09.02.18, 08:00

Eurosport pokazał wirtualne, mobilne studio olimpijskie The Cube

Eurosport zaprezentował pierwsze zdjęcia wirtualnego studia olimpijskiego The Cube. którego plany realizacji po raz pierwszy ujawniono 100 dni przed igrzyskami.

Nowoczesne studio będzie wykorzystywać technologie wzbogaconych danych oraz wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w perspektywie 360 stopni. Ddatkowo, sportowe gwiazdy i eksperci specjalnie dla widzów Eurosportu będą komentować bieżące wydarzenia z PyeongChang. Sześciokrotny medalista olimpijski Bode Miller (narciarstwo alpejskie), niemiecki złoty medalista w skokach narciarskich Sven Hannawald czy szwedzka legenda NHL i dwukrotny olimpijczyk Peter Forsberg to tylko jedne z wielu gwiazd sportu, które zasiądą w loży ekspertów Eurosportu.

Mobilne studio The Cube będzie poruszać się między obiektami olimpijskimi, aby po raz pierwszy w historii nagrywać krótkie materiały z udziałem sportowców, influencerów oraz kibiców na potrzeby mediów społecznościowych. Zespoły produkcyjne Eurosportu ze Szwecji i Norwegii będą nadawać na żywo ze studiów stworzonych na dachach obiektów sportowych oraz z samych aren olimpijskich, m.in. z lodowiska hokejowego w Gangneung.

Przez ostatnie dwa lata realizowaliśmy nasze ogromne ambicje i spektakularne plany dotyczące do igrzysk w Pyeongchang. Dziś z nieskrywaną przyjemnością prezentujemy nasze unikalne studia, z których będziemy przedstawiać igrzyska przez cały czas ich trwania” – komentuje Peter Hutton, CEO w Eurosport. „The Cube pozwala naszym ekspertom dokładnie wskazywać kluczowe momenty rozgrywek, ułatwiając zrozumienie ich wyników i sprawiając, że ich zasady stają się jasne i proste. Cała produkcja Eurosportu, począwszy od The Cube, przez pozostałe studia w Korei, aż po te lokalne obecne w całej Europie, pozwoli kibicom być tak blisko igrzysk, jak nigdy dotąd przez 24 godziny na dobę” – dodaje Hutton.

Eurosport będzie korzystać z 17 studiów telewizyjnych rozlokowanych na całym świecie. Kanał po raz pierwszy w historii oferuje w pełni cyfrową transmisję z igrzysk, zapewniając przekaz na żywo oraz na żądanie na każdym ekranie w 48 krajach. Zespół Eurosportu wyprodukuje w sumie ponad 4 tys. godzin relacji, w tym 900 godzin na żywo, dostępnych zarówno na tradycyjnym ekranie telewizora, jak i na platformach cyfrowych, ukazując ponad 100 wydarzeń z nadchodzących igrzysk. 

Komentarze

Powiązane

20.02.18, 09:00
| telewizja » seriale
Pensjonat nad rozlewiskiem w nowy dzień tygodnia
Serial „Pensjonat nad rozlewiskiem” powracają na antenę Jedynki 27 lutego br. Premierowe odcinki nowej serii emitowane będą o nowej porze – we wtorki o godz. 21.35.
19.02.18, 20:00
| telewizja » informacje
Prace serwisowe przy stacji czołowej MUX3. Będą chwilowe utrudnienia przy odbiorze kanałów TVP
Telewizja Polska poinformowała o pracach serwisowych, które mogą wpłynąć na odbiór usług i kanałów TVP. 
19.02.18, 18:00
| telewizja » informacje
Dokument Ludzie duchy nagrodzony podczas London International Film Festival
Film dokumentalny „Ludzie duchy” został nagrodzony na prestiżowym festiwalu London International Filmmaker Festival of World Cinema - IFF 2018. Martyna Wojciechowska i Marek Kłosowicz otrzymali nagrodę w kategorii Reżyseria Dokumentu Krótkometrażowego. 
18.02.18, 22:07
| telewizja » badania rynku
Ponad 6 mln widzów oglądało zwycięstwo Kamila Stocha
17 lutego br. , pierwszy złoty medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w PjongCzang zdobył w konkursie indywidualnym na dużej skoczni Kamil Stoch. Jego sukces oglądało ponad 6 mln widzów, a udziały Jedynki wyniosły 48 proc.
18.02.18, 17:00
| telewizja » informacje
Atomówki inspiracją nowej kolekcji Katy Eary i Cartoon Network
Cartoon Network i Katy Eary zaprezentowali nową kolekcję ubrań inspirowaną „Atomówkami”.
17.02.18, 11:00
| telewizja » seriale
III sezon serialu Magicy w marcu na SCI FI
W niedzielę, 18 marca br. o 21:00 na kanale SCI FI zadebiutuje III sezon serialu „Magicy”. 
16.02.18, 21:00
| telewizja » informacje | internet » informacje | biznes i technologie » informacje
Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Szykuje się rewolucja w wielkopolskich szkołach
INEA wygrała przetarg na dostarczenie, uruchomienie, wsparcie techniczne i utrzymanie regionalnej chmury edukacyjnej w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Ma on zrewolucjonizować i unowocześnić edukację w wielkopolskich szkołach. 
16.02.18, 16:00
| telewizja » informacje
Będą zestawy klocków klocki LEGO z Atomówkami
Kanał Cartoon Network zapowiedział kolejny produkt licencyjny z Atomówkami w roli głównej. Na rynku pojawią się zestawy klocków Lego.
16.02.18, 10:00
| telewizja » informacje
Czy na pewno umiesz gotować? z piątym sezonem w Kuchni+
Kuchnia+ startuje z piątym sezonem własnej produkcji „Czy na pewno umiesz gotować?” prowadzonej przez Andrzeja Polana.
16.02.18, 09:00
| telewizja » informacje
Nicktoons nadaje już w Polsce
15 lutego br. oferta programowa stacji Nickelodeon HD została poszerzona, wzmocniona i udostępniona pod nową nazwą Nicktoons. 
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

do 20.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL