09.02.18, 18:00

Święta bez Granic 2017. Ponad 1,2 mln zł dla dzieci z Syrii

Logo akcji
Fot.: materiały prasowe

Coroczna charytatywna akcja „Święta bez granic” Programu 3 Polskiego Radia dobiegła końca. Dzięki licytacjom na antenie, wpłatom słuchaczy, wiadomościom SMS oraz sprzedaży płyty „Święta bez Granic 2017” udało się w tym roku zebrać rekordową sumę – dokładnie 1 mln 229 tys. 188 zł i 20 gr. Kwotę tę otrzymają dzieci z Syrii. Hasło przewodnie akcji brzmiało: „Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły”.

Na tak wysoki wynik akcji składają się kwoty uzyskane z licytacji niezwykłych przedmiotów, podarowanych przez znane osoby, a także charytatywnych SMS-ów, darowizn oraz ze sprzedaży specjalnej płyty-składanki „Święta bez Granic 2017” (wśród wykonawców m.in. Kayah, Stanisława Celińska, Magda Umer, Perfect, Zakopower, Rodzina Pospieszalskich i Artyści dla Aleppo). "Chcemy pomóc dzieciom, ofiarom wojny w Syrii, w powrocie do normalnego życia" – mówili w grudniu 2017 r. dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia, którzy tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia nagrali specjalny utwór przewodni akcji, czyli kultowego „Karpia”. Piosenkę można znaleźć na wspomnianej, charytatywnej płycie, która nadal dostępna jest w sprzedaży.

W tym roku Trójka licytowała kilkadziesiąt atrakcyjnych pamiątek oraz prezentów, wśród których były m.in.: podwójnie platynowa płyta z autografem Stinga (45 333 zł), jazda z mistrzem rajdowym Kajetanem Kajetanowiczem (34 tys. zł) i reprezentacyjna koszulka Roberta Lewandowskiego z jego podpisem oraz piłka z ćwierćfinału Euro 2016 z autografami zawodników polskiej kadry (20 tys. zł). Nie zabrakło również elementów humorystycznych, jak zlicytowanie dwóch egzemplarzy książki „Atlas kotów” podarowanej przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Także inni liderzy partyjni zasilili aukcję swoimi podarunkami – można było podbijać cenę np. za korale Katarzyny Lubnauer. Ponadto prezes PZPN Zbigniew Boniek podarował piłkarskie buty oraz krawat, w którym wystąpił w Moskwie podczas losowania grup Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Licytacje te odbyły się – tradycyjnie już – w przedświąteczne piątki (1, 8, 15 i 22 grudnia 2017 roku) na antenie Programu 3 w popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki”, a prowadził je jak zawsze Kuba Strzyczkowski.

Za zebrane środki Fundacja Świętego Mikołaja opłaci potrzebującym dzieciom z Syrii czesne w szkole, kupi im wyprawki, zapewni opiekę psychologiczną, ufunduje stypendia i – jeśli wystarczy pieniędzy – wyremontuje lub odbuduje zniszczoną szkołę w Aleppo.

Trójka już od 25 lat prowadzi akcje charytatywne, na które pozyskuje środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym „Karpiem”, czyli świąteczną piosenką Programu 3 Polskiego Radia.

Komentarze

Powiązane

20.02.18, 22:00
| radio » informacje
Adam Ferency czyta Nadberezyńców w Dwójce
Adam Ferency czyta "Nadberezyńców" Floriana Czernyszewicza w radiowej Dwójce. Informacja prasowa
20.02.18, 11:00
| radio » informacje
Witold Lazar ponownie odszedł z ekipy Radia Zet
Witold Lazar, prezenter Radia Zet, definitywnie rozstał się z Radiem Zet. 
15.02.18, 20:00
| radio » informacje
Słuchowisko Tangibile. RadiOpera w Dwójce
W sobotę, 17 lutego br., Program 2 Polskiego Radia wyemituje premierowo słuchowisko Lidii Amejko „Tangibile. RadiOpera” w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz. Początek o godz. 19.00.
15.02.18, 14:00
| radio » informacje
Nowe programy Michała Margańskiego i Michała Migały w Trójce
W ramówce Trojki pojawią się dwie nowe autorskie audycje - „Annały Migały” i „AnagrammarganA”.
14.02.18, 14:00
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska i RMF MAXXX z największym wzrostem
Radio Eska pozostaje liderem wśród sieci radiowych – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 listopada 2017 r. do 31 stycznia 2018 r. (sieci radiowe).
14.02.18, 12:00
| radio » informacje
Festiwal Trójka Górom 2018 ponownie w Szklarskiej Porębie
Koncerty, spotkania i rozmowy z gwiazdami sportu, literatury i ekranu, filmy, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz dyskoteki i kabarety, a wreszcie audycje na żywo – tak zapowiada się kolejna edycja Festiwalu Trójka Górom w Szklarskiej Porębie. 
13.02.18, 14:00
| radio » badania rynku
RMF FM absolutnym liderem. Duży spadek Trójki i Jedynki
Radio RMF FM umacnia się na pozycji lidera. Trójka notuje największy spadek – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 listopada 2017 r. do 31 stycznia 2018 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
13.02.18, 13:00
| radio » informacje
Finał Festiwalu Opera Rara na antenie Dwójki
We wtorek, 13 lutego br., Program 2 Polskiego Radia będzie transmitować koncert zamknięcia Festiwalu Opera Rara w Krakowie. 
12.02.18, 21:00
| radio » informacje
Światowy Dzień Radia w Polskim Radiu
13 lutego br., w siódmy Światowy Dzień Radia, publiczny nadawca przygotował specjalne audycje i programy podkreślające szczególną rolę radia jako środka komunikacji na całym świecie.
12.02.18, 11:00
| radio » informacje | internet » informacje
Weszło FM z audycją z wulgaryzmami. Krzysztof Stanowski nie przebiera w słowach na Twitterze
9 lutego br. w Internecie zadebiutowało nowe radio sportowe Weszło FM, którego założycielem jest Krzysztof Stanowski. Już z soboty na niedzielę słuchacze mogli wysłuchać kontrowersyjnej audycji z wulgaryzmami.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

do 20.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL