07.02.18, 21:10

Tego nie da się ukryć. Ewa Bugała przechodzi z TVP do PKN Orlen

Ewa Bugała
Fot.: screen II portalmedialny.pl

Ewa Bugała rozpoczyna pracę w PKN Orlen. Dziennikarka została dyrektorem biura komunikacji korporacyjnej oraz rzecznikiem prasowym. Tym samym Bugala rozstaje się z Telewizją Polską. 

Jak podała Niezalezna.pl, dziennikarka TVP Ewa Bugała została dyrektorem biura komunikacji PKN Orlen. Bugała ma też pełnić funkcję rzecznika koncernu. Informacje potwierdził serwis wpolityce.pl.

Bugała kierowała redakcją serwisów informacyjnych w TVP INFO, była gospodynią oraz szefową programu „Nie da się ukryć’, a także reporterką „Wiadomości” (TVP1). Była też jedną z najczęściej krytykowanych dziennikarek Telewizji Polskiej.

Po godz. 20.00 Bugała napisała w mediach społecznościowych: „Sześć lat pracy w TVP - jako reporterka, prezenterka, szefowa redakcji. Przede mną nowe wyzwania związane także z mediami. Dziękuję wszystkim życzliwym, którzy mnie wspierali i wspierają. Do zobaczenia!”.

Nominacja nie umknęła uwadze dziennikarzy. Publicysta Łukasz Warzecha przypomniał jak serwis wPolityce.pl pisał o nominacji Igora Stachowiaka do Orlenu. "Nominacji, z której PO się szybciutko wycofała, kiedy wybuchł skandal” – podkreślił Warzecha. "Kiedy do Orlenu poszedł Ostachowicz, było wielkie - i słuszne - oburzenie po tzw. prawej stronie. Ostachowicz zrezygnował pod presją po dwóch dniach. Zobaczymy, jak będzie tym razem. #podwójnestandardy?" - napisał Warzecha.
Dominika Wielowieyska także odniosła się do przypadku Ostachowicza. „(…) ja też napisałam wtedy komentarz pełen oburzenia w związku z tą nominacją. Ale nie porównujcie tego z nominacją 29-letniej Ewy Bugały bez doświadczenia. Ostachowicz jest jednak uznanym fachowcem od PR-u i marketingu” – podkreśliła Wielowieyska.

Na Twiterze ironizował również Wojciech Wybranowski. „Bugała w Orlenie? Gratulacje. Doświadczenie, talent, kompetencja, wiedza, doświadczenie, fachowość, a wszystko to w pakiecie z ciepłem, życzliwością i skromnością, pracowitością i legendarnym wręcz talentem dziennikarskim. Tak trzymaj "Dobra Zmiano". :/” – napisał dziennikarz. Z kolei Kamila Baranowska odnotowała nominację dziennikarki w kilku słowach: „Bo sondaże były za dobre #PiS #Bugała #Orlen #facepalm”.
O złych sygnałach wysyłanych przez władzę do społeczeństwa napisał Marcin Makowski.‏ „Ostachowicz nie mógł, "nasi" mogą. Kiepski sygnał wysłany do społeczeństwa” – podsumował dziennikarz. Z kolei Piotr Semka napisał, że za sprawą Bugały Pis wskrzesił wszystkie stereotypy, które powstały w związku z Misiewiczem. „Serio, ktoś mógł uważać, że opozycja nie zauważy atrakcyjnej posady dla Pani Ewy?” – pyta retorycznie dziennikarz.

W ironicznej formie Przemysław Henzel podsumował jeden dzień z życia w "dobrej zmianie": „R. Czarnecki odwołany z funkcji wiceszefa PE. „Radosław-Bogdan" dostaje pracę w TVP Info. Ewa Bugała (TVP Info) dostaje pracę w Orlenie. J. Kaczyński po raz drugi nie stawia się przed Komisją Etyki. A do wieczora jeszcze kilka godzin." Z kolei Patryk Michalski tak podsumował nominację: „Ewa #Bugała - wybitna polska dziennikarka, zasłużona Polsce informowaniem o sukcesach rządu i totalnych porażkach totalnej opozycji, trafiła do PKN Orlen.

„Wiadomości” (TVP1) nie poinformowały o nominacji Bugały w swoim głównym wydaniu.

Komentarze

Powiązane

22.02.18, 13:00
| telewizja » informacje
Wspólna akcja BBC Brit i BlaBlaCar z okazji premiery 25. Sezonu Top Gear
Z okazji premiery nowego sezonu „Top Gear”, BBC Brit wspólnie z BlaBlaCar przygotowują dla polskich widzów sześć samochodowych przejazdów z siedmioma osobami.
21.02.18, 15:00
| telewizja » informacje | internet » informacje
IPLA w nowej szacie graficznej i z kanałami HBO
Wystartowała nowa odsłona IPLI. Nowy, przyjazny wygląd, prostota, intuicyjność i łatwość wyszukiwania treści to mają być główne atuty serwisu po metamorfozie. Zmiany zaszły także w samej ofercie. 
21.02.18, 08:00
| telewizja » badania rynku
Tydzień w TV: TVP1 wciąż pierwsza, Wiadomości poza TOP 20
Transmisje z igrzysk olimpijskich, polskie seriale i programy informacyjne – to Polacy w zeszłym tygodniu oglądali najczęściej – wynika z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych dla portalmedialny.pl (dane za okres od 12 do 18 lutego 2019 r.).
20.02.18, 19:00
| telewizja » seriale
Wolf Creek. Ogólnopolska premiera w Stopklatce TV
Stopklatka TV jako pierwsza telewizja w Polsce zaprezentuje serial „Wolf Creek".
20.02.18, 15:06
| telewizja » badania rynku
Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018: drużynowe skoki narciarskie z dużą widownią
Skoki narciarskie wciąż są chętnie oglądane przez telewidzów. Zdobycie brązowego medalu przez polskich skoczków na igrzyskach oglądało w Jedynce 4,21 mln widzów, a w Europsorcie 1 – prawie 1,1 mln widzów – wynika z raportu Nielsen Audience Measurement.
20.02.18, 09:00
| telewizja » seriale
Pensjonat nad rozlewiskiem w nowy dzień tygodnia
Serial „Pensjonat nad rozlewiskiem” powracają na antenę Jedynki 27 lutego br. Premierowe odcinki nowej serii emitowane będą o nowej porze – we wtorki o godz. 21.35.
19.02.18, 20:00
| telewizja » informacje
Prace serwisowe przy stacji czołowej MUX3. Będą chwilowe utrudnienia przy odbiorze kanałów TVP
Telewizja Polska poinformowała o pracach serwisowych, które mogą wpłynąć na odbiór usług i kanałów TVP. 
19.02.18, 18:00
| telewizja » informacje
Dokument Ludzie duchy nagrodzony podczas London International Film Festival
Film dokumentalny „Ludzie duchy” został nagrodzony na prestiżowym festiwalu London International Filmmaker Festival of World Cinema - IFF 2018. Martyna Wojciechowska i Marek Kłosowicz otrzymali nagrodę w kategorii Reżyseria Dokumentu Krótkometrażowego. 
18.02.18, 22:07
| telewizja » badania rynku
Ponad 6 mln widzów oglądało zwycięstwo Kamila Stocha
17 lutego br. , pierwszy złoty medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w PjongCzang zdobył w konkursie indywidualnym na dużej skoczni Kamil Stoch. Jego sukces oglądało ponad 6 mln widzów, a udziały Jedynki wyniosły 48 proc.
18.02.18, 17:00
| telewizja » informacje
Atomówki inspiracją nowej kolekcji Katy Eary i Cartoon Network
Cartoon Network i Katy Eary zaprezentowali nową kolekcję ubrań inspirowaną „Atomówkami”.
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 23.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL