12.12.17, 10:19

Karol Kowalski na czele biura sprzedaży reklam CDA.pl

Karol Kowalski
Fot.: materiały prasowe

Spółka CwMedia S.A., właściciel serwisu CDA.pl i usługi CDA Premium, rozpoczeła budowę własnej struktury sprzedaży reklamy. Nowo otwartym biurem pokieruje Karol Kowalski.

"Potencjał reklamowy CDA.pl jest ogromny i jestem pewien, że możemy go jeszcze lepiej wykorzystać niż do tej pory. Dlatego właśnie podjęliśmy decyzję o samodzielnym sprzedawaniu powierzchni reklamowej, a nie zlecaniu tego zewnętrznej sieci reklamowej bądź agencji" - mówi Łukasz Ćwiek, dyrektor generalny spółki. Jak podkreśla Ćwiek, w ostatnim okresie spółka zwiększyła przychody z tytułu subskrypcji płatnego kanału VOD, ale reklama internetowa pozostaje nadal ważnym źródłem dochodu.Przychody ze sprzedaży reklam w pierwszym półroczu br. wyniosły 1,9 mln zł.

Przychody reklamowe serwisu pochodziły do tej pory głównie z emisji reklam display’owych oraz wideo (tzw. pre-roll video), także w modelu aVOD (ok. 1250 licencjonowanych filmów pełnometrażowych i tysiąc godzin filmów i bajek dla dzieci).
Od 2015 r. CDA.pl prowadzi program partnerski w ramach którego serwis dzieli się zyskami z emitowanych reklam z vlogerami i twórcami. CDA.pl sukcesywnie poszerza współpracę z polskimi youtuberami i sieciami multi-channel oraz wydawcami, a liczba licencjonowanych materiałów wideo przekroczyła już 153 tysiące. Dzięki temu  użytkownicy portalu mają dostęp m.in. do blisku 300 kanałów muzycznych (np. Kamil Bednarek, Big Cyc, Tede), mediowych (np. Gazeta.pl, Interia TV, Grupa ZPR) i wielu, wielu innych kanałów tematycznych (np. sportowych, motoryzacyjnych, lifestylowych, podróżniczych czy edukacyjnych). 

Tworzenie struktur sprzedażowych i kierowanie biurem sprzedaży powierzono Karolowi Kowalskiemu, który z branżą reklamy internetowej związany jest od kilkunastu lat. Pracował m.in. w sieciach reklamowych IDMnet i Evolution Media Net, a ostatnio pełnił funkcję szefa strategii w agencji NetShare Media Group.

Komentarze

Powiązane

21.02.18, 09:00
| radio » informacje | internet » informacje
Radio Książki już działa. Cykl podcastów Michała Nogasia
Zadebiutował cykl podcastów Michała Nogasia pt. "Radio Książki". To nowe, wspólne przedsięwzięcie "Książek. Magazynu do czytania", "Gazety Wyborczej" oraz serwisu Audioteki. 
20.02.18, 20:00
| internet » informacje
Ponad 300 prawników współpracuje z serwisem TuPrawnik.pl
Na rynku pojawił się start-up TuPrawnik.pl umożliwiający znalezienie odpowiedniego specjalisty poprzez Internet. 
20.02.18, 12:00
| internet » badania rynku
Internauci obserwowali wyprawę na Nanga Parbat w serwisach sportowych
27 i 28 stycznia br. szczególne zainteresowanie internautów wzbudziły wydarzenia towarzyszące wyprawie na Nanga Parbat z udziałem polskiego wspinacza. Wpłynęło to na wzrost odwiedzalności serwisów sportowych. Wydłużył się również czas spędzony na stronach WWW związanych z tą tematyką - wynika zj analizy firmy Gemius.
19.02.18, 23:40
| internet » wywiady | biznes i technologie » informacje
Mariusz Pełechaty: Wykorzystywanie chatbotów zwyczajnie się opłaca
O idei chatbotów, wrocławskim chatbocie, a także o ich marketingowych możliwościach. Rozmowa z Mariuszem Pełechatym, dyrektorem kreatywnym w KODA Bots.
19.02.18, 22:45
| internet » informacje
Pojawił się serwis Noclegi.interia.pl
Noclegi.interia.pl to wspólny projekt Interii i platformy rezerwacyjnej Nocleg.pl, należącej do Szallas.hu.
19.02.18, 15:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Unique Ad poszerza portfolio o pięć serwisów
Unique Ad poszerza swoje portfolio. Do jego grona dołączył serwis ising.pl oraz cztery serwisy Grupy Popularne: pyszności.pl, nauka.rocks, genialne.to i kochamyzwierzaki.pl. Witryny trafią do oferty lifestylowej Unique Ad.
19.02.18, 12:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Jaka przyszłość czeka reklamy wielkoformatowe w sieci?
Polska jest w czołówce krajów, w których reklamodawcy emitują reklamy wielkoformatowe, a internauci instalują adblocka.
18.02.18, 19:00
| internet » informacje
click community dla iSprzęt.pl
Z początkiem lutego br., krakowska agencja click community rozpoczęła współpracę z iSprzęt.pl - sklepem internetowym oferującym profesjonalny sprzęt dla budownictwa, przemysłu oraz domu.
17.02.18, 17:00
| internet » informacje
PomóżPamiętać.pl ponownie walczy z nieprawdziwym zwrotem
Polscy interanuci po raz kolejny mogą skorzystać z narzędzia, umożliwiającego reagowanie na używanie w Internecie fałszywego sformułowania „polskie obozy śmierci”. Działająca w ubiegłym roku strona, pomozpamietac.pl, której zadaniem jest wyszukiwanie tego błędnego zwrotu, została ponownie uruchomiona. 
16.02.18, 21:00
| telewizja » informacje | internet » informacje | biznes i technologie » informacje
Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Szykuje się rewolucja w wielkopolskich szkołach
INEA wygrała przetarg na dostarczenie, uruchomienie, wsparcie techniczne i utrzymanie regionalnej chmury edukacyjnej w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Ma on zrewolucjonizować i unowocześnić edukację w wielkopolskich szkołach. 
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

do 20.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL