08.02.18, 12:00

Psychologie und Leben. Wydawnictwo Charaktery debiutuje z kwartalnikiem w Niemczech

Okładka magazynu
Fot.: materiały prasowe

14 lutego br., ukaże się w Niemczech pierwszy niemieckojęzyczny numer kwartalnika „Psychologie und Leben. Das Internationale Psychologie-Magazin”, przygotowany przez zespół „Charakterów”. 

Wydawnictwo Charaktery od ponad 20 lat jest obecne na polskim rynku prasy i książki. Jego główny produkt, czyli magazyn psychologiczny „Charaktery”, to obecnie najstarsze i największe polskie czasopismo, popularyzujące wiedzę psychologiczną. Teraz Wydawnictwo zmierzy się z zupełnie nowym wyzwaniem – 14 lutego ukaże się w Niemczech pierwszy niemieckojęzyczny numer kwartalnika „Psychologie und Leben. Das Internationale Psychologie-Magazin”, przygotowanego przez zespół „Charakterów”. Magazyn nie będzie jednak zbiorem tłumaczeń tekstów z polskiego czasopisma – to zupełnie nowe pismo psychologiczne. 

Wiedza, jaką przekazujemy w „Psychologie und Leben”, jest nie tylko rzetelna, ale też praktyczna, przydatna w życiu każdego z nas. Gwarancją jakości są specjaliści, których zapraszamy i będziemy zapraszać do współpracy. Nie na darmo opatrzyliśmy czasopismo podtytułem „Das Internationale Psychologie-Magazin”. To on wyznacza nam kierunek działania – współpracę z psychologami pracującymi na wszystkich kontynentach, prezentację badań i eksperymentów psychologicznych prowadzonych w różnych częściach świata. Zależy nam bardzo, aby poprzez osiągnięcia światowej psychologii pokazać, jak w gruncie rzeczy niewiele różnimy się jako ludzie” – mówi Bogdan Białek, Prezes Wydawnictwa Charaktery, redaktor naczelny „Charakterów” oraz „Psychologie und Leben”.

Na pierwszy numer „Psychologie und Leben”, który ukaże się w nakładzie 36 tys. egz., składa się blisko 20 artykułów i rozmów, poświęconych m.in. źródłom naszego szczęścia; budowaniu bliskich, trwałych relacji; drogom wiodącym do prawdziwie silnej woli; sposobom na zachowanie optymizmu. Ich autorami są doskonali specjaliści, m.in.: Philip Zimbardo (USA), Roy Baumeister (Australia), Tobias Esch (Niemcy), Katarzyna Schier (Polska), Gustav Kuhn (Anglia), Martin Nye (Włochy), Timothy Pychyl (Kanada). Redaktorem prowadzącym pisma został Piotr Żak.

„Psychologie und Leben” to także zupełnie nowa szata graficzna, która w zamierzeniach ma być przejrzysta i lekka, nie tylko dawać duże możliwości efektownego ilustrowania, ale ma też ułatwiać czytanie.

Komentarze

Powiązane

21.02.18, 11:00
| prasa » informacje
70 lat magazynu Przyjaciółka. Trzy okładki do wyboru i patronat Małżonki Prezydenta PR
22 lutego br. do kiosków trafi jubileuszowe wydanie „Przyjaciółki”. Czytelnicy będą mieli do wyboru trzy różne okładki z Katarzyną Dowbor, Ewą Wachowicz i Barbarą Kurdej-Szatan. 
16.02.18, 15:00
| prasa » dodatki do gazet
Atlas chmur i pogody z Gazetą Wyborczą
We wtorek i w środę, 20 i 21 lutego br. razem z „Gazetą Wyborczą” będzie można kupić dwie części „Atlasu chmur i pogody” - ilustrowanego przewodnika po zjawiskach atmosferycznych.
16.02.18, 12:00
| prasa » informacje | internet » informacje
Magazyn VOGUE ma wyróżniać się w sieci formą
14 lutego br., jednocześnie z pierwszym drukowanym numerem magazynu „VOGUE”, ruszył serwis Vogue.pl. 
16.02.18, 08:00
| prasa » informacje
Vogue promował debiut w 15 lokalizacjach w Polsce
Na polskim rynku zadebiutował magazyn „Vogue Polska”. Z tej okazji 14 lutego br. na ulicach największych miast w Polsce można było spotkać mobilne kawiarenki Vogue Cafe, które częstowały przechodniów gorącą czekoladą i promowały magazyn.
15.02.18, 21:01
| prasa » informacje
Murator z dodatkiem o smogu mocno promowany w TV
Marcowy numer „Muratora” (od 15 lutego br. na rynku) ukazał się ze specjalnym dodatkiem „Ogrzewanie bez smogu”. To poradnik skierowany do osób, którym zależy na poprawie jakości powietrza w Polsce, i które chcą ogrzewać swoje domy w sposób ekologiczny.
13.02.18, 16:00
| prasa » dodatki do gazet
Numizmat z wizerunkiem Ignacego Jana Paderewskiego z Gazetą Wyborczą
14 lutego br. razem z „Gazetą Wyborczą” (Agora) będzie można kupić numizmat z podobizną wybitnego męża stanu Ignacego Jana Paderewskiego. 
13.02.18, 12:00
| prasa » informacje
Vogue Polska debiutuje. 364 stron objętości pierwszego numeru
14 lutego br. to data wejścia na rynek „Vogue Polska”. Pierwszy numer magazynu zbudowany jest wokół projektu artystycznego Juergena Tellera. 
10.02.18, 15:00
| prasa » informacje
Dziennik Gazeta Prawna z testami na prawo jazdy
„Dziennik Gazeta Prawna” wzbogaci swoje wydanie dodatkami skierowanymi do osób przygotowujących się do egzaminu na prawo jazdy oraz dla kierowców, którzy już uczestniczą w ruchu na drodze. 
08.02.18, 12:00
| prasa » informacje
Psychologie und Leben. Wydawnictwo Charaktery debiutuje z kwartalnikiem w Niemczech
14 lutego br., ukaże się w Niemczech pierwszy niemieckojęzyczny numer kwartalnika „Psychologie und Leben. Das Internationale Psychologie-Magazin”, przygotowany przez zespół „Charakterów”. 
07.02.18, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Relacje z igrzysk w Pjongczangu w mediach Agory
Sport.pl, „Gazeta Wyborcza” i Radio TOK FM będą relacjonować dla swoich odbiorców Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. Multimedialne materiały z Korei Południowej przesyłać będzie trzech korespondentów - Paweł Wilkowicz, Dariusz Wołowski i Kuba Atys.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

do 20.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL