20.10.17, 18:00

Choinki Jedynki 2017. 14. edycja akcji charytatywnej Jedynki

Logo stacji
Fot.: materiały prasowe

W niedzielę, 22 października br. rusza XVI Akcja Charytatywna Programu Pierwszego Polskiego Radia „Choinki Jedynki 2017”, której celem, podobnie jak w ubiegłym roku, jest zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji im. Brata Alberta. Tradycyjnie w przedsięwzięcie włączą się przyjaciele Radiowej Jedynki – osobowości ze świata kultury, muzyki, filmu, nauki i sportu. Honorowy patronat nad Akcją objęła Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agata Kornhauser-Duda. 

Już po raz szesnasty Program Pierwszy Polskiego Radia organizuje „Choinki Jedynki”. W ramach akcji powstaną obrazy i rysunki, które zostaną zlicytowane na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundacji im. Brata Alberta. Autorami malunków zatytułowanych „Tajemnice Bożego Narodzenia” będą, dzieci biorące udział w konkursie, Przyjaciele Radiowej Jedynki, a także podopieczni obu fundacji.

W niedzielę 22 października (specjalna audycja po godz. 15) wystartuje konkurs rysunkowy dla dzieci i młodzieży w wieku od lat 6 do lat 16, który potrwa do 17 listopada br. Prace w dowolnej technice, w formacie od A-4 do A-2, o tematyce „Tajemnice Bożego Narodzenia”, nadsyłane do Jedynki, oceni jury w składzie: Aneta Kosin – plakacistka, kreatorka wizerunku, prof. Franciszek Maśluszczak – artysta malarz, pedagog i Marek Jaromski – artysta grafik. Jury wybierze 20 najciekawszych prac, które zostaną zlicytowane podczas finału akcji 9 grudnia br. na antenie Jedynki wraz z 12 rysunkami autorstwa podopiecznych Fundacji Anny Dymnej i Brata Alberta. Licytację w godz. 8.00 - 19.30 poprowadzą: Agnieszka Kunikowska, Małgorzata Raducha, Bogdan Sawicki i Daniel Wydrych.

Od 2013 r. do akcji włączają się znane osobistości ze świata kultury, nauki, sportu i mediów. W tym roku, 3 grudnia, w siedzibie Polskiego Radia namalują obrazy pod hasłem „Tajemnice Bożego Narodzenia”. Swój udział we wspólnym malowaniu zapowiedzieli m.in.: Cleo, Beata Chmielowska-Olech, Katarzyna Czapla, Paweł Golec, prof. Wiesław Jędrzejczak, Marek Kamiński, Zofia Kucówna, Michał Lorenc, Piotr Małachowski, Małgorzata Rożniatowska, Muniek Staszczyk, Magda Steczkowska, Marcin Wolski. Prace Przyjaciół Radiowej Jedynki będzie można wylicytować podczas aukcji w dniach 4-8 grudnia br. („Cztery Pory Roku” godz. 9.00 – 11.55). Licytacje na antenie poprowadzi, jak co roku Małgorzata Raducha.

Jedynka będzie informować o całym przedsięwzięciu, zachęcając najmłodszych słuchaczy do wzięcia udziału w konkursie, a dorosłych – w wieńczącej go licytacji.

Komentarze

Powiązane

13.02.18, 13:00
| radio » informacje
Finał Festiwalu Opera Rara na antenie Dwójki
We wtorek, 13 lutego br., Program 2 Polskiego Radia będzie transmitować koncert zamknięcia Festiwalu Opera Rara w Krakowie. 
12.02.18, 21:00
| radio » informacje
Światowy Dzień Radia w Polskim Radiu
13 lutego br., w siódmy Światowy Dzień Radia, publiczny nadawca przygotował specjalne audycje i programy podkreślające szczególną rolę radia jako środka komunikacji na całym świecie.
12.02.18, 11:00
| radio » informacje | internet » informacje
Weszło FM z audycją z wulgaryzmami. Krzysztof Stanowski nie przebiera w słowach na Twitterze
9 lutego br. w Internecie zadebiutowało nowe radio sportowe Weszło FM, którego założycielem jest Krzysztof Stanowski. Już z soboty na niedzielę słuchacze mogli wysłuchać kontrowersyjnej audycji z wulgaryzmami.
12.02.18, 10:00
| radio » informacje
Trzy Po Trzy w Trójce. Nowy satyryczny cykl Mariusza Cieślika z udziałem satyryków i standuperów
Trójka rozpoczyna emisję nowego cyklu satyrycznego „Trzy Po trzy”. Jego autorem i gospodarzem będzie Mariusz Cieślik –wicedyrektor Programu 3 Polskiego Radia. Audycja „Trzy po trzy” na antenie codziennie o godz. 18.10. 
12.02.18, 08:00
| radio » informacje
Melosłownik Bryndala. Rafał Bryndal w ekipie Meloradia
Rafał Bryndal dołączył do zespołu Meloradia. W swoim nowym programie będzie opowiadał o dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości oraz języku, który za tą zmianą próbuje nadążyć. 
11.02.18, 12:00
| radio » informacje
Anita Lipnicka zagra w Radiu Koszalin
12 lutego br., o godzinie 18.00 w Studiu Nagraniowo - Koncertowym im. Czesława Niemena Polskiego Radia Koszalin wystąpi Anita Lipnicka & The Hats.
10.02.18, 18:00
| radio » informacje | kultura » muzyka
Nic dwa razy się nie zdarza. Utwory Łucji Prus w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia organizuje kolejny koncert. W niedzielę, 11 lutego br. w Studiu im. Władysława Szpilmana młode wokalistki i śpiewające aktorki wykonają najbardziej znane utwory z repertuaru Łucji Prus. 
09.02.18, 20:00
| radio » informacje
45-lecie audycji Sygnały Dnia. Jubileuszowy konkurs dla słuchaczy
Od poniedziałku, 12 lutego do soboty 17 lutego br., Jedynka organizuje konkurs związany z obchodami 45-lecia audycji „Sygnały Dnia”. 
09.02.18, 18:00
| radio » informacje
Święta bez Granic 2017. Ponad 1,2 mln zł dla dzieci z Syrii
Coroczna charytatywna akcja „Święta bez granic” Programu 3 Polskiego Radia dobiegła końca. W tym roku udało się zebrać rekordową sumę – dokładnie 1 mln 229 tys. 188 zł i 20 gr. Kwotę tę otrzymają dzieci z Syrii. 
09.02.18, 10:00
| radio » informacje
Zagadkowa Osiecka. Nowy cykl Katarzyny Stoparczyk w Trójce
W niedzielę, 11 lutego br. w Trójce zadebiutuje „Zagadkowa Osiecka” czyli nowy autorski projekt Katarzyny Stoparczyk. 
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 19.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz audiobooka.

do 15.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL