17.01.18, 15:16

Więcej sportu w TVP. Publiczny nadawca zakupił licencje od PZLA

Logo TVP
Fot.: materiały prasowe

Telewizja Polska zakupiła od Polskiego Związku Lekkiej Atletyki prawa do pokazywania mistrzostw Polski i mityngów lekkoatletycznych rozgrywanych w naszym kraju. Umowa będzie obowiązywać do końca 2020 r.

Liczba wydarzeń lekkoatletycznych pokazywanych w antenach TVP w 2018 r. będzie nie mniejsza niż siedem. Stałymi wydarzeniami w każdym sezonie obowiązywania umowy będą: halowe i letnie mistrzostwa Polski oraz Memoriał Janusza Kusocińskiego. Zawody zostaną pokazane nie tylko w TVP Sport, lecz także w antenie otwartej. Będzie je można śledzić również na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Pierwsze transmisje odbędą się w dniach 17-18 lutego z Torunia, gdzie zostaną rozegrane halowe mistrzostwa Polski. Będzie je można zobaczyć na antenach TVP3 i TVP Sport.

Umowa z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki wpisuje się w strategię Telewizji Polskiej. Chcemy transmitować zawody z udziałem reprezentantów naszego kraju zarówno w największych imprezach, jak i w najważniejszych mityngach w Polsce. To nasza misja, by pokazać ich rywalizację i wielkie sukcesy. Chcemy być obecni tam, gdzie polscy sportowcy z orzełkiem na piersi stają na podium i kiedy jest grany Mazurek Dąbrowskiego. Właśnie takich chwil życzę jak najwięcej Związkowi, a przede wszystkim kibicom, którzy za pośrednictwem Telewizji Polskiej będą mogli śledzić występy naszych lekkoatletów” – powiedział Jacek Kurski, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

Nigdy wcześniej nasza dyscyplina nie była tak mocno obecna na antenach Telewizji Polskiej. Podpisana dziś umowa daje nam nowe możliwości. Dzięki obecności najważniejszych imprez w ogólnodostępnych kanałach TVP lekkoatletyka będzie mogła dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców. Sukcesy naszych zawodników w ostatnich latach przynosiły polskim kibicom wiele emocji. Jestem przekonany, że liczba śledzących transmisje z wydarzeń lekkoatletycznych w TVP będzie stale rosnąć. Ze swojej strony mogę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby poziom sportowy tych imprez był satysfakcjonujący” – zapewnił Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Telewizja Polska posiada także prawa do europejskich imprez mistrzowskich (pakiet EA) – w sierpniu odbędą się Mistrzostwa Europy w Berlinie, a także do mityngów lekkoatletycznych IAAF (m.in. IAAF World Indoor Tour i IAAF World Challenges) i mistrzostw USA. W TVP zostaną także pokazane inne zawody rozgrywane w Polsce, których umowa z PZLA nie dotyczy: Copernicus Cup i Memoriał Skolimowskiej.

Komentarze

Powiązane

20.02.18, 09:00
| telewizja » seriale
Pensjonat nad rozlewiskiem w nowy dzień tygodnia
Serial „Pensjonat nad rozlewiskiem” powracają na antenę Jedynki 27 lutego br. Premierowe odcinki nowej serii emitowane będą o nowej porze – we wtorki o godz. 21.35.
19.02.18, 20:00
| telewizja » informacje
Prace serwisowe przy stacji czołowej MUX3. Będą chwilowe utrudnienia przy odbiorze kanałów TVP
Telewizja Polska poinformowała o pracach serwisowych, które mogą wpłynąć na odbiór usług i kanałów TVP. 
19.02.18, 18:00
| telewizja » informacje
Dokument Ludzie duchy nagrodzony podczas London International Film Festival
Film dokumentalny „Ludzie duchy” został nagrodzony na prestiżowym festiwalu London International Filmmaker Festival of World Cinema - IFF 2018. Martyna Wojciechowska i Marek Kłosowicz otrzymali nagrodę w kategorii Reżyseria Dokumentu Krótkometrażowego. 
18.02.18, 22:07
| telewizja » badania rynku
Ponad 6 mln widzów oglądało zwycięstwo Kamila Stocha
17 lutego br. , pierwszy złoty medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w PjongCzang zdobył w konkursie indywidualnym na dużej skoczni Kamil Stoch. Jego sukces oglądało ponad 6 mln widzów, a udziały Jedynki wyniosły 48 proc.
18.02.18, 17:00
| telewizja » informacje
Atomówki inspiracją nowej kolekcji Katy Eary i Cartoon Network
Cartoon Network i Katy Eary zaprezentowali nową kolekcję ubrań inspirowaną „Atomówkami”.
17.02.18, 11:00
| telewizja » seriale
III sezon serialu Magicy w marcu na SCI FI
W niedzielę, 18 marca br. o 21:00 na kanale SCI FI zadebiutuje III sezon serialu „Magicy”. 
16.02.18, 21:00
| telewizja » informacje | internet » informacje | biznes i technologie » informacje
Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Szykuje się rewolucja w wielkopolskich szkołach
INEA wygrała przetarg na dostarczenie, uruchomienie, wsparcie techniczne i utrzymanie regionalnej chmury edukacyjnej w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Ma on zrewolucjonizować i unowocześnić edukację w wielkopolskich szkołach. 
16.02.18, 16:00
| telewizja » informacje
Będą zestawy klocków klocki LEGO z Atomówkami
Kanał Cartoon Network zapowiedział kolejny produkt licencyjny z Atomówkami w roli głównej. Na rynku pojawią się zestawy klocków Lego.
16.02.18, 10:00
| telewizja » informacje
Czy na pewno umiesz gotować? z piątym sezonem w Kuchni+
Kuchnia+ startuje z piątym sezonem własnej produkcji „Czy na pewno umiesz gotować?” prowadzonej przez Andrzeja Polana.
16.02.18, 09:00
| telewizja » informacje
Nicktoons nadaje już w Polsce
15 lutego br. oferta programowa stacji Nickelodeon HD została poszerzona, wzmocniona i udostępniona pod nową nazwą Nicktoons. 
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

do 20.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL