„Królestwo zwierząt” to nowy serial TNT opowiadający historię siedemnastoletniego Joshua, chłopaka który po śmierci matki trafia pod opiekę krewnych w południowej Kalifornii. 
15.10.17, 15:10
telewizja » informacje
Koncert Jubileuszowy Jaka to melodia? na Torwarze
21 października br. na Torwarze w Warszawie zorganizowane zostanie muzyczne widowisko z okazji 20-lecia programu „Jaka to melodia?”. 
14.10.17, 18:10
telewizja » seriale
Babylon Berlin. Najdroższy serial w historii niemieckiej TV w HBO
W sobotę, 14 października br. o godz. 22.25 w odkodowanym HBO odbędzie się premiera dwóch pierwszych odcinków wysokobudżetowej produkcji „Babylon Berlin”. 
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Konkursy
do 20.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Dzieci z Bullerbyn”.

do 19.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Kubuś Puchatek”.

do 18.11.17

Do zdobycia jednen egzemplarz książki „Ucieczka znad rozlewiska”.

Kalendarium
Dziś jest 21 października 2017
Polecamy
Konferencje

18-20.10.2017 r., Warszawa.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL