26.10.17, 08:10

Raport IMM: RMF FM cytowane najczęściej we wrześniu

RMF FM było we wrześniu najczęściej cytowanym medium – wynika z raportu IMM „Najbardziej opiniotwórcze media”. Przygotowanego przez Instytut Monitorowania Mediów. Drugie i trzecie miejsce przypadło „Rzeczpospolitej” i Radiu ZET. 

Na czwartym i piątym miejscu znalazły się odpowiednio „Dziennik Gazeta Prawna” i „Sieci Prawdy”. We wrześniu największą uwagę dziennikarzy w Polsce przykuła sprawa powiązań finansowych Michała Królikowskiego oraz kontynuacja tematu reformy sądownictwa w Polsce.

Prasa. Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych września znalazła się „Rzeczpospolita”, która zawdzięcza swoją pozycję informacjom na temat reformy sądownictwa w Polsce. RP wyprzedziła „Dziennik Gazetę Prawną” oraz „Sieci Prawdy”.
Najczęściej cytowanym tygodnikiem września były „Sieci Prawdy”. Na drugim miejscu znalazła się „Gazeta Polska”, a trzecie miejsce zajął „Newsweek”. Tygodnik „Sieci Prawdy” znalazł się na pierwszym miejscu dzięki rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim o reformie sądownictwa.
Najczęściej cytowanym miesięcznikiem września był „Forbes”. Na drugim miejscu znalazły się ex aequo miesięczniki „Elle” oraz „Playboy”. Trzecie miejsce przypadło „Pani”.

Telewizja
Wśród stacji telewizyjnych prowadzi TVN24, wyprzedzając TVP INFO oraz Polsat News. TVN24 zawdzięcza pierwszą pozycję wypowiedzi rzecznika prezydenta Krzysztofa Łapińskiego na temat projektów ustaw prezydenckich.

Radio
Liderem cytowalności wśród stacji radiowych w kwietniu jest RMF FM, które wyprzedziło Radio ZET oraz Trójkę. RMF FM uzyskało wiele cytowań dzięki rozmowie z Michałem Królikowskim o reformie sądownictwa oraz o badaniu przez prokuraturę jego powiązań finansowych z firmą paliwową, która wyłudzała podatek VAT.

Portale internetowe
Najczęściej cytowanym portalem internetowym we wrześniu został Onet.pl. Swoją pozycję zawdzięcza informacjom na temat najnowszego sondażu poparcia partii politycznych przeprowadzonego przez IBRiS. Kolejne pozycje zajmują wPolityce.pl oraz Wirtualna Polska.

Media ekonomiczne
„Dziennik Gazeta Prawna” po raz kolejny uplasował się na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych w Polsce dzięki informacjom na temat afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Dziennik wyprzedził m.in. „Puls Biznes” oraz stooq.pl.

Media regionalne
Wśród najczęściej cytowanych mediów regionalnych na pierwszym miejscu uplasowało się Radio Kraków, w związku z wypowiedzią premier Beaty Szydło na temat projektów prezydenckich. Kolejne miejsca zajęły Radio Plus oraz Radio Szczecin.
Badanie przeprowadzono na podstawie 6 178 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 30 września 2017 r.Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 6 294 razy (2 892 razy w prasie, 2 578 w telewizji i 824 w radio).

Komentarze

Powiązane

13.11.17, 09:11
prasa » informacje
Ewa Ewart AuTORytetem w Plebiscycie MediaTory
AuTORytetem studentów dziennikarstwa w 11. edycji Plebiscytu MediaTory - Studenckich Nagród Dziennikarskich została Ewa Ewart. 
10.11.17, 20:11
prasa » informacje
Kuchnia na cały rok. Specjalne wydanie magazynu Kuchnia
Ukazało się specjalne wydanie miesięcznika „Kuchnia”. To zbiór zeszytów z przepisami, które ukazują się co miesiąc w magazynie.
10.11.17, 08:11
prasa » informacje
Agora wprowadza nową strategię wydawniczą
Koncentracja na najsilniejszych markach prasowych i uporządkowanie portfolio wydawniczego, zbudowanie spójnej oferty działań okołowydawniczych, rozwój działań z zakresu custom publishing, a także poszukiwanie nowych możliwości na rynku prasy tradycyjnej - to najważniejsze cele nowej strategii wydawniczej pionu Czasopisma Agory.
09.11.17, 20:11
prasa » informacje
Specjalne wydanie Tylko Zdrowia o cukrzycy
Na rynku ukazało sie specjalne wydanie magazynu "Tylko Zdrowie" pod nazwą Jak dobrze żyć z cukrzycą”, które powstało we współpracy z lekarzami i dietetykami.
09.11.17, 09:11
prasa » informacje
Ks. Adam Boniecki upomniany przez przełożonego prowincji za wypowiedzi w mediach
Prowincja Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów wydała komunikat odnośnie ostatnich wypowiedzi ks. Adama Bonieckiego.
08.11.17, 14:11
prasa » informacje
Durszlak. Bauer testuje nowy magazyn kulinarny
22 listopada br. nakładame Wydawnictwa Bauer ukaże się testowe wydanie magazynu „Durszlak”.
06.11.17, 18:11
prasa » dodatki do gazet
Kalendarz z naklejkami na 2018 rok z miesięcznikiem Dziecko
Do całego nakładu grudniowego wydania miesięcznika „Dziecko”, który pojawi się na rynku 7 listopada br., zostanie dołączony kalendarz na 2018 rok z naklejkami.
04.11.17, 12:11
prasa » dodatki do gazet
Atlas nieba z Gazetą Wyborczą
W środę i w czwartek, 8 i 9 listopada br. razem z „Gazetą Wyborczą” będzie można kupić dwie części książki „Atlas nieba”.
31.10.17, 14:10
prasa » informacje
Nowa struktura segmentu miesięczników poradnikowych Wydawnictwa Bauer
Od 1 listopada br. Wydawnictwo Bauer wprowadza nową strukturę segmentu magazynów poradnikowych, obejmującego miesięczniki "Kobieta i Życie", "Olivia" oraz "Świat Kobiety".
31.10.17, 08:10
prasa » informacje
Specjalne wydanie Gazety Wyborczej z okazji dnia Wszystkich Świętych
We wtorek, 31 października br. ukazało się specjalne wydanie „Gazety Wyborczej” z okazji dnia Wszystkich Świętych.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Konkursy
do 17.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz gry.

do 16.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 21 listopada 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL