21.11.17, 11:00

Gemius: z Airbnb w Polsce korzystają głównie kobiety

Fot.: Gemius

W połowie listopada br. władze Vancouver zdecydowały o ograniczeniu wynajmu mieszkań w ramach Airbnb. To kolejne miasto, które podjęło taką decyzję. W związku z tym Gemius postanowił się przyjrzeć serwisowi Airbnb.pl w polskiej sieci i sprawdzić, kim są odwiedzający go internauci. Dwie trzecie z nich to kobiety, a co piąty użytkownik mieszka na Mazowszu.

Władze takich miast jak Vancouver, Barcelona, Berlin, San Francisco, Paryż czy Nowy Jork w działalności serwisu Airbnb dostrzegają przyczynę wzrostu cen najmu lokali i zmniejszenie ich dostępności dla stałych mieszkańców miast. Ograniczając popularność serwisu, chcą zwiększyć komfort życia w tych miejscowościach.

Nieco ponad dwie trzecie osób, które we wrześniu odwiedziły serwis rezerwacyjny Airbnb.pl to kobiety (67 proc.) (źródło Gemius/PBI). Ponad jedna trzecia użytkowników (36 proc.) mieszka w mieście powyżej 200 tys. mieszkańców. Aż co piąty (20 proc.) odwiedzający Airbnb.pl pochodzi z województwa mazowieckiego, podczas gdy udziały reprezentantów pozostałych województw nie przekraczają nawet 10 proc.

Wśród internautów zaglądających na Airbnb.pl najwięcej jest osób w wieku 25–34 lat (42 proc.). Jedna trzecia (33 proc.) odwiedzających serwis legitymuje się wykształceniem wyższym. Najliczniej reprezentowane grupy zawodowe to specjaliści, osoby wykonujące wolne zawody (14 proc.) oraz studenci (13 proc.). Co piąty użytkownik (21 proc.) deklaruje dochody swojego gospodarstwa domowego powyżej 5 tys. zł, a 43 proc. stanowią członkowie jedno- lub dwuosobowych gospodarstw domowych.

Firma Gemius poddała analizie dane z września 2017 roku zebrane wśród polskich internautów w wieku 18–75 lat.

Komentarze

Powiązane

21.02.18, 18:00
| radio » informacje | internet » informacje
Polskie Radio ze specjalnym serwisem w 40. rocznicę powstania Wolnych Związków Zawodowych
Z okazji 40. rocznicy powstania pierwszych Wolnych Związków Zawodowych, Portal Polskiego Radia przygotował specjalny serwis, w którym znalazły się materiały dźwiękowe i wideo, opinie historyków oraz nagrania i relacje osób, które współtworzyły organizację.
21.02.18, 15:00
| telewizja » informacje | internet » informacje
IPLA w nowej szacie graficznej i z kanałami HBO
Wystartowała nowa odsłona IPLI. Nowy, przyjazny wygląd, prostota, intuicyjność i łatwość wyszukiwania treści to mają być główne atuty serwisu po metamorfozie. Zmiany zaszły także w samej ofercie. 
21.02.18, 15:00
| prasa » informacje | internet » informacje
Bauer testuje nowy magazyn Netfilm
Wydawnictwo Bauer testuje nowy koncept, wprowadzając do sprzedaży magazyn „Netfilm”, skierowany do użytkowników platform VOD. 
21.02.18, 10:00
| internet » e-commerce
Sklep-Presto.pl przejęty przez Grupę Morele
Grupa Morele, należąca do portfolio spółek funduszy MCI Capital, zakończyła przejęcie drugiego pod względem wielkości internetowego sklepu sportowego w Polsce Sklep-Presto.pl.
21.02.18, 09:00
| radio » informacje | internet » informacje
Radio Książki już działa. Cykl podcastów Michała Nogasia
Zadebiutował cykl podcastów Michała Nogasia pt. "Radio Książki". To nowe, wspólne przedsięwzięcie "Książek. Magazynu do czytania", "Gazety Wyborczej" oraz serwisu Audioteki. 
20.02.18, 20:00
| internet » informacje
Ponad 300 prawników współpracuje z serwisem TuPrawnik.pl
Na rynku pojawił się start-up TuPrawnik.pl umożliwiający znalezienie odpowiedniego specjalisty poprzez Internet. 
20.02.18, 12:00
| internet » badania rynku
Internauci obserwowali wyprawę na Nanga Parbat w serwisach sportowych
27 i 28 stycznia br. szczególne zainteresowanie internautów wzbudziły wydarzenia towarzyszące wyprawie na Nanga Parbat z udziałem polskiego wspinacza. Wpłynęło to na wzrost odwiedzalności serwisów sportowych. Wydłużył się również czas spędzony na stronach WWW związanych z tą tematyką - wynika zj analizy firmy Gemius.
19.02.18, 23:40
| internet » wywiady | biznes i technologie » informacje
Mariusz Pełechaty: Wykorzystywanie chatbotów zwyczajnie się opłaca
O idei chatbotów, wrocławskim chatbocie, a także o ich marketingowych możliwościach. Rozmowa z Mariuszem Pełechatym, dyrektorem kreatywnym w KODA Bots.
19.02.18, 22:45
| internet » informacje
Pojawił się serwis Noclegi.interia.pl
Noclegi.interia.pl to wspólny projekt Interii i platformy rezerwacyjnej Nocleg.pl, należącej do Szallas.hu.
19.02.18, 15:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Unique Ad poszerza portfolio o pięć serwisów
Unique Ad poszerza swoje portfolio. Do jego grona dołączył serwis ising.pl oraz cztery serwisy Grupy Popularne: pyszności.pl, nauka.rocks, genialne.to i kochamyzwierzaki.pl. Witryny trafią do oferty lifestylowej Unique Ad.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 23.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL