20.10.17, 18:10

Choinki Jedynki 2017. 14. edycja akcji charytatywnej Jedynki

Logo stacji
Fot.: materiały prasowe

W niedzielę, 22 października br. rusza XVI Akcja Charytatywna Programu Pierwszego Polskiego Radia „Choinki Jedynki 2017”, której celem, podobnie jak w ubiegłym roku, jest zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji im. Brata Alberta. Tradycyjnie w przedsięwzięcie włączą się przyjaciele Radiowej Jedynki – osobowości ze świata kultury, muzyki, filmu, nauki i sportu. Honorowy patronat nad Akcją objęła Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agata Kornhauser-Duda. 

Już po raz szesnasty Program Pierwszy Polskiego Radia organizuje „Choinki Jedynki”. W ramach akcji powstaną obrazy i rysunki, które zostaną zlicytowane na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundacji im. Brata Alberta. Autorami malunków zatytułowanych „Tajemnice Bożego Narodzenia” będą, dzieci biorące udział w konkursie, Przyjaciele Radiowej Jedynki, a także podopieczni obu fundacji.

W niedzielę 22 października (specjalna audycja po godz. 15) wystartuje konkurs rysunkowy dla dzieci i młodzieży w wieku od lat 6 do lat 16, który potrwa do 17 listopada br. Prace w dowolnej technice, w formacie od A-4 do A-2, o tematyce „Tajemnice Bożego Narodzenia”, nadsyłane do Jedynki, oceni jury w składzie: Aneta Kosin – plakacistka, kreatorka wizerunku, prof. Franciszek Maśluszczak – artysta malarz, pedagog i Marek Jaromski – artysta grafik. Jury wybierze 20 najciekawszych prac, które zostaną zlicytowane podczas finału akcji 9 grudnia br. na antenie Jedynki wraz z 12 rysunkami autorstwa podopiecznych Fundacji Anny Dymnej i Brata Alberta. Licytację w godz. 8.00 - 19.30 poprowadzą: Agnieszka Kunikowska, Małgorzata Raducha, Bogdan Sawicki i Daniel Wydrych.

Od 2013 r. do akcji włączają się znane osobistości ze świata kultury, nauki, sportu i mediów. W tym roku, 3 grudnia, w siedzibie Polskiego Radia namalują obrazy pod hasłem „Tajemnice Bożego Narodzenia”. Swój udział we wspólnym malowaniu zapowiedzieli m.in.: Cleo, Beata Chmielowska-Olech, Katarzyna Czapla, Paweł Golec, prof. Wiesław Jędrzejczak, Marek Kamiński, Zofia Kucówna, Michał Lorenc, Piotr Małachowski, Małgorzata Rożniatowska, Muniek Staszczyk, Magda Steczkowska, Marcin Wolski. Prace Przyjaciół Radiowej Jedynki będzie można wylicytować podczas aukcji w dniach 4-8 grudnia br. („Cztery Pory Roku” godz. 9.00 – 11.55). Licytacje na antenie poprowadzi, jak co roku Małgorzata Raducha.

Jedynka będzie informować o całym przedsięwzięciu, zachęcając najmłodszych słuchaczy do wzięcia udziału w konkursie, a dorosłych – w wieńczącej go licytacji.

Komentarze

Powiązane

21.11.17, 08:11
radio » informacje
Radio Łódź z osobnymi porankami w Łodzi i Sieradzu
Łódzka rozgłośnia od niedawna nadaje podwójny poranny program. Od poniedziałku do piątku pasmo „Na dzień dobry” (6.00-10.00) ma swoje lokalne wydanie w Sieradzu, Wieluniu i Wieruszowie. 
20.11.17, 14:11
radio » ludzie
Nie żyje Jarosław Hasiński
19 listopada br. zmarł Jarosław Hasiński-Dyrektor Cyfryzacji i Administracji Polskiego Radia Koszalin. Miał 61 lat. 
19.11.17, 12:11
radio » informacje
Poszukiwany/poszukiwana na antenie Czwórki
W każdy wtorek i czwartek po godz. 17.00 na antenie Czwórki – w konkursie „Poszukiwany/poszukiwana” – słuchacze maja za zadanie odnaleźć cel na mapie i wskazują do niego właściwą drogę. Do wygrania przez cały miesiąc są powerbanki i lokalizatory. 
17.11.17, 17:11
radio » informacje
Serce ciemności. Jan Nowicki i Jerzy Trela w słuchowisku z Radia Kraków
Trwają obchody z okazji 160. rocznicy urodzin Josepha Conrada. Z tej okazji Radio Kraków wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym zapraszają na słuchowisko „Serce ciemności” z udziałem Jana Nowickiego i Jerzego Treli.
17.11.17, 12:11
radio » ludzie
Michał Cieślik w zespole MUZO.FM. Nowa ramówka od 20 listopada
Od 20 listopada br. do zespołu MUZO.FM dołącza Michał Cieślik. Dziennikarz poprowadzi razem z Martą Tryburą poranne pasmo „Strażnicy Świtu” oraz autorski program w piątki od godziny 20:00. Częściowo zmieni się także ramówka.
16.11.17, 10:11
radio » badania rynku
Kraków: RMF FM w górę, Trójka z największym spadkiem
W Krakowie Radio RMF FM umocniło się na pozycji lidera - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 maja 2017 r. do 31 października 2017 r. (miasto Kraków). 
16.11.17, 09:11
radio » informacje
Nagrody w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego wręczone
15 listopada br. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursów w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego – o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. 
15.11.17, 20:11
radio » informacje
Kapituły Nagrody Radia ZET: dziennikarz ujawniając informacje poufne nie powinien być z tego tytułu ścigany karnie
Kapituła Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego w specjalnym stanowisku przypomniała, że dziennikarz ujawniając informacje poufne, często niewygodne dla decydentów, działa w interesie publicznym i nie powinien być z tego tytułu ścigany karnie. 
15.11.17, 18:11
radio » informacje
Wojciech Bojanowski laureatem Nagrody Radia ZET im. A. Woyciechowskiego 2017
Wojciech Bojanowski został tegorocznym laureatem prestiżowej dziennikarskiej Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Wyróżnienia honorowe przyznano Michałowi Kołodziejczykowi (WP SportoweFakty) oraz Adamowi Wajrakowi („Gazeta Wyborcza”).
15.11.17, 12:11
radio » informacje
Mirosław Korkosz nie żyje
Zmarł Mirosław Korkosz, założyciel prywatnego łódzkiego Radia Classic.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Konkursy
do 22.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 23 listopada 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL