23.01.18, 15:00

Szewczyk Media przejmuje serwis Serialomaniak.pl

Logo firmy Szewczyk Media
Fot.: materiały prasowe

Firma Szewczyk Media została właścicielem serwisu Serialomaniak.pl. Serwis powstał 31 października 2017 r. z inicjatywy Krzysztofa Żeglińskiego, który pozostanie w serwisie jako jeden z wydawców.

Krzysztof Żegliński jest twórcą takich marek jak GrupaHatak.pl i Napisy24.pl. W 2003 r. stworzył popkulturowy serwis Hatak.pl, który od października 2014 r. funkcjonuje pod nazwą naEKRANIE.pl. Od 1 września 2009 r. do 30 listopada 2010 r. Krzysztof Żegliński był dyrektorem ds. rozwoju i członkiem rady nadzorczej w spółce Socjum zarządzającej portalem społecznościowym Socjum.pl.

Od 1 lutego 2018 r. Sławomir Szewczyk formalnie obejmie w serwisie Serialomaniak.pl pozycję dyrektora kreatywnego, odpowiadając za wdrożenie strategii rozwoju. Szewczyk jest właścicielem firmy Szewczyk Media, która wprowadza na polski rynek nowych mediów portale internetowe. 18 sierpnia 2016 r. firma Szewczyk Media uruchomiła serwis OstatniaTawerna.pl, obecnie cieszący się opinią jednego z najpopularniejszych (średnio 350 tys. realnych użytkowników miesięcznie) portali w Polsce poruszających tematykę fantastyki i popkultury.

Pojawienie się kapitału firmy Szewczyk Media jest ogromną szansą dla serwisu. W dłuższej perspektywie czasu chcemy, żeby Serialomaniak.pl stał się czymś na kształt portalu społecznościowego dla maniaków seriali. Użytkownicy będą mogli dodawać własne treści, takie jak quizy czy minirecenzje. Serwis zostanie rozbudowany, będzie można w nim robić dużo więcej niż tylko czytać newsy i teksty publicystyczne” – powiedział Krzysztof Żegliński. „Naszym celem jest uzyskanie statusu lidera rynku polskich mediów internetowych, które swoją uwagę skupiają na telewizji i serialach. Nastanie ery platform streamingowych sprawiło, że seriale są jeszcze ważniejszą częścią życia przeciętnego odbiorcy popkultury. Moim zdaniem ten trend będzie postępował” – dodał Sławomir Szewczyk.

Komentarze

Powiązane

21.02.18, 18:00
| radio » informacje | internet » informacje
Polskie Radio ze specjalnym serwisem w 40. rocznicę powstania Wolnych Związków Zawodowych
Z okazji 40. rocznicy powstania pierwszych Wolnych Związków Zawodowych, Portal Polskiego Radia przygotował specjalny serwis, w którym znalazły się materiały dźwiękowe i wideo, opinie historyków oraz nagrania i relacje osób, które współtworzyły organizację.
21.02.18, 15:00
| telewizja » informacje | internet » informacje
IPLA w nowej szacie graficznej i z kanałami HBO
Wystartowała nowa odsłona IPLI. Nowy, przyjazny wygląd, prostota, intuicyjność i łatwość wyszukiwania treści to mają być główne atuty serwisu po metamorfozie. Zmiany zaszły także w samej ofercie. 
21.02.18, 15:00
| prasa » informacje | internet » informacje
Bauer testuje nowy magazyn Netfilm
Wydawnictwo Bauer testuje nowy koncept, wprowadzając do sprzedaży magazyn „Netfilm”, skierowany do użytkowników platform VOD. 
21.02.18, 10:00
| internet » e-commerce
Sklep-Presto.pl przejęty przez Grupę Morele
Grupa Morele, należąca do portfolio spółek funduszy MCI Capital, zakończyła przejęcie drugiego pod względem wielkości internetowego sklepu sportowego w Polsce Sklep-Presto.pl.
21.02.18, 09:00
| radio » informacje | internet » informacje
Radio Książki już działa. Cykl podcastów Michała Nogasia
Zadebiutował cykl podcastów Michała Nogasia pt. "Radio Książki". To nowe, wspólne przedsięwzięcie "Książek. Magazynu do czytania", "Gazety Wyborczej" oraz serwisu Audioteki. 
20.02.18, 20:00
| internet » informacje
Ponad 300 prawników współpracuje z serwisem TuPrawnik.pl
Na rynku pojawił się start-up TuPrawnik.pl umożliwiający znalezienie odpowiedniego specjalisty poprzez Internet. 
20.02.18, 12:00
| internet » badania rynku
Internauci obserwowali wyprawę na Nanga Parbat w serwisach sportowych
27 i 28 stycznia br. szczególne zainteresowanie internautów wzbudziły wydarzenia towarzyszące wyprawie na Nanga Parbat z udziałem polskiego wspinacza. Wpłynęło to na wzrost odwiedzalności serwisów sportowych. Wydłużył się również czas spędzony na stronach WWW związanych z tą tematyką - wynika zj analizy firmy Gemius.
19.02.18, 23:40
| internet » wywiady | biznes i technologie » informacje
Mariusz Pełechaty: Wykorzystywanie chatbotów zwyczajnie się opłaca
O idei chatbotów, wrocławskim chatbocie, a także o ich marketingowych możliwościach. Rozmowa z Mariuszem Pełechatym, dyrektorem kreatywnym w KODA Bots.
19.02.18, 22:45
| internet » informacje
Pojawił się serwis Noclegi.interia.pl
Noclegi.interia.pl to wspólny projekt Interii i platformy rezerwacyjnej Nocleg.pl, należącej do Szallas.hu.
19.02.18, 15:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Unique Ad poszerza portfolio o pięć serwisów
Unique Ad poszerza swoje portfolio. Do jego grona dołączył serwis ising.pl oraz cztery serwisy Grupy Popularne: pyszności.pl, nauka.rocks, genialne.to i kochamyzwierzaki.pl. Witryny trafią do oferty lifestylowej Unique Ad.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 23.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL