22.01.18, 19:00

Grudzień 2017 r.: internautki częściej odwiedzały serwisy kulinarne

Fot.: Pixabay.com, licencja otwarta

Serwisy internetowe, które poruszają tematy związane z kuchnią i gotowaniem, w grudniu 2017 r. cieszyły się dużą popularnością wśród polskich internautów. To zjawisko było zauważalne zwłaszcza wśród kobiet. Podczas kulinarnych poszukiwań użytkownicy sieci częściej sięgali po urządzenia mobilne niż komputery osobiste i laptopy.

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia skłoniły polskie internautki do tego, aby zasięgnąć rady w serwisach internetowych poświęconych kulinariom. Polki korzystały z nich głównie za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Rekordowy wzrost zainteresowania przepisami online wśród użytkowniczek sieci nastąpił dzień przed Wigilią. W sobotę 23 grudnia strony WWW o gotowaniu i kulinariach za pomocą urządzeń mobilnych odwiedziło 1,32 mln internautek, czyli dwa razy więcej niż średnio w pozostałe dni miesiąca (źródło: badanie Gemius/PBI, grudzień 2017).

Okazało się, że w grudniu spadła liczba internautów, którzy łączyli się z siecią za pomocą komputerów osobistych i laptopów – średnio 13,5 mln użytkowników dziennie korzystało z tych urządzeń na przestrzeni całego miesiąca. W niedzielę 24 grudnia z tych urządzeń skorzystało jedynie 10,2 mln użytkowników, natomiast 25 grudnia liczba ta wzrosła zaledwie do 10,5 mln internautów. W okresie świątecznym Polacy poświęcili na surfowanie w sieci średnio 1 godz. 23 min, co stanowi najniższy wynik w porównaniu z pozostałymi dniami w analizowanym miesiącu, kiedy ten czas wynosił 1 godz. 58 min.

Między 11 a 13 grudnia odnotowano największy ruch w polskiej sieci w porównaniu z pozostałymi dniami analizowanego miesiąca. W tym okresie średnio 22,8 mln użytkowników korzystało z internetu. Okazało się, że w tym czasie internauci poświęcili średnio 2 godz. 11 min na buszowanie po stronach WWW.

Komentarze

Powiązane

21.02.18, 09:00
| radio » informacje | internet » informacje
Radio Książki już działa. Cykl podcastów Michała Nogasia
Zadebiutował cykl podcastów Michała Nogasia pt. "Radio Książki". To nowe, wspólne przedsięwzięcie "Książek. Magazynu do czytania", "Gazety Wyborczej" oraz serwisu Audioteki. 
20.02.18, 20:00
| internet » informacje
Ponad 300 prawników współpracuje z serwisem TuPrawnik.pl
Na rynku pojawił się start-up TuPrawnik.pl umożliwiający znalezienie odpowiedniego specjalisty poprzez Internet. 
20.02.18, 12:00
| internet » badania rynku
Internauci obserwowali wyprawę na Nanga Parbat w serwisach sportowych
27 i 28 stycznia br. szczególne zainteresowanie internautów wzbudziły wydarzenia towarzyszące wyprawie na Nanga Parbat z udziałem polskiego wspinacza. Wpłynęło to na wzrost odwiedzalności serwisów sportowych. Wydłużył się również czas spędzony na stronach WWW związanych z tą tematyką - wynika zj analizy firmy Gemius.
19.02.18, 23:40
| internet » wywiady | biznes i technologie » informacje
Mariusz Pełechaty: Wykorzystywanie chatbotów zwyczajnie się opłaca
O idei chatbotów, wrocławskim chatbocie, a także o ich marketingowych możliwościach. Rozmowa z Mariuszem Pełechatym, dyrektorem kreatywnym w KODA Bots.
19.02.18, 22:45
| internet » informacje
Pojawił się serwis Noclegi.interia.pl
Noclegi.interia.pl to wspólny projekt Interii i platformy rezerwacyjnej Nocleg.pl, należącej do Szallas.hu.
19.02.18, 15:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Unique Ad poszerza portfolio o pięć serwisów
Unique Ad poszerza swoje portfolio. Do jego grona dołączył serwis ising.pl oraz cztery serwisy Grupy Popularne: pyszności.pl, nauka.rocks, genialne.to i kochamyzwierzaki.pl. Witryny trafią do oferty lifestylowej Unique Ad.
19.02.18, 12:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Jaka przyszłość czeka reklamy wielkoformatowe w sieci?
Polska jest w czołówce krajów, w których reklamodawcy emitują reklamy wielkoformatowe, a internauci instalują adblocka.
18.02.18, 19:00
| internet » informacje
click community dla iSprzęt.pl
Z początkiem lutego br., krakowska agencja click community rozpoczęła współpracę z iSprzęt.pl - sklepem internetowym oferującym profesjonalny sprzęt dla budownictwa, przemysłu oraz domu.
17.02.18, 17:00
| internet » informacje
PomóżPamiętać.pl ponownie walczy z nieprawdziwym zwrotem
Polscy interanuci po raz kolejny mogą skorzystać z narzędzia, umożliwiającego reagowanie na używanie w Internecie fałszywego sformułowania „polskie obozy śmierci”. Działająca w ubiegłym roku strona, pomozpamietac.pl, której zadaniem jest wyszukiwanie tego błędnego zwrotu, została ponownie uruchomiona. 
16.02.18, 21:00
| telewizja » informacje | internet » informacje | biznes i technologie » informacje
Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Szykuje się rewolucja w wielkopolskich szkołach
INEA wygrała przetarg na dostarczenie, uruchomienie, wsparcie techniczne i utrzymanie regionalnej chmury edukacyjnej w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Ma on zrewolucjonizować i unowocześnić edukację w wielkopolskich szkołach. 
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

do 20.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL