13.02.18, 12:00

Vogue Polska debiutuje. 364 stron objętości pierwszego numeru

Okładka pierwszego numeru magazynu
Fot.: materiały prasowe

14 lutego br. to data wejścia na rynek „Vogue Polska”. Pierwszy numer magazynu – pełen polskich symboli, zarówno tych współczesnych, jak i bardziej nostalgicznych – zbudowany jest wokół projektu artystycznego Juergena Tellera. Od okładki, na której dwie ikony mody Małgorzata Bela i Anja Rubik pozują na tle Pałacu Kultury, po wnętrze numeru, gdzie w projekcie zaprezentowano wybitne osobowości, często odpowiedzialne za dzisiejsze postrzeganie polskiej kultury i sztuki.

Praca nad pierwszym numerem trwała kilka bardzo intensywnych miesięcy. Każdy materiał powstawał od zera, każdą sesję wyprodukowaliśmy sami. Bo choć to międzynarodowy tytuł, każda edycja na świecie ma być wyjątkowa. Nie ma szablonu” – tymi słowami Filip Niedenthal, redaktor naczelny, wita czytelników pierwszego numeru Vogue Polska.

Nieszablonowa jest praca Juergena Tellera, jednego z najwybitniejszych współczesnych fotografów. Tworzone przez niego sesje od ponad 20 lat pojawiają się na łamach międzynarodowych edycji magazynu i w największych galeriach sztuki. Projekt, który fotograf przygotował na zaproszenie "Vogue Polska" to sesja mody z Rubik i Belą, ale także portrety wyjątkowych Polaków, głównie ludzi kultury, przedstawicieli różnych pokoleń. Zdjęcia wykonał m.in. smartfonem, bez dodatkowego oświetlenia, poza studiem, bez makijażu i stylizacji. Fotografie nie były retuszowane, a uczestnicy projektu ze względu na artystyczny charakter sesji zgodzili się na brak autoryzacji. Lech Wałęsa, Dorota Masłowska, Paulina Ołowska, Paweł Pawlikowski, Janusz Gajos i Krystyna Janda – to ich czytelnicy znajdą w obiektywie Tellera.

W numerze, wśród kilkudziesięciu materiałów, znalazł się m.in. wywiad z Aleksandrą Woroniecką, szefową działu mody francuskiej edycji „Vogue”. Na łamach pierwszego numeru znalazła się skupiona wokół mody polskich projektantów sesja wykonana przez Boo George'a – uznanego za wielkie fotograficzne objawienie ostatnich lat i rozmowa z Rachel Weisz. Wśród autorów pierwszego numeru magazynu znaleźli się najlepsi dziennikarze i krytycy, m.in. Juliusz Kurkiewicz, Anna Wacławik-Orpik i Paweł Smoleński. Magazyn ma objętość 364 stron.

14 lutego to data startu serwisu internetowego. Strona Vogue.pl ma być przedłużeniem papierowego wydania pisma. Przejrzysta grafika i nowoczesne rozwiązania techniczne zostały opracowane z myślą o tym, by odbiór magazynu na różnych nośnikach, w tym na urządzeniach mobilnych, był równie dobry. „Vogue.pl to wywiady z osobowościami mody, kultury i mediów, sylwetki ciekawych twórców, reportaże – także wideo – o ważnych zjawiskach społecznych, relacje z podróży, kulinarne przewodniki, testy kosmetycznych nowości” – mówi Hanna Rydlewska, redaktor prowadząca serwisu i szefowa działu reportażu Vogue. „Jak głosi hasło na naszym Instagramie – zanim coś jest w modzie, jest w Vogue” – dodaje Rydlewska.

„Vogue Polska” to dwudziesta trzecia edycja magazynu na całym świecie. Poza numerem wakacyjnym, lipcowo-sierpniowym, wszystkie pozostałe będą ukazywać się co miesiąc. Cena egzemplarzowa to 16,90 zł, a nakład pierwszych numerów to 160 tys. egzemplarzy. Wydawcą Vogue Polska jest spółka Visteria założona przez Kasię Kulczyk.

Komentarze

Powiązane

21.02.18, 22:00
| prasa » informacje
Pomocnik Historyczny tym razem o Rewolcie 1968
28 lutego br. ukaże się nowy „Pomocnik Historyczny POLITYKI Rewolta 1968” opowiadający o pokoleniowym buncie, kontrkulturze i rewolucji obyczajowej.
21.02.18, 15:00
| prasa » informacje | internet » informacje
Bauer testuje nowy magazyn Netfilm
Wydawnictwo Bauer testuje nowy koncept, wprowadzając do sprzedaży magazyn „Netfilm”, skierowany do użytkowników platform VOD. 
21.02.18, 13:00
| prasa » informacje
Małgorzata Domagalik nową autorką L’OFFICIEL POLSKA
Małgorzata Domagalik od najbliższych numerów będzie publikować w "L’OFFICIEL POLSKA" oraz nowym "L’OFFICIEL HOMMES POLSKA" (Kustra Group) rozmowy z przedstawicielami świata kultury.
21.02.18, 11:00
| prasa » informacje
70 lat magazynu Przyjaciółka. Trzy okładki do wyboru i patronat Małżonki Prezydenta PR
22 lutego br. do kiosków trafi jubileuszowe wydanie „Przyjaciółki”. Czytelnicy będą mieli do wyboru trzy różne okładki z Katarzyną Dowbor, Ewą Wachowicz i Barbarą Kurdej-Szatan. 
16.02.18, 15:00
| prasa » dodatki do gazet
Atlas chmur i pogody z Gazetą Wyborczą
We wtorek i w środę, 20 i 21 lutego br. razem z „Gazetą Wyborczą” będzie można kupić dwie części „Atlasu chmur i pogody” - ilustrowanego przewodnika po zjawiskach atmosferycznych.
16.02.18, 12:00
| prasa » informacje | internet » informacje
Magazyn VOGUE ma wyróżniać się w sieci formą
14 lutego br., jednocześnie z pierwszym drukowanym numerem magazynu „VOGUE”, ruszył serwis Vogue.pl. 
16.02.18, 08:00
| prasa » informacje
Vogue promował debiut w 15 lokalizacjach w Polsce
Na polskim rynku zadebiutował magazyn „Vogue Polska”. Z tej okazji 14 lutego br. na ulicach największych miast w Polsce można było spotkać mobilne kawiarenki Vogue Cafe, które częstowały przechodniów gorącą czekoladą i promowały magazyn.
15.02.18, 21:01
| prasa » informacje
Murator z dodatkiem o smogu mocno promowany w TV
Marcowy numer „Muratora” (od 15 lutego br. na rynku) ukazał się ze specjalnym dodatkiem „Ogrzewanie bez smogu”. To poradnik skierowany do osób, którym zależy na poprawie jakości powietrza w Polsce, i które chcą ogrzewać swoje domy w sposób ekologiczny.
13.02.18, 16:00
| prasa » dodatki do gazet
Numizmat z wizerunkiem Ignacego Jana Paderewskiego z Gazetą Wyborczą
14 lutego br. razem z „Gazetą Wyborczą” (Agora) będzie można kupić numizmat z podobizną wybitnego męża stanu Ignacego Jana Paderewskiego. 
13.02.18, 12:00
| prasa » informacje
Vogue Polska debiutuje. 364 stron objętości pierwszego numeru
14 lutego br. to data wejścia na rynek „Vogue Polska”. Pierwszy numer magazynu zbudowany jest wokół projektu artystycznego Juergena Tellera. 
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 23.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL