31.01.18, 20:00

Monteverdi i Jarzębski z NOSPR w radiowej Dwójce

Logo Dwójki
Fot.: materiały prasowe

Program 2 Polskiego Radia w piątek, 2 lutego br., przeprowadzi transmisję z siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. W programie koncertu znajdą się utwory Claudio Monteverdiego i Adama Jarzębskiego w wykonaniu: {oh!} Orkiestry Historycznej, Marco Beasleya i Martyny Pastuszki. Początek o godz. 19.30 w „Filharmonii Dwójki”.

W programie wieczoru: Canzoni e concerti a due, tre e quatro voci cum basso continuo (Walka Tankreda z Kloryndą wg Jerozolimy wyzwolonej T. Tassa) – XVII-wiecznego polskiego kompozytora Adama Jarzębskiego oraz Combattimento di Tancredi e Clorinda Claudio Monteverdiego – włoskiego twórcy z tego samego, barokowego okresu. Wykonanie: {oh!} Orkiestra Historyczna (na zdjęciu), Martyna Pastuszka (prowadzenie zespołu, skrzypce) oraz Marco Beasley (narrator, Tankred, Klorynda).

Marco Beasley to neapolitański tenor – szczególnie ceniony w dziedzinie wykonawstwa muzyki renesansowej i barokowej. W swojej artystycznej osobowości łączy bycie śpiewakiem, aktorem i pisarzem. Podczas koncertu w NOSPR Beasley wcieli się we wszystkie trzy role przewidziane w utworze: Tankreda, Kloryndy oraz narratora.

Autorem audycji jest Klaudia Baranowska z Dwójki. W przerwie koncertu Monika Zając przeprowadzi rozmowę z Marco Beasleyem i Martyną Pastuszką.

Początek transmisji na antenie Programu 2 Polskiego Radia w audycji „Filharmonia Dwójki” o godz. 19.30 (do godz. 22.00).

Komentarze

Powiązane

22.02.18, 14:05
| radio » badania rynku
Warszawa: Radio Zet liderem. RDC na końcu rankingu
Radio Zet pozostaje liderem w stolicy – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 sierpnia 2017 r. do 31 stycznia 2018 r. (Warszawa).
21.02.18, 20:00
| radio » informacje | kultura » książki
Ja, pustelnik. Pierwszy audiobook nagrywany w Radiu Łódź
Himalaista Piotr Pustelnik opowiedział swoją historię, wysłuchał jej i spisał Piotr Trybalski, a przeczyta – łódzki aktor Ireneusz Czop. W Radiu Łódź powstaje właśnie audiobook „Ja, pustelnik” - autobiograficznej książki himalaisty.
21.02.18, 18:00
| radio » informacje | internet » informacje
Polskie Radio ze specjalnym serwisem w 40. rocznicę powstania Wolnych Związków Zawodowych
Z okazji 40. rocznicy powstania pierwszych Wolnych Związków Zawodowych, Portal Polskiego Radia przygotował specjalny serwis, w którym znalazły się materiały dźwiękowe i wideo, opinie historyków oraz nagrania i relacje osób, które współtworzyły organizację.
21.02.18, 16:00
| radio » informacje
Zagadkowa Osiecka dla dzieci po raz drugi. Koncert grupy Kilersi z programem Pan Tuwim i Pan Brzechwa robią show
W niedzielę, 25 lutego br. odbędzie się drugie spotkanie z cyklu „Zagadkowa Osiecka”. Początek o godz. 9.05, a w programie – oprócz audycji „Zagadkowa niedziela” zaplanowano koncert grupy Kilersi z programem „Pan Tuwim i Pan Brzechwa robią show”.
21.02.18, 09:00
| radio » informacje | internet » informacje
Radio Książki już działa. Cykl podcastów Michała Nogasia
Zadebiutował cykl podcastów Michała Nogasia pt. "Radio Książki". To nowe, wspólne przedsięwzięcie "Książek. Magazynu do czytania", "Gazety Wyborczej" oraz serwisu Audioteki. 
20.02.18, 22:00
| radio » informacje
Adam Ferency czyta Nadberezyńców w Dwójce
Adam Ferency czyta "Nadberezyńców" Floriana Czernyszewicza w radiowej Dwójce. Informacja prasowa
20.02.18, 11:00
| radio » informacje
Witold Lazar ponownie odszedł z ekipy Radia Zet
Witold Lazar, prezenter Radia Zet, definitywnie rozstał się z Radiem Zet. 
15.02.18, 20:00
| radio » informacje
Słuchowisko Tangibile. RadiOpera w Dwójce
W sobotę, 17 lutego br., Program 2 Polskiego Radia wyemituje premierowo słuchowisko Lidii Amejko „Tangibile. RadiOpera” w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz. Początek o godz. 19.00.
15.02.18, 14:00
| radio » informacje
Nowe programy Michała Margańskiego i Michała Migały w Trójce
W ramówce Trojki pojawią się dwie nowe autorskie audycje - „Annały Migały” i „AnagrammarganA”.
14.02.18, 14:00
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska i RMF MAXXX z największym wzrostem
Radio Eska pozostaje liderem wśród sieci radiowych – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 listopada 2017 r. do 31 stycznia 2018 r. (sieci radiowe).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 23.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL