28.12.17, 10:00

Joanna Parczyńska wydawczynią obszaru Kultura i multimedia Gazety Wyborczej

Joanna Parczyńska
Fot.: materiały prasowe

Od stycznia 2018 r. wydawczynią nowego obszaru Kultura i multimedia w "Gazecie Wyborczej" będzie Joanna Parczyńska, do tej pory kierująca działem wideo Wyborcza.pl.

W swojej nowej roli Parczyńska nadzorować będzie rozwój marki CoJestGrane24, obszar Kultura w "Gazecie Wyborczej", a także działalność Centrum Premier Czerska 8/10, jednocześnie zarządzając działaniami wideo dziennika. 

Dotychczasowi wydawcy tych obszarów pozostają w swoich rolach, będą jednak raportować bezpośrednio do Joanny Parczyńskiej. Wydawcą CoJestGrane24 jest Beata Jaworowska, obszaru Kultura w "Gazecie Wyborczej" - Barbara Piegdoń, a za Centrum Premier Czerska 8/10 odpowiada Anna Kołtunowicz.

- Kultura i multimedia to obszar bardzo dynamicznie rozwijający się w "Gazecie Wyborczej" i cieszący się coraz większym zainteresowaniem naszych odbiorców. W 2018 r. specjalnie dla nich będziemy m.in. częściej wydawać "Książki. Magazyn do czytania", organizować jeszcze więcej ciekawych spotkań i wydarzeń kulturalnych - nie tylko w Centrum Premier Czerska 8/10, a także tworzyć kolejne atrakcyjne materiały wideo i projekty specjalne, jak choćby plebiscyt na Płytę Roku "Gazety Wyborczej". Jestem przekonany, że połączenie tych wszystkich działań w ramach nowego obszaru energicznie zarządzanego przez Joannę Parczyńską pozwoli "Gazecie Wyborczej" jeszcze lepiej wykorzystać wszystkie szanse rozwoju w tym zakresie - mówi Jerzy Wójcik, wydawca "Gazety Wyborczej".

Joanna Parczyńska od sierpnia 2016 r. kieruje działem wideo Wyborcza.pl. Swoją karierę menedżerską zaczynała w Agorze - początkowo w dziale sprzedaży "Gazety Wyborczej". Wprowadziła na rynek ogólnopolski bezpłatny dziennik "Metro", który został liderem w swoim segmencie - była jego wydawcą i zarządzała pionem prasy bezpłatnej Agory. W latach 2011, 2013-2015 związana z firmą Polska Press przeprowadziła rebranding gazety "Nasze Miasto" oraz proces integrowania serwisów wydawcy pod nazwą Naszemiasto.pl. W latach 2012-2013 była country managerem Gemius Polska, odpowiedzialnym m.in. za współpracę z PBI. Od 2015 roku zasiada w Europejskiej Radzie Dyrektorów INMA.

CoJestGrane24 to marka "Gazety Wyborczej" związana ze światem kultury. Co piątek z dziennikiem ukazuje się lokalny tygodnik "Co Jest Grane 24", prezentujący mieszkańcom największych polskich miast pomysły na spędzanie wolnego czasu - informacje o wydarzeniach muzycznych i teatralnych, wystawach i restauracjach, a także artykuły o ciekawych postaciach i rekomendacje redakcji, recenzje filmowe i repertuar kin . W sieci działa serwis Cojestgrane24.pl, obejmujący bazę wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych z całej Polski, teksty z tygodnika "Co Jest Grane 24" oraz artykuły pisane specjalnie do serwisu, a także umożliwiający zakup biletów na wybrane wydarzenia.

Obszar Kultura w "Gazecie Wyborczej" obejmuje dział Kultura "Gazety Wyborczej", "Książki. Magazyn do czytania", "Gazetę Telewizyjną" i "Duży Format".

Centrum Premier Czerska 8/10 to miejsce spotkań poświęconych twórcom i dziełom z dziedziny literatury, filmu, teatru, muzyki, gier komputerowych lub mody. W 2017 r. odbyły się rozmowy m.in. o filmie "Pokot”,, biograficznych książkach „Ania" - o Annie Przybylskiej i „Tu byłem. Tony Halik" – o Tonym Haliku, a także spotkanie wokół filmu „Twój Vincent". Tłumy przyciągnęła też Krystyna Janda - rozmowa z nią krążyła wokół pamiętników aktorki. Wyjątkowym gościem Centrum Premier Czerska 8/10 był Dan Brown, jeden z najpopularniejszych pisarzy na świecie – bilety na to wydarzenie zostały wyprzedane!
Relacje ze spotkań - Wyborcza.pl/centrumpremier

Zespół wideo "Gazety Wyborczej", działający od połowy 2013 r., początkowo tworzył treści dopełniające materiały publikowane na Wyborcza.pl. Zespół z roku na rok poszerzał swój zakres działań - obecnie reporterzy, realizatorzy i dziennikarze tworzą cykle wideo, reportaże i relacje, a także formaty wideo dla klientów zewnętrznych. Do najpopularniejszych materiałów należą obecnie m.in. "Świat, którym żyjemy" Doroty Wysockiej-Schnepf, "I kto tu rządzi" Justyny Dobrosz-Oracz, "Studio Dużego Formatu" Włodzimierza Nowaka, "Historyjki" Alicji Bobrowicz i Bartosza Wielińskiego, "Crashtest" Dominiki Wielowieyskiej, "Kublikacje" Agnieszki Kublik i reportaże Igora Nazaruka. Dzięki materiałom wideo "Gazeta Wyborcza" ma również mocną pozycję zasięgową na Facebooku.

Komentarze

Powiązane

17.01.18, 13:00
| prasa » informacje
Pimpek zmienia się w magazyn Pets
Magazyn dla dzieci „Pimpek” (Egmont Publishing) zmienia tytuł na „Pets”. Pierwszy numer z nową nazwą trafi do sprzedaży 18 stycznia br. 
15.01.18, 18:00
| prasa » informacje
Partnerzy 50+ odpowiadają już za 1/3 sieci Kolportera
Blisko 200 osób dołączyło, w 2017 r., do ekipy partnerów, prowadzących saloniki, należące do sieci zarządzanej przez Departament Sieci Własnej Kolportera.
15.01.18, 09:00
| prasa » informacje
Ewa Redel-Bydłowska odejdzie z Edipresse Polska. Zmiany w zarządzie
Ewa Redel-Bydłowska zrezygnowała z funkcji członka zarządu Edipresse Polska S.A. i spółek zależnych, w tym Lincoln oraz P&P. Współpracę z firmą zakończy 31 grudnia 2018 r.
14.01.18, 21:00
| prasa » informacje | reklama & PR » informacje
Książki. Magazyn do czytania i Wysokie Obcasy Extra z droższymi cenami reklam
Zmieniły się cenniki reklamowe magazynów wydawanych przez „Gazetę Wyborczą” - „Książek. Magazynu do czytania" oraz „Wysokich Obcasów Extra”.
11.01.18, 14:00
| prasa » informacje
IMM: Rzeczpospolita najczęściej cytowana w grudniu 2017 r.
„Rzeczpospolita” znalazła się na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów w Polsce – wynika z badania Instytutu Monitorowania Mediów za grudzień 2017 r. 
09.01.18, 18:00
| prasa » dodatki do gazet
Maseczka antysmogowa z Gazetą Wyborczą
W czwartek, 11 stycznia br. razem z „Gazetą Wyborczą” będzie można kupić maseczkę antysmogową.
09.01.18, 15:18
| prasa » badania rynku
Artur Roguski w Edipresse Polska
Artur Roguski dołączył do Edipresse Polska S.A. jako social media manager grupy serwisów people, style & beauty.
05.01.18, 13:00
| prasa » informacje
Ludmiła Anannikova i Katarzyna Włodkowska w zespole tygodnika Duży Format
Do grona reporterów tygodnika „Duży Format” dołączyły Ludmiła Anannikova i Katarzyna Włodkowska. Obie będą pisały reportaże śledcze i społeczne.
04.01.18, 19:53
| prasa » ludzie
Wojciech Surmacz nowym Prezesem PAP
Nie Roman Młodkowski, a Wojciech Surmacz został nowym Prezesem Polskiej Agencji Prasowej. Jego zastępcą będzie Tomasz Przybek. Nowy zarząd PAP wybrała Rada Mediów Narodowych. 
04.01.18, 13:00
| prasa » ludzie
Jacek Bełdowski odchodzi z Grupy Egmont
Jacek Bełdowski, Dyrektor Generalny Egmont Creative Solutions, po 25 latach pracy zdecydował się kontynuować karierę poza Grupą Egmont. 
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 22.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL