17.10.17, 09:00

Wystartował NewsMavens.com. Europa w oczach kobiet

Logo serwisu
Fot.: materiały prasowe

15 dziennikarek z 12 mediów i przegląd najistotniejszych z perspektywy kobiet artykułów z opiniotwórczych europejskich tytułów – tak prezentuje się NewsMavens.com. Anglojęzyczny serwis z treściami informacyjnymi selekcjonowanymi wyłącznie przez kobiety z europejskich newsroomów miał swoją oficjalną premierę 16 października br. NewsMavens.com to projekt zainicjowany przez „Wysokie Obcasy” i „Gazetę Wyborczą”, stworzony dzięki dofinansowaniu firmy Google w ramach programu Digital News Initiative.

NewsMavens.com to przegląd najciekawszych i najważniejszych tekstów wybranych przez „kuratorki” z różnych mediów newsowych w Europie. Serwis powstaje dzięki współpracy wydawców – obecnie w jego zespole pracuje 15 dziennikarek z 12 tytułów. Każda z nich wybiera i opisuje w języku angielskim swoim zdaniem najważniejsze publikacje macierzystego medium, dając odbiorcom NewsMavens.com kobiece spojrzenie na wydarzenia w Europie, zwłaszcza te spoza głównego nurtu, dotyczące mniejszych państw członkowskich Unii Europejskiej.

Dzięki NewsMavens.com chcemy znaleźć odpowiedzi na kilka ważnych pytań, m.in. czy nierównowaga płci w europejskich newsroomach, gdzie kobiety stanowią tylko ok. 27 proc. wyższej kadry menedżerskiej, wpływa na to, jak opowiadana jest historia nowoczesnej Europy? Już po pierwszym tygodniu testowej działalności serwisu widać, że redaktorki pracujące dla NewsMavens.com zwracają uwagę na kwestie wykraczające poza zakres zainteresowań wielu decydentów w głównych serwisach informacyjnych. Sprawdzimy też, czy kobiecy przegląd publikacji będzie przyciągać internautów, a zwłaszcza internautki” - mówi Zuzanna Ziomecka, szefowa i pomysłodawczyni NewsMavens.com.

Codziennie na NewsMavens.com pojawia się od pięciu do ośmiu publikacji w języku angielskim. Kuratorki piszące dla serwisu mają pełną dowolność w kwestii doboru materiałów prezentowanych na stronie – swój wybór krótko uzasadniają, przedstawiając tło danej sprawy i lokalny wydźwięk tematu. Oprócz uzasadnienia, publikacje w serwisie zawierają podsumowanie materiału z danego medium oraz link do oryginału wraz z przyciskiem Google Translate pozwalającym zapoznać się przetłumaczoną wersją. Dodatkowo serwis oferuje podsumowanie newsów z danego tygodnia opatrzone komentarzem redakcyjnym.

Obecny kształt NewsMavens.com to pierwsza odsłona naszego serwisu. W następnych miesiącach będziemy pracować nad jego kolejnymi funkcjonalnościami, jak codzienne i tygodniowe newslettery, a także dodawać nowe rodzaje publikacji - wywiady z najbardziej wpływowymi kobietami ze świata polityki czy sztuki” – wyjaśnia Zuzanna Ziomecka. „Chcemy też poszerzać i wzmacniać naszą wirtualną redakcję – moim celem jest to, by na NewsMavens.com pojawiały się publikacje redaktorek ze wszystkich 28 unijnych krajów” – dodaje Ziomecka.

Jak dotąd do inicjatywy „Gazety Wyborczej” przyłączyło się 12 partnerów – to znane i popularne w swoich krajach redakcje dzienników, magazynów, a nawet stacji radiowej, m.in. irlandzkiego „The Irish Times”, austriackiego „Der Standard”, słowackiego „Dennika N” oraz włoskiego „MicroMega”. NewsMavens.com wspierają też World Editors Forum i Women in News. Cały czas trwa rekrutacja kuratorek – do NewsMavens.com mogą dołączyć dziennikarki pracujące w europejskich mediach newsowych.

Start NewsMavens.com promowany jest działaniami z zakresu marketingu internetowego, które zaprojektowała i realizuje agencja iProspect Poland.

Projekt związany ze stworzeniem serwisu NewsMavens.com, przygotowany przez „Wysokie Obcasy” i „Gazetę Wyborczą”, wygrał dofinansowanie firmy Google w ramach drugiej rundy programu the Digital News Initiative – w kategorii dużych projektów rozpatrywanych w programie.

NewsMavens.com rozwijany jest poza Wyborcza.pl i nie jest objęty systemem płatnej subskrypcji treści – jego publikacje są dostępne dla wszystkich internautów.

Komentarze

Powiązane

21.02.18, 18:00
| radio » informacje | internet » informacje
Polskie Radio ze specjalnym serwisem w 40. rocznicę powstania Wolnych Związków Zawodowych
Z okazji 40. rocznicy powstania pierwszych Wolnych Związków Zawodowych, Portal Polskiego Radia przygotował specjalny serwis, w którym znalazły się materiały dźwiękowe i wideo, opinie historyków oraz nagrania i relacje osób, które współtworzyły organizację.
21.02.18, 15:00
| telewizja » informacje | internet » informacje
IPLA w nowej szacie graficznej i z kanałami HBO
Wystartowała nowa odsłona IPLI. Nowy, przyjazny wygląd, prostota, intuicyjność i łatwość wyszukiwania treści to mają być główne atuty serwisu po metamorfozie. Zmiany zaszły także w samej ofercie. 
21.02.18, 15:00
| prasa » informacje | internet » informacje
Bauer testuje nowy magazyn Netfilm
Wydawnictwo Bauer testuje nowy koncept, wprowadzając do sprzedaży magazyn „Netfilm”, skierowany do użytkowników platform VOD. 
21.02.18, 10:00
| internet » e-commerce
Sklep-Presto.pl przejęty przez Grupę Morele
Grupa Morele, należąca do portfolio spółek funduszy MCI Capital, zakończyła przejęcie drugiego pod względem wielkości internetowego sklepu sportowego w Polsce Sklep-Presto.pl.
21.02.18, 09:00
| radio » informacje | internet » informacje
Radio Książki już działa. Cykl podcastów Michała Nogasia
Zadebiutował cykl podcastów Michała Nogasia pt. "Radio Książki". To nowe, wspólne przedsięwzięcie "Książek. Magazynu do czytania", "Gazety Wyborczej" oraz serwisu Audioteki. 
20.02.18, 20:00
| internet » informacje
Ponad 300 prawników współpracuje z serwisem TuPrawnik.pl
Na rynku pojawił się start-up TuPrawnik.pl umożliwiający znalezienie odpowiedniego specjalisty poprzez Internet. 
20.02.18, 12:00
| internet » badania rynku
Internauci obserwowali wyprawę na Nanga Parbat w serwisach sportowych
27 i 28 stycznia br. szczególne zainteresowanie internautów wzbudziły wydarzenia towarzyszące wyprawie na Nanga Parbat z udziałem polskiego wspinacza. Wpłynęło to na wzrost odwiedzalności serwisów sportowych. Wydłużył się również czas spędzony na stronach WWW związanych z tą tematyką - wynika zj analizy firmy Gemius.
19.02.18, 23:40
| internet » wywiady | biznes i technologie » informacje
Mariusz Pełechaty: Wykorzystywanie chatbotów zwyczajnie się opłaca
O idei chatbotów, wrocławskim chatbocie, a także o ich marketingowych możliwościach. Rozmowa z Mariuszem Pełechatym, dyrektorem kreatywnym w KODA Bots.
19.02.18, 22:45
| internet » informacje
Pojawił się serwis Noclegi.interia.pl
Noclegi.interia.pl to wspólny projekt Interii i platformy rezerwacyjnej Nocleg.pl, należącej do Szallas.hu.
19.02.18, 15:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Unique Ad poszerza portfolio o pięć serwisów
Unique Ad poszerza swoje portfolio. Do jego grona dołączył serwis ising.pl oraz cztery serwisy Grupy Popularne: pyszności.pl, nauka.rocks, genialne.to i kochamyzwierzaki.pl. Witryny trafią do oferty lifestylowej Unique Ad.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 23.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL