26.08.09, 23:54
Naukowcy dają nadzieję na szybkie drukowanie w kolorze
Naukowcy od dawna szukają rozwiązania w jaki sposób sztucznie odtworzyć tzw. kolory strukturalne, oraz zwiększyć poprzez nie szybkość drukowania wielobarwnych wydruków. Łączy się to z rezygnacją z kolorowych atramentów.
Naukowcy od dawna szukają rozwiązania w jaki sposób sztucznie odtworzyć tzw. kolory strukturalne, oraz zwiększyć poprzez nie szybkość drukowania wielobarwnych wydruków. Łączy się to z rezygnacją z kolorowych atramentów. Zespół Sunghoona Kwona z uniwersytetu w Seulu sporządził specjalny tusz M—Ink, który pozwoli na odtwarzanie każdego koloru z widocznego zakresu widma w sposób, który ma być szybki i tani. Inspiracją dla naukowców była przyroda, wielobarwne upierzenia ptaków, czy kolorowe skrzydła motyli.
Tusz zawiera w swoim składzie trzy komponenty: magnetyczne nanocząsteczki o średnicy 100 do 200 nanometrów, rozpuszczalnik i żywicę. Atrament pierwotnie ma kolor brązowy, jednak pod wpływem odpowiedniego pola magnetycznego nanocząsteczki tworzą struktury podobne do łańcuchów, które powodują interferencje światła, a w rezultacie odbite światło uzyskuje odpowiedni kolor. W zależności od natężenia pola magnetycznego, można uzyskać rozmaite kolory, a kombinacja magnesów pozwala na stworzenie dowolnego obrazu. Utrwala się go przez naświetlanie nadfioletem - twardnieje wówczas żywica. Drukowanie kolorowego obrazu formatu A4 nie powinno trwać dłużej niż sekundę.
Aktualnie nie mamy ofert pracy.
Dodaj swoją ofertęZapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.
Komentarze